Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-07-18 18:36:55

LOGOUT.hu

A topik mindazokhoz szól akik foglalkozni szeretnének, vagy már foglalkoznak vasútmodellezéssel. Nem csak szegecs számláló technikákról szól az oldal, elfér rajta minden ami modellvasút. Vagyis a legpontosabb, profin kivitelezett modelltől, a házilagosan, papírmasé-fűrészpor technikával készült terepasztalig bármi.
Új vagy régi, digitális vagy analóg, bárki bármilyen témával jelentkezhet, hogy a közösség okuljon, szórakozzon általa. Kiállításokon készült képekkel, vagy a saját alkotásokról készült fotókkal és persze megfelelő magyarázó szöveggel a képekhez.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) sanyi4012 válasza pirosvilamos (#400) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

nem is tudtam hogy van TTe

(#402) pirosvilamos válasza sanyi4012 (#401) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!

Nézz szét itt:

[link]

meg itt:

[link]
itt ha mész lefelé, lesz pár TTe modell

pirosvillamos

[ Szerkesztve ]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#403) KáZsé Mestör válasza pirosvilamos (#402) üzenetére


KáZsé Mestör
tag

ezek is szépek!
Viszont a vágányfűzést nagyon jó lenne élőbe látni,mert biztosan kipróbálom én is,ha lesz rá keret!Pár képet találtam google-n pár H0-H0e asztalról,ahol közös sín is futott,sőt még fordítókorong is volt közös!
Szegeden nem tudja valaki,mikor lesz legközelebb kiállítás?

(#404) sanyi4012 válasza pirosvilamos (#402) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

kössz :)
jó kis oldal
amúgy nekem végül is mindeggy mert én H0 barát vagyok. :D
SZERINTEM AZ A LEGJOBB,LEG KIDOLGOZOTTABB :C

(#405) pirosvilamos válasza sanyi4012 (#404) üzenetére


pirosvilamos
tag

Üdv!

Részemről inkább TT, és N méret játszik.
Egyrészt hely miatt (N), másrészt gyermekkori emlékek, illetve kőgazdag gyűjtemény+2 db terepasztal (TT)

De minden méretben találok valami szépet :)

pirosvillamos

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#406) sanyi4012 válasza pirosvilamos (#405) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

szia
ez igaz
most nekem a legnagyobb gond a váltó vezérlés
illetve a szoftveres terepasztal vezérlés
de már elkeztünk gyártani ilyen jelzőket amik segícségével a számítógép hol van a vonat.
illetve régi U profilu fuggerth váltókat (amik elektromosak) a váltórenszert felszereljük a roco váltókra. +gyártunk ilyen tekercseket és váltó szerkezetet. :D :) már van 6.

(#407) Batman2 válasza sanyi4012 (#406) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Hát, ha csakúgy gyártotok váltó szerkezeteket, akkor ügyesek vagytok ! :K
Nomeg, gondolom, megvan az anyag és felszerelés is hozzá.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#408) pirosvilamos


pirosvilamos
tag

Üdv mindenki!

Vasárnap Miskolcon modellbörze a Vasas Műv. házban, 08:30-13:00-ig.
Én biztosan ott leszek. :))

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#409) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok én h0 terepasztalt épitek van már kb.5 méternyi piko sinem és egy roco vasutijelzöm két darab piko gözmozdonyom és egy lima dieselmozdonyom 5 darab személy vagon egy pogyászkocsi és roco márkáju nyitot tehervagon és zárt tehervagonom egyelölre enyi.[L:file:///C:/Documents%20and%20Settings/Lal%C3%B3/Local%20Settings/Application%20Data/Microsoft/Messenger/jakob.lajos@hotmail.com/Sharing%20Folders/soos.timea@hotmail.com/S6301978.JPG][link][/L]

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#410) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok linkelek pár képet ide:[link]__[link]__[link]__[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#411) jákob13


jákob13
tag

Elnézést kérek mindenkitöl de el ir tam az egészet de késöbb lesznek képek.

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#412) sanyi4012 válasza Batman2 (#407) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

hááááát
az anyag meg (magát a bekötőpanelt rézbevonatu lapokból csináljuk ill. a roco váltók tetejét leszedjük)
de a szerszámok tulajdon képpen ffémfűrész kell ,egy forrasztó pálka,türelem ,és vékony rézhuzal ami a tekercsnek lesz(egyépként azt tollbetétre tekerjük) :) ;)
tehát van néhány házi megoldás is de az a lényeg hogy kicsi és működik. :)

(#413) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

hamár felhoztad a témát
nekünk:
12személykocsink,5pakli(posta ill. csomag szállító)kocsink és azon kívül még 53 teherkocsink van tehát 70 kocsi ill. 3 villany mozdony,5 gőz mozdony és 12 diesel mozdonyunk van.

(#414) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

hi! nem tudna valaki nekem valami olcsó katonai szettet vagy vagont ,pőrekocsit bármit? :F
és bármilyen gyártmányt csak H0-ás legyen!
előre is köszönöm :D

(#415) jákob13


jákob13
tag

Szia én ezt tudom neked ajánlani:[link]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#416) sanyi4012 válasza jákob13 (#415) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

kössz de ez nekem drága .
meg lehet hogy használt
valami olcsó kéne ami nem túl jó minőségü és átalakíthatnám.

(#417) sanyi4012 válasza jákob13 (#415) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

a lima dieselt a BYG-tól rendelted?

(#418) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

nálunk a következő a lista:
13 személy
5 paklikocsi
51 teherkocsi
1 darus kocsi
3 villany
5 gőz
12 dízel

felsővezeték tartó és feszítő egy csomó
12 elektromos váltó
2 digi készlet
minden mozdony digitalizálva
3 vágányjelző panel
egy pikó kapcsolópult
sajátkészítésü épületek egy csomó +3 bolti
vagy 40 méternyi sín ezen belül összesen 13 váltó
közúti járművek
növényzet (szóróanyag,tengerpartról tisztított,átszitált sóder 3 üveggel az egyig adak bazlt szürkén(kavicságynak azonkívül hegyekbűl kövek,házi fák+150 db bolti fenyő
szóróanyagok egy csomó,műfűszőnyeg(darabokban,házilag átalakítom szóróanyaggá mert úgy élethűbb lesz)
bokrok,"dzsindzsák"(modellboltos szerint)
10 tubus ragasztó+pillanatragasztó+faipari ragasztó+fújható ragasztó

tehát egy tapasztalt moddellező tudja hogy teljes digivonatozásra készülünk így elég hiányos a gyűjtemény :U

(#419) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

lehet hogy őrült ötlet de karácsonyra egy nagyon egyszerű kis N-es modult szeretnék most csinálni valahogy nagyon olcsón megoldva (egy vagon meg egy mozdony)

(#420) jákob13 válasza sanyi4012 (#417) üzenetére


jákob13
tag

Szia én a lima dieselt a Teszveszen vetem egy ismeröstöl használtan.

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#421) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

hello! nem rak fel valaki képet a terepasztaláról? :)
én is felraknák de még el se kezdtük csak a régiről tudok ami kicsit kezdetleges ;]

(#422) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok!
Linkelek pár képet terepasztalomrol.
[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#423) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

:R :F megérkezett a rivarossi gőzössünk ! :DD ....vagyis hát 2 db.!... :)
nos hát a feliratok jobb minőségüek mint a roco professionál-nál viszont rájöttünk hogy oda volt írva a weben ,hogy:AC
Nos nehéz volt átalakítani háromsinesről mert mind a kettőnél egy összekötő panel volt ami összekötötte a kerekeket így zárlatot csinált. Ennek orvoslására a hajtókarokat teljesen szét kellett szednünk,de végül sikerült.
A másik problem az volt hogy a dekóder igyz hogy gyárilag bele volt téve de nagyon bénán.
de végül sok mindent átkötöttünk persze egy gond megmaradt: a 2,1-es váltókon nem megy át.
de szerencsére mi csak a két digi készletes ágyazatos sinekkel vagyunk felszerelve.(ami 2,1-es) így azon legfeljebb nem nagyon fog járni. (az lesz a kétsines villamosított fővonal egyike) Amúgy ez a mozdony félig marklin de olyan jó kidolgozású hogy a sok probléma ellenére megérte 20.000 ft.-ért darabját megvenni. úgyhogy komolyan mondom hogy a rivarossi egy nagyon jó gyártó! :C :C :R bárki bármit mond. :K A lima hobby mozdonyok is nagyon jók,három érkezett.
+még jött vagy összesen 4 doboz hobby vagon ilyen nagyon primitív amit átalakítok és majd csinálok képeket ha kész plusz még 3 hobby traktor tolató.
ja majdnem elfelejtettem hogy jöttek még LIMA ep.III.-as kocsik meg hűtőkocsi összesen vagy húsz kocsit rendeltünk nos, kijelentem hogy én az életbe soha se fogok roco vagy piko vagy ilyaen drága gyártóktól ilyesmit venni mert igaz hogy sok mindent fel kell ragasztani de egye fene mert eleve fémből vannak szóval nem fogok vele annyit kínlódni mint egy roso-val és ráadásul 2000 ft.!!! úgyhogy ennél jobbat nem is lehet kívánni. ja és aki megveszi a rocót bocsánat de az nézzen szét jobban a weben különösen ahol ilyen gyártók vannak (WWW.BYG.HU) EGYÉPKÉNT OTT HORNBY LIMA RÉGI. Tehát aki ott jár vagy olvassa ezt és rocót vesz az ha nem is hülye csak próbálja ki mert nagyon jó :R :R :C :C :R :DD :D :)) :) :C :R :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#424) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok!!!!

Debrecenben holnaptól, azaz 18-19-20-21.-én a Máv jármüjavító kúltúr épületében vasútmodell kiállítás és börze lesz.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#425) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

hello mindenkinek!!! :)
nagyon jól megy az építés a favázat kezdtük még el de gyorsan fog menni és nagyon stabil is mert vannak a padláson fix pontok (pl.: gerenda,fal) monnyuk a padlás kiépítése nehéz volt mert le kellett szigetelni,padlószőnyeg,plafon,egy rendes villany+még előtte nagy rendet is kellett rakni.
sajnos a régi terepasztal szétbontásával (hhőkezelést alkalmaztunk) és az egyik pikó váltó alatt nam nagyon volt semmi így a talpfák összementek és kissebb lett a nyomtáv. Próbáltuk ugyanígy megcsinálni de nem sikerült. És én arra gondoltam hogy rakjuk rá egy régi fuggerth váltó talpazatára,legfeljebb a hosszúsák miatt levágunk belőle. Ez azóta még nem következett be.Na de igazán sokat tanultunk ebből a terepasztalból ill. mindenkinek ajánlom paksinutit (de csak félig mert nem mindent házilag csinál) www.paksinuti.hu.Az új terepasztal már lassabban fog készülni de nem lesz elkapkodott.
Majd képekkel jelentkezem.Valószínüleg mostmán arra számítok hogy nagyon jól fog kinézni mert mindenféle ötletnek utánanéztem és az új modellházamból azt lehet kiszedni ha ugyanolyan jó és élethű lesz minden házilag akkor remek terepasztal lesz.Szerencsére mosmán több a hely is persze nagyon megkelett izzadnunk érte,de a 6x4 méteres hely (és a magassága is néhol nagyon nagy,vanahol majdnem 4 méter)miatt megérte fáradozni meg kidobni rá tízezer forintokat. :DDD A digitális rendszer meg a mozdonyok száma meg a vagonok és minden elektronika száma egyre csok bővül. :)) Ez remek asztal lesz! :C
illetve az álmom egy legalább 3,5 m.-es főpályaudvar bonyolult váltórendszerrel és legalább 9 vágánnyal valóra válik + lesz még néhány kisebb állomás és még egy nagy 5 vágányos vagonrendező p.u. . :) :) :DD :D :)) :P :K :C
Illetve egy igazi nagy hegy is lesz benne vagyis hegy vonulat. Persze a mozdonyok vasúttársaságbeli különbözésük miatt a terepasztal feloszlik több országra is.(horvátorszg-ami nem a mozdonyok miatt legy,amerika,magyarország-németország ezek töbnyire összekötve,és még két dán mozdony is van amik nemzetközi vanatok ként fognak járni.)
ill.csinálni akarok most egy film alapján egy különleges expresszt.

(#426) pirosvilamos


pirosvilamos
tag

BUÉK Mindenkinek!

Január 4-én börze Miskolcon a Vasas Műv. Házban, 9-12-ig.

Mindenkit szeretettel várnak.
Én BIZTOSAN ott leszek, főleg TT, és N méretű cuccokkal. :DD

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#427) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Uj taggal bővült a mávos mozdony flottám
[link]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#428) mtmt


mtmt
csendes tag

Hahó mindenki!

Keresek egy jó régi Piko "könyvecskét", hátha megvan valakinek vagy ismer valakit akinek megvan, vagy... szóval vevő lennék rá! :))

Róla van szó: [link]

mt

(#429) HAlfi


HAlfi
újonc

Sziasztok

A PIKO könyv engem is érdekelne. Viszont van egy gondom, méghozzá az, hogy van egy PIKO digitális váltóm és egy 2lámpás PIKO jelzőm. A váltón van 6 csatlakozási lehetőség, a lámpán meg 4 csatlakozási lehetőség és 2 sín darab. Mondták, hogy a jelzőt össze lehet kötni a váltóval, így ha piros a lámpa akkor megállítja a vonatot.
A gondom az, hogy nem tudom, hogyan kell összekötni, hogy működjön a rendszer.
Tudna nekem segíteni valaki ezzel kapcsolatban? Csatolom a 2 darab képét

[ Szerkesztve ]

(#430) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

nah végre megjött a mávos roco szergejeünk. szebb mint gondoltam.a kép nem aggya vissza.
már csak egy nohab kéne,egy m41,és egy v43 szóval majdnem minden mert most egy taurus van meg egy szergej. ráadásul most felmentek az árak! :W legalább is a roco-nál a fuggerth meg nem nagyon gyárt. :W a mávos vagonarzenált is bővíteni kéne!
illetve hamarosan hozzáfogunk egy v63 majd egy m44 építésének. illetve pőrekocsikat fogunk gyártani! :D
nemrégiben szemaforokat (alakjelzőket) gyártottam régi pikó "U" sínekből (az a két alap oszlop) világítanak is szóval jól néznek ki! :D már öt barab van! a terepasztal pedig elkezdett épülni ...legalábbis a "vagonudvar" pályálya és a szénbánya illetve a rajtuk áthaladó fővonal is.

(#431) pirosvilamos válasza mtmt (#428) üzenetére


pirosvilamos
tag

Üdv!

Nekem megvan az általad kerestt kiadvány...
Most már csak egy scannert kéne vennem, és szívesen megosztom bárkivel, akár e-mailban is, pdf-ben.
Talán a jövő hét lesz a scanner beszerzés, szóval kitartás... :K

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#432) pirosvilamos válasza HAlfi (#429) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!
Az előző üzenetem Neked is szól, le vannak írva a bekötések.
Igaz, kicsit mások a csatlakozókiosztások a képeiden, mint a füzetben...

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#433) HAlfi válasza pirosvilamos (#432) üzenetére


HAlfi
újonc

Azt nagyon megköszönném. Addig kérhetek segítséget, hogy a könyv alapján (amiben nincs pont ez a jelző szerepel) hogyan lehet ezt a rendszert összekötni?
Köszönöm

(#434) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

helló!
bocsi de nem tudja valaki véletlenül hol lehet mostanság m41-et vagy v43-at beszerezni?
úgyértem naggyábol azonnal
köszönöm

(#435) st.hubertus válasza sanyi4012 (#434) üzenetére


st.hubertus
tag

Vaterán láttam egyet-kettőt mindegyik típusból, de drágább használtan, mint az új bolti ára. Én most ezen gondolkozom:[link]

Nem tudom mennyire jó ötlet PIKO-t vásárolni. Arról nem is beszélve, hogy szedett-vedett lesz a terepasztalom. Már van egy holland készletem, digitálisan előkészített mozdonnyal. Nem biztos, hogy kellene mellé franciát vennem. Azt már meg sem említem, hogy ezek villanymozdonyok, nem ártana nekik felsővezetéket csinálni. Ez a macera egy dízellel nem lenne. Talán ezt is el kéne adnom. DB jelzéssel szinte bármilyen mozdonyom és kocsim lehet. Másrészt viszont olcsóbb a startszettek sínkészletéből terepasztalt építeni, mint csak a sínt megvenni.

(#436) jákob13


jákob13
tag

Szia nézd meg ezt a m41 h0 12000 ft [link]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#437) mtmt válasza pirosvilamos (#431) üzenetére


mtmt
csendes tag

Hű. Ez nagyszerű lenne!!! örök hálám ha összejön. :) :R

mt

(#438) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok ezek is m41 csörgök h0 12000ft[link] tesék válogatni

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#439) sanyi4012 válasza jákob13 (#438) üzenetére


sanyi4012
csendes tag

ezt már én is néztem de mivel egy egy antik-használt kereskedés ezért ezek már régebbi képek amit eladtak.Apillanatnyi állást a játékudvar "villanyvonat"webáruházába kell megnézni ami felül van,az árak pedig aszerint vannak hogy milyen állapotba vannak a termékek.Egyszer jártam ott de akkor éppen nem volt,de vettem egy mehanó amerikai mozdonyt használtan új árba ami lehet hogy nem volt valami jó vétel
de azér kössz! :)

(#440) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

LIMA!!!!!!!!!! :K :P ;) :C :Y :R :) :)) :D :DD

(#441) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

Ajánlok oldalakat:
www.009.cd2.com----az egyik legélethűbb oldal amit valaha láttam
www.canyoncreekscenics.com------a másik oldal innen vett ötleteket de ez a másik legélethűbb terepasztallal rendelkező oldal!
a fákat különböző szárított növényekből csinálják,még fenyőt is!!!!!! :C :C :C
aki jó terepsztalt akar az nézzen szét itt és így legalább nem lesznek meg a fákon a sorozatgyártás milliónyi hátrányai!! :K :K :K :))

[ Szerkesztve ]

(#442) jákob13


jákob13
tag

Sziasztok nézetek szét az oldalamon.Igy néz ki a terepasztalom de majd rakok fel friss képeket is egyelölre enyi [link]

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/ModellvasutH0?ref=tn_tnmn

(#443) Jégkokó válasza jákob13 (#438) üzenetére


Jégkokó
veterán

Ki kell, hogy ábrándítsalak, de ebbe a boltba nincs lószar se, nemhogy magyar vonatkozású mozdony, többször voltam és egyszer se találtam magyar mozdonyt

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#444) st.hubertus válasza Jégkokó (#443) üzenetére


st.hubertus
tag

Én itt szoktam nézelődni: [link]

Lehet találni jó dolgokat, vannak magyar festésű cuccok is, bár én örülök, hogy nagyszériás kocsikra futja.

(#445) sanyi4012


sanyi4012
csendes tag

;) :C :C :C :C :C újabb ajánló:
www.bcsj.org/rr/ -mennyetek rá a fenti kpre mert ott vannak a legjobbak
nah ez már terepasztal!!!!!! :C :C :C :C :C :K :DD :D :)) :)

(#446) mtmt


mtmt
csendes tag

Hahó!

Közben megszereztem a kérdéses PIKO könyvet.

Épp töltögetem fel Picasára, ITT elérhető, bár még nem ment fel minden. 99 oldal a teljes, ha már ennyit láttok minden ottvan. Fogyasszátok egészséggel

mt

(#447) pirosvilamos válasza mtmt (#446) üzenetére


pirosvilamos
tag

Nah, ez jó!
Ma jutottam el scannerért, de akkor nem kell szenvednem :C
Így is van még egy Minitrix kiadvány, amit más kért, akkor azzal fogok játszani...

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#448) st.hubertus


st.hubertus
tag

én az AnyRail-el ilyet terveztem magamnak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#449) Batman2 válasza mtmt (#446) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Ugyanez TT-ben Neked, vagy valaki másnak nincsen vélatlenül meg ??? :F

Nekünk megvolt, csak valaki kölcsönkérte, aztán ott maradt.

Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#450) mtmt válasza Batman2 (#449) üzenetére


mtmt
csendes tag

Nekem nincs meg, én is úgy vadásztam össze a neten.

mt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.