Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) toyone válasza cut (#999) üzenetére


toyone
őstag

Eszközkezelőben látszik?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#1002) potkem


potkem
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Hamarosan összerakok egy asztali gépet, leginkább játékra. Egy i7 3770k procival, Corsair memóriákkal. Az alaplapra MSI-re gondoltam. 40-50e között gondoltam árban. Melyik lap lenne számomra a legjobb választás?
A tanácsokat előre is köszönöm.

(#1003) monosz válasza potkem (#1002) üzenetére


monosz
őstag

Szia!

Az Mpower szerintem nagyon jó választás,természetesen,ha belefér a keretbe.Meg van áldva minden földi jóval.(wifi,bluetooth..) Ha ezek a ficsörök nem kellenek,abban az esetben egy GD55 is jó választás szerintem.
Én használok mindkettőt,és baromi rendben vannak. :K Csak ajánlani tudom.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1004) atish15 válasza potkem (#1002) üzenetére


atish15
aktív tag

Ajánlom én is. :K

(#1005) Szancsó


Szancsó
aktív tag

Egy kérdésem lenne MSI B75MA-E33 lappal kapcsolatban: hogy kell 5.1 rendszert csatlakoztatni hozzá? Használati utasításban 8 csatornás hangról van szó, de nem igazán láttam megemlítve, hogy ehhez mit hová kell kötni? (5.1 hangfalrendszer 3 jack dugóval)

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#1006) Szancsó válasza Szancsó (#1005) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Na, ez se egy pörgős topic, szóval úgy néz ki magamat kell vállon veregetni :)
Egyszerűen feltettem az MSI -s Realtek drivert, majd szépen bedugdostam a kábeleket (először nem akartam vonalbemenetre ilyet kötni, de mit veszíthetek?) és mindig megkérdezte, hogy épp mit is csatlakoztattam. Lehet csak nekem volt újdonság: volt vagy 6-7 éves az előző gépem: az még nem tudott ilyet...

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#1007) belinho válasza Szancsó (#1006) üzenetére


belinho
senior tag

Ehhez mondjuk nem kell atomfizikus diploma, hogy egy zöld-fekete-narancs színű csatlakozót bedugj egy ugyanolyan szinű foglalatba ;]

(#1008) Szancsó válasza belinho (#1007) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Valóban, de a szövegértéshez sem kellene...
A problémám az volt, hogy egy mikrofont és 6 hangfalat hogy csatlakoztassak a három hátsó csatlakozóba, amikből 1 mikrofon, 1 vonalbemenet és csak 1 hangszóró kimenet, legalábbis a feliratok szerint. A kedvedért: kék + zöld + rózsaszín dugóba hogy tegyek 3 fekete + 1 rózsaszínt :)
(Le vagyok maradva no: nem tudtam, hogy dinamikusan változtatja melyiket mire használja.)

[ Szerkesztve ]

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#1009) belinho válasza Szancsó (#1008) üzenetére


belinho
senior tag

Akkor legközelebb elöször próbáld meg normálisan is leírni mi a problémád, mert elsőnek csak annyit írtál, hogy 5.1 és 3 dugó és 3hely és hogy csatlakoztasd!

Egy szóval nem írtad, hogy még egy 4. mikrofont is akarsz csatlakoztatni, meg hogy nem színkódos kábeleid vannak.
Akkor én is leírom, hogy a 3 kábel mehet hátra és a mikrofon pedig az előlapra, de ha nem írod le normálisan, akkor én hogy találjam ki mi a problémád.

(#1010) lui001


lui001
csendes tag

Sziasztok!

Van egy b75ma-e31 lap, amin biost próbáltam frissíteni./ Biosból, pendrive, Mfash.(Azért,mert win 8.1 alatt "alvás" módból csak újraindítással tudtam magához téríteni, + párszor lefagyott amikor az energiagazdálkodásnál próbáltam állítani, amiből csak az enyhén bonyolult,rendszer helyreállítással tudtam életre kelteni, mivel újraindítás után nem töltődött be a rendszer) A lényeg, hogy a frissen lementett biost raktam vissza.( véletlenül azt jelöltem ki a pendriveról) Elkezdte fölrakni, kiírta hogy ne kapcsoljam ki, ne távolítsam el, stb. Újra indult, folytatta a felrakást ,befejezte, ezután megint újra indult, de csak egy pillanatra felpörög a venti,a pendrive lámpája kivillan és leáll. 3-4 mp múlva ismét,majd ismét,majd ismét.
Sejtettem hogy ez már nem része bios frissítésnek, de azért pár percig hagytam hátha rendbe jön,de sajna nem. Cmos clear megvolt.(csavarhúzóval zártam össze, mennyi ideig kell összezárni?) Nem segített.

A lap garanciális, és nem hiszem hogy egy ilyen figyelmetlenség miatt el kellene romlania.

Valami tipp??

(#1011) embe


embe
nagyúr

Hali!
Mi a tapasztalat - véleményetek az MSI lapokról? Pontosabban az MSI Z77A-G45-ről..
Van valami jellemző hibája, gyengesége?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1012) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Msi Z77 Mpower nem bootol be, 8 hibat ir a kijelzo, alarm pirosan vilagit a ledsor elejen, mit jelent ez. Vettem egy uj Tapot, az elso bekapcsolasnal nem indult el a gep, budos volt, most ket napig ment, ma reggel ez fogadott, nem bootol be :F

(#1013) toyone válasza HoReSz1975 (#1012) üzenetére


toyone
őstag

Mi volt büdös a lap vagy a táp?

A + 4/8 tűs tápcsati rendesen be van dugva? Nézd meg nem e sült bele.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#1014) HoReSz1975 válasza toyone (#1013) üzenetére


HoReSz1975
őstag

megnezem, de miert sult volna bele a 8tus csati
:F

(#1015) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#1014) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Megneztem, nincs belesulve. Ennek a tapnak kellett volna birni a gepemet pedig.

Mit jelent az, hogy a dr mos alarm led piros :F a led alapotjelzon a 8 szamot mutatja :F

Letezne, hogy a Seasonic M12II 620w nem eleg az Mpower z77 , i7 3770k, gtx670, 2x4gb 2400mhzddr3, 2db 2tb hdd es egy 120gb ssd -re :F

[ Szerkesztve ]

(#1016) monosz válasza HoReSz1975 (#1015) üzenetére


monosz
őstag

A tápod 230V-os villás dugóját húzd ki a konektorból,és zárd rövidre.(gyakorlatilag így kisütöd a tápod belső kondenzátorait)
Ez után helyezd áram alá,és próbáld meg bekapcsolni a géped.
Anno,hasonló problémám volt,csak Giga lappal,és ez a módszer segített.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1017) toyone válasza HoReSz1975 (#1015) üzenetére


toyone
őstag

Az a dr mos cucc a MOS Fet gondot jelenthet, cpu környéke, szagolgasd meg hogy van e ott égett műanyag szerű illat.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#1018) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Amugy ennek a tapnak el kellett volna birnia a gepemet :F Szedjem szet a gepet, hogy mi van ott a kondikkal :F Ezektol fuggetlenul megveszem a 750w tapot :O

[ Szerkesztve ]

(#1019) HoReSz1975 válasza monosz (#1016) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Kiprobaltam, de semmi, vilagit a piros dr mos alarm led. Viszont, ha kiveszem a videokartyat akkor elindult a gep :F csak nincs kepem, mert nemtudom atkapcsolni a beepitett videokartyara. Most akkor passzolok, hogy mi van, csak nem eleg a tap a konfignak, vagy passz. Amikor megtortent az uj tap berakasa, emlekszem, hogy volt budos szag a taptol biztos, de lehetseges a procitol is, bar passz, lehet, hogy csak a belso ventik kevertek oda. Csak azt nem ertem, hogy akkor miert ment 1,5 napig a gep, most meg ezzel a drmos hibaval nem indul. Szerintetek is vegyem meg a 750w Seasonicot inkabb :F Lehet ma szetszedem es megnezem a lapot is, remelem nem b@ szta szet a lapot is. Ilyenkor gondolom nem lehet karteritest kerni a tap eladojatol, marmint a bolttol :F

(#1020) monosz válasza HoReSz1975 (#1019) üzenetére


monosz
őstag

Ha garis a táp,akkor semmiképp ne szedd szét.
Ha vga nélkül elindul,valszeg a 12V-os ága kevés,(mint teljesítmény)vagy nincs meg a 12V-os feszültség.
Én a helyedben,mindenképp nyugodtabb lennék a 750W-al.

A piros led akkor világít,ha túlmelegszik,de attól is hogyha nincs meg a megfelelő fesz érték.
Esetleg,még egy Totál bios reset amit megpróbálhatsz.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1021) HoReSz1975 válasza monosz (#1020) üzenetére


HoReSz1975
őstag

kivettem az elemet is, de ugyanaz a hiba, drmos alarm, led kijelzo 8 -at mutat :O

(#1022) belinho válasza HoReSz1975 (#1021) üzenetére


belinho
senior tag

Az integrált videokártya sem működik?

(#1023) HoReSz1975 válasza belinho (#1022) üzenetére


HoReSz1975
őstag

hogyan kell bekapcsolni, nincs kep,igy nem latok a biosba :B

(#1024) belinho válasza HoReSz1975 (#1023) üzenetére


belinho
senior tag

Vedd ki a videokártyát, és a monitort kösd rá az integráltra. Elméletileg egyből érzékelnie kellene és képet adnia.

(#1026) toyone válasza HoReSz1975 (#1023) üzenetére


toyone
őstag

Ha kint a VGA át kell kapcsolnia külsőre. Nincs egy gyenge kis VGA-d?
Én kiszedném a lapot, megnézni nem e durrant el rajta valami.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#1027) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Mindjart szetszedem az egeszet, de ez hogy lenne lehetseges, csak van a lapon vedelem :F En azt sem ertem hogyan lehetseges ez, ennek birnia kellene ezt a konfigot szerintem :O :U

(#1028) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Kiszedtem a kártyát és a beépített kártyára dugtam a monitort, van kép. Hogyan teszteljem a gépet, hogy megnézzem mi lehet a baj, vagy mit tegyek most :F

Esetleg van valami ötletetek, hogy milyen tápot vegyek 30000Ft -ig :F

Ezt kellene ellátnia:

MSI Z77 MPower |Intel® Core™ i7-3770K |ASUS Triton 88 |Kingston DDR3-RAM 8GB PC3-19200 2400MHz HyperX Predator Kit |SSD CORSAIR Force3 GT 120Gb 2,5" SATA CSSD-F120GBGT-BK |2DB Western Digital Caviar Green 2TB (WD20EARX) |Palit GTX670 JetStream 2GB GDDR5

[ Szerkesztve ]

(#1029) toyone válasza HoReSz1975 (#1028) üzenetére


toyone
őstag

VGA-t valakinél kipróbálni, ha megy, táppal van a gond.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#1030) belinho válasza HoReSz1975 (#1028) üzenetére


belinho
senior tag

Na akkor ez már jó jel, nem a procinak és nem a lapnak van baja.
Valószínűleg akkor a táp lesz a ludas, bár azért az a 620-as seasonic az elég bika táp, esetleg a videokártya adhatta még meg magát.
Ha most megy akkor rakd vissza a kártyát, hátha helyrejön minden magától!

(#1031) HoReSz1975 válasza toyone (#1029) üzenetére


HoReSz1975
őstag

szerinted akkor a lap nem sérült meg :F világítottam a proci környékét , de nem láttam égésre mutató nyomot :K

(#1032) HoReSz1975 válasza belinho (#1030) üzenetére


HoReSz1975
őstag

visszaraktam , de ugyanaz fogadott, drmos piros led és a 8 hiba :O :((

lehet nem bírja el a VGA -t a tápom, érdekesen gyenge akkor a Seasonic M12II 620W, ha már egy Palit's GeForce GTX 670 JetStream -et nem bír el :(( :(

[ Szerkesztve ]

(#1033) belinho válasza HoReSz1975 (#1032) üzenetére


belinho
senior tag

Akkor vagy a videokártya vagy a táp!
Ki kéne próbálni a kártyát egy másik gépben, ha ott se jó,akkor az adta meg magát.
Ha az jó, akkor meg a táp lesz a ludas!

(#1034) HoReSz1975 válasza belinho (#1033) üzenetére


HoReSz1975
őstag

a tápot mindenféleképpen visszaadom és kérem a 750W testvérét én nem agyalok ezen, remélem nem nyírta ki ez a sz@r táp a VGA -at :((( A VGA -n sem érzek büdöset pedig :(

(#1035) belinho válasza HoReSz1975 (#1032) üzenetére


belinho
senior tag

A tápnak elméletileg jónak kellene lennie a Seasonic az elég minőségi cucc, viszont ahogy nézem ketté van osztva a 12v-os ága, és lehet nem bírta a terhelést és idővel elfáradt valami benne, ezért volt a furcsa szag.
Először a tápot nézesd meg, én arra gyanakodnék!

(#1036) HoReSz1975 válasza belinho (#1035) üzenetére


HoReSz1975
őstag

a 750w elég lesz akkor gondolom :B a tápos topicban azt írták ennek is jónak kellett volna lennie, ők se értik az esetet, hogy egy ilyen erős táp miért fingott ki, hát én sem :((

(#1037) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Megérkezett az új lapom, be is szereltem. MSI Z77A-G45
Kérdésem, hogy hol, hogyan kell azt beállítani, hogy mondjuk a a procim, ami egy i5-3570K frekije 4GHz. legyen. A lap most belőtte 4,2GHz-re.
Illetve azt, hogy vegye vissza a proci órajelét, ha nem terhelem. Az előző lapom levette ilyenkor 1,6GHz-re.

Köszi a választ előre is! :R

....esetleg ott ahol a profilokat kell beállítani? :U MSI lapom még nem volt...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1038) radi8tor válasza embe (#1037) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kézzel állítsd be a CPU-nál szorzót, hogy 4GHz legyen és Intel Speedstep-et kapcsold be.

⭐ Stella

(#1039) embe válasza radi8tor (#1038) üzenetére


embe
nagyúr

Hali!
Közben megtaláltam a beállítás helyét. Rájöttem a logikájára. "Intel Speedstep" nem találtam ilyet, de megoldódott.
Köszi! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1040) radi8tor válasza embe (#1039) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajna már nincs MSI lapom ezért csak emlékezetből nyomtam. :)

⭐ Stella

(#1041) embe válasza radi8tor (#1040) üzenetére


embe
nagyúr

Az Asusnál ( előző lapom ) azt hiszem így volt. :K

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1042) embe


embe
nagyúr

Közben újabb kérdés merült fel:
Rászereltem a kis hangszórót, ami bootoláskor jelez. De nem ad hangot. Eddig működött, másikkal megnéztem azzal sem jelez.... Esetleg ezt a biosban kell állítani?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1043) radi8tor válasza embe (#1042) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Polaritás jó?

⭐ Stella

(#1044) embe válasza radi8tor (#1043) üzenetére


embe
nagyúr

A megjelöltre kötöttem. De most nézem, hogy a másik kettőhöz "Buzzer" van írva. Ez a Google fordító szerint : berregő.
Oda kellet volna? Másik lapnál a speakerre kellett. Nosza megnézem mindjárt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1045) embe válasza embe (#1044) üzenetére


embe
nagyúr

Buzzer: eredmény ugyanaz - nincs hang.
Prioritás: Megfordítottam: eredmény....így sincs hang. :(((

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1046) radi8tor válasza embe (#1045) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Honnan van ez a csipogó neked? Alaplaphoz adták?

⭐ Stella

(#1047) embe válasza radi8tor (#1046) üzenetére


embe
nagyúr

Nem alaphoz adták. Ahhoz szoktak egyáltalán? A házakhoz szoktak. Passz az eredete. Régi házhoz voltak. De korábbi lapommal működött -ASUS P8Z68-V LX.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1048) radi8tor válasza embe (#1047) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tényleg, házakhoz szoktak adni. :R
Nekem is ment a legutóbb. Dugj bele fejhallgatót, elvileg ott is hallani ezeket. :D

⭐ Stella

(#1049) embe válasza radi8tor (#1048) üzenetére


embe
nagyúr

Mibe dugjak fejhallgatót? :U Ott a lapon csak két kis tüske van.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1050) radi8tor válasza embe (#1049) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A fejhallgató kimenetbe.
Amúgy miért fontos a csipogás?

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.