Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

A kérdéshez kapcsolódó konkrét eset. Van egy hordozható játékkonzolom, aminek a műanyag borítása igen szennyezett, azt hiszem festékpettyek vannak rajta, meg ragasztó (pillanat? sulifix?) maradványok, néhol pedig karcos is. Szeretném megtisztítani úgy, hogy megint esztétikus legyen, illetve ne okozzak benne kárt, ugyanis a karcok, és festékpettyek nem csak a műanyagon hanem az lcd kijelzőt védő plexi(?) műanyagon is vannak. (Képet most nem tudok mutatni a vízuális tipusuaknak)
Milyen szerekkel, módszerrel lehet széppé varázsolni? Várom az ötleteket!

moderátorok figyelmébe: nem tudtam hová rakni, ha nem felel meg itt akkor tegyétek át máshova, csak ne csukjátok be! dánke!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#2) MarKoo válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


MarKoo
őstag

A plexivel nekem is vannak problémáim, sikerült összekarcolnom a házam oldalát. :( Nekem a polírpasztát ajánlották, de még nem próbáltam ki.

(#3) zottty


zottty
aktív tag

a 90%-os sósav lehet segít az eseten..ha nem is plexit kapsz de teljesen átlátszó lesz :DD:U

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#4) b14


b14
senior tag

Karc?
Kivagsz sok egyforma korongot valamilyen finom anyagból, belelyukasztasz a kozepebe, egy menetes vekony rudra rahuzod azokat, a veget laszoritod egy raillo anyaval, nyomsz ra Blend a Med fogkremet (Naturt), es odarakod a plexihez, es a furot rangatod.
Polirozas hazilag.:)

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#5) GombócArtúr válasza MarKoo (#2) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

és olyat merre lehet kapni? A plexi sajnos nagyon könnyen karcolódik...
Tényleg, a plexinek mik a tulajdonságai, vagyis ha egy műanyag átlátszó akkor az plexi? vagy hogy van?


zotty mondd el nekem milyen anyagok keletkeznek ha 90%-os sósavban áztatok műanyagot! kiváncsi vagyok...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#6) MarKoo válasza GombócArtúr (#5) üzenetére


MarKoo
őstag

Hogy hol lehet kapni azt nem tudom. Azthiszem Conr@d!

(#7) GombócArtúr válasza MarKoo (#6) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

:) az nincs is messze, jövőhét kedden benézek oda. remélem nem aranyárban van...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#8) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

alkohol az esetleg feloldhatja ezeket a szennyeződéseket? vagy egyben az átlátszó műanyagot is feloldja? (jó homályos lesz)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#9) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

no senki nem érintett vagy hozzáértő ebben az ügyben?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#10) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

felfelé!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#11) CollectoR válasza GombócArtúr (#10) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Hi én silaero sprét ajánlok (szilikonspray). A mély karcokat nem tünteti el, de a kissebbeket igen, vagy fogkrém (nem mikroszemcsés).

(#12) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

a szilikonspré az az amivel a kocsikat szokták befújni?
A fogkrémet azt hogyan, mivel viszem fel a műanyagra, és hogy fejti ki a hatást? tehát miért pont a fogkrém alkalmas erre?

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#13) ByB válasza GombócArtúr (#12) üzenetére


ByB
addikt

A fogkrém azértj ó mert nem szemcsés!!! Puha nem szöszölős ronggyal kell felvinni!!! De ha színtiszta átlátszó dolgot akarsz polírozni, felejtsd el, bármilyen eljárással mattulni fog... Csak iparilag megoldható és ott is sok a megkötés...

(#14) ByB válasza GombócArtúr (#1) üzenetére


ByB
addikt

Az átlátszó részt csak tisztísd meg amenniyre tudod: puha rongy, ablaktisztató, de ne akard karctalanítani!!! A többi műanyagra, ha leszedhető, akkor simán, mint az autóknál: színtelen vagy uolyaszínű paszta fel, egységes sima elkenés, száradás, majd polír!!! De előtte természetesen alapos tisztítás... (Tényleg ajánlom ezt a mini fúrót!)

(#15) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

hájjáj... nem is gondoltam hogy ilyen komoly feladat lesz ennek a gépnek a restaurálása...


anno hirdettek a neten valami nemtommit, amivel a mobilok képernyőjéről ki lehet szedni a karcolásokat, mostmár azt sem találom, az akkor nem ilyen elven működött?

A probléma leginkább az átlátszó felülettel van... nagyon zavaró...

köszönöm a segítséged byb!

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#16) ByB válasza GombócArtúr (#15) üzenetére


ByB
addikt

Egy dolgot tudok ajánlani még: Budapesten több helyen nagyobb bevásárlóközpontok parkolójában vannak autóablak repedés és luk eltűntetésével foglalkozó ''iparosok''... Nagy részük elég jól vágja a témát, nekem tudtak segíteni!!! Egy dologot tényleg higyj el a az átlátszót nagyon nehéz polírozni!!! Lehet hogy eltűnik a karc, de cserébe opálos lesz... Feltétlenül próbálkozz hasonló anyagon először és ne az eredetin!!!

ui.: Hétfőtől egyetem, a héten beugrok a műanyag tanszékre hátha okosabbak mint én...;]

[Szerkesztve]

(#17) djyuri válasza ByB (#16) üzenetére


djyuri
őstag

A szarvasbőrt ísmered?
A barátom vagy húsz éve azzal pucolja a videófejet és így már tíz éve én is az övével.
Nekem is bajom van a plexy-vel,de csak most vettem észre ezeket az apró karcokat,amiket gyakorlatilag a nadrágom vagy a fotelem okozhatott,amikor a ház lapját leveszegettem,hogy az akksimat feltölthessem.
Szal most hogy így van erről szó... én ki is fogom próbálni ezzel,de az alkoholtól félek. A fejekhez kiváló,de vajon a plexy-hez mit fog szólni?
MOD ez a magyartat:U

[Szerkesztve]

(#18) ByB válasza djyuri (#17) üzenetére


ByB
addikt

Alkoholt NEEE!!! Először komolyan próbáljátok ki, ha más nem a szomszéd cuccán...;] Megérzésem szerint átlátszó plexit hazavágja! S hogy miért gondolom: volt nekem Verbatim floppytartóm (10 darab fért bele, totál átlátszó) és azt próbáltam oldspice-szal zsírtalanítani, az eredmény: atom opálos undormány... A szarvasbőrt ismerem, de igen drága: helyette van a vileda-nak szintetikus másolata, az se rossz!

ui.: Fejekhez jó az alkohol, mert ott zsírtalanítani kell...

[Szerkesztve]

(#19) djyuri válasza ByB (#18) üzenetére


djyuri
őstag

Igazad van. És még van egy 5letem!!!!
CD tisztító szivacsféle. nem az alkoholos,hanem a nemtom mis. Már nem emlékszemrá,de annó véletlen vettem alkoholos helyett és kénytelen voltam a monitoromra elpazarolni,mert tisztitani nem tudott,de fényesíteni azt igen.
Annó viszon felpolíroztattam a szó szoros értelmében a thunderdome cd-éinmet,mert egy álat azt hitte,hogy a papírtok vs műanyagtok keverékben van szkrecsvédő.
Hát szerintetek milyen arcot vágtam. De azt semmi;]
Ő milyen arcot vágot,amikor a jóhíszemű arcába belenyomtam egy jókorát:DD
persze én továbbra is ''sírtam'':O:O
De ő azt garantálom,hogy nem felejtette el;];];]
Már két éve ennek és rá két hónapra jöttek be a piacra ezek a motoros cd polírozók,de olyan drágák voltak,hogy nem érte meg a saját felhasználás,ezért hírdetést adtam fel.
Azért volt ilyen fontos eza cd sorozatom,mert csak külföldön lehetett beszerezni a 98-as válogatást és úgy is 16 ezer volt átszámítva/3cd-és kiadás.
Szal ez van. A polírozást támogatom,de nem fúrógéppel,legalábbis nem a nemfordulatszámszabályzósakkal. És amúgy autósboltban lehet kapni polír papírt,de szerintem a lpexy-hez az is durva.

(#20) LKW


LKW
tag

Sajnos a plexi-vel az a helyzet, hogy semmit nemlehet vele csinálni.
Egy megoldás van csak. Csere.::O

Minden hepe után jön egy hupa

(#21) djyuri válasza LKW (#20) üzenetére


djyuri
őstag

Ha újra is kell csiszolnom az egészet,akkor is meg fogom csinálni,amikor kiviszem a kiállításra. (nitrigén tuning lesz) (de pssszzz)
Amúgy ha apám át tudja kenni balzsammal az egész autót,akkor én is meg tudok csinálni egy 250négyzetcentiméteres darabot.
Szal én kipróbálom az autó balzsamot. (lopok apumtól;] ) (áh inkább megkérem,hogy csinálja meg)
Szal majd jelentek,de addigis menjen a totyik és én is rajta...UPP

(#22) Aladdin


Aladdin
senior tag

A fogkrém után kell fölkenni mondjuk a Turtle Wax-nak a teflonos autóápolóját és tükörfényes lesz!
Autók első ( műanyag ) és hátsó lámpáira használom és újjá varázsolja:))

(#23) ByB válasza Aladdin (#22) üzenetére


ByB
addikt

Csak a próba kedvéért tégy egy kisérletet a monitoroddal, elkeserító eredményre fogsz jutni!!! Ami az autónak joó az egy átlátszó (amin át is néznek) plexinek nem biztos! Nekem Toyota Corolla-m van sima műanyag búrás lámpával: közelről is karcmentesnek tűnik, de felkapcsolt lámpával sötétben, kiderül, hogy csupa mikrokarc... Nekem nem tanácsolták a lámpapolírozást sem, mivel a wax anyagát a nagy hő (az izzók belül) szépen beopálosítja... Nah kicsit elkalandoztam, a lényeg, hogy Turtle Wax is opálosít!

(#24) Aladdin válasza ByB (#23) üzenetére


Aladdin
senior tag

Ad1: Volt Focusom, most Accordom van, mindkettőn sima átjátszó lámpabúra van. Mindíg is tettem rá waxot és sokkal szebb lett tőle.

Ad2: szerinted mi melegebb, egy műanyag lámpabúra kűlseje, vagy egy fekete autó teteje a napon? Megsúgjam...?

A monitor ( ha itt a TFT-re gondolsz ) eleje nem sima átlátszó plexi. hanem finoman érdes, hogy ne csillogjon, ha meg a normál monitorra gondolsz az meg üvegből van.

(#25) ByB válasza Aladdin (#24) üzenetére


ByB
addikt

Ad1: Szép meg jó dolog a wax, de nem az autó lámpabúrájára találták ki!!!

Ad2: Ha fémre kened a waxot akkor nem tud opálosodni, ellenben az átlátszó plexi igen!!! És nagyon meleg tud lenni az a plexi is nem csak a kocsi teteje...

Ad3: Olvasd el mire kellene a topicnyitóval és utána kezdj el Ad-ozgatni...;] (Műanyag, átlátszó plexire kell neki és sima műanyagra!!!)

(#26) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

és ha jó nagy dreadlockokat szeretnék akkor a fejemre kenjem a waxot? :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#27) Aladdin válasza ByB (#25) üzenetére


Aladdin
senior tag

Kedves ByB!

Legelső hozzászólásom pont a topiknyitó problémájára volt hivatott választ adni.
Az Ad-ozgatást a Te válaszaidra írtam, miután adtam egy jótanácsot a topikindítónak.
A topic gazdája majd elfogadja ( vagy nem ) a jótanácsomat.
Azt, hogy Neked nem tanácsolták a waxot attól az még működik. Kipróbáltad, vagy csak a mások által hallott véleményt írtad le?
Mert ha Neked homályos lett akkor el lehet felejteni az általam beírt gyógymódot, mert az úgylátszik csak nálam működik....

(#28) ByB válasza Aladdin (#27) üzenetére


ByB
addikt

Toyota szakszervízbe mondták, hogy waxot ne használjam átlátszó üvegre vagy plexire!!! Állításuk szerint, míg az előbbit nem fogja tudni lemosni az ablaktörlő, csíkozza..., addig az utóbbit tönkreteheti az izzó melege (Corolla H7-es izzója tényleg nagyon melegít, a havat secperc alatt leolvasztja), mert ''beleég'' a wax! A wax leginkább fémre, színes műanyagra és nem átlátszó dolgokra való!

üdv
BBence

(#29) Aladdin válasza ByB (#28) üzenetére


Aladdin
senior tag

Részemről nem akarom tovább OFF-olni a topikot.
Felejtsd el amit a szervízben mondtak, beszélnek azok össze-vissza.
Nekem is H7-es van, nem olyan meleg az:)
Sőt, kollegám tanácsára kipróbáltam azt, hogy bevaxoltam a szélvédőt!
Az ablaktörlő utána szebben törölt! ( ennyit a szervízről )

(#30) Kiskokó válasza MarKoo (#6) üzenetére


Kiskokó
veterán

nagyon jól hiszed !! régen énis láttam a conrad ujságban hogy a mobilteló meg iyleneket lehet karctallytani ! aszem valmailyen polir dolog volt ! átlátszó 1500 ft körül !
nekem is jóljönne a telefonom kijelzője már elég karcos igaz apró tehát csak nagyon közelről fényben látni de akor is ! pedig csak 7 hónapos teló abból is 1 hónapig rajtavoltaz a védőfólia

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#31) GombócArtúr válasza Kiskokó (#30) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

tudom, telefon nagyon könnyen karcolódik. kivéve ha ütésállót veszel. Nekem a Nokia 5100 ablaka egész jól bírta a többihez képest, de nemis vigyáztam rá, úgyhogy már tropa szegény. Amint lesz időm megnézem Conradékat...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#32) LKW válasza djyuri (#21) üzenetére


LKW
tag

Hát sok sikert hozzá. Igaz én nem ajanlom. De csak csináld.
Majd jelezd, hogy mire mentél.:Y

Minden hepe után jön egy hupa

(#33) djyuri válasza LKW (#32) üzenetére


djyuri
őstag

Csak most tudtam szerezni egy próba darabot. Szerintem eléggé szépen megcsinálta ez a kocsi balzsam. A karcok annyira nem tüntek el,de a homályossá,amit a sok maszat okozott,az simán eltünt. És persze szépen csillog.
Még nem jutott időn a gépemre,de hamarosan az is túl lesz ezen.

(#34) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

MA voltam Conrad-éknál!
Polírpaszta kis tubusban 1190.- mobiltelefonok kijelzőjéhez ajánlják, azt mondják hogy nem mattosít semmit
hozzá speckó törlőrongy 490.- de állitólag bármilyen puha rongy megteszi...

Egyébként hogy konkretizáljam, nekem egy Sega Gamegear hordozható konzoljáték esztétikusabbá és átláthatóbbá tételéhez kellene.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#35) djyuri válasza GombócArtúr (#34) üzenetére


djyuri
őstag

A te ötleted sokkal olcsóbb. Szal várjuk az ereményt,persze ha megveszed és kipróbálod. ha nem akkor majd egyszer én megveszem azt go.

(#36) b14 válasza GombócArtúr (#34) üzenetére


b14
senior tag

Az en cuccom miert nem jo?
Tok hazi, pluszpenzt nem kell kiadnod erte...

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#37) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

ööö, csupán azért mert képtelen voltam felfogni a működési elvét. kivágok korongokat, meg lyukat fúrok, ilyesmi... magas, nekem. Persze ha lefordítanád csekélyebb értelmű fórumozóinknak is (nekem) a működését, meg a használatát a szerkezetnek, akkor valszeg a te módszeredet próbálnám ki. (smucig vagyok 1ropit kiadni érte, ilyen nehéz időkben...) :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#38) Sanya válasza zottty (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

láttál már 90%-os sósavat?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39) MarKoo válasza GombócArtúr (#37) üzenetére


MarKoo
őstag

Szeretnélek megkérni hogy szedd ki a mostani aláírásod, vagy rövidítsd le, mert maximum 3 sor lehet összesen. :U

(#40) GombócArtúr válasza MarKoo (#39) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

jó rendben, de három sorban kénytelen voltam kiadni a több hónap alatt apránként felgyülemlett dühöt. Tudom hogy csak 3 sor lehet. A hétvégén kezdek vele valamit...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#41) b14 válasza GombócArtúr (#37) üzenetére


b14
senior tag

Kivagsz eggy finom textilbol egyfoma korongokat, osszefogod oket (hengerszeruen), majd a kozepuket kilyukasztod (egyszerre) beletolsz a lukba egy vekony rudat (amin van menet, es fogathato a furoba) miutan a korongok a rudon vannak raraksz egy raillo anyat a rudra (a vegere fogatod a textilt) a furoba belefogatod a hazikeszitesu polirozorudat es nyomsz a textilre natur (nem mikoroszemcses, vagy hogyhivjak, csak sima!) fogkremet es kesz a polirozocelszerszam
ala natur.
Ez igy olcsobb, de nem bemegyekboltba, kijovokonnan modszer.
Ha hulyen fogalmaztam, vagy nem ertheto vmi, akkor elmagyarazom megegyszer, ha mas meg nem unja.

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#42) GombócArtúr válasza b14 (#41) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

világos, világos, ötletes megoldás! :) dánke


keresek hozzá anyagot, ha meg nem jön össze, marad a bóti...

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#43) b14 válasza GombócArtúr (#42) üzenetére


b14
senior tag

OK

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#44) b14 válasza GombócArtúr (#42) üzenetére


b14
senior tag

Figy! nem kell hozzá olyan sok cuc, de mukodik, mert en a karcórámat azzal kvarctalanítottam.

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#45) b14


b14
senior tag

Gombóc: vmi visszajelzes?

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#46) bitmad


bitmad
aktív tag

Nem tudom hol tegyem fel a kérdésemet, remélem itt is jó lesz.

Besárgult fehér műanyagot mivel lehetne visszafehéríteni?
Konkrétan egy 1541-II commodore floppy meghajtóról van szó, ami az idő folyamán besárgult, ezt kellene közel gyári állapotú színűre visszafehéríteni.
Lehetséges-e vagy felesleges próbálkozás volna?

(#47) bitmad válasza bitmad (#46) üzenetére


bitmad
aktív tag

Talán valami vegyszer segíthet?

(#48) djyuri


djyuri
őstag

Na végre..már vagy egy hónapja keresem ezt a topikot....
Az autó balzsam,amit a fényezéshez használt fater,hogy ne kölcsön annyit a polírozásra,az segített....Naon tiszta lett a plexi,de a mélyebb karcok ugyanúgy megvannak.....
A további ötleteket én is várom....
Amúgy a bluefish-ben 10K-ért vállalják a cserét garival.

(#49) bitmad válasza bitmad (#47) üzenetére


bitmad
aktív tag

UPpáré!

(#50) csigi válasza bitmad (#46) üzenetére


csigi
addikt

Hááát, csak tippelgetek:
Ez amolyan régi, nem UV álló műanyag lehet (mint a mosógépem), és akkor az anyagában történt változás miatt sárgás...
Egyszóval reszelő, csiszoló.
Szvsz jó lesz az így, különben is szép tőle, hogy müxik.

nofene

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.