Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cav


Cav
csendes tag

Sziasztok!

Én is plexivel szeretnék dolgozni, de nem a szgépházhoz kell, hanem a kocsiba.
Süllyeszteni szeretném az erősítőmet, a csomagtartóba. A fakonzollal nem lesz gond, viszont a plexin aggódom. Panaszkodtatok, h otthon is nagyon karcolódik a plexi, akkor kocsiban pláne. Szerintem csomagokat is rá fogok hajigálni, ígyaztán erősnek és viszonylag kopásállónak kell lennie.
Arra gondoltam, hogy felülre egy üvegréteget teszek, alá pedig egy kb 5mm-es plexit, h tartsa. Az üveg viszont félő h elreped, mert merev dolog.

Másik ötletem, hogy veszek sima papír-írószer boltban öntapadós átlátszó fóliát (amit füzetekre ragasztanak a gyerekek borítóként), és akkor a kopás viszonylag csökkenthető.

Mit gondoltok?

Vizuálisok kedvéért 1-2kép az elképzelésemről:
[link]
[link]
[link]

(#52) sasa311


sasa311
veterán

mivel lehet szépen vágni a plexit? :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#53) Latissimus Dorsi válasza Cav (#51) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Ha ilyen kényes helyre akarod tenni a plexit, akkor szerintem ragaszd le átlátszó öntapadó fóliával, ha meg már nagyon karcos leszeded, és újat ragasztasz fel. Mondjuk ez a fólia eleve jobban karcolódik mint a sima plexi, de olcsóbb cserélgetni, mint a plexit.
Esetleg biztonsági üveg, azt nem igen karcolod meg, bár nem tom, egy autóba szerencsés-e azt tenni.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#54) Cav válasza Latissimus Dorsi (#53) üzenetére


Cav
csendes tag

Biztonsági üveg jól hangzik, de biztos sokba kerül...
Miért nem szerencsés autóba ilyet tenni? Olyan kéne mint az első szélvédő üveg, h ne törjön szilánkosra, de gondolom az még 2x annyi.

(#55) Cav


Cav
csendes tag

Ja, és köszönöm a gyors reagálást! :)

(#56) Tristis


Tristis
őstag

Most próbáltam ki a W5 ablaktisztítóját a monitoromon és azt kell mondanom, hogy tökéletes!!! Nem kell drága dolgokra pazarolni a pénzt, talán 400 Ft ha volt a 500ml-es flakon. És persze ha monitorra jó, akkor ablakra és tv képernyőre se lesz kutya! :)
Lidi néninél fellelhető termék (Lidl).

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#57) #40835072


#40835072
törölt tag

Iphonét lehet karctalanítani?

(#58) Szelvedoklin


Szelvedoklin
újonc

Helló

Bármilyen méretű plexi vagy műanyag elem polírozható, de a házilag nem érdemes próbálkozni, mert speciális gép, korong, paszta stb. kell hozzá. :N
Rendszeresen javítok otthon elrontott fényszórókat és motor-szélvédőket :W

Bővebb info:

Szélvédő Klinika
Szélvédő Klinika Blog



Szélvédő Klinika

(#59) Szelvedoklin


Szelvedoklin
újonc

Sziasztok!

Bármilyen műanyag felületet lehet polírozni, legyen az fényszóró, lapos tv (LCD, plazma, led), vagy éppen monitor, játék konzol.
Csak a méret a lényeg, ugyanis 125mm átmérőjű polírozó géppel dolgozunk, ami miatt a játék-konzolok, vagy a kissebb kijelzők csak akkor polírozhatók, ha nincs pereme, vagy nem sűlyesztett.
Gyakorlatilag minden műanyag felület polírozható, csináltam már PVC tartályokat is:
:Y
Szélvédő Klinika galéria
:C
A képen félig van kész a búra.


Szélvédő Klinika

[ Szerkesztve ]

Szélvédő Klinika

(#60) Attici válasza Szelvedoklin (#59) üzenetére


Attici
őstag

Konkrétan milyen polír pasztával lehet plexit polírozni?
Nekem csak egy kamera búráról kellene pár karcot eltüntetnem.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#61) Bici válasza Szelvedoklin (#59) üzenetére


Bici
félisten

Heló!

Mobiltelefonról (érintőkijelzős) el lehet távolítani jó mély karcokat?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62) eXoGopher


eXoGopher
csendes tag

És fényes notebook hátlapról? :D

(#63) belidzs


belidzs
csendes tag

Nekem egy ajándékba vett zsebtükörről (amelynek egyik oldalán átlátszó műanyag réteg alatt van a minta) utólag derült ki, hogy erősebb fényben láthatóan karcos. Próbálkoztam az autómon amúgy bevált Trutle Wax Safe Cut nevű karceltüntető pasztával, de az a nagyobb karc eltüntetése mellett baromi sok mikrokarcot hozott létre. Ezek szinte semmitől nem akartak eltűnni, viszont a szilikonspray meghozta a csodát. Tapasztalatom szerint a szilikon minden olyan esetben működik, amikor a vizes felület karctalannak látszik, csak sajnos nem olyan tartós, mint egy rendes polírozás.

(#64) Sani0423 válasza b14 (#41) üzenetére


Sani0423
csendes tag

Köszi :)

(#65) crytec1975


crytec1975
csendes tag

Sziasztok!
Egy gigabyte aorus monitoron lett egy csúnya karc! Lehet javítani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.