Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1399) McLaca


McLaca
őstag

A napokban vettem - kényszerből - 2 Kingston micro SD-t, mindkettő Class10, 8GB és 16GB-osak.
Azért kényszerből, mert notebook RAM-ot cseréltem vissza rájuk (a notesz RAM nem ment a gépemben, aztán sürgős volt, így máshol, ahol volt raktáron, vettem Samsungot és azt már ki is próbáltam helyben a géppel a hónom alatt :D, persze én voltam a hülye, hogy már elsőre nem vittem a gépet), szóval nagy reményekkel tolom a gépbe, erre... notesz beépített olvasójával írás FAT32 fájlrendszerrel 2,5-4MB/s körül, olvasás 10-16MB/s körül. NTFS-en tudom írni 8-10MB/s körül, de az csak Win alatt megy. Telóban (FAT32) mass storage módban 7-8 MB/s-mal tudom őket írni. Bár az írási sebesség függhet attól is, hogy milyen olvasóban van a kártya (külsőben, telefonban, beépítettben, stb...), de ez akkor is karcsú. A gond inkább az, hogy a 8GB-os egy fényképezőbe került (idei modellben), és láthatóan lassan írja az is. Egy kb. 4 éves, class jelölés nélküli (szintén Kingston microSD) 2GB-osra gyorsabban menti a képeket a fényképező, és azt az előbb említett beépített olvasó is gyorsabban írja...

Megszívtam?

Samsungot akartam, de azt sehogy sem tudta volna a bolt beszerezni (ez picit fura azért...).
A 16-os a telóban el lesz, mert kábellel mass storage módban megy 8MB/s körül, az oda elég, de a fényképezőben lassúnak találom, érzésre az se írja többel 2,5MB/s-nál, mert majd' 2mp egy kép mentése és 4-5MB körüli képeket csinál.
Eredetileg ezt a Samsungot akartam venni.
Itt ráadásul baráti áron kapható is (pick-pack pontos átvétellel).
Vélemény?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.