Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13951) totron válasza hiperFizikus (#13950) üzenetére


totron
addikt

:D Lehet pont akkor és pont arra ment ő is, ilyen bizony előfordul.

(#13952) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Műtrágyát fognak ingyen osztogatni !

De tele lesz vele a csizmád is, és a szád is !
:N

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#13953) Szevam válasza hiperFizikus (#13952) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Most hogy lesz ebből ingyen műtrágya? (Biztos jó a link amit megosztottál?)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#13954) Stylewars_kp válasza Szevam (#13953) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Lépj tovább. :DDD

(#13955) totron


totron
addikt

Szöszmötöltök már odakint vagy a meleg szoba a nyerő még? Mik a szezonkezdési tervek?

(#13953) Szevam, az elvont költészet már csak ilyen.

(#13956) Stylewars_kp válasza totron (#13955) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Van egy 300nm méretű területem ami elég csumpi a meglévő 400 mellett. Építkezési játszóterem. Azt tervezem felszámolni. Viszont ott van sóder, abból kéne csinálni egy kerti tárolót. Azután ott feltakarítok meg kell föld rá. Befüvesítem azt a részt.
Hátul meg csinálok egy kis kertet. Nagyon drága minden zöldség és a minősége se valami jó. Szóval akarok paradicsomot, spenótot, borsót, babot ilyesmit. De full bióra gondoljatok. Ha kikell kikell ha terem terem. Ha nem akkor így jártam. Nem szeretném fújni semmivel. Szóval február vége március eleje tereprendezés meg veteményezés.

[ Szerkesztve ]

(#13957) H-Zol válasza Szevam (#13953) üzenetére


H-Zol
senior tag

Oda kell egy kis "heperFizika " is :D

(#13958) ncc1701 válasza totron (#13955) üzenetére


ncc1701
veterán

Már második hétvégén járok ki hétvégenként pár órára-fél napra. Tuja apritolás-kivágás, sajna ilyen 10m magasak, iszonyat mennyiségű cucc van bennük. Szokásom használat után a láncfűrészt eltakarítani teljesen, de most 2 hete úgy van, csak kefével letörlöm a retket róla. Hétvégén is pörögni fog. Makita ágaprító dettó, nagyon hasznos jószág. :)
Ház déli fekvésű, ott van 4 nagy tuja, amiket ki akarok venni, mert árnyékolják a leendő veteményest. Anya eredetileg azt szerette volna, h a kert hátulján csináljunk napos helyet, de rábeszéltem, h ha kapásból déli oldalt kezdünk, akkor ott lesz elég nap. :)

(#13959) ncc1701 válasza Stylewars_kp (#13956) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem tudom, merre laksz, de ha van utánfutód, akkor a főkerttől iszonyat jó komposztot lehet vételezni. Szállíttatni már drágább.

(#13960) User_2 válasza Stylewars_kp (#13956) üzenetére


User_2
tag

nem úszod meg a permetezést, mert nemcsak a te kerted létezik, vannak szomszédaid is.
van ez az egyszerű anyagok listája:
https://portal.nebih.gov.hu/-/kornyezettudatos-felhasznalok-reszere-novenyvedelemben-felhasznalhato-nem-engedelykoteles-termekek
nézd át és lehet, hogy találsz olyat, amit te is könnyen be tudsz szerezni és a növényeidre hatásos lehet.

egyébként, ha kísérletezni szeretnél:
a kamilla magot most érdemes elszórni, kb júniusban fog illatozni, imádni fogod.
ha van területed ültess vagy 4-5nm2-t legalább.
fényre kel, elszórod az előkészített föld tetjére, nem kell takarni és egy része kikel.
júniusban begyüjtöd a magját és használhatod kövekező évben.

(#13961) eldoble válasza Stylewars_kp (#13956) üzenetére


eldoble
aktív tag

Paradicsomot, babot még nem kell februárban, márciusban:
https://www.fitoland.hu/images/data/data/fitoland_vetesi_naptar_web.pdf

(#13962) angelside77 válasza totron (#13955) üzenetére


angelside77
tag

Egy sor borsót már vetettem, fokhagymát átkapáltam, vakondtúrásokat összelapátoltam. (Vas "vár"megye)

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#13963) Szevam válasza Stylewars_kp (#13954) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Áhh szóval itt is trollkodik :D.

Én még javaslom, hogy gondolkozz esetleg permakultúrában (a telek egy részében). Ez a videó eléggé hasznosnak tűnik illetve Dr. Gyulai Ivántól szerintem az összes videója.

Amúgy a permakultúráról kinek mi a véleménye?

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#13964) totron válasza User_2 (#13960) üzenetére


totron
addikt

Mondjuk ez a tehéntej még mindig nem tudom hogy hat, meg mire. Rendszerint alátámasztás és az arra való igény nélkül terjednek az okosságok, anélkül meg ember legyen a talpán aki kimazsolázza, hogy melyik vallás és melyiknek van alapja. A jó alapban (termékeny talaj) + jó genetikájú mag amikben hiszek, ezek kettőse kiad egy használható immunrendszert. Természetesen a gyakorlatban ezek nincsenek 100%-on, de törekedni lehet rá.
Az engedélyezett plecsnivel szerintem sem a természet, sem a szervezet nincs előbbre, szóval ezzel senki ne nyugtassa magát. Életszerűtlen lenne persze azt állítani, hogy vegyszeres védekezés nélkül megy - pl. egy szőlőtermesztés pár tőkeszám felett - a bajom sokkal inkább a nyúljunk azonnal a vegyszerhez kitapasztalás és gondolkodás helyett hozzáállással van. Ritka izgalmas pedig feltárni a mikrokörnyezet adta dinamikákat, alakulásokat.

(#13956) Stylewars_kp, Ha kikell kikell ha terem terem.
Ez egy jó hozzáállás - nem csak hobbiprojektek részére. Ösztönösen kergeti az ember a sikerélményt azért és ha ez párosul egy vegyszermentes elhatározással lesz indíttatás a biomódszerek finomítgatására is.

(#13958) ncc1701, azt hittem már elkapta valamilyen vész a tujákat, azért kell menniük, de akkor nem.

(#13965) Phülöp válasza angelside77 (#13962) üzenetére


Phülöp
addikt

Én még ráérek a kerti munkákkal: -13fok, 30centi hó (Helsinki fölött kicsivel).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13966) totron válasza Szevam (#13963) üzenetére


totron
addikt

Iván bá'-t érdemes követni, de a téma egyéb prédikátorai alapvetően ezó alapon és színvonalon működnek, terítik a ballasztot a találkozókon/bejárásokon álmuldozó belvárosiaknak. Akik meg ugye reményt, életükből egérutat keresnek kifelé, rendre látszik is az arcukon a remélni akarás. S ha ez az érzés elég erős, bizony bármi lemegy a torkokon, racionalitás OFF. A perma alapvető céljai egyébként jók lennének, csak hajlamos elszállni, elkanyarodni. Általában ami ilyen nagyon hájpolt/ nagyon megvastagított keret egy tematika köré, az büdös és szükségtelen, ha a józan észt és a valóságot kedveled - nem mindenkinek ez a kettő van fókuszban. Kis paradoxon a témába: a FB permakultúra csoportban vannak tényleges nagy tudással bíró elemek, persze némi mazsolázó képesség és lelkierő hozzá ott sem árt. Jó azért ha van saját valós gyakorlófelület, a kert/termesztés területe sem mentes a visszatérő plafonszaggatásoktól.

(#13967) eldoble válasza Phülöp (#13965) üzenetére


eldoble
aktív tag

Majd júniusban ...

(#13968) User_2 válasza totron (#13964) üzenetére


User_2
tag

nem annyira jó irány az a ha kikel örülök, ha nem kel ki akkor is oké,
3-5 év sikertelenség után azért könnyen ellentétes hatást válthat ki és átfordul az egész masszív vegyszerhasználatba.

pl én is határon vagyok az olyan egyszerű mindenki által húdekönnyű növénnyel, mint a metélőhagyma. kisekel, semmi, nulla és ez megy már évek óta, akármilyen földben, minden maggal.
fűszernövények szinte mind, kisekel, annyire nem, hogy nincs mivel kísérletezni, nincs min tapasztalatot szerezni. és nem az odafigyeléssel van a gond.
nagyon valószínű, hogy a vásárolt vetőmag csírázóképessége a ludas.
tavaly vettem egy kaspó metélőhagyamát, hogy had lássak már egyet, milyen, hogy néz ki,
annak lett magja, az a mag kikelt egyből, irodalomban megadott kelési idő előtt.

kell a támogatás a gazdának és a növénynek is.
tavaly elvitte a lisztharmat a piszkét, pedig írtó könnyű lett volna bevédeni pl szódabikarbóna oldattal.
nem kell némán végignézni, ha jön a vonat.

(#13969) Rive válasza User_2 (#13968) üzenetére


Rive
veterán

Évekbe telik, mire kitanul, bejárat az ember egy új kertet, és ezt az időt nem nagyon lehet megúszni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13970) ncc1701 válasza User_2 (#13968) üzenetére


ncc1701
veterán

Mi erre kb 2 évig fizettünk, nagyon hasznos kezdőknek. Pont ugyanígy voltunk vele, még a q paradicsom sem ment, meg olyan növény se, amit máshol irtanak. Eléggé lelohasztja az ember lelkesedését.

(#13971) Z.É.T. válasza totron (#13966) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Illetve vannak tanfolyamok, ott ezo-bullshitet nem hall a zember.
Aztán a tanultakat adaptálja a saját mikrokörnyezetére, választ egy utat, elindul rajta, aztán döntéseket hoz az elágazásoknál.
Rive posztjához csatlakozva: ez bizony évek, jó esetben meg egy ÉLET.

(#13972) Dorian válasza Rive (#13969) üzenetére


Dorian
félisten

Én akkor mázlista vagyok, első évben is olyan paradicsomom meg paprikám volt, h anyámék (akik egész életükben kertészkedtek) meg két kertész és egy agrármérnök is a csodájára járt :))
Fater némileg irigykedve ráfogta arra, h "na persze, ez eddig nem volt művelve, pihentetett talajon könnyű" ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13973) ncc1701 válasza Z.É.T. (#13971) üzenetére


ncc1701
veterán

Nagyon sajnálom, h a nagyfater nem él már, az kb egy igazi mágus volt, volt olyan oltott fája, ami 3 féle gyümölcsöt adott. Lett volna mit tanulnom tőle, csak akkor pont leszartam a kertet. Is.

(#13974) Rive válasza User_2 (#13968) üzenetére


Rive
veterán

..fűszernövények szinte mind, kisekel, annyire nem, hogy nincs mivel kísérletezni, nincs min tapasztalatot szerezni. és nem az odafigyeléssel van a gond....

Nálunk pl. valami átmenet talaj van a barna erdei meg a fekete agyagos öntés között: mielőtt odaköltöztünk évekig hanyagolták a talajművelést és az egyontömörült talajt valszeg extra nitrogénnel kompenzálták.
Cirka nyolc-tíz éve műveljük és csak mostanra jutottunk el odáig, hogy elég laza és egészséges már a talaj petrezselyemhez, metélőhagymához (de még mindig előfordul, hogy egy egész vetés behal): már van, hogy van saját sárgarépa (bár csak bizonyos fajták): már értékelhető (cirka öt centis) paprika terem :DDD

Azt kell vetni, ami jól érzi magát: azt, hogy mi érzi jól magát (illetve, a kerten belül ugyan hol...), idő kideríteni

Mondjuk nálunk ez leginkább a csalán lenne ;] Az mindenhol jól érzi magát :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13975) ncc1701 válasza Rive (#13974) üzenetére


ncc1701
veterán

Meg a moha! :)

(#13976) totron válasza Z.É.T. (#13971) üzenetére


totron
addikt

Jó esetben. A fent linkelt nénje mondjuk tényleg jó. De magával egy tanfolyami keretezéssel nem nyersz garanciát alapvetően. "Nincs idő" kifejteni minden mögöttest, még pénzért sem, és hát igen, eljutunk végül tényleg oda, hogy egy életet is fel lehet tenni erre.

(#13968) User_2, ahol felbugyog a vegyszer, főleg masszív formában, ott nem is volt tényleges paradigmaváltás, ezt állítom én - jól ismerve a termesztés keserű fonákjait is.

egyszerű mindenki által húdekönnyű növénnyel
Ezt akartam is mondani, hogy nem ilyen lineárisan kell ezt nézni, mert az tényleg befordít. Pl. kamilláról írsz, ültetés, meg minden, itt meg magától van adott időszakban több hektár. Jó, ha vannak célok, legyenek is, de mégjobb, ha összefésüljük az adott környezet tudásával/beállítottságával. Ez ad annyi sikerélményt, hogy a későbbiekben alaposabb körültekintéssel ránézzünk ismét a metélőhagyma lehetőségeire, egy nagyobb rálátással már. Az is lehet, hogy mindvégig ott volt egy pofonegyszerű megoldás. 2 lépéssel odébb, te meg 2 km-t láttál benne mindvégig. Persze nem minden oldható meg térugrással nyilván.

nagyon valószínű, hogy a vásárolt vetőmag csírázóképessége a ludas.
Igen, és ez egy egyre nagyobb gond. Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy majd valamilyen, filmeken látott módon pusztulunk meg, pedig nem, már elkezdődött...

Különben meg leesett egy vöröshagyma az asztal mögé nem tudom hány hete, tegnap megtaláltam, vagy 20 centis friss hajtást hozott, kis hámozás után ment is minden része a spagettibe. Csak azt mondom ezzel, hogy ha inverzen állunk hozzá megjelenik egy meglepetésfaktor is. Porcsinfőzelék is volt már itt, mondjuk azt nem tudom elkészíteni jól.

kell a támogatás a gazdának és a növénynek is.
Igen, de értelmezzük jól a támogatást és ne akarjuk lépten-nyomon kiváltani a meglévő önrészt. Illetve mindig legyen kérdőjel, legyen egy miért a tanuló fejében. Különben optimalizálhatatlan a szerhasználat.

pedig írtó könnyű lett volna bevédeni
Ezt utána írd, ha működött. Nem kell végignézni a vonatot, de ha a nulladik perctől elfeded vegyszerrel a folyamatot, megfigyelni sem tudod. Nem izgi, cserébe biztosan káros. A természetben is arányok és elnyomások vannak, nem pedig készre szerelt tutiságok.

(#13970) ncc1701, olyan növény se, amit máshol irtanak
Némi idomulás nem árt a környezet felé, nem minden pörög mindenhol. Színészekből is olyan jó az adott szerepre akiben eleve is van valamennyi esszencia az eljátszandó karakterből. Bicikliztem a napokban többször, hát kaptam be/fogtam ki szembe szelet erőset, közepeset. Eldönthettem, hogy tötymörgök szenvedve csak, vagy beleállok, azaz gyorsítok. Itt is vannak beleállós történetek és belátások: ha aránytalanul nagy ráfordítással, örökös extra trágyázással araszol csak valami, nem sok semmi jutalommal a végén, akkor el kell fogadni, hogy nem jutott fekete, "kövér" föld. Persze amikor jó ára volt a dohánynak, akkor aranykoronával csak idézőjelesen méltatható terület is be lett trágyázva, előző szezonban előveteményezve, ott megérte nagy projektként meglépni és egészen szépen éltünk belőle, akár el sem kellett volna járni dolgozni. El kell dönteni mi mennyit ér meg, a lelkierők is adaptálódnak majd hozzá. Persze egy megfelelő döntés belövéséhez kell az előtapasztalat is, nyilván.

(#13977) totron válasza Rive (#13974) üzenetére


totron
addikt

műveljük és csak mostanra jutottunk el odáig, hogy elég laza és egészséges már a talaj
...és a technológiák elsajátítása, alkalmazása természetesen. De amelyek van, hogy pont arra elegek, csak azért kerültek az ember fejébe, hogy mégstabilabban átlássa: ez nálam miért nem fog soha működni. :D

(#13978) hiperFizikus válasza Szevam (#13953) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Jaj, hát úgy, hogy a vulkáni hamu általában termékenyen hat a termő földekre !

A Campi-Flegre meg itt van a közelben Olaszorzágban, és borzasztóan nagy egy vulkán, annyira nagy, hogy képes Olaszországból a Magyar Alföldet simán megszórni vulkáni hamuval !

Aminek minden vitéz magyar paraszt: nagyon fog "örülni " !

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#13979) ncc1701 válasza totron (#13976) üzenetére


ncc1701
veterán

Nyilván, mint fentebb is írták, hogy azt kell megtalálni, ami az adott kertben jól működik. Biztos van ilyen, de ez idő. Mi próbáltunk batátát tavaly, kb mindenki azt mondta, h q igénytelen növény, homokon is nő, csak víz kell neki. Ehhez képest a 9 tövön lett max 1kg termés. Pedig komposztban volt. Idén a kert más részén próbálkozunk majd vele.

(#13980) totron válasza hiperFizikus (#13978) üzenetére


totron
addikt

Semmilyen szilikózist okozó részecskehalmazt nem engedünk be az országba.

(#13979) ncc1701, itt sem kelt ki a batáta, mondjuk nem is szeretem - deal.

[ Szerkesztve ]

(#13981) Rive válasza ncc1701 (#13979) üzenetére


Rive
veterán

..homokon is nő....

Hát, igazából főleg homokon nő ;]
A kertészeti reklámok elég idegesítőek tudnak lenni, majd' mint a 'hagyományos mosópor' és tsai.... :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13982) hiperFizikus válasza totron (#13980) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

... ne is !
;]

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#13983) eldoble válasza hiperFizikus (#13978) üzenetére


eldoble
aktív tag

Ekkor kitörése legutóbb 39 ezer évvel ez előtt volt ...

(#13984) Stylewars_kp válasza ncc1701 (#13959) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Békés megye.

(#13985) Stylewars_kp válasza User_2 (#13960) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Paradicsomot ugyan minek permetezed? Fákon ha látok bajt azt levágom vagy kénytelen leszek lefújni, de ezt írtam is. Nem akarom lefertőzni a szomszéd fákat. Bár már ott tartunk itt a kertvárosban, hogy nincs senkinek gyümölcsfája. Tele van minden udvar díszfával. Nem divat a gyümifa?

(#13986) Stylewars_kp válasza eldoble (#13961) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Persze, azok majd később. Jó ez a naptár, köszi!

(#13987) Rive válasza Stylewars_kp (#13985) üzenetére


Rive
veterán

Paradicsomot ugyan minek permetezed?

Mostanában? Csábító poloska ellen egy laza hajnali legyintés napalm :O

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13988) User_2 válasza Stylewars_kp (#13985) üzenetére


User_2
tag

paradicsomvész ellen,
egész évben folyamatosan szinte minden 3. nap, 1,5-2%-os tejsavóoldattal.
ez van itthon folyamatosan, ha lenne elég cickafark vagy zsurló akkor azzal fújnám.
fújni kell akkor is, ha épp nem lártszik rajta semmi, mert utólag, közben már szinte minek.

felszívódó vegyszerrel kevesebb meló lenne, de azt meg nem enném meg.

(#13989) Stylewars_kp válasza User_2 (#13968) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Pedig tíz évig közel 1,5 hektáron csináltuk a konyhakertet "konyha kert". Szüleim meg húsz évig. Méretében már nem pont konyhaméret, de nem adtunk el belőle. Nem néztem tétlenül, ha valami beteg lett. Kihúztam, letörtem stb. Volt olyan év, hogy nem kelt ki a kukorica. Tettem a helyére tököt. Azt ettük. Gyümölcsfákat permeteztük, főleg gomba ellen muszáj volt. Rovarölő pont nem ért soha semmit.

(#13990) Stylewars_kp válasza User_2 (#13988) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Már ilyen is van? De jó...

(#13991) hiperFizikus válasza eldoble (#13983) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

TÖMEGES EVAKUÁLÁSRA KÉSZÜL OLASZORSZÁG A SZUPERVULKÁN MIATT
:W

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#13992) totron válasza User_2 (#13988) üzenetére


totron
addikt

Ezek hogy hatnak? Nem mondom, hogy kacsolás, mert többszáz tőnél én sem álltam neki, inkább "lapos"ban ne legyen túl sűrű bokrosodás és akkor jó eséllyel elkerül a baj.

(#13993) soldi3r válasza Stylewars_kp (#13989) üzenetére


soldi3r
veterán

15000m2 konyhakert sajat reszre? Egy atlagos csaladnak szerintem ennek az 1%-a is sok.

E30 (oo=[][]=oo)

(#13994) User_2 válasza totron (#13992) üzenetére


User_2
tag

nem tudom hogy működik, tavaly utánaolvastam, valamire emlékszem belőle, de nem idézném. nem vagyok szakértő. annyit tudok, hogy kipróbáltam, működik, hatásos, nem méreg, hozzáférhető.
a szellősen tartás valóban jó dolog, de nem mindig elegendő, mert olyan, mintha a nyári hőségben arra is érzékeny a növény, amire nem kellene, vagy akár fajta jelleg, ki tudja.
nálam a paradicsomvész mindig a külső leveleken jelent meg először, tehát nem bokorbelső befülledtség okozza.

(#13995) Rive válasza User_2 (#13994) üzenetére


Rive
veterán

...nálam a paradicsomvész mindig a külső leveleken jelent meg először

Valami locsolási gond?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13996) OPiiPO válasza hiperFizikus (#13991) üzenetére


OPiiPO
addikt

Tavaly októberi cikk, kitört azóta vagy csak trollkodsz? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13997) Stylewars_kp válasza soldi3r (#13993) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nagyon péntek van. Bocs. 2000nm területen csináltuk. Csak azért mondom, hogy nagy volt, mert most kb 200nm területet fogok erre befogni, de lehet még akkorát se.

(#13998) Dorian válasza Stylewars_kp (#13997) üzenetére


Dorian
félisten

Ez zöldségekre bőségesen elég, de nyilván, ha a krumplit is itt akarod megtermelni, az más.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13999) Stylewars_kp válasza Dorian (#13998) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Krumplit nem akarok termelni. Szedtem elég bogarat gyerekkoromban. :D

(#14000) User_2 válasza Rive (#13995) üzenetére


User_2
tag

lehet locsolási gond is persze, szar a talaj, nem az az álom laza. azaz nem úgy issza be a vízet és nem úgy adja vissza.
kemény mint a fene, 50 cm mélyen akármit is lehet találni, fekete jó termőföldet, barnaszén salakot, sárgaföldet, tiszta homokot, sárgaföldet.
agyagos is, de nem tiszta agyag, meg alatta építési törmelék állítólag, mert töltés az egész környék.
na nem most, kb 100 éve parcellázták, vagy korábban, valahogy így.
a történelmi már nem létező városfalon kívül, de még várostáblán jóval belül vagyok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.