Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) monosz válasza rayoliviero (#750) üzenetére


monosz
őstag

Nem is azért jeleztem,csak hát nekem müködik a dolog,és nem értem,hogy nektek mi lehet a gond. :U

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#752) rayoliviero válasza monosz (#751) üzenetére


rayoliviero
veterán

A BIOS-al lehet valami, másra nem tudok gondolni.
Elég sok külföldi amúgy a turbos mókával tuningol.
Még a feszt is auto-ra teszik, mert így visszaveszi idel-ben azt is. És vdroop-al jó be lehet lőni.

Én most így tuningoltam:

Mind a 4 mag turbo órajele: 4200
Cpu fesz: auto
Szorzó is:auto
Short és long duration power limit: 255
Long duration maintained: 2 s
Overspeed protection: disabled
Vdroop: +25%
C1e: disabled
C state: enabled és auto

Így feszt és órajelet is visszaveszi és stabil a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#753) monosz válasza rayoliviero (#752) üzenetére


monosz
őstag

Mindenesetre,érdekes. :U
De ha ebben a formában stabil,akkor használd így.
A 255 nem sok egy kicsit?

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#754) rayoliviero válasza monosz (#753) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hát érdekes az biztos.

Azt mondták nekem, hogy maxra kell nyomni, 255-re. Msi fórumon is általában maxra van tolva az embereknek. Hátránya pedig nem tudom mi lehet, ha sok van beállítva.

Elég sz@r 2600k-t fogtam ki, 1,280 V-on (CPU Z szerint, nem BIOS-ban van annyi beállítva, ott auto) megy 4200-őt.

[ Szerkesztve ]

(#755) monosz válasza rayoliviero (#754) üzenetére


monosz
őstag

Hát ez,hogy így tudsz tuningolni egy 2600K-t,az nem normális.
(My OC Genie-Customize?) Már bocs a hülye kérdésért,de nekem ez a helyzet érthetetlen.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#756) rayoliviero válasza monosz (#755) üzenetére


rayoliviero
veterán

Így el tudok menni 4400-ig, addig stabil, úgyhogy ez nekem bőven elég. 4400 felé amúgy sem nagyon lehetne tuningolni ezzel az alaplappal, esetleg még 4500, szerintem afölé már kevés a lap.
Így most 4200-on szinte néma a gépem a D14-rel, mert teljesen le van szabályozva, Linx alatt kb. 70 fok.

OC Genie-t is próbáltam, ott sem veszi vissza az órajelet fix fesznél és fix szorzót beállítva. Auto tuningnál sem veszi vissza.

[ Szerkesztve ]

(#757) pr05p3c


pr05p3c
tag

Az mitől lehet, hogy nem akar működni a front panel audio csatlakozó? Z77A-G45 lap + HAF 912 Advanced ház front panelje van összekötve, de hiába dugok rá fejhallgatót, nem érzékel semmit.
Ezen kívül még az is érdekelne, hogy ezt a THX TrueStudio-t hogyan lehetne működésre bírni, mert én akármit állítgatok rajta(pl. Crystalizer), semmit sem változik a hang. :F

(#758) Rajti29


Rajti29
csendes tag

Sziasztok mindenki.A Segitsegeteket szeretnem kerni.Vettem egy zsir uj lapot (Msi Z77A-GD65) es hozza egy I7 3770k procit.Amikor bekapcsolom kb 10 masodpercig zug de a monitor be se kapcsol utana pedig ujra indul ezt addig csinalja amig le nem kapcsolom a tapot.es kozbe a alaplapi led panelon a 55 hiba code lathato.(Early memory initialization) ez olvastam a konyvebol ki.A memoriam nem szerepelt a listaban ezert megboltam gyozodve ez lesz a gond vettem hozavalo memokat.de semmi ugyanaz mit tegyek rossz lenne a proci a lapom vagy az uj memoria? Van valakinek otlete melyiket kuldjem vissza vagy mit tegyek?Mindenkinek elore is koszonom a valaszat.

(#759) Amartus válasza Rajti29 (#758) üzenetére


Amartus
senior tag

A memóriavezérlő a prociban van. Ki tudod próbálni más procival? A memóriát másik gépben? Az, hogy zúg az a ventik felől vagy az alaplap(proci) felől jön? Jól vannak benne a memóriák?

Ha semmi eredmény és három munkanapon belül vagy, vinném vissza.

[ Szerkesztve ]

Istenem, tele van csillagokkal...

(#760) Rajti29 válasza Amartus (#759) üzenetére


Rajti29
csendes tag

Hali.Az egesz ugy kezadodott,hogy le akartam cserelni a procit I5 2500K volt egy ~Asus p8p67pro lapon.Eladtam a procit megjott az uj I7 3770k.Beletettem a alaplapba gondoltam 1155 foglalat mi baj lehet.Erre ugyanazt csinalta mint most 10 masodpercig felporgott minden utana se kep se hang kikapcsolt.megn;ytem a asus lap kis konyvet es akkor latom,hogy beneztem ez a lap csak gen 2 tamogat a proci meg generacio 3.ok gondoltam eladom a lapot veszek egy hozza valo kiraly alaplapot.Jokat olvastam a msi z77a-gd55 meg is vettem beletettem a regi memot ay uj procit stb es megint ugyanaz felporog kikapcsol stb 55 hiba kodal.Mar tiszta ideg voltam megneztem a tamogatott memoriakat es a regi corsair nem volt benne 4x2Gb 1600Mhz.oke ezt is eladtam :) Vettem hozzavalokat Kingston Hyperix 2x4 Gb 1600Mhz.Beletettem es megint semmi aaaa szettepem :).Kivettem az elemet vartam vele 10 percet vissza semmi ugyanugy.Egy lehetosegem van meg holnap jon meg egy kabel ami ketteosztja a 4 pin cstimat 8ra amit az alaplapra kell radugni arra is gondoltam lehet tobb kako kell a procinak.Mar nincs tobb otletem.Az a baj angliaba vagyok nincs senki ismerosom akinek lenne hasonlo gepe amivel kiprobalnam mi a rossz a proci a memo vagy a lap.es ebayrol vettem mindent es jo lenne tudni pontosan mi a gond mert ha olyat kuldok vissza ami jo es amire kivizsgaljak visszakuldik 2-3 het utana kuldhatem a masikat stb stb tiszta idegorlo.Hat ez van koszi,hogy probalsz segiteni

(#761) Rajti29 válasza Rajti29 (#760) üzenetére


Rajti29
csendes tag

Az elozo kerdeseidere.Ugy ertem,hogy csak zug hat minden normalis lenne van az a bizonyos majdnem kapcsol a monitor de nem pont akkor ujraindul.Vizhutesem van corsair H60 igy csak a taso ventim zug ami normalis meg a vinyok stb.De szerintem a proci lesz a gond.Mivel a regi alaplapba ami csak gen 2 tamogat azzal is pontosan ezt csinalta.Szerintem ha jo lenne a proci akkor bekapcsolna a reg lapomal is csak ki kene irnija valami hasonlot nem tamogatja a lap a procit vagy valami hasonlo de ,hogy ugyanugy be se kapcsoljon.Szerintem a proci rossz.Ez a tippem

(#762) V.Dave válasza Rajti29 (#761) üzenetére


V.Dave
senior tag

kezdetnek szerintem töltsd ki az adatlapodat milyen géped van pontosan mert már 3féle alaplapot emlegettél és így elég nehéz segíteni bármit is. :)

Xiaomi mi 8 6/128

(#763) Rajti29 válasza V.Dave (#762) üzenetére


Rajti29
csendes tag

Bocsi ha ertelmetlenul irtam le de csak ketott akartam emliteni a regi (eladtam) Asus P8p67pro.Most meg van Msi Z77A-GD65.Proci I7 3770K.Hozza Vga Pny Gtx 580.Ozc 240Gb Agility3. egy 1 Tb Samsung Hdd es egy 2 Tb samsung Hdd .2*4 Gb Hyperx 1600Mhz.Egy asus xonar D2X hangkartya.Lg 2363D monitor.es egy Logitech 2300 2.1 hangrendszer.ja es egz powercool 800w tapegyseg.Azt hiszem enny.koszi,hogy segitetek :R

(#764) V.Dave válasza Rajti29 (#763) üzenetére


V.Dave
senior tag

bejött a sejtésem, ez a powercool táp nemvalami megbízható darab, ha ezt lecseréled egy kisebb, de minőségibb tápegységre akkor 99%hogy megoldódik pár gondod. Nekem épp van egy eladó ami kielégíteni a gépedet, ha gondolod dobj egy üzit

[link]

Xiaomi mi 8 6/128

(#765) Rajti29 válasza V.Dave (#764) üzenetére


Rajti29
csendes tag

Szia az elozo gepem mukodott vele I5 2500K Asus P8 p 67 pro stb.Szerintem a tap jo.De csak egy 4 pin van rajta az nem lehet,hogy olyan tap kellene a i 3770k melle ami 8 pines?Ha ez a bajom most meg nem tudom de ha ez lesz akkor megveszem ha a tied olyan.De ezt,honann tudom meg?masok szerint mindegy 4 pin vagy 8 pin.Szerintettek is mindegy?4 pinen is feltud venni annyi aromot amenyit megkovetel az i7 vagy nem.

(#766) V.Dave válasza Rajti29 (#765) üzenetére


V.Dave
senior tag

az enyémen is 4pin van szerintem a 8-nak csak akkor van értelme ha tuningolni akarod komolyan a procid

Xiaomi mi 8 6/128

(#767) Rajti29 válasza V.Dave (#766) üzenetére


Rajti29
csendes tag

Hali.Latom neked I 5 2500K van nekem is olyan volt es mukodott a gep a mostni tapommal 4 pines csatival.De most I7 3770K vettem.Lehet ennek 8 pines csati kell lehet tobb kakot vesz fel alapobol es azert nem indul.De holnap elvalik veszek egy atalakitot ami szetosza a 4 et 8-ra.Ha ugy se lesz jo...... akkor lehet talalgatni es visszakuldeni a procit a lapot a memot :W

(#768) radi8tor válasza Rajti29 (#767) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vennél inkább egy rendes alaplapot ;) ;]

⭐ Stella

(#769) Amartus válasza Rajti29 (#767) üzenetére


Amartus
senior tag

A táp csere megvolt? Mi lett az eredménye?
Ha semmi eredmény, akkor egy macerás eljárást lehetne csinálni.Mindent kivenni a gépből, bios alap beállításokon. Egyenként rakosgatni mindent vissza és figyelni, hogy a gép mit reagál. Én a videót hagynám a procira, és egyenként rakosgatnám a memóriákat. A foglalatban a lábacskák rendben vannak?
Bár a tápot én is lecserélném; jobban bízok az FSP-ben és társaiban.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#770) bsh válasza radi8tor (#768) üzenetére


bsh
őstag

:K :DDD

(#771) V.Dave


V.Dave
senior tag

az mitől van hogy most alapfeszen használom a 2500k-t, 4ghz-ig nemvoltak fagyások, viszont játékok közben mikro akadások vannak. Az fps nem esik be soha, viszont rendkívül idegesítő, lementem 3,7ghz-re és ott is jelentkeztek, akkor ez azt jelenti hogy mégse stabil ezen a feszültségen?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#772) rayoliviero válasza V.Dave (#771) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem a C1E szokott okozni fagyást, de akkor csak újraindítás segít, így az nekem ki is van kapcsolva. De nálad játék közbben van mikro akadás, azt nem hiszem, hogy a C1E okozná, de azért próbáld meg úgy, hogy ki van kapcsolva.

(#773) V.Dave válasza rayoliviero (#772) üzenetére


V.Dave
senior tag

de akkor nem veszi vissza az órajelet ugye?

Xiaomi mi 8 6/128

(#774) pr05p3c válasza pr05p3c (#757) üzenetére


pr05p3c
tag

Erre senkinek semmi ötlet? :F

(#775) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Távozom a topicból, jó volt veletek. Z87-el visszatérek majd. :)

⭐ Stella

(#776) rayoliviero válasza V.Dave (#773) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ha a C1E ki van kapcsolva, akkor szerintem attól még vissza kellene neki. Az EIST a felelős az órajel visszavételért.

(#777) V.Dave válasza rayoliviero (#776) üzenetére


V.Dave
senior tag

akkor mit is csinál tulajdonképpen a C1e? :D

Xiaomi mi 8 6/128

(#778) rayoliviero válasza V.Dave (#777) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem tudom pontosan. Majd egy hozzaerto kollega hatha megvalaszolja. De az orajelet visszaveszi idle-ben, ha nincs bekapcsolva a C1E, akkor is. Alapbol sincs bekapcsolva.

(#779) toyone válasza V.Dave (#777) üzenetére


toyone
őstag

Ezt találtam:

Kevésbé ismert technológia és sokan az intel CPU-k sajátosságaként emlegetik, ám ez egy nagy tévedés, ugyanis a modernebb AMD-s alaplapok és CPU-k (Phenom, Phenom II, Athlon64 X2) is támogatják ezt a technológiát, s alkalmazásával a terheletlen teljesítményfelvétel tovább redukálható. A C1E lényege, hogy az operációs rendszer a CPU számára HLT parancsot küld, amennyiben a CPU éppen tétlen (a Windows mindig küldi, ha nincs teljes terhelés alatt a rendszer), és ezáltal éri el a várt hatást. Érdekes módon a tesztek túlnyomó többségében ezt elfelejtik AMD-s rendszereknél bekapcsolni, s mindössze néhány fórumon lehet fellelni, hogy mégis mennyit számít ez a gyakorlatban.

[link]

(#775) radi8tor1

Szégyelld el magadat. :)

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#780) V.Dave válasza rayoliviero (#778) üzenetére


V.Dave
senior tag

kikapcsoltam de nem lett jobb tőle.

(#779) toyone
köszi ez jó cikk kár hogy viszonylag régi kiv. lennék manapság mi a helyzet ezekkel

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#781) V.Dave válasza rayoliviero (#778) üzenetére


V.Dave
senior tag

gazsi segítesz nekem mit csináljak ahhoz hogy kitoljam a tdp limitet meg hogy ne mikro laggoljon ezt a beállítást ma találtam eddig nem is tudtam hogy vannak ilyenek mert bios alatt elérhetetlen viszont ezekhez én már tompa vagyok:

Xiaomi mi 8 6/128

(#782) rayoliviero válasza V.Dave (#781) üzenetére


rayoliviero
veterán

Short duration power limt es long duration power limit is maxon van (255), ezt jobban mar nem lehet emelni.
Bios-ban ezt a short es long duration power limitet a cpu features (oldal legaljan van) alatt talolod. Azert nezd meg, hogy ott milyen beallitasok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#783) rayoliviero válasza rayoliviero (#782) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szerintem ne a click bios-ban (Windows alatt) allitsd be, hanem a normal Bios-ban. Cpu features menuben keresd. De nem hinnem, higy ettol van a microlag.

(#784) V.Dave válasza rayoliviero (#783) üzenetére


V.Dave
senior tag

ha megdöglök se jövök rá miért jönnek elő ezek a mikro laggok WoT alatt, vga az nem lehet mert nem bántottam. Most a 2500k tdp limitet elvileg kitoltam amivel azt értem el hogy most 4,0ghz helyett 4,2-en is elmegy a rendszer.

JA meg ez a random pattogás is megmaradt zenelejátszás közben :W

Xiaomi mi 8 6/128

(#785) rayoliviero válasza V.Dave (#784) üzenetére


rayoliviero
veterán

(#786) V.Dave válasza rayoliviero (#785) üzenetére


V.Dave
senior tag

ram nem hiszem hogy az a baja mert xmp profilt használok aztán az elvileg beállít mindent auto, max arra tudok gondolni hogy a memóriavezérlő feszütsége túl magas/alacsony :F

Xiaomi mi 8 6/128

(#787) rayoliviero válasza V.Dave (#786) üzenetére


rayoliviero
veterán

BIOS-t próbáltad már alapra állítani? Úgy is jelentkezik a hiba?

(#788) V.Dave válasza rayoliviero (#787) üzenetére


V.Dave
senior tag

egyszer próbáltam de csak bios alatt állítottam vissza mindent akkor maradt a hiba majd mindjár nyomatok neki egy clear mos resetet

Xiaomi mi 8 6/128

(#789) V.Dave válasza rayoliviero (#787) üzenetére


V.Dave
senior tag

először kipróbáltam amire gyanakodtam a memóriavezérlőnek adtam 1,29v-ot 1,25helyett így most pillanatnyilag OK. Eltűnt a mikro akadás.
Ez az érték még egészséges?

Xiaomi mi 8 6/128

(#790) rayoliviero válasza V.Dave (#789) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ezt en sem tudom sajnos. Ennek kerdezz utana a memorias topikban.

(#791) toyone válasza V.Dave (#789) üzenetére


toyone
őstag

~1.3v el küldöd a memvezérlőt?! 1.05v az alapja. 1.15v el 3ghz+ memória órajelet lehet menni. Láttam kukás 3770k-t ami 1.18v el lett megküldve és azt mondta a memvezérlő hogy szevasz.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#792) rayoliviero válasza toyone (#791) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem Corsair Vengeance 1600 MHz van és arra azt írja a BIOS (ha jól emlékszem), hogy 1,5 V-olt ad neki, XMP van beállítva, máshoz nem nyúltam. Akkor ez így nem jó? :F

[ Szerkesztve ]

(#793) toyone válasza rayoliviero (#792) üzenetére


toyone
őstag

Az az 1.5v a maga a memória feszültség lesz. Cpu i/o mennyin van?
Nem kedvelem az xmp-t mert túl lövi a feszt.
Viszonylag egyszerű a képlet. +0.5-nek kell lennie (nem betonszilárdságú törvény, de 24/7-hez ez az ajánlott) a különbségnek a Dram voltage és a VTT(I/O) (mindegy hogy hívjuk) között.
Szóval 1.5v a hivatalos ajánlott memória feszültsége 1155-s foglalatban. Ehhez 1.05v-s Vtt kell.
Ha 1.65v-s moduljaid vannak 1.15v-re kell rakni.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#794) rayoliviero válasza toyone (#793) üzenetére


rayoliviero
veterán

Minden auton van, a VTT is. Nem tudom mennyit adhat neki auto-n, most nem vagyok otthon.

(#795) rayoliviero válasza toyone (#793) üzenetére


rayoliviero
veterán

Current DRAM voltage: 1,518 V
Current I/O Voltage: 1,050 V

Ez így akkor gondolom rendben van, nem?

(#796) toyone válasza rayoliviero (#795) üzenetére


toyone
őstag

Ez rendben van.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#797) rayoliviero válasza toyone (#796) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, köszi szépen. :R

(#798) V.Dave válasza toyone (#791) üzenetére


V.Dave
senior tag

XMP-t használok 2133mhzes ramjaimhoz, és alapból 1,248-ot állított be

de ezzel nagyon akadozott néhány játék, ezért megemeltem 1,29-re. Msi bios szerint 1,4fölé veszélyes állítani. De para mert a Dram meg 1,64-en megy szóval I/O feszültséget megpróbálom valahová 1,15-1,2-re beállítani hátha úgy is jó lesz.

Xiaomi mi 8 6/128

(#799) bypass|HUN


bypass|HUN
tag

Üdv mindenki. Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy új msi B75MA-E33 deszkát, egy új lga 1155 i3 2120 procit ehhez egy TX3 hűtőt, ezt összeraktam a tegnap még kivállóan münködő gépem többi alkatrészével. Chieftec CTG-500-80p, kingmax 1600mhz DDR3 2Gb 1db, wd 500 hdd 2db, lg odd, hd 5850 vga.
Az egészet beraktam egy tt V3-ba. Látszólag minden a helyén, de bekapcs után felpörögnek a ventik és a hdd meg az odd, csekkol a billentyűzet (felvillan a 3 led a klaviatúrán) majd "reset", indul az egész metódus újra. Tanácstalan vagyok....minden a helyén, proci a tokban "jelölésen" van, a paszta rendben, a hűtő a helyén, a sata sorrendben csatlakoztatva (bár ezeket már lehuzogattam, eredmény semmi, változatlan minden), kivettem a vga-t hátha úgy sikerül de semmi.. :F
Segítsetek... :O

Üdv: bypass

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#800) bypass|HUN


bypass|HUN
tag

Próbára beraktam egy másik tápot, de semmi változás... :(

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.