Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-18 18:36:55

LOGOUT.hu

A topik mindazokhoz szól akik foglalkozni szeretnének, vagy már foglalkoznak vasútmodellezéssel. Nem csak szegecs számláló technikákról szól az oldal, elfér rajta minden ami modellvasút. Vagyis a legpontosabb, profin kivitelezett modelltől, a házilagosan, papírmasé-fűrészpor technikával készült terepasztalig bármi.
Új vagy régi, digitális vagy analóg, bárki bármilyen témával jelentkezhet, hogy a közösség okuljon, szórakozzon általa. Kiállításokon készült képekkel, vagy a saját alkotásokról készült fotókkal és persze megfelelő magyarázó szöveggel a képekhez.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) KáZsé Mestör


KáZsé Mestör
tag

üdv!

én még csak most kezdek foglalkozni az egész modellvasútozással (utoljára 10 évesen jáccottam ilyesmivel) és kérnék 1 kis segítséget!
Ha lehet,priviben válaszoljatok!Köszi!

Szóval mi az,hogy egyenáramú és váltóáramú üzem?
Mi az,hogy digitális?
a sínek között tudom,van 2,1mmes ls 2,5ös,de a csatlakozásuk milyen?
Vagyis van az a régi hagyományos egymásbadugós sín,nem,aminek az alján van ilyen összefogó izé,hanem amineka végén kiáll két tüske és azt a következőbe beledugjuk!Ez lenne az U profilú sín?Ilyet lehet még kapni újonnan?Valamint van belőle elektromos váltó,keretsztek,stb?
Kérlek,nézzetek utána és segítsetek!

Köszi!

(#202) Makaveli válasza KáZsé Mestör (#201) üzenetére


Makaveli
senior tag

Privi ment

[ Szerkesztve ]

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#203) KáZsé Mestör


KáZsé Mestör
tag

a kérdések továbbra is fennállnak,de inkább hozzáértők válaszoljanak rá!

(#204) Batman2 válasza macipajti (#199) üzenetére


Batman2
őstag

Ahogy gondolod, a Te döntése, de nekem túl befejezett egy gyári digi készlet, azon nem lehet mit csinálni, legfeljebb a terepet építeni.

Én maradok a saját analóg és talán egyszer az egyéni digi irányítás mellett ! :)

Üdv..

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#205) Batman2 válasza KáZsé Mestör (#201) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Igen lehet kapni még régi, U profilút, de már csak használtan.
Bár a múltkor a miskolci kiállításon láttam egy daga teljesen új kinézetűt, de az csak meg volt kímélve, azért volt olyan.

Ma a T alakú, tömör sín van újonna, és van elvileg gyári összekötő datab is a két rendszer között.

Amúgy használtan lehet mindenféle elemet kapni az U profilú rendszerből.

Jah és a TT méret az 12mm-es, a H0 méret az pedig 16mm-es nyomtávú !

Üdv.:

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#206) nagyito88


nagyito88
aktív tag

elado fughert h0-lás dizelmozdony modell,m41 es,kiválo makulátlan dobozos,áron alul elado,tiszta ujj,kb 2 orát ment körbe körbe,az árrol majd beszélünk

(#207) nagyito88 válasza KáZsé Mestör (#201) üzenetére


nagyito88
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#208) bubig válasza Batman2 (#1) üzenetére


bubig
újonc

Sziasztok.
Valaki aki má halot fogas kerekes vonatrol anak szol.
Én vennék fogas kerekes vonatot csak nem tom honnan.
Ha valaki elad,vagy tud ojan oldalt ahol lehet veni ako az irjon.
A félre értés értelmében mondom ezt:nem fogas átételü vonatrol van szo hanem,egy ojan vonat amej a terepasztalon hegyekben megy és ugye meredek lejtök vanak csinálva a sinene is van fogas keréknek kapaszkodo meg a mozdonyon van egy fogas kerék.
Meg köszöném ha valaki tud eröl valamit.
Köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :F :F :F
:) :) :) :)

BULCSÚ

(#209) Batman2 válasza bubig (#208) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Én még nem hallottam, sajnos, hogy modellben lenne ilyen, de lehetséges.
Az csak egy dolog, hogy én még nem hallottam róla.
valami idősebb vasútas szakit kellene szakasztani, az biztos tudná !! :)

Aki tud ilyenről írjon, én is kiváncsi vagyok !

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#210) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Egy hónapja én is beszereztem egy ICE start szettet, most nemrég vettem egy v43 mávos festésűt, meg hozzá 2 személyvagont, ami közül az egyik vezérlőkocsis. Csak sajnos túl kicsi hozzá az ív és elég sokszor kisiklik, meg még a földön van, és hát ugy még nem az igazi. De ha minden igaz jövőre beindul a projekt. :DD

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#211) Intruder A 6 válasza Jégkokó (#210) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Szia!

Nem az ív miatt siklik ki!
Gondolom Roco Ice Startszett!
A Rocco Sinek 2,1mm maggasságuakm a Fuggerth kocsiknak pedig kell a 2,5mm magasságú sin mert leér a kerék és ezért siklik ki!

(#212) Jégkokó válasza Intruder A 6 (#211) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nem roco sínek, piko a sínrendszer.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#213) Jégkokó válasza Jégkokó (#212) üzenetére


Jégkokó
veterán

Most mértem le, és 2.5 mm magas a sín , igy bővel el kell neki mennie.De a vagonok szépen siklanak egyálltalán nem adnak ki semmilyen furcsa hangot. Meg az eredeti hozzáadott ICE szett is néha kisiklott, valószínűleg mert a sinek nincsenek rögzitve és könnyen elmozdulnak.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#214) Batman2 válasza Jégkokó (#213) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Szerintem is a rögzités hiánya lehet az oka, de azért javaslom, hogy jól figyeld meg lassú menetben, közelről, hogy mit csinálnak a kerekek és hol mennek ki ! :)

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#215) Jégkokó válasza Batman2 (#214) üzenetére


Jégkokó
veterán

Álltalában a kanyarba siklanak ki, néha pedig a váltónál mennek át a másik sínre.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#216) Batman2 válasza Jégkokó (#215) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Nekem régi típusú síneim vannak, a váltóknél fordul elő főképpen a kisiklás, aminek az oka változó, de okozza a váltó is, mert a mozgó része nem áll be pontosan és van helye a kerék vezető peremének, hogy becsússzon a sín és a mozgó rész közé !

Másik pedig, hogy az egyik gőzös mozdonyunk orrfutója, valamiért kicsit magassabban van, mint a többi és ezért is megy félre váltókon, de amúgy nekem nem szokott kisiklani, legfeljebb a személy kocsik, de azok is inkább csak váltókon.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#217) dekla dok


dekla dok
csendes tag

Csá!!!
Most tervezek beruházni modellvasútra!!!
Alig várom márrr... :))
Szerintetek megéri használt H0-ST VENNI?
Úgy terveztem h 2 mozdony-t és 5-6 kocsit veszek.
Jó ötlet??? :U

(#218) dekla dok


dekla dok
csendes tag

Cső!
H0-és H0-közt is lehet különbség?
Az ugy passzol hogy H0-s mozdonyhoz H0-s kocsit csatolok?-vagyis lehet különbség a két kapcsoló cucc közt?
A régi U profilú sínnel lehetnek nagy problémák?
Két trafó közt lehet különbség? :F :F :F :F :F
MÉG KEZDŐ VOK!!!! :O :O :O :O

(#219) dekla dok


dekla dok
csendes tag

Elérhetőségek:
MSN: dekla007@hotmail.com
e-mail: dekla1@citromail.hu
mobil: 06-20-461-8506
ELŐRE IS KÖCCE!!! :R :R :R :R

(#220) Batman2 válasza dekla dok (#218) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Szóval egy régebbi és egy új H0-ás modell között nyilvány van sok külalaki különbség ;] , amúgy a kocsik, mozdonyok csatlakozása között is lehet különbség, ezt nem ismerem.

A H0-ás - H0-ás közötti passzolásra az előbbit tudnám mondani, csatlakozó kérdése !

Meg vannak a maguk problémái a régi sineknek, pl. kopottak lehetnek, emiatt rossz a vezetés, akadozva és változó tempóval mehetnek rajta a mozdonyok. Amúgy meg kicsit ívesre koptatja a járgányok kerekeit is.
De egyébként ez is működik, nekem is totál ilyenekből áll a pálya, csak TT méretben.

Természetesen két trafó között is lehet számos különbség, csak hogy egy fotnosabbat mondjak, csak a pályát tudja szabályozni, tehát csak 12V egyenáramot ad, vagy van "tartozék" kimenete is, amivel a jelzőket, váltókat, utca, ház megvilágítását lehet táplálni. Ilyen utóbbi típus pl. az FZ1 régi keletnémet vasúti trafó.

Írd a konkrét problémát, kérdést, és akkor pontosabban tudok válaszolni. :)

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#221) dekla dok válasza Batman2 (#220) üzenetére


dekla dok
csendes tag

Kössz mindent! :DD

(#222) dekla dok


dekla dok
csendes tag

Üdv!
Az a helyzet hogy én most kezdek bele ebbe a témába!
És nem naon értek a dologhoz! :W Meg még mozdonyom sincs! Minden más van!
Szóval azt szeretném kérdezni hogy van-e valakinek !!!kedvező!!! árú mozdonya?
Akármien régi is jó! Nem érdekes csak menjen!
Kérek mindenkit ha valamije van akk megvenném, csak ajánlja fel!
5000Ft-ig minden mozdony jöhet! :O :O :O :O

(#223) st.hubertus válasza dekla dok (#222) üzenetére


st.hubertus
tag

Én már pár hete figyelgetem a vaterát és más aprós oldalakat. Szinte lehetetlenség ennyiért jó állapotú mozdonyt találni. Ha nagy mákod van, néhány helyen találhatsz 6-12 000 között jó állapotú mozdonyokat, de ami árban ez alatt van, az gyanús. Vagy törött, vagy nem megy rendesen, vagy valami kezdő szettből lett kiszedve.

(#224) Intruder A 6 válasza st.hubertus (#223) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Vatera az kész rablás modellvasút ügyben!
Sokszor jóval bolti ár felett teszik be a modelleket!
Énis probáltam már megvenni mozdonyokat ott de nem lehetett megeggyezni az eladóval sosem az árban :(
Ugyhogy Vatera felejtős.

(#225) st.hubertus válasza Intruder A 6 (#224) üzenetére


st.hubertus
tag

Másrészt viszont lehet az embernek mákja. Tegnapig volt fenn egy kezdő analóg szett használtan 10 alatt. Ott ugye a rutinos Vaterások teszik fel magas áron a megunt termékeiket. Decemberben Győrött lesz kiállítás, én el akarok menni, mert én is szeretnék mozdonyt, meg mindenfélét venni. Valahol találtam 20 000 alatt egy kezdő analóg szettet, amiben nem gőzmozdony volt, hanem diesel.
alulról a 3.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#226) Intruder A 6 válasza st.hubertus (#225) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Nemtudod pontosan mikor és hol lessz a kiállitás?
Oda lehet elkéne néznem, nem is lenne messze nagyon.
Igen ez egy jó szett de jól gondold végig, benne elég sokba van a bővitése sajnos.

(#227) st.hubertus válasza Intruder A 6 (#226) üzenetére


st.hubertus
tag

December 15-16. között harmadszor rendezik meg a győri vasútmodell-kiállítást. A kiállítás alatt modellek, kiegészítők, szakkönyvek, képeslapok adás-vételére és ingyenes szaktanácsadásra is lehetőség nyílik.
Helyszín: Ady Endre Művelődési Ház (a régi Vasas) Győr, Teleki u. 38.

(NOL)

(#228) st.hubertus válasza dekla dok (#222) üzenetére


st.hubertus
tag

Találtam egy viszonylag olcsó H0-áa analóg mozdonyt: http://shop.unas.hu/shop_art.php?shop_id=8106&cat=491304

(#229) Batman2 válasza dekla dok (#221) üzenetére


Batman2
őstag

Nincs mit, szívesen ! :)

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#230) Batman2 válasza dekla dok (#222) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Eladó járgányom ugyan nincs, de az őszi modellvasút kiállításon vettem, 4500Ft-ért egy BR92-eset !

Egy-egy volt két aladónál. Mindkettőt kipróbáltam, egyik kissé nehézkesen ment, a másik viszont jól futott, igaz, gyárilag hiányoznak róla az első lámpa imitációk, de nekem lényegesebb, hogy fut.
A másik szebb festésű volt és megvolt a lámpaimitáció is, de mit érek, vele, ha alig megy ! :D

Szóval csak azt akartam mondani, ennyiért is lehet mozdonyt kapni ! :)

Drukkolok, hogy sikerüljön szerezned egyet ! :)

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#231) Batman2


Batman2
őstag

. . .No, senki sem vett, kapott karácsonyra modellvasútat, a Jézuskától ? :F :D

És senki sem szedte elő a meglévő vasútját ? :F

Igaz, sajnos én sem szedtem elő :( , mert most a járgányommal voltam elfoglalva :(((

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#232) Intruder A 6 válasza Batman2 (#231) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Hozzám érkezett egy Roco ÖBB 1216 villamosmozdony és pár ÖBB IC kocsi.
Ha lessz időm készitek pár képet.

(#233) Jégkokó válasza Batman2 (#231) üzenetére


Jégkokó
veterán

Kicsit megkésve, de én kaptam 5 mávos tehervagont meg pár egyenes meg íves sínt és vettem még pár váltót

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#234) tkazmer válasza Batman2 (#231) üzenetére


tkazmer
addikt

nem, nem érkezett, de a terepasztalról lepakoltam egy csomó egyéb lomot rendrakásként:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#235) st.hubertus


st.hubertus
tag

Én még mindig TT méretű mozdony után járkálok, de ugye a közelben nincs egyetlen bolt vagy kiállítás sem, úgyhogy maradnak az online árverések (átverések). Sajnos az a tapasztalatom, hogy sok vasútmodelles a használt portékáját drágábban kínálja, mint a termékek katalógusára, és ha teszek egy általam reálisnak gondolt ajánlatot, akkor fel vannak háborodva, hogy mitképzelekénmagamról, mert ők ezt ennyiért meg annyiért vették. No, mindegy. Előbb-utóbb talán nekem is sikerül kifognom valami jó szériát...

(#236) Bzoli válasza st.hubertus (#235) üzenetére


Bzoli
csendes tag

Hello!

Használt vagy új modelleket keresel?
Esetleg nézz szét itt is, hátha: [link]

Üdv,
Bzoli

Eladó vasútmodellek - http://vasuTTmodell.fw.hu

(#237) Jégkokó válasza st.hubertus (#235) üzenetére


Jégkokó
veterán

Sajnos itthon sok hülye van, aki irreálisan magas áron adja a modellvasútas dolgokat, ugyan annyiért mint a boltba. Egyik nap szóvá is tettem az egyiknek és lettem ugatva, hogy ő ennyiért adja, igaz a boltba csak 4900 de ő simán adhatja 5400 ért biztos meg fogják venni. Meg van egy piko nohab, már hónapok óta fenn van 20 ezerért, de a gazdája nem enged belőle egy ft ot se, igy meg elég nehezen fogja valaha is eladni.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#238) st.hubertus


st.hubertus
tag

No, a 7végén döntöttem. H0-ban fogok modellezni. Előkerestem a régi gyerekkori dobozokat, De a TT sínek elég rossz állapotban vannak, és többe kerülne a felújítás, mint a H0-ás sínek. Kezdetnek szereztem is egy 2008-as ROCO katalógust (tök jó ötlet tőlük, hogy ingyen adják, és nem csak az van benne, hogy vedd meg, hanem mindenféle ötletek is... Ha túlleszek a heti vizsgáimon, neki is látok megtervezni a sínek vonalát... Amúgy ha valakinek van asztala, tehetne fel pár képet, hogy kábé milyen, hogy legyen több 5letem.

(#239) Jégkokó válasza st.hubertus (#238) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nekem pikó sínem van, és árban nagyságrendekkel olcsóbb mint a roco , és nem kell minden íves váltohoz különböző ív meg egyéb okosságok.Az ívesváltó ára 4 ezer mig a pikónál legalább 5 de inkább 6 ezer körül mozog. Nekem van 4 ívesváltóm olyan 23 egyenes 12 db R2 R3 ív és 1db jobbos 1db balos váltóm, és ehhez még kell 2 darab íves váltó meg még pár egyenes, hogy teljes legyen a 2 körívem.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#240) tkazmer válasza st.hubertus (#238) üzenetére


tkazmer
addikt

van, és pont roco sineket használok, bár egy terepasztal nyilván nem csak a sínekből áll...
itt van néhány kép, sorry, kicsit életlenek ugyan, de remélem, a lényeg átmegy[link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#241) st.hubertus válasza tkazmer (#240) üzenetére


st.hubertus
tag

Kár, hogy életlenek a képek, a terepaszhoz grat, jó kis cuccok... Kinéztem magamnak egy szettet, most éppen PIKO-t, főleg a sínek miatt. [link]

(#242) Jégkokó válasza st.hubertus (#241) üzenetére


Jégkokó
veterán

Ez igy összeségében nem ér meg ennyi pénzt. Ezek a szettek kb olyan 20-25 körül cserélnek gazdát a neten.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#243) Intruder A 6 válasza st.hubertus (#241) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Hát ez játékboltokban is kb 25K-ért megy! :Y
Ez elég sok egy analóg készletért!

Javaslom inkább Modell & Hobby-t!

(#244) st.hubertus válasza Intruder A 6 (#243) üzenetére


st.hubertus
tag

Csak a kép miatt linkeltem be, nem innen akarom megvenni. Amúgy nézelődtem mindenféle külföldi linken, és kábé 18 000 volt ez a készlet, persze akkor külföldi postát kéne fizetni, meg euroban kell utalni a pénzt... :DD
Viszont a mozdony nagyon bejövős, DB, digitalizálható, és a német festésű cuccok nem tűnnek olyan brutálisan drágának, mivel többnyire nagyszériásak. Vagy csak én képzelem így?

[ Szerkesztve ]

(#245) Jégkokó válasza st.hubertus (#244) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nem , ez tényleg igy van.A német mozdonyok vagonokból van bőven választék, sajnos a hazai mozdonyokból már kevésbé.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#246) st.hubertus


st.hubertus
tag

Átgondoltam az egészet újra. Ezt találtam: PIko 96932. Ár- érték arányban ez a legjobb. Megnéztem a kocsik kerekei is fémből vannak, bár világitás nincs ebnnük, meg lehet oldani. Meg is rendeltem, elvileg 2 héten belül itthon lesz a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#247) Intruder A 6 válasza st.hubertus (#246) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Szia!

Honnan rendelted?

(#248) st.hubertus válasza Intruder A 6 (#247) üzenetére


st.hubertus
tag

[L:http://shop.modell.hu/product_info.php?cPath=109_127_135&products_id=41967&osCsid=8s6t6pufrlaveb7iitj2m5aj34][/L]
Innen. Itt volt a legolcsóbb. Kábé ennyiért vannak a használt cuccok is a Vaterán. És azért ez személyvagonos soktenegelyes :K[link]

[ Szerkesztve ]

(#249) Bogyi


Bogyi
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Új vagyok ezen a fórumon, de nem új a modellvasútas hobbiban. (vagy mégis?) Ismerkedem a digitális világgal. De íme pár szó a kezdetekről. Valamikor még Piko-val kezdődött az egész modellvasutazás még gyermekkoromban. Jött az a bizonyos nagybetűs élet, tele munkával, tanulással és még sok minden más érdekességgel. Sajnos vonatozni sem időm, helyem, nem volt jó pár évig. Közben elköltöztem otthonról, magammal hozva egyetlen MÁV-os személykocsim, némi maradék sínt és persze a vágyat, hogy majd egyszer, ha pénz, idő... aztán emellett én nagy papírmakettező is vagyok. Számos 1:87-es papírmakett létezik. Jelenleg a PKP SM30-as kis dízelét építem egy műszaki vagon is tartozik hozzá. illetve még ott lapul egy Revell műanyag gőzös is, várva az építést. Lényeg, hogy tárolósínt vettem a makettekhez a múlt héten méghozzá Roco Geoline-t.(2 db G200-ast) Hazaérve újra elővettem a személyvagont és tologattam a rövidke pályaszakaszon, közben teljesen felerősödtek a régi vasutas élmények. Olyannyira, hogy most egy digitális Roco kezdőkészletben gondolkodom. Kacérkodom vele, hiszen sok helye lenne még annak a pénznek, de csak egyszer élünk és ha mindíg így gondolkodnék soha nem lesz vasutam, szóval sok kérdésem is lesz majd a digi világgal kapcsolatban.

(#250) Bogyi


Bogyi
csendes tag

Folyt... :) Mivel a Piko- nevelkedtem és nekem a magyar járművek tetszenek, ezért a Roco egy olyan digi startszettjét nézegetem, amiben van 1 db MÁV tehervagon is. Minden esetre rájöttem ésszerű készlettel kezdeni és nem darabonként vásárolni mert úgy sokkal többe kerülne. Gyorsan hozzá teszem, ha lesz is terepasztalom (miért ne) az egy hosszúkás teherpályaudvar lesz, sok kamionnal, konténerrakodóval. Szakmai ártalom, logisztikusként dolgozom nemzetközi közúti fuvarozásban és a kamionok azért nagyobb szerelmeim mint a vasút, de nem bírnék meglenni nélküle. Az új készlet és a digitális világ pedig hihetetlenül fellelkesített. Ezzel csak azt szeretném mondani, nálam a vendégágyon lesz az oválpálya 1 db kitérővel ill. síneket mindíg lehet majd hozzá venni. Hűűű mekkorákat lehet majd a fárasztó irodai munka után vonatozni majd. :)) Azt hiszem ez az, amikor az emberben mindig ott marad a kisgyerek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.