Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5901) r3dsnake válasza NandorHUN (#5898) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Áthúzod a fájlokat, a library-ben meg jobb klikk-find missing folder.

Nem kell semmilyen XMP, rendszeresen költözök gépek/vinyók/oprendszerek között.

[ Szerkesztve ]

(#5902) NandorHUN válasza r3dsnake (#5901) üzenetére


NandorHUN
addikt

Pontosan hol kell nyomnom jobb kliket? Melyik itemre kattintva? Mert én hiába nyomok bárhol nincs ilyen hogy Find missing folder.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#5903) r3dsnake válasza NandorHUN (#5902) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Library-nél az adott mappára.

(#5904) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, ugy nez ki, valoszuleg par napon belul hozzam kerul egy mid-2012, i7/8/256, Retina kijelzos MBP, 1gb /GT650M-el.Ahogy nezem, elerheto ra a legfrisebb macOS, es mivel a diszkret vga dx11/cuda/openCL verzioja is megfelelo.

Ahogy nezemhttps://helpx.adobe.com/lightroom-classic/help/whats-new/2019-4.html#gpu-enhancements [link] mar develop modban is tudja hasznalni a GPU-t, de gyakorlati tapasztalatokat meg nem nagyon talalni, hogy mennyire is, ill. hogy bugzik-e az elvart modon, mint allatt.

Van itt valakinek eziranyu tapasztalata?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5905) updog


updog
senior tag

Van most az Adobe akciója, gondoltam úgyis akartam Premieret előfizetni, a fotós csomagom kibővíteném, árban ugyanott vagyok. Igenám, de azt mondta, hogy elő tudjak fizetni a fullos csomagra, le kell mondanom az előzőt fotós plant. Hát jó, elkezdtem lemondani.

Ennek örömére felszámolt nekem 31EUR-t, de sikeresen megszüntettem az amúgy (kuponnal) csak 9EUR havidíjú eddigi előfizetésemet.

Igenám, de mennék újra a fullos csomag megrendeléséhez, és még mindig azt mondja, hogy előbb törölnöm kell az előző előfizetésemet. WTF.

Az akció máig van, a régi kedvezményes előfizetésem megszűnt, és még 31EUR-t le is vontak mert előfizetés lejárta előtt szüntettem meg. Ilyenkor mi van, azon kívül, hogy záros határidőn belül C1-ra váltok ha nem oldódik meg? Komolyan ezért regeljek egy másik accountot?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#5906) r3dsnake válasza updog (#5905) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Milyen kuponnal volt 9 eur?

(#5907) updog válasza r3dsnake (#5906) üzenetére


updog
senior tag

Valami preset pack mellé kaptam évekkel ezelőtt, és elfelejtették hogy csak 12 hónapig volt érvényes a kedvezményes ár :D Cserébe most önként buktam amit 3-4 év alatt megspóroltam ezzel.... és most épp előfizetésem sincs. Win-win. Ja nem.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#5908) updog válasza updog (#5907) üzenetére


updog
senior tag

Jó, legalább magamat sz*pattam be, csak olvasni kellett volna (direkt megnyitottam először, és átfutottam, hogy nincs-e benne korlátozás, de vak voltam): "...első előfizetésére vonatkozik..." :D :W Marad az új acc.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#5909) Lefty


Lefty
addikt

iPad-es lightroom-ban a histogram nem elerheto vagy ezt csak en nem talalom?

(#5910) madgie válasza Lefty (#5909) üzenetére


madgie
titán

Bökj két ujjal a képernyőre.

(#5911) Lefty válasza madgie (#5910) üzenetére


Lefty
addikt

ó dejó, erre nem jöttem volna rá, köszönöm!

(#5912) scarabaeus válasza madgie (#5910) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem egyszerű az avatar alapján való tájékozódás a prohardveren, volt ez az avatarod x évig, pár éve váltottál másikra, azzal egyidőben eeaa lecsapott a régire, így első pillantásra őt nézték madgie-nak sokáig, mire aztán mindenki megszokta, eeaa eexaa nickre váltott, közben, ahogy nézem avatart is cserélt, erre te visszaváltottál a felszabadult régi képre. :D

Quoth the Raven "Nevermore."

(#5913) r3dsnake válasza scarabaeus (#5912) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezért nem szabad váltani soha egyedi képről. :)

(#5914) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Aki esetleg használ(t) Capture One-t: Sony kamerák esetén vagy általánossában LR-mal szemben van bármi előnye?

Előre is kösz. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#5915) general válasza NandorHUN (#5914) üzenetére


general
addikt

erről a témáról hegyekben áll a neten a tudás. youtube-on is. bátran keress rá. nem lehet két mondatban összefoglalni. mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.
mindeknéppen előny a C1-nél Sony esetén, hogy tudtommal ingyenes...:D

(#5916) Balinov


Balinov
félisten

Firss LRCCC, Mojave, 650M GT/1GB dedikalt ram.Az OK, hogy mindket mondban limitalt funkciokat hasznal a 650M, nade mik azok?

Jol sejtem, hogy develop mod=0 gyorsitas, ami marad, az a library modot segiti?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5917) *Ropi* válasza Balinov (#5916) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ilyenkor csak sima VGA-ként használja, gyorsítás nélkül.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5918) Balinov válasza *Ropi* (#5917) üzenetére


Balinov
félisten

Na jó, de miben különbözik mondjuk a 3rd gen i7 gpujatol LR alatt ?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5919) *Ropi* válasza Balinov (#5918) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó kérdés. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5920) Balinov válasza *Ropi* (#5919) üzenetére


Balinov
félisten

Tegnap vegiggondoltam a kerdest megegyszer es elso korben arra jutottam, hogy lehet hogy arra valo, hogy az LR-en belul lehessen kivalasztani, hogy a megjelenest az integralt vagy diszkret GPU csinalja. Aztan aludtam ra 1-et, es ez netto baromsag, minek erre alkalmazason beluli valasztas, ha az OS (win vagy mac OS) csuklobol kepes erre.

Nameg ahogy a screen shot is mondja, basic acceleration-t tamogat (ahogy olvastam, ahoz nem eleg maga a tamogatott GPU, kell neki min 1gb dedikalt vram is).

meg talan itt van legerthetobben leirva adobe reszerol, de itt is azt irja, mac alatt OpenGL 3.3 a kovetelmeny, amit Nvidia szerint a 650M GT 4.5-os OpenGL verzioja siman megugrik.

Tegnap teszteltem, 2 kartyarol, kb 1700db 16MB Oly ORF-et importaltam, 1:1 preview-el, teljes Retina felbontasban. Szepen kihajtotta mind a 4magot,8 szalat es kb 45-50 perc alatt vegzett az imporrtal. I5-2520M-es T420-al fele ennyi kep, basic preview-al es a HD ready kijelzohoz igazitott preview felbontassal fele ennyi raw importhoz kellett szerintem siman legalabb ennyi ido.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5921) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Újraraktam a Windows-t. Lementettem a katalógust illetve a RAW képeket amit az LR tárol. Eddig úgy volt beállítva hogy mikor importálok, a RAW fájlokat simán a Képek mappába menti a C meghajtón. Most viszont úgy döntöttem hogy egy másik mappában tárolnám ezeket a RAW fájlokat, valahol a D meghajtón. Beállítani be tudom hogy ide importáljon, viszont valahogy meg lehetne az LR-nek modani hogy a régi képeket ne a C meghajtó Képek mappába keresse, hanem máshol? :R

(#5922) r3dsnake válasza HollyBoni (#5921) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ahol a library sorolja a mappákat, katt jobb klikkel az adott mappára és "Find missing folder". Így megadhatod hogy hol az új helye a képeknek.

Akár főkönyvtárig is visszamehetsz (ha a mappaszerkezet azon belül ugyanaz maradt) ott pedig a Show parent folder gombot kell párszor végignyomni a mappára kattintva.

(#5923) HollyBoni válasza r3dsnake (#5922) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szuper, köszi! :R

(#5924) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,
Segítsen valaki pls :F LR CC-ben hol lehet beállítani a billentyű parancsokat? Szeretném úgy átkonfigurálni, hogy a LR-ban is tudjam használni rendesen a tollat. Persze tudom most is használni, de az ecset méret és erősség állítás csak menüből megy, a ctrl+jobb klikk és mozgatás mint a PS-ben nem.

(#5925) copass válasza Clemi (#5924) üzenetére


copass
veterán

nem lehet.
amivel bármit be tudsz állítani: vsco keys

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5926) Clemi válasza copass (#5925) üzenetére


Clemi
veterán

:R :O

(#5927) general válasza Clemi (#5924) üzenetére


general
addikt

Igen, sajnos nem lehet egyénileg konfogurálni, nem is értem, miért. Angol billentyűzeten a szokásos bracket keys az ecset méret LRben is, bár szerintem az is lehetetlen helyen van. 😝 PSben át is tettem máshová.

(#5928) Clemi válasza general (#5927) üzenetére


Clemi
veterán

Ez így gáz sajnos. Igaz nem sokszor használom a tollat a LR-ban, ott csak egerezek, de most volt egy családi sorozat, amin csak átfutottam LR-ben és néhány bőrhibát meg ruha foltot szedtem ki a javító ecsettel és ott akartam tollazni, de maradt az egér, mert annak a görgőjével remekül állítható az ecsetméret, ahogy a PS-ben a tollnál (meg az egérnél is) az alt+jobb gomb és mozgatással.

(#5929) Clemi


Clemi
veterán

Kezd az agyamra menni a LR. Most csináltam egy alt+shift indítás utáni resetet, előtte kigyomláltam alaposan a preseteket, a katalógusban alig van könyvtár de a hiba maradt. Leszedtem és újra telepítettem, de a hiba maradt. Indulás után egy csomó ideig szöszöl valamivel és ha kattintok bárhová, akkor bedobja a betöltő képet valahogy így:

Ezt vajon mi a francért csinálhatja?

Szerk: CSak akkor ilyen, ha a Library modullal inul a LR. Ha Developból léptem ki és azzal indul, nincs ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#5930) general válasza Clemi (#5929) üzenetére


general
addikt

Na ilyet még nem láttam. :U
Amikor törölted, a beallitasokat is törölted?
Nem tudom, nálam hibátlanul megy, mióta MacOs-t hasznalok. Mindkét gépemen. ;]

(#5931) tomiee85


tomiee85
senior tag

Sziasztok!

Egy korosabb HP laptopon használom a lightroom classic CC verziót.

A VGA Geforce 940MX
8gb ram
CPU I5-7200 (7th gen)

Sajnos meglehetősen lassan tudom csak használni.
RAM bővités segithet a dolgon vagy ideje keresni egy új laptopot?

Előre is köszönöm a segitségeteket!

(#5932) Clemi válasza general (#5930) üzenetére


Clemi
veterán

Igen, azt is töröltem, ennek ellenére a presetek megmaradtak. Plugin már csak az X-Transformers maradt preset alig néhány, de továbbra is csinálja, csak már nem olyan sokat szöszöl.
Direkt kipróbáltam, feltoltam egy jó nagy adag képet az SSD-re és azt importáltam, majd azzal a katalógussal indítottam, de a sebesség semmit nem változott.

(#5933) *Ropi* válasza Clemi (#5929) üzenetére


*Ropi*
félisten

"CSak akkor ilyen, ha a Library modullal inul a LR."

Tippre hálózati meghajtókat keres és attól térdel be átmenetileg.

Vagy vedd ki a pipát onnan, hogy az almappákat is szkennelje be, mert ha éppen a meghajtó gyökerében állsz, akkor az egészet behúzza.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5934) *Ropi* válasza tomiee85 (#5931) üzenetére


*Ropi*
félisten

SSD vagy HDD van benne, és pontosan milyen?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5935) #56474624


#56474624
törölt tag

Helló!

Nikon 50/1.8 series E objektívnek nincs profilja LR-ban. Gondolom, a sima Nikon 50/1.8 Ai(-s) nem használható helyette. Eleve más a min. fókusztávolság a kettőnél. :U Vagy mégis jó? Tud erről valaki valamit?

[ Szerkesztve ]

(#5936) tomiee85 válasza *Ropi* (#5934) üzenetére


tomiee85
senior tag

Samsung 830as SSD, arról fut a lightroom, de a képeket a HDD-n tárolom.
A jövőben a képeket NAS-on fogom tárolni.

(#5937) Clemi válasza *Ropi* (#5933) üzenetére


Clemi
veterán

Már kikapcsoltam a beépülő Flick, FB stb modulokat is és az almappa scennelést is kikapcsolom mindig. A helyzet ugyan javult, de még mindig lassabb mint ha develop modulban indulna.

(#5938) general válasza tomiee85 (#5936) üzenetére


general
addikt

na az valszeg szépen le fog lassítani. nincs sok értelme LR-ban NAS-ról dolgozni. inkább ssd-n dolgozz (úgy értem, az éppen szükséges raw fájlok is legyenek ssd-n), aztán mentsd le NASra. de te tudod.
(persze más kérdés, ha pl Thunderbolton kapcsolódsz NASra, komoly sávszéllel)

(#5939) copass válasza general (#5938) üzenetére


copass
veterán

+1 ssd-n feldolgozom, hdd-n tárolom.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5940) tomiee85 válasza copass (#5939) üzenetére


tomiee85
senior tag

Köszönöm! akkor igy fogok tenni.

(#5941) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Sziasztok!
Valamiért csak Basic GPU acceleration-t enged bekapcsolni (a "use gpu for image processing (process version 5 or higher)" jelölőnégyzet szürke marad). Mitől lehet ez? [System Info Screenshot]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#5942) *Ropi* válasza Sir Riccio (#5941) üzenetére


*Ropi*
félisten

A VGA driver mikori, MS vagy nVidia?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5943) Sir Riccio válasza *Ropi* (#5942) üzenetére


Sir Riccio
addikt

nVidia, legfrissebb. Közben más csatornán azt az infót kaptam, hogy állítólag ez az opció csak AMD GPU-val elérhető. :(

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#5944) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Lehet teljesen triviális a kérdésem, de mivel pár hete tettem egy próbát Capture One-nal, megtetszett onnan egy-két funkció, például az egyszerű Before-After nézet (nem az egymás mellé-fölé rakott Y/Y nézetre gondolok, hanem egyazon fotón váltani a nyers és szerkesztett állapot között).

Lightroomban, hogy a bánatban lehet ezt előcsalni? Az összes tutorial és fórumbejegyzés azt mondja a backslash "\"' gombbal, de ugye ez tök nyilvánvaló módon nem magyar kiosztású billentyűzetre vonatkozik, sem az "Alt+Q" sem pedig a US billentyűzetes backslash gomb helyének nyomogatása nem vezet sikerre.

Újabb pont a Capture One-nak, hogy ott legalább az összes shortcut átírható sajátra...

(#5945) madgie válasza Stauffenberg (#5944) üzenetére


madgie
titán

Mac-en (magyar billzeten) Option + Ü a "\" gomb, arra szépen be is kapcsolja.

[ Szerkesztve ]

(#5946) Stauffenberg válasza madgie (#5945) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Windows user vagyok, itt az Alt+Q lenne, de az semmit nem csinál. Na majd még kísérletezem vele ha hazaértem.

Azt nem értem, hogy miért nem lehet a Camera RAW és a Lightroom univerzális parancsainak shortcut kombóit összefésülni, ott is van Before-After, pontosabban az adott panel vagy az összes panel szerkesztéseinek ki-be kapcsolgatása (de a lényeg ugyanaz).

(#5947) ANOka válasza Stauffenberg (#5946) üzenetére


ANOka
őstag

Feltelepíted az angol bill. kiosztást és azzal használod.

(#5948) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok,

notebook-os LR userek, egy HD5500 integralt vga jo lehet LR-hoz 8GB RAM es egy i5 tarsasagaban?

(#5949) *Ropi* válasza Lefty (#5948) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lehet, a forgó kör kurzort az is meg tudja jeleníteni... ;] :DDD A kérdés az, hogy mi a feladat és az elvárásod. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5950) Lefty válasza *Ropi* (#5949) üzenetére


Lefty
addikt

LR kepszerkesztes alapvetoen ugy, hogy ne akadozzon ha a csuszkakat huzgalom egy kep eseten es a libraryben van tobb ezer kep.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Lightroom topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.