Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13751) Barret001 válasza H-Zol (#13750) üzenetére


Barret001
addikt

Kijavítom magam :) Ha csúnya,akkor én is össze szedem,de csak akkor.

(#13752) Z_A_P válasza Dorian (#13748) üzenetére


Z_A_P
addikt

Az mazli :)

OK

(#13753) H-Zol válasza Barret001 (#13751) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nálam úgy van , hogy több fajta fű , tarack , meg ahogy " Dorian" koléga is írta , meg muhar is van :D és van , hogy meg kések a vágással és mint ahogy írod ahol csúnya nagy ott össze kapom , a többit el rendezik napok alatt a giliszták !

(#13754) Barret001 válasza H-Zol (#13753) üzenetére


Barret001
addikt

Nálam ősgyep van,nem szeretem az Angol stílust...

(#13755) hiperFizikus válasza Barret001 (#13754) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Nagyszerű, én fiatal koromban arról fantáziáltam, hogy a Kárpátmedencében őshonos vadon növő árvacsalánokat összegyűjtöm egy alig gondozott vadkertbe !

Mi a véleményetek erről ?
:K

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#13756) H-Zol válasza Barret001 (#13754) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nállam is az van :D de van benne több fajta !
Ez ahol lakom szegény megboldogult nagyanyámék haza volt , nekik volt sok apró jószág , kacsa , liba , tyúkok és itt zöld nem volt egy szál sem , mind megették !
Én lassan 30 éve költöztem ide és azóta zöld minden de ami kelt egyedül , első években mindenféle gyom is volt , de szépen lassan a fű át vette az uralmat !
A kertbe ott még van egy egy pásztor táska , gyermek láncfű , árva csalán , és tavasszal tyúk húr , de ott is 80 % fű féle van !

(#13757) H-Zol


H-Zol
senior tag

Lámpás oldalra csináltam a képet :D de ide is be teszem , az Alföldön be havazott , az első hó, de a holnapi +4 fokban el is fog olvadni !
Pihennek a gépek [kép]

[ Szerkesztve ]

(#13758) 6030D válasza H-Zol (#13757) üzenetére


6030D
Ármester

Ezt nem linkeltem neked, csak akartam, ha jól rémlik...
Rába-Steiger 250 heavy tractor in 1:35 von Balaton Models / Build and paint
Ha nagyon unatkoznál a hóesésben. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#13759) H-Zol válasza 6030D (#13758) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nem linkelted , köszi , ez nagyon jó :R
Szeretem őket , egyszerű és nagyszerű traktorok , ezekhez nem kell a szakszerviz, én javítom őket nagy ritkán amikor kell !!
A hátsó most pont motor Cserés , nállunk még nem dolgozott de ott áll már több mint 4 éve :D de tavasszal fel fog bőgni benne a 6 hengeres Man motor !
Sajnos a maketra nem lessz időm , pedig nagyon szép, túl sok a hobbi és a munka !!

(#13760) totron válasza H-Zol (#13712) üzenetére


totron
addikt

A feketén maradt föld tökéletes arra, hogy bevesd és ne haljatok éhen a családoddal. A helyzet persze tré, azt aláírom, de legalább meg lehet lépni az oly sokat emlegetett önellátást/önfenntartást. Ha valaki, te érzed, hogy hogy lehet lyukra futni, 2 pad közé esni ezzel az egésszel. Mihez kezdetek majd ha ez így megy tovább?
Különben ha annyira szarul állok nem pazarlom a benzint holmi fölvonulásra, tüntetésre, mert van/lesz helye annak máshol is.

hasznot nem szabad hozzon
Az erdőnél is kell korhadékot hagyni, van ebben ráció, persze ilyen anyagi helyzetbe taszítottság mellett nem ezt az oldalát nézi az ember, érthető. Errefelé meg a szántó legelőként való használata van jól megcsavarva, lehet, csak éppen 3 évente egy általad is vázolt, szigorúan mínuszos kört kell futni: termelni valamit rajta, majd betakarítani. Na most pont ezen a legelőként való használhatóságon múlik az önfenntarthatóság, a belső rendszerben való megteremtése a takarmánynak, termésnek, úgy egyáltalán, egy nem belemagyarázott, tényleges működésnek. Enélkül leginkább csak vega opció lehetne. Basszantó, hogy látod a földet magad előtt és "nem lehet". Erre azt szokták mondani emberek, hogy á, úgy sem jönnek ellenőrizni. Nem a fenét nem.

Egérirtásra felvonultatni egy foxi csapatot vagy tömegesen egérfogókat kirakni nem opció? Láthatóan a vegyszer hatástalan. Elkeseredett harc mindenképp, értem én, ezt a részét is, de ez nem állapot.

(#13733) ncc1701, csak az a nem mindegy van-e miből fogynod vagy már a nullszaldó is egy tovatűnt álom. Enni meg csak kéne, a számlák sem tűnnek el a fiókba rakástól.

(#13728) Szevam, van csoportja a facebookon, személy szerint sikítófrászt kapok tőle. A kiindulási ponton még "jó", aztán elmegy talajvesztett irányba, valóság mindegy alapon. Ezotériát kedvelőknek ajánlott, aki kertészkedni akar más irányokba forduljon. Hasonló deformálódásra hajlamosak a permakultúra szereplői is.

(#13744) Dorian, mi a baj a filccel? Alkoholba mártva kész is az alkoholos filc, haha. Én ott hagyom, de elszárad még a nagyobb dzsumbuj utáni mennyiség is, nincs érdemi filc. Rive gondolatát osztom.

(#13747) Z_A_P, inkább televény-szerű terület kialakítására törekedj, ez így zsákutca.

(#13754) Barret001, a kullancsokat nem vonzza ez a formáció?

[ Szerkesztve ]

(#13761) Rive válasza totron (#13760) üzenetére


Rive
veterán

Egérirtásra felvonultatni egy foxi csapatot vagy tömegesen egérfogókat kirakni nem opció?

Veszett sok a kutyakaja arra az időre, amikor épp nem egéren élnek...

A ragadozók bevonzása működik amúgy (bozótot/búvóhelyet hagyni a föld körül: beszállófákat rakni/hagyni szabályos közökben, például), de a szokásos kimenetel az, hogy valamelyik 'okos' gazda előbb-utóbb belesz@rik a szabályokba, és az egerekkel együtt lemérgezi az állományt tucat kilométeres körzetben :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13762) Joao


Joao
tag

Sziasztok!
Ismertek olyan ágdarálót (lehetőleg nem félmillióért :D) ami megbirkózik vékonyabb ágakkal, lemetszett évelők száraival, elszáradt japánfüvekkel, sövények nyírásából keletkező részekkel (leylandi, korallberkenye, babérmeggy) és használható mulcsot készít ezekből?

(#13763) Rive válasza Joao (#13762) üzenetére


Rive
veterán

Évente mennyi, és mekkora a maximális vastagság?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13764) totron válasza Joao (#13762) üzenetére


totron
addikt

~250e alatt érdemit én nem találtam. Kis zsebvinnyogókkal nem érdemes kezdeni, kipróbálva (túl sok zaj és túl sok áramzaba mellett nem sok semmi köpet a végén).

(#13761) Rive, irtásmegrendelésre gondoltam. Egyébként igazat szólsz sajnos.

(#13765) Joao


Joao
tag

Köszi mindkettőtöknek!
Sajnos én sem találtam az alsó kategóriában egyelőre olyan megoldást, ami mindkét féle anyaggal megbirkózik (fás és lágyabb szár).
Vastagság kb max 20mm. A nagyobb mennyiséget a visszavágott cserjék, japánfüvek, évelők és leylandi nyírása teszik ki.
Szemre olyan 3-4m3 lehet a mennyiség.

(#13766) Rive válasza Joao (#13765) üzenetére


Rive
veterán

Évi 3-4 m3 már elég derekas ahhoz, hogy szimpla alsó kategóriás szecskázás helyett a (fogaskerekes) darálók között keresgélj... Szerintem.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13767) ncc1701 válasza Joao (#13765) üzenetére


ncc1701
veterán

Makita ud2500-am van. Ez elvileg 4-4.5cm körülig tud, de megáll, ha nem bírja. Kb 1-1.5cm nagyságra aprít, nekem bejött. Nem melegszik, nem panaszkodik, csak megy, komplett fákat letoltam már rajta egyhuzamban. Hátránya, h gyorsan megtelik a tartály, és ha leszarod, akkor eltömi magát, és lehet kotorni kifele az anyagot a kiömlőből.
Az ilyen 4cm-es ágakat pedig ha nincs kedvem aprítani a láncfűrésszel, akkor kiteszem az utcára. Másnapra elviszik.

[ Szerkesztve ]

(#13768) Joao válasza ncc1701 (#13767) üzenetére


Joao
tag

Ez a vékonyabb gallyakat és mondjuk az elszáradt japánfüveket is tudja szépen aprítani?

(#13769) ncc1701 válasza Joao (#13768) üzenetére


ncc1701
veterán

A fene tudja, nem próbáltam, de plö szalmával nagyjából boldogult. Pár mm azért kell a késnek, h tudjon mit vágni.
Nekem csak akkora darabok kellenek, h mulcsnak jó legyen, vagy komposztba mehessen rögtön az anyag.

[ Szerkesztve ]

(#13770) Rive válasza Joao (#13768) üzenetére


Rive
veterán

Hát, ha nagyon puha a cucc akkor csak beirdalja, de nem vágja el rendesen :(
Mondjuk a késes szecskázó ami korábban volt az meg feltekerni szerette a puha cuccokat, szóval :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13771) 6030D válasza Joao (#13768) üzenetére


6030D
Ármester

Fűnyíróval átmenni rajta a járdán? :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#13772) Joao válasza 6030D (#13771) üzenetére


Joao
tag

Jobb híján ezt tettem eddig, de a cserjék metszéséből, sövények nyírásából most már keletkezik évente annyi cucc, amihez vennék aprítót, aztán menne vissza mulcsnak. Így gondoltam akkor már jó lenne ha a japánfüvekhez is használható lenne.

(#13773) H-Zol válasza totron (#13760) üzenetére


H-Zol
senior tag

" Mihez kezdetek majd ha ez így megy tovább? "
Össze húzzuk a gatya szíjat és meg élünk a saját földünkön , éhen nem fogunk halni , saját részre meg termelünk mindent !
De itt komolyan nagy a baj , sokan el sem hiszik , már több nagyobb cég csődbe ment , ez úgy jött létre , hogy , rosszkor fejlesztettek , akkor még normálisan ment a mezőgazdaság , és bele mentek banki hitelek be új traktorok , gépek , kombájn , és most a bank zárolta a céget , mert nem tudják fizetni a részleteket !
A gabona egyre lejjebb az üzemanyag ível felfelé, és vele együtt minden amit meg kell vegyünk !!
Az egerek úgy néz ki , hogy pusztultak , eső, fagy , hó, nekik se tesz jót , de az is lehet , hogy a túlszaporodástól kaptak valami nyavaját .
Helyi szinten rengeteg róka volt akik pusztították az egereket is , de a vadász barátaink ki lőttek és ami még durvább el gázosították a lyukakat de úgy , hogy tavaly ha láttam két rókát , sokat mondtam !!

[ Szerkesztve ]

(#13774) hiperFizikus válasza H-Zol (#13773) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

De itt komolyan nagy a baj , sokan el sem hiszik , már több nagyobb cég csődbe ment , ez úgy jött létre , hogy , rosszkor fejlesztettek , akkor még normálisan ment a mezőgazdaság , és bele mentek banki hitelek be új traktorok , gépek , kombájn , és most a bank zárolta a céget , mert nem tudják fizetni a részleteket !

Konkrétan kik ?
:((

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#13775) Barret001 válasza hiperFizikus (#13774) üzenetére


Barret001
addikt

Sokra mész vele,ha elsorolja a cég neveket?

(#13776) Barret001 válasza H-Zol (#13773) üzenetére


Barret001
addikt

Lassan át kell állni tücsökliszt,és katonalégy termelésre...Az lesz a menő! Akarom mondani PC,trendi.

(#13777) H-Zol válasza hiperFizikus (#13774) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ne nagy multi cégekre gondolj , mert azok másképp vannak , ezek egy kicsit nagyobbak mint én ( mi , család )
Úgysem ismered őket !

(#13778) H-Zol válasza Barret001 (#13775) üzenetére


H-Zol
senior tag

Így van , egyet ismerek és sajnálom is , mert egy végtelen rendes csávo , 450 hektár körül dolgozik , ő, és 4 embere van , java része bérföldek , emberektől bérbe véve és adja a megegyezett haszon bért .
Rosszkor ment bele a fejlesztésbe és most el úsznak az új gépek , lehet , hogy talpon marad mert a régi gépek java része meg van neki , de nem szeretnék a helyébe lenni !!

(#13779) H-Zol válasza Barret001 (#13776) üzenetére


H-Zol
senior tag

Az egyik nagy paraszt , de kimondott paraszt :D ismerősöm azt mondja nekem valamelyik nap , hogy szerinte hülyék vezetik az egész világot , lehet nem messze jár az igazsághoz :DDD

(#13780) hiperFizikus válasza H-Zol (#13778) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Több paraszt is egészségileg belerokkant a paraszti munkába !
:(((

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#13781) H-Zol válasza hiperFizikus (#13780) üzenetére


H-Zol
senior tag

+1 és mégse nincs megbecsülés !

(#13782) H-Zol


H-Zol
senior tag

Most küldte egy ismerősöm [link]
Mindenki vonja le a következtetést !

(#13783) Barret001 válasza H-Zol (#13779) üzenetére


Barret001
addikt

"hülyék vezetik az egész világot" Ne hidd! Nagyon is tudják mit csinálnak! Sajnos nem nekünk akarnak kedveskedni...

(#13784) Prémvadász válasza H-Zol (#13782) üzenetére


Prémvadász
tag

Narancs penész.

Nem bűn a lustaság.

(#13785) its_grandpa válasza Joao (#13765) üzenetére


its_grandpa
tag

+1 a fogaskerekesre, évek óta használok egy CMI-t (OBI, de most nem kapható).
Nálam többségben van az ágdarálás a gyümölcsfák metszése miatt. Dió, megy, körték, barackok. Saját mulcsot készítek az ágakból.
Ökör árak vannak de talán ez belefér, akciós 01.30-ig 70-ért és ha minden igaz fogaskerekes [link] . Az ágdarálás nem egyszerű meló, lesznek szitkozódós pillanataid, úgy készülj.
A fagyal meg egyéb sövény ágakat a fűnyíróval darálom le.

(#13786) soldi3r válasza H-Zol (#13778) üzenetére


soldi3r
veterán

Azert 450 hektarnyi gazdasag nem olyan nagy, hogy mindenkepp szuksegesek hozza az uj gepek. Lehet kicsit tulvallalta magat, arrol pedig azert nem masok tehetnek.
Kicsit olyan, mint amikor a szomszed sirankozik, hogy sok a rezsi, meg a torleszto a 320m2-es hazara.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#13787) H-Zol válasza soldi3r (#13786) üzenetére


H-Zol
senior tag

Az a baj , hogy ha nagy a cég , vagy ha kicsi is és veszel egy új traktort földmunkára ami már legalább 160 -220 lóerős legyen az 100 jó + ezer euró, és ő vett egyet , meg egy vetőgépet és egy talaj elmiunkáló kompaktort !
Nem nagy mutatvány és mégis kétszázezer euró körül költött , erre a következő évre az ötszörösére emeltek a műtrágyát ( most a háromszorosán van a műtrágya mint 2022-ben volt ) utánna jött a száraz év , amikor itt anyi kukorica se termett , hogy fedezze a fele műtrágyát ami ki lett szórva rá , és a gabona árak olyanok , hogy szinte semmi nem marad a végén ! A Németek ezrével vannak az utcán és én ki merem mondani , hogy nálluk sokkal jobb a helyzet :K írok egy konkrét dogot ami 100%- biztos , földalapú támogatás német gazda 500 eurót kap hektáronként, most 300-ra akarják le vinni , mi itt 186 eurót kapunk és 100 euróra akarják le tolni , akkor biztos partnak fog menni a szekér !!

[ Szerkesztve ]

(#13788) ncc1701 válasza H-Zol (#13787) üzenetére


ncc1701
veterán

A régi uniós tagországok valami 8x annyi mezőgazdasági támogatást kaptak, mint mi.

(#13789) soldi3r válasza H-Zol (#13787) üzenetére


soldi3r
veterán

500.000/huf/ev/ha tamogatas volt, ha romai komennyel vetik be a terultet 3 evig. A kornyekunkon ott hevernek learatatlanul, gazostul ezek a parcellak.

E30 (oo=[][]=oo)

(#13790) Dorian válasza soldi3r (#13789) üzenetére


Dorian
félisten

Közben én meg kénytelen vagyok a városszéli hiperbe elmenni ha a csilis húshoz római köményt akarok venni, mert máshol nem is árulnak ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#13791) soldi3r válasza Dorian (#13790) üzenetére


soldi3r
veterán

Itt szedhetsz :) Biztosan bio.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#13792) Joao válasza totron (#13764) üzenetére


Joao
tag

Köszi az eddigi ágdaráló tippeket.
Neked 250e körül/felett melyik jött be?

(#13793) totron válasza Joao (#13792) üzenetére


totron
addikt

Alkalom adtán nevesítem, nem ugrik be most. Nem vettem olyat - ugyanazon pénzösszeg egyszerre tucatnyi helyre képes kívánkozni, azonnali kezdéssel - de láttam munkában, na azt képzeltem én el eredetileg is, mint darálótevékenységet.

(#13789) soldi3r, ez mikor volt és kiknek? Egyszeri akció a kormány részéről? Aki nem szenved örökös könyöklési és versengési kényszerben - mint én is - szeretne valami biztosra támaszkodni, de nem könnyítik meg alapvetően földtörvények ezt, még 1-1 szembeötlő vagy annak tűnő támogatás mellett sem. Mezőgazdasági témáról írtok offban! Mi van veletek? :)

(#13794) Rive válasza Joao (#13792) üzenetére


Rive
veterán

... 250e körül/felett...

Évi 3-4m3 nem igényel fél-ipari gépet...
Ehhez igazából még az emlegetett Makita is overkill. Fogaskerekesből 'akármi' is elviszi.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13795) its_grandpa válasza Joao (#13792) üzenetére


its_grandpa
tag

Írtam neked a #13785-ben, 70-ért gépet, ami gyakorlati tapasztalatom alapján elég lenne neked. Miért akarsz 3-4-szer drágábbat ?

(#13796) Joao válasza its_grandpa (#13795) üzenetére


Joao
tag

Nem akarok feltétlen, csak szeretnék begyűjteni minden infót :)
Illetve nem szeretnék úgy járni, hogy veszek valamit 70-ért, ami a fás cuccot gyönyörűen viszi, de amint egy köbméter vékonyabb leylandit kéne, az már csak tömíti.

[ Szerkesztve ]

(#13797) totron válasza Joao (#13796) üzenetére


totron
addikt

A fás cucc miatt írtam a magasabb kategóriát, 20 mm-t említettél, annak meg kell. Nem ipari az még. Ha évente 1x is használja az ember, nem kellemes a "mossuk fel a házat fogkefével" jellegű elv gyakorlatba ültetése. De gyártható gallykerítés (twig fence) is vagy komposztálható.

(#13798) ncc1701 válasza Joao (#13796) üzenetére


ncc1701
veterán

Annyi a titka ezeknek, h a vékony szar elkomposztálódik magától, azaz ez egy olyan piaci rés, amire senki nem lő, mert nincs rá igény. :)

(#13799) Barret001 válasza ncc1701 (#13798) üzenetére


Barret001
addikt

De van rá igény! A shoppingolás egy elterjedt szórakozás :)

(#13800) Joao válasza ncc1701 (#13798) üzenetére


Joao
tag

De ezt csak amiatt nem értem, mert nálam mondjuk van tíznél több nem kicsi tő japánfű, és még néhány pampafű is. Na most ezeket amikor levágom tavasz elején, az egy igencsak szemmel látható mennyiség, amit nem nagyon fogsz csak úgy letenni egy átlagos méretű kertben hogy magától elkomposztálódjon, viszont ha a metszőollós megoldásnál kicsit gyorsabban fel lehetne aprítani, akkor oda lehetne szórni az ágyások aljára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.