Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-18 18:36:55

LOGOUT.hu

A topik mindazokhoz szól akik foglalkozni szeretnének, vagy már foglalkoznak vasútmodellezéssel. Nem csak szegecs számláló technikákról szól az oldal, elfér rajta minden ami modellvasút. Vagyis a legpontosabb, profin kivitelezett modelltől, a házilagosan, papírmasé-fűrészpor technikával készült terepasztalig bármi.
Új vagy régi, digitális vagy analóg, bárki bármilyen témával jelentkezhet, hogy a közösség okuljon, szórakozzon általa. Kiállításokon készült képekkel, vagy a saját alkotásokról készült fotókkal és persze megfelelő magyarázó szöveggel a képekhez.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) sanyi4012 válasza sanyi4012 (#2000) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

:)) :)) :D :D :)) :DDD :DDD :DDD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :D :DDD :DD :DD :DD :DD :DDD :DD :DD :DD :DD :D :D :D :D :DD :DD :)) :)) :)) :) :) :) :) :R :Y :C :C :C :C :C ;] ;] ;] :D :C :C :C :Y :Y :Y :R :DD :)) :)) :)) :D :D :)) :)) :)) :D :D :D :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

(#2002) jákob13 válasza YanezTTrain (#1984) üzenetére


jákob13
tag

Hy

[Katt_ide]
nézd már meg lécci képeimnél hogy mibaj lehet vele egy képet sem tudok be tenni mert ilyen izé jelet rak ki és nem jön be pedig már vagy 4-5 kepek.html cucot is csináltam mindet máshogy
Segitség!!!

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2003) jákob13 válasza sanyi4012 (#1989) üzenetére


jákob13
tag

hali a petezselymes megoldás müködik??

(
Attólfügg meiket.
A fenyőfát fenyőágból kúpalakura levágtam,belemártottam lakkba és beszortam szárított petrezselyemmel(spar).
Újabban alombhullatókat szivacsmorzsalékból csinálom amit párnába találsz de ne biztos hogy elég apró. Ezt erdőből szedett facsemete gyökerekre szórom mert az elég aprólékos.(a szivacsmorzyalékot ismerőstől szerzem be)
Újabban belekezdek mediterrán növényzetbe de még nem sok ötletem van.)

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2004) jákob13 válasza sanyi4012 (#2000) üzenetére


jákob13
tag

Ja és hol vetted a a füvet az asztalra ugye Jordan,Heki wildgrass

(Jó a noch is??)

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2005) sanyi4012 válasza jákob13 (#2004) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

juj!
azthittem már leírtam, hogy a szárított petrezselyem mégsem jó,mert bebarnul egy fél év alatt. Illetve a fenyőágas módszernél sokkal jobb módszert is írtam már a drótkefés módszert,amivel a gyárban készítik:
félbehajlítassz egy olyan hosszú drótot ami a későbbi fa magasságának kb. a kétszerese,tehát ha pl. 10 centis fát akarsz,akkor 20 centis drótot félbehajlítassz.Ennek az egyik végét satuba szorítod.
Állítólag lehet szép sima, lamosan összeált kenderkócot kapni,de én álltalába egy rossz parfis szőrét vágom le,kicsit összekeverem hogy összeáljon,ezután a szálakat valamennyire visszaállítom vízszintes állásba.Így egy lapos,szálakból álló szallagot kapok,amit az félbehajlított drót két fele közé berakok.ezt egy fúróval,vagy akár egy fogó segítségével elkezded tekerni,és előbb utóbb a szálak körbevonják a drótot.Ezt levágod kúp alakúra,lefújod ragasztósprével (én lakksprével fúlyom mert olycsóbb,de nem annyira biztos)és beszórod a következő kérdésedre való válaszommal.
Fűszóráshoz az m&h-ban kapható jordan termékeket, noch wildgrassot (tépkethető füvet),homokot,apró fatörmelékeket és kukorica selymet használok amit meg kell szárítani.-ez adja a +barnát.A jordán termékek közül van a statikus és a nem statikus.A leveles gazok miatt a fűszóráshoz ezeket keverve használom, A FENYŐFA ÉS MÁS FA LOBANYAGÁUL PEDIG A NEM STATIKUS SZOLGÁL.
Régen vettem egy csomag heki wildgrassot is,de azér fel kelett menni bubára,amit kellően utálok(lunk).és a noch szerintem van olyan jó.A blogomon láthatsz képeket!
hegyvidéken mindenféle kőzúzalákot is elszórok.
ha valamit nem értessz szólj,hiszen a fenyőkészítést így képek nélkül kicsit nehéz elmagyarázni! :)

(#2006) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

le van fektetve a 163 méter sínből 160 méter sín,11 megállóhelyből már öt megállóhely kész,az asztal három szintes,a főállomáson összesen 15 vágány van,a leghoszabb 4 méteres,a legmagasabb hegycsócs 180 cm,így kb.1 méterrel nyúlik a fejünk fölé,eddig 500 db. fa készült el és került fel,a cél kb.2500 db.,kb.1000 bokor van a későbbi kb.5000-ből,a 26 nm-ből kb.15 nm már félig-meddig be van építve,a hangsúly a hegyvidéken van,így már elkészült kb.10 méter összefüggő hegy,a későbbi 150 épületből jelenleg 41 van kézen és elhelyezve, a későbbi kb.800 figurából még csak 16 van az asztalon (ember,állat vegyesen),45 közúti jármű van,a cél kb. 150 db,30 vontatómozdonyunk van,és 90 vasútikocsi,ezek 11 különféle országból és sok sok vasúttársaságból vannak,az átlag szerelvényhossz:kb.120 cm.A terepasztal számítógép vezérelt,már 12 jelzőlámpa fel van szerelve és működőképes.40 db váltó van,az utcai világításokból viszont még nincs megoldva egy se.Lesz egy működő patak,és ezen kívül van már 2 nagyobb tó.Van két vár,s lesz egy kisebb városrész is.

(#2007) jákob13 válasza YanezTTrain (#1187) üzenetére


jákob13
tag

Hali a fuggerth váltónál nálad is volt pár úgy láttom,hogy lehet azt meg csinálni hogy ne álljon meg rajta fojtón nekem 1 van ami ilyen gondos a többi jó nálad is meg álltak a mozdonyok a váltón?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2008) jákob13 válasza sanyi4012 (#2005) üzenetére


jákob13
tag

ÚJ videóim
[HVKKLUB_1]
[HVKKLUB_2]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2009) jákob13 válasza sanyi4012 (#2006) üzenetére


jákob13
tag

Látom haladsz

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2010) jákob13


jákob13
tag

Hy
le homokoztam a hegyem tetejét még vennem kell füvet

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2011) sanyi4012 válasza jákob13 (#2010) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

A hegy oldalát legipszeled?
Mert én már személyes tapasztalatból mondom h addig ne füvezz meg növényezz amíg az egész nincs legipszelve!

(#2012) jákob13 válasza sanyi4012 (#2011) üzenetére


jákob13
tag

Persze csak még be kéne szerezni mert csak olyan van itthon aminek a szavatossága le van járva az alagút portálnál is azt használtam de késsön vettem észre

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2013) pirosvilamos válasza sanyi4012 (#2011) üzenetére


pirosvilamos
tag

Jó lenne nem füvezni, mert baj lesz :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#2014) jákob13 válasza pirosvilamos (#2013) üzenetére


jákob13
tag

:N :D :)) :) :R

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2015) sanyi4012 válasza pirosvilamos (#2013) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

:D :D :D :D :D :D :D

(#2016) sanyi4012 válasza jákob13 (#2012) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

Nálam már egy újabb 20 kilós zsák kiürült... :D :D :D
már van az asztalon vagy 100 kiló :D

(#2017) jákob13 válasza sanyi4012 (#2016) üzenetére


jákob13
tag

Helló 13 éves vagy??Én 14
juj az sok

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2018) jákob13 válasza sanyi4012 (#2011) üzenetére


jákob13
tag

Hali szerinted [ez] olyan mint a noch hogy statikus vagy mint a sóder hogy szord és kész??

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2019) sanyi4012 válasza jákob13 (#2018) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

Van statikus meg nem statikus,és végül is mind a kettőt szórni kell.
én a képen egy jordan féle középzöld és egy jordan féle szürke, nem statikus szóróanyagot látok,illetve van egy ugyanien nem statikus auchan (vagy h kell leírni) és virág.A nem statikus olyan mint valami granulátum,régen ha jól tudom csak ilyen volt.
tehát ezek olyanok mint a sóder! :)
-én egyépként szitával szoktam szórni-

am pont ma lettem 14 :C
akk most felvételizel?

(#2020) jákob13 válasza sanyi4012 (#2019) üzenetére


jákob13
tag

Boldog szülinapot én 15 leszek nyáron

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2021) sihuka


sihuka
újonc

Üdvözlök mindenkit!
Terepasztal eladó.Az asztal teljesen új,építése során minden darabja kézzel készült.A vázszerkezet fábol van,a terepasztal valódi piko tervböl épült amelynek tervét ön megkapja,sín redszere nyomvonala,elektromos bekötése megfelel a valódi tervhez.A terepasztal számos lehetöséget nyujt az ön által majd elrendezett állomás,városka illetve ipari részre.Továbbá kialakítható két tó illetve vizesés és erdősség is.Ha esetleg más elképzelése van,kérem jelentkezzen.
Méretek:1,80*1,30
H0. sihuka@freemail.hu
Tel:06203175658
Ár:80000ft

(#2022) jákob13 válasza YanezTTrain (#1901) üzenetére


jákob13
tag

Hali meg van még a PIKO gyártású flexi sín ??Nincs több étmenösined??Érdekelne menyibe kerül??

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2023) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

Nagy kőágy-egységesítő programot
indítok az asztalon.Méghozzá azért,mert szörnyen néz ki ez a cifra,6 színű kőágy! :(
Van fehér,világos-sötét barna és szürke és sárga homok is.
Ráadásul a türelmetlenségemből az is kijött, hogy mindenféle méretűek lettek a szemek!

Így, tiszta porzsákba felporszívózom,kiszitálom egységes méretűre,és befestem az egészet szürkére! :K
Kicsit nagy munka lesz,és valószínüleg többször kell szívnam,de egészen más,szebb lesz az asztal. :)
nemtudom már hány kiló van fent :( :( :( :F
De ez abból a szempontból is jó,hogy mindennemű sín egyenletlenséget megpróbálok ezalatt kijavítani,hiszen sokszor a talpfák alá került kőágy okozza ezeket.
Ha valaki egyébként nem tudná, én nem szoktam a talpfák között leragasztani a kőágyat,így lehetséges ez a javítás.(szerencsére)Illetve a töltésoldalt is egyformára leszórom. :K

Más:
Közbe továbbhaladtam a nagy-medence mögötti hegyoldallal(a harmadik szinti sín alattival),illetve a nagy medencébe a tavat "betemettem"(letakartam kartonlapokkal és legipszeltem)mivel mint később kiderült, a tómederbe belegipszeltem,és ez felszívta a vizet :DD :DD -habár ez nem volt ilyen vidám :(
De mivel már a szivattyút megvettük,így egy virágedényt beépítettem a letakart tómederbe,és ebbe vog csorogni egy vízesés! :D -tehát a vizes ötlet nincs teljesen elveszve,ráadásul tudtam csinálni egy nagyobb(kb.30x20-as) szántóföldet a gipszből öntött kőház elé,egy traktorral,illetve újabb helyek keletkeztek erdők számára! :D
Elkészült egy kicsi és egy nagy felüljáró is,és egy földút,melynek egyik oldalán egy leágazással egy kerthez vezet.A főállomás déli tároló elnevezésű részét pedig elkezdtem csinálni.Ez annyit tesz h a mostmár "kezdhetem előről" kőágyat csináltam,és pár fűcsomót,peront gázolajtartállyal.A kis limás D445-ös,E425-ös és E444-es dízel és két villany mozdony,pedig sikeres beavatkozással megkapta kiérdemelt dekódereit.
Az első kettő egyébként nagyon jó kidolgozású,olcsó,csendes,és szép olasz mozdony,és belül a meghajtással és mindennel sokkal elégedettebb vagyok mint bármeik rocoéval vagy pikóéval! Nemgondoltam volna,de a lima még a hobby szériában is félprofi rocot,és belülről rocónál profibb mozdonyt alkot!Ajánlom mindenkinek!(egyébként BYG-nál készlettel sokkal jobban megéri!)

(#2024) jákob13 válasza sanyi4012 (#2023) üzenetére


jákob13
tag

Hello a blogodon az M41 meddig segít át??

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2025) sanyi4012 válasza jákob13 (#2024) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

Tudod ez olyan valóság utánzás. :)
Vannak olyan területek magyarországon is ahol egy villanymozdonnyal vontatott gyorsvonat csak úgy tudja célját elérni,hogy egy nem villamosított pályaszakaszon kell áthaladnia.Így ilyenkor egy dízelmozdony "segíti" át a szerelvényt.

(#2026) chashone1


chashone1
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni hogya is áljak neki a terepasztal építésnek!! :D
Van 2 mozdonyom kb 5-6 vagonom és egy rakat jó minőségű barna sín, a többit majd megveszem!!! létszi írjatok ha tudtok segíteni!!! :) :) :) :) :) :) :) :)

(#2027) chashone1


chashone1
csendes tag

:DD

(#2028) YanezTTrain válasza chashone1 (#2026) üzenetére


YanezTTrain
tag

Először találd ki, hogy kb. mekkora pályát akarsz a terepasztalra, illetve mekkora hely áll rendelkezésedre, asztalt építeni. Ha ez megvan, nem árt csinálni, vagy csináltatni egy asztalt, amire az egészet felépíted!

Fix helyen lesz az asztal, vagy mozgatni kell, az se mindegy. Ha mozgatni kell és valami nagyobbat akarsz építeni, akkor modul asztal.

Ha ez megvan, akkor neki lehet állni pályát tervezni. Ez kb 4327983 szorra is változni fog az eredeti elképzeléshez képest.
Lehet kezdeni túrni a vaterát, a börzéket, stb. váltókért, sínekért. Vagy ha tele vagy zsével, akkor irány valamelyik modellbolt és megrendelni a cuccokat.

Interneten keresni a vasútmodelles oldalakat, van rengeteg kép, lehet ötleteket találni, ha meg valami nem megy, itt a topic, kérdezni, biztos ki fog találni valaki valami megoldást.

Szerintem kezdetnek ennyi is elég.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2029) sanyi4012 válasza chashone1 (#2026) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

Milyen az a "barna" sín? :D

(#2030) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

Lefestette a nagy hegyvonulat egy részét! :C
Kitaláltam hogy festékes vízzel leöntöm,és mivel elég magas,nem tud végigcsorogni az asztalig :) A kiálló sziklákat és bemélyedések egy részét viszont ecsttel kellett megfesteni.Itt is látszik hogy a terepasztalnál az aprólékos munkát sehogy se lehet teljesen kikerülni :D Raktam fel egy házromot is ami gipszből lett öntve,viszont a modellboltban nincs kilátás jordan fűre,így a folytatás szünetel. :((( :((( :(((
De legalább marad idő fenyőket gyártani :D hiszen kell majd ide is vagy 100 db. :D
Illetve még mindig sok hely kopáron van. :(((

(#2031) chashone1 válasza YanezTTrain (#2028) üzenetére


chashone1
csendes tag

Igazad van!!! Táláltam egy oldalt ahol szinte mindenlétező pikos és egyéb cucc fennvan!!
AAmm a terepasztal méretét még nemdöntöttem el, de szerinted mekkorát érdemes nekem,
kezdőnek építeni! ami biztoa az asztal nem készül majd mozgat hatóra.
Még egy kérdés: hogy szokták a domborzatot kialakítani PL: megemelni a talajt két helyen és hidatrakni közé???Pénzem nincs sok de így élvezetesebb lassan építeni!! XD :D

(#2032) chashone1


chashone1
csendes tag

:DD
van fekete és barna is asszem piko mind a kettő csak az egyik kezdő!!!

(#2033) YanezTTrain válasza chashone1 (#2031) üzenetére


YanezTTrain
tag

Terepasztal mérete az egy jó kérdés. Ha H0-ás vasutad van, akkor én azt mondom legalább egy 250x125-ös asztalt érdemes csinálni. Veszel egy tábla 10 mm vastag OSB lemezt az pont akkora méret. Merevítésnek alá léckeret 7-10 cm széles colos deszkából, hat darab lábat neki és lehet rá pakolni a cuccot. Ha nem valami böszme kétvágányos pályát akarsz csinálni, ekkora helyen H0-ban simán el lehet vasutazni.
Ha nem OBI-ban meg más marha helyeken veszed az anyagot, hanem elcsattogsz egy fatelepre, 10 rugóból bőven összelehet rakni magát az asztalt. Persze akkor a deszkát otthon, vagy valahol simára kell gyalulni, vagy csiszolni, legalább egy-egy élét és oldalát.
Ha van egy kis érzéked hozzá 1-2 nap alatt lábon van az asztal.
Ha a hídra a vasutat is fel akarod vezetni, akkor a legjobb 4-es rétegelt lemezből, vagy 5-6 mm-es farostból kivágni az emelkedőben lévő vágányszakaszok alá a megfelelő alakú darabokat és puhafából(maradék deszkadarabok az asztal vázából nagyon jók erre a célra) levágott lábakra rakod az emelkedőket. Közbeiktatod a hidat az emelkedő részekhez meg tetszés szerint kapcsolod a terepet.
Ha nem akarsz sokat költeni a domborzat építésére, akkor csináld papírból a hegyeket. Kezdd el gyűjteni a kartondobozokat, azokból lehet a hegyek vázát megcsinálni, és a fekete-fehér újságokat. Magyar Nemzet, stb. A reklámújságok nem annyira jók, mert a legtöbb fényes és vastag papír, nehezen fogja beszívni a ragasztót, Ja, az kell hozzá egy-két zacsek tapéta ragasztó. Jó a mezei CMC, nem kell semmi csodaragacs.
A sínek alá ágyazatnak parafa lemezből kivágott csíkokat szoktak alkalmazni, zajcsökkentő és ha rászórod az ágyazat anyagot, akkor jól is néz ki. Persze a parafa nem olcsó. Ha nem zavar, hogy zajosabb lesz, akkor megfelel a 3-4 mm-es farost is az jóval olcsóbb, sőt kisebb darabok esetleg beszerezhetők ismerősöktől is esetleg.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2034) jákob13 válasza YanezTTrain (#2033) üzenetére


jákob13
tag

Hát nekem kisebb 180*110es és H0 de hát el kell férnem mellette mivel egy szobában lesz velem.....

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2035) jákob13 válasza YanezTTrain (#2033) üzenetére


jákob13
tag

[link]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2036) jákob13 válasza YanezTTrain (#1984) üzenetére


jákob13
tag

Hali hát nem sikerült meg oldani de atwről át cuccoltam[freewebre]

Kérek véleményt az oldalról!!

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2037) chashone1


chashone1
csendes tag

Kössz az infót!! most beszerzem a cuccokat , ha segítségkell írok!! :DD :DD :DD

(#2038) jákob13 válasza sanyi4012 (#2025) üzenetére


jákob13
tag

Hali nem tudom láttad-e már a [Blogomat]De ezért belinkelem

Kérek véleményt a blogomrol!
Egyébként te mikor írsz új bejegyzést??

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2039) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Úgy néz ki itt a tavasz! Lassan rá fogok cuppanni a sziklakerti vasút építésére. A házi készítésű 1:35-ös méretarányú H0 alapokra épülő C-50 és a Dunakeszi-kocsi lesz a sziklakertbe rendszeresítve.
Az első próbafutások már megtörténtek egyelőre a szobában ugyan, de biztató a dolog. Annak ellenére, hogy nem tükör sima a pálya a szőnyegen, kisiklás nélkül fut a két gép. Mivel jóval nagyobbak a kasznik, mint az eredeti H0, kérdéses volt, hogy nem fognak e borulni, pl. a kanyarokban. Megfelelően le vannak súlyozva ezáltal stabil a futásuk. Nemsokára összehozok egy videot az erdeivasutas oldalra, ha már valamennyire áll a sziklakert. Következő jármű ami épül egy rönkszállító kocsi, ami elmaradhatatlan darab egy erdei vasúton.

[ Szerkesztve ]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2040) sanyi4012 válasza jákob13 (#2038) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

Figyelj a hellyesírásra!
Nekm az jutott eszembe,hogy előbb world-be megírom a szöveget,ahol aláhúzza ott kijavítom.De ezen kívül nem a "pont" az egyetlen írásjel!.:)
Kicsit több kép is kéne...
De nálam meg a szöveg szokott kevés lenni:)

Mostanába kicsit alább hagyott a fényképezés és mostanába kicsit sok doilgom van,és nem jutott eszembe feltölteni a képeket.:)De majd idővel írok új bejegyzést.
Akár most hétvégén ha már így eszembe jutattad.:)

[ Szerkesztve ]

(#2041) jákob13 válasza sanyi4012 (#2040) üzenetére


jákob13
tag

Hali ok de te is ..neked is mondták már párszor

Yanezttrain: Pont arról a két gépről akartam kérdezni hogy meg van-e még de úgy látom igen

Egyébként [így]gondoltad??

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2042) sanyi4012 válasza jákob13 (#2041) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

Mint leírtam,én már meg is fogadtam egy ideje...Így került fel a vasútmodellezés.lap.hu-ra :D :D

(#2043) jákob13 válasza sanyi4012 (#2042) üzenetére


jákob13
tag

Ok
mizu az asztaloddal?
Fejlesztgetem kicsit a weboldalaimat

[egyik]

[másik]

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2044) sanyi4012 válasza jákob13 (#2043) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

Sikerült pár jó menetrenddel belőni egy jó kis progit a számítógépen kb. 6 szerelvénnyel,most pedig jöhet a progi bővítése,és még több mozdony,szerelvény.Az építéssel mint már leírtam,annál többet nem nagyon haladtam.Nem találok jó lószőr parfist fákhoz.Gipszeléshez meg nincs most kedvem. :D
Az állomáson haladtam egy kicsit előre,de ott se sokat.Mostanába inkább nézem ahogy maguktól mennek a szerelvények. :D Megálnak,indulnak,lassítanak gyorsítanak,tolatnak...amit csak lehet
Mint egy szimulátor :D
A mostani anyag kb. egy fél órás.

(#2045) sanyi4012 válasza sanyi4012 (#2044) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

A nagy kőágyfelszedés kiterjedt az egész asztalra, és pár sint is felszedtem,megtisztítottam,minden problémás hellyet megnéztünk,és most már fennakadás nélkül megy a program.
Van más kb. 10 db. jelző is,amik fényt váltanak,teljesen jól működik a dolog.Kőágy most egyáltalán nincs,és egyenlőre nem is lesz.

(#2046) jákob13 válasza jákob13 (#2043) üzenetére


jákob13
tag

hoppá ezt elbaltáztam[egyik]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2047) jákob13


jákob13
tag

Mit jelent az hogy kvázi-tag??

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#2048) YanezTTrain válasza jákob13 (#2047) üzenetére


YanezTTrain
tag

Nem szakszerű megfogalmazásban szerintem kb. annyit, hogy jó sokat írkálsz a topicba. Ami nem baj! Így honorálják a lelkesedésedet.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#2049) chashone1


chashone1
csendes tag

Hogyan kell hegyet építeni? van egy rakat kartonom váznak! Aki tud segítsen! előre is köszönöm! :C :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :) :) :D

(#2050) sanyi4012 válasza chashone1 (#2049) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

Sokféle módszer van.
Egyrészt attól függ mekkora hegyet csinálsz(alapterület,magasság)
Van a rétegelt építési mód amit kartonlapokból is lehet:Egymásra ragasztod a lapokat,úgy,hogy a külömböző méretű lapok megadják a hegyed alakját.Ezt azért nem ajánlanám mert lassú módszer és elég sok anyagot emészt vel.
Ehez hasonlóan lehet mindenféle dirib-darab hungarocellből összeállítani hegyeket ami már gyorsabb,de a hungarocell vágás közben nagyon szemetel.Azt meg nehéz összetakarítani:)
Én a karton vázas módszert ajánlanám,itt merőlegesen állítod fel a hegy alakjára kivágott kartonlemezeket.Az is kérdés,hogy a pályát megemeled-e,mert ha igen,akkor a vázt alkotó lemezeket lehetőleg ahoz az emelvényhez kell rögzítened amin a sín fut.(Valószínüleg ezt így kell majd csinálnod.)De ha a hegy egymagába áll,akkor is tudod úgy összefokni egy vízszintes lemezzel,hogy ne döljön el.Ha a váz megvan,ezt valamilyen hálóval lefeded.Én vakolóhálót használok,mert van itthon egy csomó.De használhattsz szúnyoghálót is.(ami egyébként sűrűbb,így könyebben formázható,és megáll rajta a gipsz is)Ha szúnyoghálót használsz,akkor már a gipszelésnél nem kell még papírt is raknod a hálóra,viszont ha nem,akkor a hálóra ragasztassz újságpapírt,és majd úgy gipszeled le.
Ahova esetleg épületet akarsz,oda vízszintesen raksz egy lemezt.Vagy utat.De az út is másik kérdés:D
Gipszelés:
Én úgy szoktam,hogy az első gipszelésnél hagyok egy kicsit a mi megköt a tálban,és még ehez minden gipszdaradkát hozzárakok,és ezzel keverem ki a második adagot.Egyszerre ne túl sokat keverj ki!
A gipszdarabkáknak az a lényege,hogy ne legyen sima a felület.Így rücskösebb,érdesebb lesz,és tele lesz a hegyoldal kiálló részekkel.
Ezt lefested:
A színt te választod,én szűrkére és árnyalataira szoktam,illetve volt már,hogy barnára.A szürke az bazalt,a barna,dolomit,lehet koszosabb fehér is,azzal a mészkövet ábrázolod.
A nagyobb (pl.4méterx150 centis :D ) hegyeknél Ki szoktam keverni sok vízbe festéket,és lelocsolom a hegyet.Bár ezt inkább akkor ajánlatos,ha télneg nagy a hegy.A kis kiálló,vagy éppen kimaradt,lyukakat egyettel festem.
Ezután:
teccés szerint ahova füvet akarsz ott azt szórsz,ahol homok ott homok...de ez már egy másik kérdés.A hegy alapja ez.Illetve a támfalak,alagútbejáratok,kőfalak...stb. is másik kérdés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.