Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-18 18:36:55

LOGOUT.hu

A topik mindazokhoz szól akik foglalkozni szeretnének, vagy már foglalkoznak vasútmodellezéssel. Nem csak szegecs számláló technikákról szól az oldal, elfér rajta minden ami modellvasút. Vagyis a legpontosabb, profin kivitelezett modelltől, a házilagosan, papírmasé-fűrészpor technikával készült terepasztalig bármi.
Új vagy régi, digitális vagy analóg, bárki bármilyen témával jelentkezhet, hogy a közösség okuljon, szórakozzon általa. Kiállításokon készült képekkel, vagy a saját alkotásokról készült fotókkal és persze megfelelő magyarázó szöveggel a képekhez.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Batman2 válasza Intruder A 6 (#232) üzenetére


Batman2
őstag

az jó, várom a fotókat ! :)

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#252) Batman2 válasza Jégkokó (#233) üzenetére


Batman2
őstag

te is tegyél fel fotót, ha tudsz ! :)

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#253) Batman2 válasza tkazmer (#234) üzenetére


Batman2
őstag

. . .az is haladás, csak így tovább, akkor még vasútazás is lesz előbb utóbb belőle ! :)

st.hubertus
Ne csüggedj, sajnos van igaz benne, amit mondasz, nekünk is szinte mind problémás, amit vettünk használtan, egyedül az a legutolsó kis gőzös kifogástalan talán, eltekintve a valszeg gyárilag hiányzó lámpáktól ! :( :(((

Nézegetsd, hogy mikor lesz valami kiállítás és vásár, aztán ott jól megg kell nézni a kínálatot és csak próba után gondolkozz rajta, a próbába legyen egészen lassú menet, gyors menet és lehetőleg saját magad irányíthatsd és jól figyeld meg az össze apró jelet, hangját, stb. amit produkál, ha van a kiszemelt példányból több is, próbáld meg mindegyiket és hasonlítsd össze, az sokat segíthet !!! :)

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#254) Bogyi


Bogyi
csendes tag

Azt már kiderítettem, hogy a digi rendszerek 16V-on működnek. Ebből következik, nem szabad rátenni egy digitális pályára analóg régi Piko járműveket. Na már most mi a helyzet a fordítottjával? (Ha digitális járművet teszünk analóg pályára)

Vajon mi a helyzet akkor, ha pl. egy Fuggerth M41-es, digitálisan előkészített mozdonyt tennék majd rá idővel erre a Roco digitális pályára?

(#255) st.hubertus válasza Bogyi (#254) üzenetére


st.hubertus
tag

Valamelyik hobbioldalon találtam egy pontos leírást a digitális cuccokról. Ha jól emlékszem, a digitális vonatok mennek analóg pályákon is, csak valamit át kell állítani. De én még nem láttam belülről digi mozdonyt, nem vágom, mit kell benne állítani.

(#256) Batman2 válasza Bogyi (#250) üzenetére


Batman2
őstag

Hát igen.

Ez az, sok (egészséges) emberben ott marad a kis gyerek, valahogy én bennem is ott maradt, és nekem is hasonló a helyzet, szóval én is kisgyerekként kezdtem neki, aztán közben felnőttem, legalábbis korban, meg külsőleg, de maradt bennem egy gyerek is, csak korlátoznak a munka mellett az idő, meg a pénz, de legfőbbképpen az idő, mivel a meglevőkkel sem foglalkoztam már tavaly január óta, csak kiállításokon voltam. :(((

De teljesen igazad van, egyszer élünk és nem csak a munkának, az effajta szórakozá sis rendkívül fontos, no meg ha már valakinek esteleg gyereke is van. . . :)
Hozzáteszem nekem még nincs.

Szóval mindent bele és számolj be a fejleményekről ! :)

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#257) tkazmer válasza st.hubertus (#255) üzenetére


tkazmer
addikt

van egy taurusom, abban elvileg csak a központi vezérlő szerepét betöltő nyomtatott áramkört kell kicserélni, ha digitális rendszerben akarom használni...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#258) Jégkokó válasza Batman2 (#252) üzenetére


Jégkokó
veterán

Az elöbb csináltam pár képet gyorsba, de nincs rajta minden, mert 2 piko vagont lusta voltam előszedni, mert teljesen körbe vannak csomagolva és nehéz visszarakni, meg még az M41 is hiányzik a képekről, mivel festőnél van. Remélem a héten már kész lesz.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#259) st.hubertus válasza tkazmer (#257) üzenetére


st.hubertus
tag

Mivel ma délután ráértem, előkerestem azt az oldalt, ahol a digitális eszközökről van szó:

"A digitális technika lényege az, hogy a váltóáram görbéjére elektronikus jeleket (adatokat) lehet ráültetni, így az áram mint adathordozó forrás van jelen. Ezeket a jeleket a különböző egységek értelmezik (dekódolják) és ennek megfelelően továbbítanak áramot az egyes végeszközök felé. (*)

A digitális modelvasút főbb különbségei az analóggal szemben:

• A mozdony mindíg feszültség alatt van, így a fényszórói állandó tápellátást kapnak, melyek ki-be kapcsolhatóak, illetve fényerejük szabályozható.
• A mozdony motorjának fordulatszáma dinamikusan (programozottan) változtatható, ezáltal valósághű gyorsulás és lassulás idézhető elő.
• Nagyobb mozdonyokba hangszóróval ellátott hangdekóder szerelhető, amely által sebességfüggő realisztikus hangot ad a mozdony.
• A személykocsik világítása is külön kapcsolható és szabályozható a fényereje.
• A váltók és egyéb elektronikus eszközök (jelzők, kocsiszétkapcsolók stb.) számítógép által vezérelhetők manuális, félautomata, vagy automata módon.
• A digitális vezérlés ára jóval magasabb az analógnál.

Alapfogalmak

Jelenleg a piacon két alapvető szabvány létezik:

• DCC (Digital Command Control - Digitális Parancs Vezérlés)
• Selectrix

Minden digitális végberendezés rendelkezik adattároló rekeszekkel, melyekben a vezérléshez szükséges adatok találhatóak. Minden adatnak (rekesznek) egyedi azonosítója, CV-je van (Configuration Value - Konfigurációs érték). Minden CV-t (rekeszt) egy szám jelöl, így sorban beszélünk CV1, CV2, CV3 stb. értékekről.
Ahhoz, hogy a rendszer el tudja dönteni, hogy mely végberendezés felé kell küldeni, vagy melyiktől kell fogadni adatokat (jeleket), szükséges az eszközt egyértelműen azonosító érték, amely a CV1 változóban van tárolva. Ez az azonosító a mozdonydekódereknél alapértelmezésben 3, értékei általában 1 és 99 között változhatnak.
Minden egyes jel a végberendezés felé való küldésekor az adatsorban ez az érték benne foglaltatik, így a végberendezés el tudja dönteni, hogy a jelet neki küldték vagy sem.

A Digitális vezérlés alapelemei és összekötése:

Egy digitális rendszer kiépítéséhez a következő alapvető eszközök szükségesek:

• ˜14-16 V-os tápfeszültség,
• Központi vezérlőegység,
• Kézi vezérlő,
• Digitális táplálásra alkalmas pálya (Általánosságban elmondható, hogy minden pálya alkalmas a digitális táplálásra)
• Digitális végberendezések (Mozdony, kapcsoló, foglaltságjelző stb.)
• Számítógépes Interfész (Csak abban az esetben, ha számítógéppel akarjuk programozni és vezérelni a rendszert)"

forrás:
[link] Ugyan ez az oldal alapban TT szabvánnyal foglalkozik, de most nem méretről van szó, hanem az elvről.

[ Szerkesztve ]

(#260) Bogyi válasza Batman2 (#256) üzenetére


Bogyi
csendes tag

Először is köszönöm a bátorítást. Sajnos még nekem sincs csemetém sőt még esélye sincs jelenleg, hogy legyen, de igazából ennek van más oka is. Hamarosan saját szülinapomra lepem meg a kezdőkészlettel magam + nagypapám emléke is tovább él, lévén gőzösöket vezetett annó. Valamint a régi cuccokból édesapám épített asztalt a volt szobámban. De ezt az új készletet majd vele együtt bontom fel és építem meg, hiszen tudom nagyon érdekli őt is a téma. Ezzel örömet is szerzek neki úgy hiszem.

Úgy tervezem, hogy kis kirándulás keretében ruccanok fel Pestre, nem futárszolgálattal hozatom le, így aztán vonattal megyek a vonatért. :-)

Íme a még csak csekély gépparkom: Roco egyenesen a papír SM30-as dízel futóműve, Jelenleg a kis homokszóró tartályokat kell elkészítenem. Van még egy Sachsenmodelle MÁV hálókocsi (remek csapágyazású) és végül de biztosan nem utoljára egy PIKO személyvagon átfestés ROLA kísérőkocsivá. Ehhez is alkatrészeket kell majd vennem. Úgy tudom lehet külön futóművet, ütközőket és vonószerkezetet kapni.

[URL=http://img412.imageshack.us/my.php?image=001lr0.jpg][IMG]http://img412.imageshack.us/img412/6797/001lr0.th.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://img412.imageshack.us/my.php?image=002ua4.jpg][IMG]http://img412.imageshack.us/img412/2637/002ua4.th.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://img207.imageshack.us/my.php?image=003jo8.jpg][IMG]http://img207.imageshack.us/img207/4974/003jo8.th.jpg[/IMG][/URL]

(#263) Bogyi


Bogyi
csendes tag

(#264) Bogyi


Bogyi
csendes tag

na végre, sikeres volt, itt a másik 2 kép is:

[link]
[link]

(#265) RoyalFlush válasza Jégkokó (#258) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Mennyibe kerül manapság egy ilyen mozdony ?

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#266) Bogyi válasza RoyalFlush (#265) üzenetére


Bogyi
csendes tag

Fehérváron 1 db Gysev-es régi festésűt láttam 22 000-ért. Nem tudom digitálisan előkészített-e.

(#267) RoyalFlush válasza Bogyi (#266) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Aha, hát nekem két régebbi típus van. Mindjárt készítek róla képeket.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#268) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Az egyik: kép1, kép2

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#269) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

A másik: M41 2104

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#270) Jégkokó válasza RoyalFlush (#265) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én 25500 ért vettem, de már ezt a fajtát nem igen lehet kapni sehol se. Az viszont egy másik dolog, hogy azt írják van raktáron, ami sajnos nem igaz.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#271) Jégkokó válasza RoyalFlush (#269) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nekem sajnos egy olyan M41 van ami eredetileg vörös színű volt csak át lett festve és nem igazán szépen, igy meg kell csináltatnom utólag.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#272) RoyalFlush válasza Jégkokó (#270) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Ezek sem mai darabok, mindkettő több mint 10 éves emlékeim szerint, de volt egy áramszedős mozdonyom ami úgy 17 éves lenne, de már sajnos nincs meg.

mod: a tiéd 25-ért már digitális ?

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#273) Jégkokó válasza RoyalFlush (#272) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nem digitális, csak elő van készítve.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#274) RoyalFlush válasza Jégkokó (#273) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Rendben, erre gondoltam ;)

mod: nem követtem figyelemmel a technikai újításokat, régóta gyártanak ilyen mozdonyokat ? Most hallottam / olvastam róla először, a topicban. Jó lehet.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#275) Jégkokó válasza RoyalFlush (#274) üzenetére


Jégkokó
veterán

Tudomásom szerint az utóbbi pár évben terjedt el igazán a digitális modellezés, mert régebben csak az analóg volt. Ez leginkább a számítástechnikának köszönhető.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#276) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Ha vkit érdekel akkor eladóvá vált az ice szettem, 17 ezer ft ot kérek érte. Mivel alig volt használva és ujonnan se kerülne kevesebbe , igy azt gondolom reális árat kérek érte.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#277) Batman2 válasza Jégkokó (#258) üzenetére


Batman2
őstag

tetszik a V43, csak ne lenne annyira drága . . . :) :(

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#278) Batman2 válasza Bogyi (#263) üzenetére


Batman2
őstag

ilyen nekem is van ! :)

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#279) Batman2 válasza Bogyi (#264) üzenetére


Batman2
őstag

ezt viszont nem ismerem !

Miféle, nem tudod ? :F

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#280) Batman2 válasza RoyalFlush (#268) üzenetére


Batman2
őstag

szép régi festésű :R

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#281) Batman2 válasza RoyalFlush (#265) üzenetére


Batman2
őstag

Deáknál valami 40xxx Ft-ért láttam, emlékeim szerint ! :(

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#282) Jégkokó válasza Batman2 (#277) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát a modellezés sose volt olcsó mulatság. De a jól kidolgozott modell megéri az árát, jobban mint egy gyenge minőségű.

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#283) st.hubertus


st.hubertus
tag

Végre étvehettem a startszettem. Ha tudom, hogy ez ilyen nagy, akkor TT-ben gondolkozom inkább :)) Iszonyatosan jól néz ki, Nem is gondoltam volna, hogy a Hobby készlet ennyire kidolgozott, részletgazdag, és digitálisan előkészített. Azt sajnálom csak, hogy a váltók vezérlését kispórolták a Start szetből (de ugye mit vár az ember ennyi pénzért) Az majd valamikor 15 000 lesz, ha eljutok addig. Amúgy szép nagy a pálya is, ovál, egyik részén párhuzamosan futnak a sínek, 2 váltó volt a csomagban. Azt hiszem, érdemes volt várnom, és körbenéznem mindenfelé, öröm lesz ehhez a készlethez (holland festés) szabni a terepasztalt.

(#284) Bogyi válasza st.hubertus (#283) üzenetére


Bogyi
csendes tag

Szia St.Hubertus! Ez a kezdőkészlet milyen gyártmány? Ha jól veszem ki szavaidból ez csak digitálisan előkészített, nem digitális?

Már nekem is lassan eljön az ideje a startszettvásárlásnak. Én a Roco egyik készlete mellett döntöttem. Ja, améretét le tudnád írni a doboznak? Csak azért kérdem mert úgy tervezem magamnak még egyfajta programot is szervezek. Nevezetesen vonattal megyek a vonatért :-) Tehát elegendő-e egy nagy méretű szatyor egy ilyen H0-lás kezdőkészlethez? Már én is nagyon várom a napot. 1-2 héten belül most már elmegyek érte.

(#285) st.hubertus válasza Bogyi (#284) üzenetére


st.hubertus
tag

Igen, ez "csak" előkészített, azaz úgy van kialakítva az elektronikája, hogy már nem kell bütykölni a digitalizálásához, a mozdonyba tulajdonképpen csak a dekóder kell, a sínhez a trfó (gondolom, mert a digi az 16 V) plusz az irányítóeszköz. Van a Pikonak is digi kezdőkészlete, valamivel 40 000 HUF fölött kezdődnek. A doboz: kábé 8 cm vastag 40 cm magas, és 60-70 cm széles. Szatyor ehhez pl nem kellett, van neki műanyag füle, mint egy táskának (bár erre nem volt szükségem, futár hozta), ezen kívül le van ragasztva, hogy ne nyíljon ki véletlenül. Szatyorba szerintem nem nagyon fér bele a dobozzal együtt, gondolom a digi szett kicsit nagyobb a plusz kiegészítők miatt. Ahogy néztem a ROCO modellek olyan 10 000-el (inkább 20 000-el) többe kerülnek. Ennyivel jobbak is? A Multimaus-t néztem, hogy komolyabb, mint egy PIKO távirányító, de én csak ennyit értek hozzá.

(#286) Bogyi válasza st.hubertus (#285) üzenetére


Bogyi
csendes tag

Köszi szépen az infókat. Akkor ezek szerint majd sokan látják, hogy vonatot viszek vonaton :-) Áh elvileg megoldom majd. 2 db fehér zacskó (nálunk az irodában akad, extra nagy) a két oldalról, középen ragasztva és kész is.

Digi téren én is csak annyit haladtam az elmúlt napokban, hogy a Multimaus használatiját letöltöttem és böngészgetem. Sok kérdésre választ is kapok, pl. az útmutató is írja, hogy a 16V miatt véletlenül se tegyünk digi pályára analóg régi mozdonyt. Vagy épp a rövidzárlat esetét, mikor a rendszer azonnal kikapcsol és pár perc után automatikusan újraindul, próbálkozik. Azt is tudom már, ha valaki kezdő használhatja a rendszert egyszerűen a forgatható szabályzóval, mint a régi időkben :-) Aki pedig haladó annak jöhet a programozás. Mint kiderül a ROCO kezdőkészletben a mozdony gyárilag programozott. (természetesen átprogramozható) Pikoról pedig az ICE digi kezdőkészletet tesztelő írást olvastam az Indoházban.

A készlet ráadásul nálam még tovább fog picit utazni. (bár lehet akkor már doboz nélkül) Azt tervezem, hogy édesapámmal együtt fogom felfedezni ezt az új digi világot. Ő is nagy vasútmodell rajongó, pláne nyugdíj óta csak mivel ő nem aludna nálam ezért én viszem a készletet. Húha jó kis projekt.

(#287) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Az ígért képek:
Várom a véleményeket!

[link]

[link]

[link]

[link]

(#288) Bogyi válasza Intruder A 6 (#287) üzenetére


Bogyi
csendes tag

Üdv,

Ez aztán a klassz Taurus flotta!!! Nagyon tetszik? A MÁV-os, gondolom Piko, digitális vagy csak előkészített? Amúgy ugye a leendő kezdőkészletemből idővel én egy RoLa szerelvényt hoznék ki, Szakmámból is adódóan, de érdemes megnézni a www.oekombi.at oldalt ott szoktam a kamionjainknak foglalni vonatot. De a lényeg a felső sávban látható ÖBB Taurus is.

Néztem a neten ezeket a mélybölcsős kocsikat, inkább a Fleischmann cég gyártja, de piszok drágák. Ha esetleg valakinek lenne felesleges és tudna elfogadható árat is, érdekelne esetleg. Kamionok már vannak hozzá. Tényleg a múltkor csak azt a csekély vasúti gépparkot mutattam be, arról nem is szólva, hogy teli vitrinpolcnyi 1:87-es járműparkom van. Sőt azokat magam is készítek.

Még egyszer nagyon tetszik a flotta.

(#289) Intruder A 6 válasza Bogyi (#288) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Szia!

Minden mozdony Roco, a MÁV-os is!
Volt pár Piko is de száműztem őket, digitális dekóderrel elég furcsán viselkedtek.
mindegyik digitális de müködnek analóg módban is!
1 hét mulva érkezik a GYSEV Taurus is :DD
Rola kocsikat csupán 2 cég gyárt, a Trix és a Fleishman nem is fogsz mást találni, sajnos ahogy írtad piszok drágák.
A Trix készletben árulja 8 kocsi+8kamion 116000ft, fleishnannak meg darabja 11000 körül :(
Nekem is tervben van, de kéne legalább 6db az meg nem kis összeg pár kocsiért.

(#290) Batman2


Batman2
őstag

Hi

Ha valaki éppen készletet keres, akkor most van egy jó, MÁV-NOHABbal !!!:
[link]

A főoldal pedig: [link]

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#291) Bogyi válasza Batman2 (#290) üzenetére


Bogyi
csendes tag

Klassz a készlet csak épp TT-s. Az oldalt én is felfeseztem nemrég. Az én kiszemelt készletem a ROCO féle, MÁV vagonnal.

Azért köszi az infót.

(#292) st.hubertus válasza Bogyi (#291) üzenetére


st.hubertus
tag

POntosan melyik ROCO-t nézted?

(#293) Bogyi válasza st.hubertus (#292) üzenetére


Bogyi
csendes tag

[link]

Ő lenne a kiszemelt készlet. Mindenképp MÁV-osat szerettem volna.

(#294) Intruder A 6 válasza Bogyi (#293) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Jó választás, a multimaus miatt mindenképp , de a mozdony playtime kiadás, elég gyenge kidolgozású :(
Én a Dispolokosat akartam megvenni mikor a multimaus miatt készletet kerestem.

(#295) st.hubertus válasza Intruder A 6 (#294) üzenetére


st.hubertus
tag

Hol van lehet rangsort találni, hogy melyik gyártónak mennyire kidolgozottak a modelljei? (pl: PIKO: Junior, Hobby)

[ Szerkesztve ]

(#296) Intruder A 6 válasza st.hubertus (#295) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Ez a Roco-nál nincs feltüntetve a készleteknél, ehez a készlethez a br 218 mozdony van ami csak Plytime kiadásban gyárt a Roco, egyébként 1 Mávos kocsi van a készletben más köze nincsen semminek a Mávhoz.
Pikonál régen volt junior , de mióta megujultak azóta a hobby széria lett helyette.
De a Roconál a modellek dobozain volt feltüntetve hogy Plytime,Professional,Platinum.
De ez tavaly óta megszűnt.

(#297) Bogyi


Bogyi
csendes tag

Köszönöm a kritikákat. Én is leginkább a Multimaus miatt veszem meg, + az az 1 db MÁV-os vagon. A mozdonya tényleg nem nagy szám. Viszont azt nem tudom lehet-e ilyenkor üzletet kötni az üzletben, esetleg más mozdonyra átcserélni. Nem hiszem amúgy. Viszont így legalább lesz 1 jó kis próbamindenesem + egy mozdonydekóder, ha majd pl. egy Csörgőbe át kell ültetni. Ill. még meg fogom nézni mindenképp a többi hasonló árfekvésű ROCO készletet is testközelből, bár neten már szemezgettem velük.

Van itt viszont még egy dolog, vajon a váltót is dekóderrel szállítják-e illetve ha igen akkor az hány kitérőt tud vezérelni. Hallottam pl. van olyan dekóder ami 4-5 kitérőt vezérelhet.

(#298) Intruder A 6 válasza Bogyi (#297) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

A Vátó az dekóder nélküls sajna!
Váltódekóder 5-6K körül van de azt nem tudom hány váltót tud elkezelni, az a gyanum hogy csak 1-et :F
Ha jól emlékxem a Multimaus 999 váltócímet kezel.

(#299) Bogyi válasza Intruder A 6 (#298) üzenetére


Bogyi
csendes tag

Köszi szépen. A multimaus útmutatóját pedig már le is fűztem magamnak. Tanulmányozgatom rendesen bár majd a kipróbálása lesz az igazi. Már várom a pillanatot, lehet ezen a következő hétvégén vagy legkésőbb alig két hét múlva de elvileg már a kezembe foghatom majd. Természetesen a fényképezőgép is a kezemben lesz majd.

(#300) Bogyi


Bogyi
csendes tag

Telefonon elmondták, ez a készlet használatra kész tehát minden digitális, de ezek szerint mégsem. Nos viszont az is eszembe jutott a próbamozdonyról, hogy nem fogok külön síntisztító kocsit beszerezni, hanem lévén makettező szerkesztek tisztítóhasábot egy Piko vagon aljára. egyébként a kicsi pálya egyelőre a kisszobában a vendégágyon kap helyet majd. Épp itt a gép mellett. Terveim között szerepel még a PC-s irányítás. Azt hiszem ez a rendszer képes is már erre. Viszont gondolom kell majd némi csatlakozó is hozzá és szoftver is. Majd ezt is megkérdezem, már ha foglalkoznak vele az üzletben. Ja, és a 300. hsz is ez lett :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.