Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16101) wertigo1984 válasza Vikthor (#16084) üzenetére


wertigo1984
őstag

Nalunk mindenki ivartalan rajtam kivul :B
Bentiek, nyugodtabbak, nem jelolnek ossze vissza, es mivel nem mennek ki udvarra igy tovabb is elhetnek.
En abszolut az ivartalanitas mellett voksolok.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#16102) Petyyyyy válasza Gyeni (#16098) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Majdnem talált. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#16103) radi8tor válasza Zé777 (#16093) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az utolsó két kép ütött. :D :C

⭐ Stella

(#16104) Zé777 válasza Atomgeszi (#16099) üzenetére


Zé777
tag

Nem hullik vészesen. Hetente 2szer (van, hogy csak egyszer) a teraszon átfésüljük, ott kijön aminek ki kell jönnie. Amíg váltogattuk a kaját jobban hullott, de mióta beállt az Orijenre, azóta a hullás is szépen megállt. Szóval teljesen kezelhető ez a szőrmennyiség is. :D

(#16105) Zé777 válasza radi8tor (#16103) üzenetére


Zé777
tag

Nehéz a sorsa egy szőrgombócnak 2 kislány mellett. Lehet vele fodrászosat, manikűröset, orvososat, babásat játszani... de pont ezért választottuk a ragdollt. :)

(#16106) Astroboy válasza Zé777 (#16105) üzenetére


Astroboy
őstag

Azért a képen lévő sicc sem szívbajos :Y (Vicces képek topicból loptam)

(#16107) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
családilag úgy döntöttünk, macska örökbefogadók leszünk.
el is jött a nagy nap, ma elhoztuk a macsot, aki 1.5 éves, kandúr (ivartalanított)
lakásban élt, 5 másik cicával, és nem mászkált ki a lakásból.
a féregtelenítés megvolt, és most február 10.-én megkapta a bolhaírtást, mivel a többi macska és lehet hogy Ő is, bolhás volt.
a menhely szerint ez a szer (broadline) három hónapig hat, de ma ismét tettek rá két adagot (5 kg a cica)
mivel egy gondozó pasi szerint, tiszta bolha volt a lakás, és lehet hogy van még rajta.

jelenleg még dobozban a cica, a lakásunk eddig tuti bolhamentes, mikor engedhetjük szabadon a lakásban, illetve mik az óvintézkedések?
(meg van illetődve a macs, mivel új emberekkel van, és fúj is azért rendesen)...

köszi a válaszokat

(#16108) Astroboy válasza zsola32 (#16107) üzenetére


Astroboy
őstag

Engedjétek már ki! :Y
Ha Feb.10-én megvolt az első kezelés, és azóta a menhelyen kuksolt szerencsétlen, akkor mára 2 hét elteltével kizártnak tartom, hogy élő bolha legyen benne...
Peték viszont lehet, hogy maradtak, de pont emiatt jó, hogy előre gondolkodtak és megkapta a második kezelést.
Ja ha kiengeditek, egy darabig most nem mennék a közelébe. :N

(#16109) zsola32


zsola32
őstag

február 10.-én irtózták, a menhely ma hozta el reggel a bácsitól, tehát nem sokat volt menhelyen. kb. 2 órát.

(#16110) Astroboy válasza zsola32 (#16109) üzenetére


Astroboy
őstag

Jaaa.
Én akkor is kiengedném, mert így is trauma az új hely, de dobozban sokkal rosszabb...
Valami köztes helyen pl. melléképület/előtér/fürdő nem tudnátok kiengedni? Ott nem kell félni mert nincsenek bútorok, ideiglenesen meg lehetne neki fekhelyet csinálni az egyik sarokba(nem mintha annak a pár bolhának ami maradt, lenne esélye ilyen erős szerekkel szemben).

(#16111) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Kandúrunk megint harcolt és van egy seb az oldalán.Házilag esetleg lehetne valamivel fertőtleníteni,legalább ameddig a doki kijön...

Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16112) Plazmacucci válasza Orlin (#16111) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Amivel magadat is. Betadin és társai.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16113) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Tudnátok ajánlani olyan kefét amivel rövid szőrű cicából kilehetne kefélni a szőrt?
Amikor felveszem megsimogatom, majd leteszem a földre állandóan macskaszórós a ruhám, hol jobban hol kevésbé, de semmi rendellenes.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16114) sugarforce válasza Predator2 (#16113) üzenetére


sugarforce
őstag

Rovid kefejeu macskafesu. Mi azt hasznaljuk, szereti, sot el is varja, hogy 2 naponta fesulgessuk.

(#16115) Predator2 válasza sugarforce (#16114) üzenetére


Predator2
addikt

Tudnál linkelni is hogy melyikre gondolsz? Vettünk egyet de nem jó :(

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16116) sugarforce válasza Predator2 (#16115) üzenetére


sugarforce
őstag

Miben merul ki, hogy nem jo?
Ilyen van amugy.

(#16117) Predator2 válasza sugarforce (#16116) üzenetére


Predator2
addikt

Sajnos hasonlót vettünk mint amit linkeltél: [link]

Nem szedi össze a szőrszálakat. Nem csomókban hullik a szőre (szerencsére) csak 1-1 szál/szálak.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16118) wertigo1984 válasza Predator2 (#16113) üzenetére


wertigo1984
őstag

Mi ikeas hengert hasznalunk a ruhaink szortelenitesere. :K

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#16119) Teszla_ válasza wertigo1984 (#16118) üzenetére


Teszla_
senior tag

Henger +1. Van itthon két kefe is, de inkább játszana velük. A hengert meg imádja, igaz, ha az álla körül gurigázom, akkor azért erre is rákapna :)

Más: kipróbáltam egy negyedik tápot, ugyanaz a márka, mint a konzerv, amit eszik (Premiere), de ettől is hígabb lett a széklete. Létezik, hogy egyetlen tápot se bír a macsek gyomra? Konzervtől és jutalomfalattól semmi baja. Sőt, csirkemelltől, virslitől, felvágottól sem, de ezekből csak nagyon ritkán kap. Van esetleg valami rágóka, mint kutyáknál a denta stix vagy mi? Jó lenne, ha rághatna valamit, mert nem szeretném, ha fogköves lenne.

(#16120) Predator2 válasza wertigo1984 (#16118) üzenetére


Predator2
addikt

Ez a fajta "tűzoltás" nálunk is megvan, de szeretnék egy tartósabbat. Mert a macska felmegy az ágyra is, és szőrt hagy maga után.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16121) Plazmacucci válasza Predator2 (#16120) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezen nem tudsz változtatni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16122) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Nehany friss kep a falkankrol:





Odinnak kicsit csapzott a bundaja, mert lekerult a lampaja, igy tudja mar magat mosdatni rendesen.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#16123) Predator2 válasza Plazmacucci (#16121) üzenetére


Predator2
addikt

Nincs olyan kefe, mint a mágnes, hogy magához húzza az apró (1-2cm) szőrszálakat?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16124) Teszla_


Teszla_
senior tag

Egy pár képet én is feldobok már :DD

(#16125) wertigo1984 válasza Teszla_ (#16124) üzenetére


wertigo1984
őstag

Bengali? Nagyon szep! :R
Van tarsa vagy egyedul van?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#16126) Mezga Aladár válasza Teszla_ (#16124) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:) :C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16127) Teszla_ válasza wertigo1984 (#16125) üzenetére


Teszla_
senior tag

Igen, bengáli :)
Egyedül van. Eleinte gondolkodtam, hogy legyen-e egy társa, de egymagában is kitesz öt macskát, így letettem róla :D

(#16128) Vikthor válasza Teszla_ (#16127) üzenetére


Vikthor
nagyúr

azt hittem, hogy Toyger, gyönyörű példány!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16129) Plazmacucci válasza Predator2 (#16123) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha azzal végig mész a macskán, majd utána simogatod vagy a ruhádhoz ér, akkor is szőrös leszel :)
Amúgy a sűrű fém tüskés kefe a legjobb, talán azt is linkelted.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16130) PH 5.5


PH 5.5
aktív tag

A ház ura napozni méltóztatik:

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#16131) Atomgeszi válasza PH 5.5 (#16130) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Enyém is. Bár kicsit bohókásabban.

Sose akar felnőni :D

(#16132) Astroboy


Astroboy
őstag

Látom a tegnapi napsütésnek minden bajszos örült! :DD

Predator2: A hengert a kolléga szerintem nem a ruhátokra javasolta, hanem a macskára...próbáljátok ki rajta, sok kefétől irtózó sicc imádja.
A mi terroristánknak van keféje és hengere is. Előbbivel fésülködünk, utóbbival inkább játszunk. :D

(#16133) sugarforce válasza PH 5.5 (#16130) üzenetére


sugarforce
őstag


Mi átaludtuk a tegnapi napfürdőt, aztán persze este nyüzsgés, játék, bulizás. ;]
Húú de mérges volt a fotózás miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#16134) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16135) Vikthor


Vikthor
nagyúr

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16136) Astroboy válasza Plazmacucci (#16134) üzenetére


Astroboy
őstag

Új pulcsi? :DD
Lógsz még egy "ugrós-kecskepattanós" videóval ám! :DDD

(#16137) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Nos, ha már képek, akkor itt, a mi zenekedvelő macsekunk.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#16138) Mezga Aladár válasza pendre54 (#16137) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam ez nem üzemel, a hifi tabu.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16139) foxymaci


foxymaci
senior tag

Eddig olvastam a topikot, de most én is megosztom Penny kisasszonyt. :)

Draw me like one of your French girls...

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#16140) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Ez a kiscica is megnőtt,lassan 2 éves lesz.A füle?Nyíregyházán a menhelyen így jelölik meg.hogy ivartalanították! :Y

(#16141) bul07 válasza Mikulásbá (#16140) üzenetére


bul07
nagyúr

És még senki nem jelentette fel őket hogy megcsonkítják a macskákat?
Ha férfi csinálja egyértelmű minek vágnám le a végét, nő esetén meg mondjuk a fülcimpáját

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#16142) Mikulásbá válasza bul07 (#16141) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igazából lyukasztják,ha jól értettem-de ha félrecsúszik egy kicsit a keze,akkor oda a fél fül.Én is ezt csinálnám az ilyen orvossal.

(#16143) Sanyi.mTs válasza bul07 (#16141) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

én úgy tudom, hogy ez egy bevett szokás.
ha látnak egy kóbor macskát, akkor ránézésre megállapítható, hogy ivartalanítva van-e.

(#16144) Dhampir válasza foxymaci (#16139) üzenetére


Dhampir
félisten

Jaj, de szép, hasonlít a cicámra.

[ Szerkesztve ]

(#16146) Dhampir válasza Mikulásbá (#16145) üzenetére


Dhampir
félisten

Elment csicsikálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#16147) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Nálunk a faluban az egyik állatorvos kimegy házhoz és ott ivartalanítja a kandúr cicákat.
Mi a véleményetek?
Nálunk is jó lenne,de tartok tőle,hogy azért egy otthon végzett ivartalanítás nem annyira megbízható,mint amit kórházban végeznek.
El sem tudom képzelni hogyan történik.
Egy ismerősnél csinálják majd.
Megkérdezem...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16148) Plazmacucci válasza Orlin (#16147) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én is láttam már házhoz menő kandúr ivartalanítást, nincs azzal gond. Az kb egy fél centis vágás és 3 másodperc mire kipattintja a golyókat. Varrni se kell. :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16149) Orlin válasza Plazmacucci (#16148) üzenetére


Orlin
addikt

Nem is altatnak?
Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16150) Plazmacucci válasza Orlin (#16149) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Aha szokták.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.