Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-18 18:36:55

LOGOUT.hu

A topik mindazokhoz szól akik foglalkozni szeretnének, vagy már foglalkoznak vasútmodellezéssel. Nem csak szegecs számláló technikákról szól az oldal, elfér rajta minden ami modellvasút. Vagyis a legpontosabb, profin kivitelezett modelltől, a házilagosan, papírmasé-fűrészpor technikával készült terepasztalig bármi.
Új vagy régi, digitális vagy analóg, bárki bármilyen témával jelentkezhet, hogy a közösség okuljon, szórakozzon általa. Kiállításokon készült képekkel, vagy a saját alkotásokról készült fotókkal és persze megfelelő magyarázó szöveggel a képekhez.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) YanezTTrain válasza jákob13 (#850) üzenetére


YanezTTrain
tag

Hali!

Az állomás épületek teljesen papírból vannak készítve. A www.dmaster.hu oldalt keresd meg és nézz szét. le tudod tölteni az épületek nyomtatási anyagát. Színes anyagra és műszaki rajzlapra nyomtatva megkapod a szükséges alkatrészeket. Értelem szerűen összeállítva magyar jellegű állomásokat tudsz belőle építeni. Van többféle állomás, megállóhely, őrház, raktár, fűtőház, stb. fenn az oldalon, de a fényjelzők építéséhez is találsz segítséget, vagy az ívelt lábazatos beton kerítéshez. Állomásnak még neve nincsen, csak azért készült, hogy az asztalon a helyviszonyokat tudjam tisztázni. Tök gáz ha egy állomásra nem fér oda a felvételi épület...

[ Szerkesztve ]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#852) YanezTTrain válasza pirosvilamos (#849) üzenetére


YanezTTrain
tag

Üdv!

Megpróbálok holnap eljutni Miskolcra. A trafó minden képpen kellene, mert lassan csinálnom kell majd a vezérlést is. Gorilla lehet most nem fog beférni már a költségvetésbe. Ha később meg lesz még esetleg, akkor igen.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#853) mtmt válasza YanezTTrain (#848) üzenetére


mtmt
csendes tag

Hahó!

Mekkora az asztal alapterülete? Elég jól néz ki... :K

mt

(#854) jákob13 válasza mtmt (#853) üzenetére


jákob13
tag

Szia 220x125 cm-es yanezttrain terepasztalának mérete.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#855) YanezTTrain válasza jákob13 (#854) üzenetére


YanezTTrain
tag

Hali! A tervezett méret 220x125. Ennyi alatt van merevítés, de meg kell toldanom néhány centivel, a hosszát. Még nem vágtam le egy centit sem a teli tábla OSB-ből. Tehát a végleges méret az 225x125 lett. Pálya magassága az alapszinttől 85 mm illetve a legmagasabb ponton fel kellett vinnem 95 mm magasra ez a felső pálya és az összekötő vágány keresztezése. A felső vezeték miatt muszáj emelnem egy centit.

Miskolcon jó kis börze volt a művházban. Akit érdekel: március 20-22 vasútmodell kiállítás Miskolcon! A művházban.

[ Szerkesztve ]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#856) mtmt válasza YanezTTrain (#855) üzenetére


mtmt
csendes tag

korrekt méret. Nekem most ilyen pálya van tervbe véve. :) Sajnos mivel tetőtérbe lesz, nem tudom kihasználni a teljes alapterületet pályának, mert a ferde oldalfal miatt a belső részen már nem fér el egy mozdony. :(

mt

(#857) pirosvilamos válasza mtmt (#856) üzenetére


pirosvilamos
tag

Csak beljebb kell tenni a síneket mintegy 10 cm-rel, máris elfér minden...

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#858) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

HELLO
nekem is tetőtérbe van de szerencsére elég nagy a hely azaz kb 6x4 méterből vagy 5.50x4.50 a terepasztalra a hely.
felfelé elég korlátlan de a végefelé egyre alacsonyodik,és néhány alacsonyan lévő gerenda is van az asztaltól 1 és fél méterre.
de a legmagasabb helyen 3.60 méter.
illetve van egy másik hely is ahova valószínüleg TT terepasztal lesz szabva.
Illetve mégeggy ahol megy H0e terepasztal lenne a debreceni kisvasút alapján.

-------A modell és Hobby-ál liliput kis diesel tolató akció van 13.000 helyett 10.000 FT.!----
nálam sokat jelent az akció :B

-----A BYG-nál H0 Hrnby modellek akciósak------
rendeltem is párat a régiekből és meg kell hogy mondjam,a színvonala 5 csillagos*****
------Illetve Marklin háromsines 6 tengelyes német gőzös 20.000 Ft. abból két pályaszám van,mind a kettőt megrendeltem és átalakítottam kétsinesre ami nem volt kis munka!!! :DDD
---------------A játékudvar új helyre költözött (használt ócskavasak pesti boltja ahol néha csodát találni de sokszor inkább pórul járni!)---------------

-----------------eladták a Roco céget----------------------

----------------ÉS A LEGNAGYOBB HÍR HOGY AZ A.C.M.E. MODELL AZ ÉV MÁSODIK FELÉRE LEGYÁRTJA A HÍRES MAGYAR GIGANTOT (V63-AT)--------------- :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :)) :) :) :)) :) :) :)) :C :Y :R :R :R :DD :D :D ;) :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :R

(#859) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Elkészült a felső vezeték a fővonal alagúti szakaszán. A keresztfelfüggesztés 1,5 mm-es a munkavezeték 1 mm-es vörösréz. A munkavezetékek egy darabból végig az alagútban. Forrasztva minden csatlakozási pont. A végén az egészet átfuttattam ónnal felülről. Így kicsit keményebb lett a vezeték, mint ha simán a réz lenne. Az áramszedőkkel érintkező felületet nem ónoztam, ott a szedők a rézzel érintkeznek. Tökéletesen működik a kész szakasz. Következik a vonali beton oszlopok gyártása.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#860) YanezTTrain válasza sanyi4012 (#858) üzenetére


YanezTTrain
tag

Hornby modellek nyammm!!!

Van egy Hornby motorvonat, nem jut eszembe a beceneve, lényeg simán agyonveri kinézetben az ICE-t meg tud pár okosságot. Olyan a forgóvázcsap kiképzése, hogy rádől a kanyarra a szerelvény, meg hasonlók...Nyár végén megy ismerősöm angliába, már ledumáltuk, hogy hoz egy szettet. Motorvonat(négy részes), digi vezérlő+ pálya, váltókkal. Remélem be fogom tudni illeszteni asztalba a vonatot.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#861) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

VÉGRE
beszereztük az M41-et de sajnos a világítás megoldása miatt az egészet szét kelett szedni és azóta ott áll szétszerelve.Amúgy nagyon jó és ezen már megvannak az újítások mintpéldául a tank kintebb van a karosszériánál ami élethűségében másítja meg,de egyépként nagyon jó,illetve nagyon csendes amit eggyáltalán nem gondoltam volna!!!! :)

A járműpark:
Magyar:
NOHAB
M41
SZERGELY
TAURUS

két személyvagon,1 4 tengelyes teher és négy 2 tengelyes

Német:GŐZ
BR 39 254
BR 39 196
BR 96.5
DIESEL:
HERKULES
BR 218
RH2060
RH2060
VILLANY:
E11

BELGA:
KIS DIESELMOZDONY
DÁN:
NAGY NOHAB
KIS NOHAB
OLASZ:
KIS VILLANY
KIS VILLANY
KIS DIESEL

AMERIKAI : DIESEL:
SANTA FE
CHESSY SYSTEM
GŐZ:
CANADA NATIONAL
SEMLEGES:
KIS TOLATÓ SZÉNBÁNYA,MELLÉKVONAL
KIS TOLATÓ SZÉNBÁNYA,MELLÉKVONAL
KIS TOLATÓ SZÉNBÁNYA, MELLÉKVONAL
VAGONOK:
13+2 MÁVOS SZEMÉLY
3 PAKLI-POSTA
10 AMERIKAI-BENNE KÉT FÉKEZŐ
SOK TEHER,ÖSSZESEN HETVEN VAGON

[ Szerkesztve ]

(#862) YanezTTrain


YanezTTrain
tag

Na erről a motorvonatról van szó. Szerintem nem kicsit jól néz ki 120 font a pillanatnyi ára.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#863) sanyi4012 válasza YanezTTrain (#862) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

SZÉP DARAB DE ENGEM A RÉGEBBI MOZDONYOK-MOTORVONATOK JOBBAN MEGFOGNAK
egyépként minden vagon,mozdony a mit rendeltem gyönyörű darab,sokkal olcsóbb mint más gyártók csak annyi velük a baj hogy fel kell ragasztani egy csomó mindent

(#864) pirosvilamos válasza YanezTTrain (#862) üzenetére


pirosvilamos
tag

Üdv!
Remélem, jó a trafó :)
Kicsit lezsibbadtam a börzétől, annyian voltak...
Jó volt a bevétel is :)
március 20-22-ig kiállítás, börzével...
Ha tudok valami szállást, ott leszek 3 napig
Csak előtte még kell mennem Bécsbe árulható anyagokért, meg remélem addig megjön az e-bay-en rendelt halomnyi áru is

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#865) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

még a teherkocsira is annyi mindent lehet tenni
MINDENKINEK AJÁNLOM
www.byg.hu
hornby rivarossy,lima -régi-(kifogyóban akciósan)

(#866) jákob13 válasza YanezTTrain (#862) üzenetére


jákob13
tag

Hát ez nagyon jól néz ki !!:):):):)

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#867) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

már egy hónapja megált az élet mivel nem jönnek a cuccok pedig ha tőlem rendelnének ennyi halom cuccot akkor azonnal kézbesíteném
20 hosszú
20 rövid
20 görbe
10 vagon
azon kívül jött 10 váltó 20 kocsi 2 készlet,3 mozdony
elég szörnyű,ráadásul van még pluszba 11 átalakítandó kocsi régi Juef szintén a BYG-tól amiből 4 nem jött meg

(#868) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

nah készítettem lenyugvásul tegnap egy vadászlest igazi ágakból,pillanat ragasztóval és kifejezetten jól néz ki
ha lessz rakok képet!
ennél csak rosszabbat kapsz a boltba

(#869) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

talán most jövőhéten megjön néhány cucc és kezdhettjük a második szintet
illetve elvileg ha minden megjönne kezdhetnénk a harmadik szintet is :C

(#870) mtmt válasza pirosvilamos (#857) üzenetére


mtmt
csendes tag

Az történt. :)

mt

(#871) sanyi4012 válasza YanezTTrain (#862) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

else tudom képzelni hogy van türelmed görbére vágni a sín alá az OSB-t
én inkébb csabott végű téglalapokat vágok

(#872) sanyi4012 válasza jákob13 (#866) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

az első kép honnan van?
a honlapodon

[ Szerkesztve ]

(#873) jákob13 válasza sanyi4012 (#872) üzenetére


jákob13
tag

Meik amire rá van irva hogy Lajos oldala??

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#874) jákob13 válasza sanyi4012 (#872) üzenetére


jákob13
tag

Vagy az uj honlapomon?

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#875) YanezTTrain válasza sanyi4012 (#871) üzenetére


YanezTTrain
tag

Semmi perc alatt le lehet szabni az íveket. Fogsz egy dekopír fűrészt vagy más néven szúró fűrészt és pillanatok alatt ki lehet vágni. Barkács áruházban egy noname példányt 1-2 ezerért már kapsz, terepasztalt építeni tökéletes. Nekem mondjuk komolyabb szerszámaim vannak a szakmám miatt, de hasznosak a terepasztal építésben is. A vasútmodellezés egyik alapja a türelem. A TT terepasztalt amit kb. 3 hete adtam el hat évig építettem. Jó munkához idő kell.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#876) YanezTTrain válasza pirosvilamos (#864) üzenetére


YanezTTrain
tag

Trafó tökéletes, most már össze lehet állítani a vezérlő asztalt. Megvannak a trafók, kapcsolók, nyomógombok, relék, stb. Remélem hét vége felé újabb fejlődésről tudok beszámolni. Egy hét szabadság az nagy idő. Ha drága családom nem lep meg fakultatív programokkal akkor haladósra vehetem a figurát. Jó lenne, ha már az összes pályán zakatolnának a szerelvények...

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#877) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok van valakinek weboldala rajtam kivül??

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#878) YanezTTrain válasza jákob13 (#877) üzenetére


YanezTTrain
tag

http://yaneztrain.uw.hu

Ezen megnézhetsz pár képet a TT asztalomról amit eladtam. Nem szívesen, mert nagyon jól sikerült, de kinőtte a lakást. Meg van pár kép a keskeny nyomközű modelljeimről amiket csináltam. Elég lassan dolgozik az oldal...

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#879) jákob13 válasza YanezTTrain (#878) üzenetére


jákob13
tag

Rendben meg nézem

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#880) jákob13


jákob13
tag

Amit te csináltál villamos vagy motorvonat az meg van még vagy az is elment?

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#881) YanezTTrain válasza jákob13 (#880) üzenetére


YanezTTrain
tag

Az kérlek szépen a Lillafüredi erdei vasút motorkocsija. Az meg van, be szeretném építeni a most készülő terepasztalba, mint keskeny nyomközű vasutat. Semmi extrát nem fog csinálni, csak ingázni a két végállomás között. Kicsit más méret mint a rendes TT vasút ezért szabvány TT pályán nem is tud közlekedni. Szélesebb a kaszni, nagyobb űrszelvény kell neki. De H0 asztalon tökéletes erdei vasút lesz.

[ Szerkesztve ]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#882) jákob13 válasza YanezTTrain (#881) üzenetére


jákob13
tag

Na az jol fog ki nézni

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#883) YanezTTrain válasza jákob13 (#882) üzenetére


YanezTTrain
tag

Remélem. Én a Mátra lábánál lakom, van itt körülöttünk jó pár erdei kisvasút. A gyöngyösi, felsőtárkányi, szilvásváradi, lillafüredi, mind elérhető közelségben van. De elautóztunk már a gemenci erdőbe is vagy fel a Zemplénbe, kisvasutazni. Egy teljesen külön világ, hihetetlenül hangulatos ezekkel a szinte játékvonatokkal döcögni az erdőben. Ha pedig nosztalgia vonat gőzössel, az egy csoda!

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#884) jákob13 válasza YanezTTrain (#883) üzenetére


jákob13
tag

Hát ez igaz bár még nem mentem nosztalgia vonatal de jövö hét végén megyek budapestre lehet be megyünk a vasut történeti parkba oda elvileg az visz.

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#885) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok nem tudja valaki hogy lesz e budapesten modellvasut kiállitás márciusba.

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#886) YanezTTrain válasza jákob13 (#885) üzenetére


YanezTTrain
tag

Hi!

Azt nem tudom, lesz e vasútmodell kiállítás. Viszont, ha Pestre mész, akkor a Közlekedési Múzeumba mindenképpen menj el. Ott van három, vagy négy terepasztal, amit érdemes megnézni. Az 1 : 10 méretarányú modellekről nem is beszélve. Azután, ha szerencséd van a vasúttörténetiben is nyitva lesz a terepasztalos rész, meg a nagy piros kocsiban a fordító korong mellett van egy hatalmas LGB terepasztal. A lilliputi vonatot meg próbáld ki, ha ilyenkor már üzemel. Ha pedig mind emellett még marad idő, akkor a Hűvös-völgyben ott a gyermekvasút. Ott utazhatsz azon a motorvonaton, aminek a modelljét én elkészítettem. A szabadság-hegyről vissza utazni pedig érdemes a fogaskerekű vasutat kipróbálni.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#887) jákob13 válasza YanezTTrain (#886) üzenetére


jákob13
tag

Szia a e69 villanymozdonyhoz honnan kaptad az alkatrészeket??

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#888) YanezTTrain válasza jákob13 (#887) üzenetére


YanezTTrain
tag

Egy haverom a kezembe nyomott egy zacsekot, mondván valami mozdony van benne,szétszedett állapotban. A szomszédja adta, aki a jó ég tudja honnan szerezte. Ha tudom használni valamire, akkor egészségemre. Otthon derült ki, hogy mi van a csomagban. Több napig kerestem egy fogaskereket a hajtáshoz, végül is egy másik ismerősömmel átnéztük a gyereke leamortizált játékait és egy kínai lendkerekes valamiben volt egy olyan ami illett bele, csak kicsit vékonyítani kellett a fogaskeréken.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#889) jákob13 válasza YanezTTrain (#888) üzenetére


jákob13
tag

Szia értem.Bárcsak lenne ilyen szomszédom.Mert én is elfgadnék töle egy zacsekkot amibe vmi mozdony van szét szedve.
Most szeretnék egy ilyet be szerezni de sajna nincs rá pénzem!

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#890) YanezTTrain válasza jákob13 (#889) üzenetére


YanezTTrain
tag

Vaterán láttam, nem ezt a régit, az újabbat van néhány példány 4-5 ezer között meg lehet szerezni. Ez amit kaptam egy LIMA gyártmányú gép. PIKO gyártásút kapsz a fenti árakon.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#891) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok most vettem egy piko junior dieselt és hiányzik a kuplungja ezt nagyon nehézpotolni?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#892) YanezTTrain válasza jákob13 (#891) üzenetére


YanezTTrain
tag

Ha van hozzá való akkor nem. Ha nincs akkor kicsit nehezebb a dolog. Vagy szerzel egy belevalót, vagy lemezből csinálsz egyet. Az nem valami ördöngős dolog. Egy darab lemezből van hajlítva. Az egyik vége fel van hajlítva abba akad a kocsik kengyele, a másik végén meg van egy bevágás ami ki van hajtva, hogy a kapcsoló a helyén maradjon.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#893) jákob13


jákob13
tag

Szia akitöl vettem azt mondta hogy nincs meg az eredeti de ad hozá másikat.

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#894) YanezTTrain válasza jákob13 (#893) üzenetére


YanezTTrain
tag

Biztos bele tudod szerkeszteni valahogy, a juniornak épp az volt a lényege, hogy tök egyszerű szerkezet volt.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#895) sanyi4012 válasza YanezTTrain (#894) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

A TT-s asztalod elég mű és foghijjas,de régebbi doldokból van,így nosztalgia asztalnak azér jó

(#896) jákob13 válasza YanezTTrain (#894) üzenetére


jákob13
tag

Szia itt van pár kép róla:[link]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#897) YanezTTrain válasza sanyi4012 (#895) üzenetére


YanezTTrain
tag

Azért annyira nem volt rossz. Simán elvitték igen komoly összegért. A dolog lényege az volt, hogy lehetőleg minél több dolgot magam csináljak rá. Bemernni a boltokba és tököt babot összevásárolni bárki tud, csak pénztárca kérdése. Én szeretek barkácsolni, bütykölni. Na meg mikor én elkezdtem evvel foglalkozni több mint harminc éve, akkor még nem úgy működött, hogy leülök a monitor elé és a postás meg kihozza. Akkor Pesten is összesen ha öt bolt volt ahol lehetett kapni ezt azt a modellvasutakhoz. NDK cucc olyan volt amilyen, a nyugatinak meg komoly ára volt. Persze magyar kisiparosok is gyártottak mindenféle kiegészítőt, épületek, lámpák, jelzők stb, de azokról inkább ne beszéljünk. Arról nem beszélve, hogy szeretek magyar témájú vasutat csinálni. Viszont magyar témájú dolgokat kocsikon mozdonyokon kívül nem igen lehet beszerezni. Így marad a házi készítés. Lökhetnél pár képet az asztalodról!

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#898) jákob13 válasza YanezTTrain (#894) üzenetére


jákob13
tag

De remélem erös kis mozdony vagyis hogy nem csak egy két vagont bir elhanem 4-5-darabot kond nélkül

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#899) YanezTTrain válasza jákob13 (#896) üzenetére


YanezTTrain
tag

Az alját nem tudnád lefényképezni a mozdonynak? Két féle megoldás volt ezeken a piko cuccokon, de valszeg ez a rugós rögzítés lesz.

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

(#900) YanezTTrain válasza jákob13 (#898) üzenetére


YanezTTrain
tag

Hát súly az van benne rendesen. Jó nagy darab ólom. Esetleg az lehet, hogy a motor tengelye megforog a szíj alatt, mert ez szíjhajtásos, nem fogaskerekes. Könnyebb kocsit biztos elbír 4-5 darabot sík pályán. Mondjuk ne rakj mögé 4-5 négytengelyes gyorsvonati kocsit, mert avval tuti elkapar.
Ötlet! Ha elforog a tengelye a motornak a szíj alatt, esetleg azt lehet csinálni, hogy a motor tengelyére húzol vagy bicikli szelepgumit, vagy villanydrót külső műanyag szigetelését. lényeg, hogy baromi szorosan menjen fel a tengelyre. Ezen nehezebben forog meg a gumi szíj, mint a sima acéltengelyen. Jobb tapadás, nagyobb vonóerő.

[ Szerkesztve ]

A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.