Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) embe válasza radi8tor (#1050) üzenetére


embe
nagyúr

Igazán nem fontos. Csak mivel szerintem csipognia kellene - így zavar hogy nem működik úgy ahogy véleményem szerint kellene.
Meg különböző hibaüzeneteket tud jelezni...
Fejhallgató kimenet szerintem ezt nem tudja jelezni. :N

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1052) monosz válasza embe (#1051) üzenetére


monosz
őstag

Ez a dolog hogy nem csippan induláskor,MSI betegség,nekem az Mpower,és a GD55 sem csipog.
Sőt az ismerősömnek,a G43 sem.
Ezek ilyenek.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1053) embe válasza monosz (#1052) üzenetére


embe
nagyúr

Pedig kellene neki, hisz ott a csatlakozó. :(((

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1054) monosz válasza embe (#1053) üzenetére


monosz
őstag

Igen,ez engem is meglepett,de sajna ez van.
Eleinte tököltem vele én is,de nem sikerült sehogy sem a csipogót elindítani.Lehet hogy bios szinten van letiltva valami,de nem foglalkoztam már vele.
Majd megszokod egy idő után,a teljesítménye kárpótolni fog. :K

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1055) embe válasza monosz (#1054) üzenetére


embe
nagyúr

Így legyen. Egyébként az előző lapommal is elégedett voltam Asus Z68-as - csak ugye a mókuskerék pörög, kellet egy Z77-es. Igaz ha nem most vettem volna a procit, akkor lehet a Haswell felé indultam volna el.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1056) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Megjött az új táp, és sajnos ugyanaz a baj, mint volt, de sajnos észrevettem, amikor most kiszedtem a VGA -t, hogy alatta van valami furcsa, szerintetek is ez lehet a gond a Dr.Mos piros LED szindromára:

Úgy néz ki, hogy a Seasonic M12II 620 táp hazavágta az alaplapomat, mert VGA -val nem megy, most a belső VGA -t használom.

Szerintetek is alaplap, nem VGA :F

Táp már nem lehet, mert Seasonic M12II 750W Evo Edition van benne.

Az a baj, hogy nem tudom kiprobálni a VGA -t sehol, csak azt nem értem, így hogyan működhet az alaplap :F

[ Szerkesztve ]

(#1057) monosz válasza HoReSz1975 (#1056) üzenetére


monosz
őstag

Ez bizony lap gond,mert a panel fólia fel van égve,(szakadt), és valszeg valami baszott nagy zárlat lehetett valahol.
Az hogy az integrált Vga működik,az azért lehet,hogy azt az áramkört nem érinti ez a hiba.
Pontosan hol van ez az égés,melyik részén a lapnak?

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1058) HoReSz1975 válasza monosz (#1057) üzenetére


HoReSz1975
őstag

A VGA -tól lejjebb

ott látszik az EUP 2013 felirat, így láthatod

Gondolom akkor a VGA meguszta :F Vihetem gariztatni az alaplapomat :F Ez mennyi idő lesz szerintetek :F Így is ideg vagyok, hogy két hete szívok ezzel a problémával :O Akkor csak sz@r volt a Seasonic M12II 620W táp :O :((

[ Szerkesztve ]

(#1059) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#1058) üzenetére


HoReSz1975
őstag

így most egyáltalán gépezhetek hétfőig, amíg nem kezdek neki a gariztatásnak, vagy nem :F persze csak netezés, így VGA berakás nélkül :O

(#1060) monosz válasza HoReSz1975 (#1058) üzenetére


monosz
őstag

Villám csapás,áramszünet nem volt?
Sajnos az is lehet, hogy a Vga-d zárlatos,és az küldte el a lapot.
Az hogy a régi tápod kevés volt kiszolgálni a renszert,attól ilyen jellegű probléma nem keletkezhet.Ez egyértelmű zárlat valahol,vagy túlfeszültség.

Szerintem igen,netezhetsz,és amit elbír az integrált vga-d.
Az a része nem megy a lapnak,ami elégett,elvileg minden más opció működik.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1061) HoReSz1975 válasza monosz (#1060) üzenetére


HoReSz1975
őstag

akkor most mit csináljak, valahol meg kellene nézni a VGA -t is :F a lap az Edigitáltól van, mennyi idő alatt cserélhetik ezt ki, még árulják is ha jól tudom :F

(#1062) monosz válasza HoReSz1975 (#1061) üzenetére


monosz
őstag

Sajnos a garikban nem vagyok otthon,telón,Emailben intézd,minél előbb.
(Te semmit nem csináltl,egyszercsak ez történt.) :U
Igen, a Vga-t, valakinél le kellene csekkolni.

Csak megjegyzem,az edigitál-nál,én pont Vga-val fürödtem be! :W Bontott,használt,vagy gariban cserélt cuccost kaptam,ujjként.No nem is volt jó! Kb 1 hét+üzemanyag költség,egy kis hepaj,és nagy nehezen kicserélték.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1063) HoReSz1975 válasza monosz (#1062) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Öszeraktma a gépet és bekapcsolta, nem tudom, hogy nem -e az lehetett a gond, hogy elfelejtettem anno a bios kiresetelni, mert egyből 4.4GHz indult a rendszer akkor, és egyből égett szagot éreztem, de a táptól is. Most jelentettem be a Szervíz honlapjukon a hibát.

Így azért netezhetek a géppel, vagy inkább kapjam szét :F

[ Szerkesztve ]

(#1064) monosz válasza HoReSz1975 (#1063) üzenetére


monosz
őstag

Nyomj egy "kék" gombot hátul,(bios reset),vagy biosban,egy load bios default-ot.Elvileg alapon kellene indulnia.
Ha megy,akkor nyugodtan használhatod.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1065) Cifu


Cifu
nagyúr

Csak egy információ, tapasztalat. A delikvens egy MSI Z77A-G43-as deszka volt, benne i5-3570k 4,4Ghz-en. Másfél évig probléma nélkül használtam. Aztán volt Windows 8.1-re frissités, és hát ha már van, gondoltam felraktam az MSI Live Update 5-öt. Bár ne tettem volna...

Mindent felfrissitett, BIOS és driverek, no és rögtön kezdődtek a problémák. Az egész windows lagzott, egy sima MP3 lejátszás is problémákba ütközött, ha közben böngészni kezdtem, a hang szakadozott, a böngészés pedig leginkább egy low-end mobilon való böngészéshez hasonlított, ahol az oldal görgetése közben vadul dolgozik a háttérben a proci, hogy frissitse a képet.

A csúcs az volt, hogy az UEFI is iszonyatosan lassan reagált, egy szimpla opcióválasztás is fél-egy másodperces szünetekkel zajlott, az egérkurzor warpolt mint a fene...

Elkezdtem utána olvasni, és kiderült, hogy hát az MSI Live Update-t még az MSI saját angol nyelvű support fórumában se ajánlák... Pompás... De közben valamit csinálni kellett.

*Visszaállítási pont - nem segít.
*Különféle driverek fel és leszedése - nem segít
*Alap frekik beállítása CPU és Ram részére - nem segít.
*Mindent feladva teljesen újrahúzva a rendszer, semmi.

Ok, akkor marad az, hogy a BIOS terén visszalépünk pár verziót, V2.12 után V2.08-ra, UEFI-n belül M-Flash-al. Semmi változás. Ekkor újra V2.12 és most Bios és ME frissitéssel. Megtörténik a BIOS, majd az ME flash-elés, menet közben elvileg semmi hiba. De az automatikus reboot után meghal a gép. Egy apró villanás a LED-eknél, a ventik elkezdenének felpörögni, de aztán minden csendbe borul pár másodpercre, hogy újra megpróbáljon életre kellni. Mindezt végtelen ciklusben. Mindezt úgy, hogy a végén teljesen lecsupaszítottam a deszkát, még a memóriamodulokat is kiszedtem. Semmi változás.

Kétségbeesés. Szombat délután hol a péklapátba induljak most Z77-es deszkát venni? Végül Gianni-nál szerencsére megoldódott ez a probléma (egy Asrock Z77 Extreme 4-essel). Mint kés a vajban, a hang zökkenőmentes, ráadásul a proci 4.5Ghz-et lazán tolja 1.25 Vcore mellett.

Az MSI Z77A-G43-as deszkámra pedig most értetlenül nézek...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1066) monosz válasza Cifu (#1065) üzenetére


monosz
őstag

Érdekes a dolog,mert egy ismerősömnek,ugyancsak egy G43-as deszkán,az OC funkció tünt el.Lett bios frissítve,de ugyan az.
Előtte volt szervízbe a lap,állítólag biost frissítettek rajta,na, azóta nincs OC menü.
Sajnos már mindent kipróbáltunk Bios téren,de nem sikerült OC-z ni a lapot.
Így hát Klikk bios fel,és ott minden belehetett állítani.Azóta hibátlan.
Nah,ezt én sem értem. :U

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1067) Cifu válasza monosz (#1066) üzenetére


Cifu
nagyúr

A tuning terén eredetileg is kénytelen voltam a Control Center / Click Bios-hoz fordulni, mert az UEFI-ben én sem tudtam rendesen kezelni az OC panelt.

Hmm... lehet, hogy ezek a G43-asok ennyire defektesek lennének? Most keresgéltem a neten, azért jópáran panaszkodtak rá ilyesmikkel... :\

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1068) belinho válasza Cifu (#1065) üzenetére


belinho
senior tag

Az ilyen live update-s cuccokat mindig kerülni kell. Biost is win alól sem nagyon kéne frissíteni.

(#1069) Cifu válasza belinho (#1068) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sacc per kábé az első alkalom volt az életemben, amikor Win alól ment a BIOS frissités. Gondoltam ha már az MSI saját Live Update programja ajánlja fel, akkor csak megbízható. Hajdan ugyebár vérvörös, 72-es méretű betükkel jelezték a letöltési oldalon, aztán a readme-be, végül maga a program is, hogy nehogy véletlenül Windows alól állj neki futtatni a DOS-os flash programot.

Ha semmiféle figyelmeztetés nincs, sőt, maga a program, automatikusan hajtja végre a flashelést, akkor nem merült fel bennem a gyanú, hogy ezt még se kellene.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1070) fazekasb89


fazekasb89
csendes tag

helo, nekem ezt hozta az mpower

szerintetek mi lehet az oka? proci vgat hazavaghatta?

(#1071) HoReSz1975 válasza fazekasb89 (#1070) üzenetére


HoReSz1975
őstag

szép, még garanciás a lap :F :Y

(#1072) fazekasb89 válasza HoReSz1975 (#1071) üzenetére


fazekasb89
csendes tag

aha, tavaly dec vegen vettem, de a bolt DigitalTrend nem igen veszi fel a telefont...

(#1073) HoReSz1975 válasza fazekasb89 (#1072) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Nekem már 3. hete van leadva az Extrém Digitálhoz, azóta semmi jelzés, de azt mondta az úriember, hogy 30 nap után visszaadják a pénzt, ha nem jeleznek vissza, jó is jönne az az 52e, ammenyiért vettem, mert már konfigot váltottam.

(#1074) fazekasb89 válasza HoReSz1975 (#1073) üzenetére


fazekasb89
csendes tag

nekem kapasbol egy masfel honap cserevarakozas volt mert serult volt az elso.....

(#1075) férfiállat


férfiállat
tag

Sziasztok
van egy gd55-s alaplapom és eszi a vinyókat. Volt benne egy 4 éves 1 tb-s samsung az állítólag bad sectoros lett, gondoltam elfér 4 év megszolgálta az árát, aztán vettem bele egy fél tb-s wd green-t, ami elment annyit lehetett látni problémának, hogy néha beakadt a film, akkor 10 secig megállt a kép meg a hang is, aztán ment tovább, mintha mi sem történt volna.
A zsír új wd kb 1 hónap után feladta, el se indult a gép csak kattogott a vinyó megállás nélkül.
Elvittem ahova vettem, ott kaptam csereterméknek egy ugyan olyat ami eddig nem nagyon csinált ilyen akadási problémát mint az előző, ez csak bizonyos időnként kattog ha a gépet nem használom van hogy 3-4 percenként van hogy percenként 2-3-t. azt szeretném kérdezni hogy ez lehet lap hiba vagy rossz helyre dugtam az alaplapon a kábelt kérlek segítsetek.

(#1076) fazekasb89


fazekasb89
csendes tag

DigitalTREND nevezetű boltról tud valaki vmit? létezik még?

(#1077) belinho válasza férfiállat (#1075) üzenetére


belinho
senior tag

Tuningolva van a gép vagy csak alapon használod. Esetleg még a rossz táp szokta enni a vinyókat!

(#1078) férfiállat válasza belinho (#1077) üzenetére


férfiállat
tag

hát nem tom a táp is kb fél éves.és jó minőségű, szal nem kínai vacak.
a tuning meg annyi hogy volt az alaplapon 1 tuning gomb azt benyomtam, de semmi több

(#1079) belinho válasza férfiállat (#1078) üzenetére


belinho
senior tag

Akkor passz. A BCLK emelés akkor kilőve, esetleg a tápcsati lehet még zárlatos, gondolom a gép nincs mozgatva, hurcolászva. Lehet egyszerűen csak nincs szerencséd a vinyókkal, több ötletem nincs.

(#1080) Cifu válasza férfiállat (#1078) üzenetére


Cifu
nagyúr

AsRock topicban most Dody72 a fél éves Enermax tápegységét gariztatja... Szóval az, hogy fél éves, és nem dzsunka, még nem jelent semmit... :\

@Fazekasb89: A honlapja alapján igen...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1081) fazekasb89 válasza Cifu (#1080) üzenetére


fazekasb89
csendes tag

ja 4nap hivogatás után felvették, szerintük az nem garanciális ha a Military class III csoda alaplap M-power lefüstöl böngészés közbe :D úgy h mióta megvan nem volt időm gamelni és még húzva se volt.
elég tanácstalan vagyok... vkinek tipp?

(#1082) belinho válasza fazekasb89 (#1081) üzenetére


belinho
senior tag

Elég bonyolult a helyzet, ott az égésnyom, szóval abba bele tudnak kötni, hogy nem szakszerű használat és hasonlók. Sok függ a bolttól, oda kell csapni az asztalra, személyesen bemenni, fogyasztóvédelem és hasonlók, üzletvezetőt kérem általában be szokott jönni.

Az ilyeneket ne reklámozd, hogy húzva sem volt, meg böngészés-re volt használva, mert akkor egyből lejön, hogy pont nem azért vettél ilyen drága lapot, hogy csak a net és a mario fusson rajta.

Ilyenkor legjobb adni a síkhülyét ez is beszokott válni, elvittem szervízbe a PC-t, ahol azt mondták ez az alkatrész hibásodott meg, szeretném érvényesíteni a garanciát.
De az is elég lehet, ha megkérsz egy rosszarcú,kigyúrt, kopaszállat ismerőst, ha van ilyen, aki beviszi a lapot, akkor szerintem tutira beveszik.

(#1083) fazekasb89 válasza belinho (#1082) üzenetére


fazekasb89
csendes tag

a bolt éépen megszűnik, vagy valami kalamajka van náluk. Azért vettem ilyen alaplapot mert erre mondták h borzasztó megbízható, Military class II, meg a humbug. Cad programokat használok nem gamelek, és az h egy kondezátor leég nem értem mitől nem tartozik bele a garanciába

(#1084) monosz


monosz
őstag

fazekasb89: Szerintem nálad nem a kondi szállt el,hanem a VRM. A táp ellátó áramkör,pedig valszeg túlfesztől,vagy hűtéshiánytól lehet.
Feltételezem,hogy a hűtés megfelelő,ígyhát valószinűsítem hogy a táp okozhatott gondot a te esetedben.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1085) fazekasb89 válasza monosz (#1084) üzenetére


fazekasb89
csendes tag

táp azóta megy egy másik lappal, hűtés meg hát jól szellőző ház, meg egy dark rock pro2
az nem lehet h simán egy fos alaplap, és egyszerűen garba cseréljék?

(#1086) monosz válasza fazekasb89 (#1085) üzenetére


monosz
őstag

Elvileg "gariban" kellene hogy cseréljék,vagy javíttassák.(csakhát az az üzlet?)

Azt nem mondanám hogy "fos" az MPOWER ,mert 3770K-s procit,4,7Ghz-n járatok már lassan egy fél éve.
A GD55-ös lapot,3570K val,4,2Ghz-n használom,és no problem.

Milyen táppal használtad?

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1087) fazekasb89 válasza monosz (#1086) üzenetére


fazekasb89
csendes tag

DigitakTRENDa koklertanya ahol vettem a táp meg corsair tx750 vga gtx660ti, a vicc h oc nem colt eddig és én is 3770kt használok benne

(#1088) monosz válasza fazekasb89 (#1087) üzenetére


monosz
őstag

A Corsair-ek megbízható tápok,az nemigen vihette el.
Sajnálom hogy így jártál,de az esetek 98%-ban,táp (túlfesz,stabilizálatlan fesz),melegedés,vagy valami vezető folyékony anyag,ami a lap azon részére került,az okozhat ilyen hibát.Vagy talán (használt,cserélt alaplapot kaptál anno.

Csak megbízható,régen a piacon lévő kisker-ből vásárolok én is,pont ilyen dolgok végett.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1089) fazekasb89 válasza monosz (#1088) üzenetére


fazekasb89
csendes tag

én is tápra gyanakodtam... hát sokmindent nem tudok tenni, msi magyar iroda nincs nagykert próbálom elérni de az Digitaltrend nem hajlandó válaszolni...

(#1090) monosz válasza fazekasb89 (#1089) üzenetére


monosz
őstag

Én a személyes kontaktust javasolnám,mert telefonon,Email-ben lesz@rják,lerázzák az egyszerű halandót.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1091) fazekasb89 válasza monosz (#1090) üzenetére


fazekasb89
csendes tag

vidéki vagyok, 3telefont hivogatok egész nap de szarnak rá, gondolom valami zűr van acéggel. bár ez engem nem izgat, a garanciámat akkor is úgy kezeljék ahogy kell

(#1092) Amartus válasza férfiállat (#1078) üzenetére


Amartus
senior tag

Én jártam úgy(GD65 alaplap), hogy egyszer csak kezdte ledobálni a samu winyót az alaplap. Eldobta, csatolta, újraindítás után ismét csak; volt, hogy ment pár órát, aztán megint elkezdte. Mivel volt problémám az alaplappal(VRM hiba, proci is elfüstölt) én arra gondoltam, hogy ismét az alaplap vacakol. Már ki is néztem a váltást. Aztán gondoltam egyet és megnéztem a vinyókat és úgy döntöttem, hogy az ehhez a vinyóhoz tartozó hosszabítást kiveszem és feljebb rakom a merevlemezt.
És ez volt a megoldást, hibás volt a hosszabító kábel, elfáradhatott. Azóta álomszépen működik.
Ha nincs hosszabítva, akkor próbáld ki másik kábellel is, hátha.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#1093) monosz válasza fazekasb89 (#1089) üzenetére


monosz
őstag

Jár az agyam az eseteden,és továbbra is azt gondolom,hogy Táp oldalon kell keresni a hibát.
Áramszünet után a hálózati fesz,(230V) mikor visszakapcsol,akár 5-600V is lehet csúcsban.Ez bizony átszalad mindenen ami be volt kapcsolva.
Esetleg még megnézném a helyedben az alaplapi 8 pin-es csatit,nincs-e valamiféle égés,oxidálódási,szemmel látható elváltozás.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1094) nandi17


nandi17
tag

sziasztok
intel i5 3570 milyen alaplapot ajánlanátok ha lehet 20-23k ( lenne egy kis tuning :D )
mATX lenne a legjobb
előre is kösz a válaszokat

(#1095) embe válasza nandi17 (#1094) üzenetére


embe
nagyúr

Hali!
Ha tuning akkor mindenképpen Z-s lap. MSI Z77MA-G45

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1096) embe


embe
nagyúr

Alaplap hőfok terhelve a gépet kinek mennyi? :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1097) Cifu válasza embe (#1096) üzenetére


Cifu
nagyúr

Itt vannak az én eredményeim

Gyári coolerrel alap freki 70°C
Freezer 13 Pro-va ugyanez 59°C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1098) embe válasza Cifu (#1097) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! De engem az alaplap hőfok érdekel. Mert nálam játék alatt fel megy 31-re is.

A házikódban a kábelezést kicsit szebben is meglehetne oldani. ;) Még a légáramlásnak is jót tenne. :K

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1099) Cifu válasza embe (#1098) üzenetére


Cifu
nagyúr

Félreértettem, pardon.

Az MSI Z77A-G43-am anno 25-27°C volt, emlékeim szerint 30°C fölé nem nagyon ment.

Most egy AsRock Z77 Extreme 4-em van, ez ugyanebben a házban per pillanat 35°C-os (MP3, torrent, böngészés mellett).

Szerk.: Ezek a képek az összeépítéskor készültek, később kicsit rendezgettem a kábeleket, most meg ugye az alaplap csere miatt kellett küzdenem vele ismét. De újra kell pasztáznom a procit, mert 90°C fölé is felkúszik még 4,4Ghz-en is, ami már sok az én véleményem szerint. Ha az meglesz, akkor fogok gyorskötőzőkkel rendet tenni teljesen ismét. :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1100) embe válasza Cifu (#1099) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor az a 31 fok nem gáz. Csak az előző Asus Z68-as lapom 30 alatt volt mindig. Emiatt kérdeztem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.