Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-18 18:36:55

LOGOUT.hu

A topik mindazokhoz szól akik foglalkozni szeretnének, vagy már foglalkoznak vasútmodellezéssel. Nem csak szegecs számláló technikákról szól az oldal, elfér rajta minden ami modellvasút. Vagyis a legpontosabb, profin kivitelezett modelltől, a házilagosan, papírmasé-fűrészpor technikával készült terepasztalig bármi.
Új vagy régi, digitális vagy analóg, bárki bármilyen témával jelentkezhet, hogy a közösség okuljon, szórakozzon általa. Kiállításokon készült képekkel, vagy a saját alkotásokról készült fotókkal és persze megfelelő magyarázó szöveggel a képekhez.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Kraptor


Kraptor
őstag

Amcsi vonatokat gyárt valaki?

(#652) pirosvilamos válasza Kraptor (#649) üzenetére


pirosvilamos
tag

Ez egy kis szériás német gyártó weblapja :)
lehet rendelni tőlük :)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#653) pirosvilamos válasza YanezTTrain (#650) üzenetére


pirosvilamos
tag

Igen, van ukrán gyártó, sajna én sem tudok kontaktot, de már szóba került börzén.
Majd utánakaparok, ha lesz egy kis időm...
Ráadásul kint van kontaktom, tehát rendelés is lehet belőle.

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#654) pirosvilamos válasza Kraptor (#651) üzenetére


pirosvilamos
tag

Amcsi modelleket a Bachmann gyárt, de nem TT-ben
N-es mozdonyom nekem is van, ha érdekel, befényképelem neked.
Jah, meg egy N-es tartálykocsim is van.
Asszem ,még az Atlas is csinál amcsi modellt, de az is N
Meg persze mindkettő gyárt H0-ban is

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#655) Kraptor válasza pirosvilamos (#654) üzenetére


Kraptor
őstag

Ha belinkelnéd azt megköszönném:)

(#656) pirosvilamos válasza Kraptor (#655) üzenetére


pirosvilamos
tag

Legkorábban holnap, most indulok az éjszakába dolgozni...
És nincs kedvem bevinni a mozdonyt, fényképezőt ilyesmit :)
Postolni onnan is tudok, de a többi macerás :)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#657) Kraptor válasza pirosvilamos (#656) üzenetére


Kraptor
őstag

Okés

(#658) YanezTTrain válasza Kraptor (#657) üzenetére


YanezTTrain
tag

Egy abszolút kis szériás TT modell

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#659) Kraptor válasza YanezTTrain (#658) üzenetére


Kraptor
őstag

Ezt ki festette?

(#660) YanezTTrain válasza Kraptor (#659) üzenetére


YanezTTrain
tag

Nem csak festés. Saját építés. Egyébként én műveltem. TT hajtásra lett építve. A kaszni papír és műanyag, vegyes felhasználásban.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#661) jákob13 válasza YanezTTrain (#660) üzenetére


jákob13
tag

Szia nagyon ugyes vagy jol néz ki. :R

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#662) YanezTTrain válasza jákob13 (#661) üzenetére


YanezTTrain
tag

Üdv!

Aki Budapesten vagy környékén lakik az megnézheti az eredetijét a budapesti gyermekvasúton. (Persze ha már ismeri akkor vissza az egész.) Egyébként eredetileg itt járt a lillafüredi erdei vasút vonalán, csak sajnos elcserélték a gyermekvasúttal néhány személykocsiért, a teljes motorvonatot.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#663) KáZsé Mestör


KáZsé Mestör
tag

Sziasztok!

Eladnék pár U profilos sinecskét!
ITT megtalálható a hirdetés és a részletek!

(#664) sanyi4012 válasza Kraptor (#657) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

A mehanó is gyárt csak az inkább gyermekjáték féleség és igen nagy szériás ahogy elnézem!
nekem van két mehano dieselem és egy gőzösöm
a gőzi egész jó csak a szeneskocsi és a fülke közötti távolság volt irritáló
amíg ki nem javítottam.

(#665) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

nem is vettem még észre hogy az amerikai mozdonyokon nincs felirat csak a kocsikon!
(műszaki adatok)

(#666) Kraptor


Kraptor
őstag

Marklin megfekszik?Ilyen híreket olvastam, ez igaz?

[ Szerkesztve ]

(#667) pirosvilamos válasza Kraptor (#666) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!
Sajnos igaz.
20milla EUR bukás volt a tavalyi év, és ebbe belefeküdtek.
Temetésről később intézkednek.
Nekem csak az fáj nagyon, hogy ezután ki fogja gyártani a Z méretű ékszereket??????????
:O :O :O

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#668) pirosvilamos


pirosvilamos
tag

Még kis adalék németül tudóknak:
[L:http://www.focus.de/finanzen/news/insolvenz-maerklin-kann-nicht-mehr-zahlen_aid_367633.html]
[/L]

[link]

R.I.P.

Elvben más név alatt élhet tovább a márka, de az már nem a Märklin lesz sajnos

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#669) Kraptor


Kraptor
őstag

Remélem Tillig nem hal meg...

(#670) Kraptor


Kraptor
őstag

Klubtag itt, hogy lehetek?

(#671) Kraptor válasza Kraptor (#670) üzenetére


Kraptor
őstag

Már megvan...

(#672) pirosvilamos válasza Kraptor (#670) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szerintem írsz nekik egy mail-t, elérhetőségük látszik.
Segíteni fognak.
(szerintem) :))

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#673) Kraptor válasza pirosvilamos (#672) üzenetére


Kraptor
őstag

Már nem lehet belépni, mert jan 31-én lejárt a tagsági belépés.:(

(#674) jákob13


jákob13
tag

Szia meg van még az eladó z2 trafód??

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#675) jákob13


jákob13
tag

Szia bocsi el irtam f2.

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#676) Kraptor


Kraptor
őstag

Sziasztok!

Pár kérdés.

12 mm vagy 18 mm vastag rétegelt lemezből érdemesebb csinálni a terepasztalt? Alsó merevítés kell vagy elég merev lesz a lap? 2,5 x 1,3 m lenne az asztal. Lábaknak aluminium lábak lennének közvetlen az asztalhoz csatlakoztatva 6 db láb, 87 cm magas a lábak, gondolom ezek bőven elég magasak.

Köszi a válaszokat.

(#677) YanezTTrain válasza Kraptor (#676) üzenetére


YanezTTrain
tag

Üdv!

Szerintem bőven elég a 12 mm még sok is. 8-10 mm-nél nem kell vastagabb. Mindenképpen csinálj alá vázat, hogy ne hajoljon be az asztal lapja. Elég nagy méretű asztalt csinálsz, Jó erős vázat építs neki 2,5x10 cm-es gyalult deszkát javasolnék. Az anyagot valami fatelepen vedd meg és jó szárazat, vagy szárítsd ki valahol és utána csináld a vázat. Lehet venni anyagot barkács áruházban is, de az sem biztos hogy száraz, viszont háromszor drágább.

http://tt.gportal.hu/picview.php?prt=358622&gid=1611763&index=1

ezen az oldalon találtam ukrán gyártású TT katalógust. Nem rossz! Érdemes megnézni. A tehervagonok elfogadhatóak, a ruszki mozdonyokat inkább nem tenném fel a pályámra :)

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#678) Kraptor válasza YanezTTrain (#677) üzenetére


Kraptor
őstag

Azért gondolkoztam 12-18 mm-ben mert az azért elég vastag és nem hajlik meg olyan könnyen. Fatelepen veszek mindent. De egy vázat azért lehet, hogy aládobok.

(#679) YanezTTrain válasza Kraptor (#678) üzenetére


YanezTTrain
tag

Tegyél alá vázat, mert, ha álló helyében nem is hajlana meg a rétegelt lemez, mozgatni nem nagyon tudnád az asztalt, akkor biztos deformálódna. Szerintem a munkálatok folyamán is mozogna az asztal. HA több szintesre tervezed, akkor meg rendes süly kerül az asztal lapjára, mindenképpen kell alá merevítés. Körbe egy keretet és fél méterenként egy kereszt merevítőt. tizes colos deszkából sztem 3-4000 pénzből megúszod. Gyalulatlan anyag a leg olcsóbb. Ha van kéznél egy elektromos kézi gyalu, szárítás után legyalulod magadnak. Kerethez a lábakat is könnyebb hozzáfogatni, mint a sima rétegelt lemezhez, meg jobban is néz ki a szerkezet.Nem tudom mennyi vezeték lesz az asztal alatt, ha analóg rendszer akkor ekkora pálya alatt lesz rendesen. A vezetékeket is könnyebb elhelyezni, mert a keresztmerevítőkbe fúrsz pár jó nagy lyukat és meg van oldva a vezetékek tartószerkezete is. végül is melyik méretarányban fogsz nyomulni?

[ Szerkesztve ]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#680) Kraptor válasza YanezTTrain (#679) üzenetére


Kraptor
őstag

Utána én is átgondoltam és kell alá váz, TT lesz.

(#681) YanezTTrain válasza Kraptor (#680) üzenetére


YanezTTrain
tag

Wow!!! TT-ben akkora asztalra nem piti dolgot lehet csinálni! Pálya terv alakul már valami?
Ha kell vannak TT pályaterveim,igaz régi Zeuke meg BTTB kiadványok, de alapötletnek használhatóak.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#682) Kraptor válasza YanezTTrain (#681) üzenetére


Kraptor
őstag

Pályaterve még csak fejben van, hétvégén vetem papírra:) Szívesen fogadom a pályaterveket:)

(#683) YanezTTrain válasza Kraptor (#682) üzenetére


YanezTTrain
tag

Privibe küldjél egy mail címet. sok kép, össze kell csomagolnom egy fájlba. Elküldöm, meg a saját asztalom pályavezetését is, hogy legyen alap.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#684) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok nincs valakinek eladó trafója?Lehetöleg priviben irj!

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#685) pirosvilamos válasza Kraptor (#682) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!

Amit linkeltem , a rumia-s oldalon is vanak pélyatervek.

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#686) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok linkelek egy videot a h0 terepasztalomról müködés közben:[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#687) YanezTTrain válasza jákob13 (#686) üzenetére


YanezTTrain
tag

Üdv!

http://www.dmaster.hu/

A fenti linken ha körülnézel, találsz érdekességeket. Például le tudsz tölteni H0 méretű épületeket. Egy jó nyomtatóval, némi A4 formátumú színes lappal és egy kis kézügyességgel egy teljes MÁV állomást létre tudsz hozni az oldal segítségével. Állomás épület, raktár, vízház, mozdonyszín, stb. H0 méretben még nem is túl nehéz. Egy komolyabb épülettel (állomás épület) el lehet vacakolni egy két hétig is mire elkészül de megéri a szenvedést!

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#688) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

aki meg akarja nézni a házilag gyártott elektromos váltómat az ide jöjjön!:
http://indafoto.hu/sanyi4012/alap_album
jah illetve van egy házilag gyártott kút is!
aki kérdezni akar az nyugodtan!
illetve a váltó felett látszik egy régi Fuggerth U profilu váltómű ami elektromos így rászereltem (ragasztottam) a Roco váltóra

[ Szerkesztve ]

(#689) jákob13 válasza sanyi4012 (#688) üzenetére


jákob13
tag

Szia nagyon ugyesvagy jol néz ki és enek burkolata is van?

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#690) Kraptor


Kraptor
őstag

Első pálya terv:

[link]

(#691) jákob13 válasza Kraptor (#690) üzenetére


jákob13
tag

Szia hát ez jó sok sin!!:)

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#692) Kraptor válasza jákob13 (#691) üzenetére


Kraptor
őstag

Ja, még azért lesz finomítva és szerintem pár dolog lehet, hogy kijön.

(#693) jákob13 válasza Kraptor (#692) üzenetére


jákob13
tag

Szia ezt mien programal csináltad?

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#694) glutamin válasza Kraptor (#690) üzenetére


glutamin
őstag

Én ezen sokat átvariálnék. Sztem fölösleges mind a 2 hosszabb oldal mentén a négy vágány és a rövidebboldalakon is a három. Meg nagyon szimmetrikus is az egész. Szerintem elég lenne körbe egy duplavágány és esetleg a főállomáson kívül egy kisebb állomás és kacifántosabb vonalvezetés. Ehhez később érdekesebb kiegészítőket lehet tervezni. (épületek esetleg kisebb domborzati elemek stb.) A szintkülönbés is nagyon meg tudja dobni a látványt, bár a méretek miatt azzal nagyon csinján kell bánni.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#695) Kraptor


Kraptor
őstag

AnyRail a program neve. Azóta már átalakítottam párszor:)

Tényleg, melyik a legjobb modellvasútas webshop Mo-n?

Eddig kettővel volt dolgom, vasutmodell.com (áraik egy kicsit magasak és a kiszállítás is egy csöppet sok, de eddig ők bizonyultak a legkorrektebbeknek, segítőkészek, extra kéréseket is megtesznek, stb). A másik modellkit.hu (áraik tán a legjobb, de nem olyan rugalmasak és bonyolult a rendelés egy kicsit.). Tapasztalata másnak mással van?

(#696) Kraptor


Kraptor
őstag

Itt egy újabb [link]

Középen domborzat lenne és az ott lévő sín egy emelt szinten lenne, jobbra pedig egy híd keresztezné az alsó két pályát. Ez azért van, mert lehet, hogy majd valamikor bővítem a még el sem kezdett asztalt jobbra.:)

(#697) YanezTTrain válasza Kraptor (#696) üzenetére


YanezTTrain
tag

Na ez már sokkal jobb mint az első verzió. Én még benyomnék két átmenő vágányt a tároló melletti ferde egyenes szakaszba és akkor egy hatalmas nagy állomás lenne az egész jobb alsó sarok vonatfogadó átmenő és tároló vágányokkal. Különben az elgondolás jó és lehet rajta játszani :C

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#698) pirosvilamos válasza Kraptor (#696) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!

Ezt most nem teljesen látom át 3D-ben...
Magasságjelzéseket tudnál betenni?
Meg egy asztalméret sem ártana :)

Kösz

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#699) treffort


treffort
újonc

Sziasztok!
Új fajta Tillig sínhez keresnék vágányrendszer összeállításához valamilyen anyagot( vágányelágazások, stb. építéséhez). A régi fajta sínhez valamelyik katalógusban láttam összeállítási rajzokat és van pályatervem is, de az új sínhez nincs semmi infóm. Tud valaki segíteni?

(#700) YanezTTrain válasza treffort (#699) üzenetére


YanezTTrain
tag

Üdv!

http://modellkit.hu/tools/ecommerce/index.php?homeinclude=catalog&category_id=825&parent_id=641&product_id=2399

Ezen az oldalon van egy kimondottan TT Tillig vágányzattal foglalkozó könyv. tervek, stb. 8 jurcsi az ára. Megvenni, vagy kölcsönkérni...

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.