Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) rayoliviero válasza monosz (#850) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, koszi szepen. :R

(#852) monosz válasza rayoliviero (#851) üzenetére


monosz
őstag

Szivesen.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#853) rayoliviero válasza monosz (#852) üzenetére


rayoliviero
veterán

A Msi-nek küldték ki a rossz alaplapom. Na a végén még javított alaplapot kapok, nem újat.
Eddig azt hittem, hogy a nagyker simán cseréli és nem a gyártónak küldi ki.

(#854) monosz válasza rayoliviero (#853) üzenetére


monosz
őstag

Először próbálják bevizsgálni,javítani,és ha nem megy,akkor cserélik.
Nem biztos hogy rosszabb a javított,mint az új.Azért ott profi módon mókolnak.

A nagyker inkább beválalja a levelezést,és azt a pár euro-s postai dijat,mint hogy benyelje a deszka árát,legalább is,én így gondolom.(Ez csak az én gondolatom,nem biztos hogy így van.) :U

Hogy szuperál az új szerzemény?

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#855) rayoliviero válasza monosz (#854) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az új szerzemény kiválóan szuperál, igazi tuningos lap. És offsetet is sikerült belőnöm, tökéletesen, stabilan működik.

Csak egy dolog nem tetszik az Asusban az Msi után, hogy sokkal lassabban bootol, mint az Msi bootolt.

A fő gond, hogy a Win logo előtt elkezd tökölni és magát a Win logot is tovább jeleníti meg, mint az Msi.

(#856) monosz válasza rayoliviero (#855) üzenetére


monosz
őstag

Nem lehet hogy a Sata/Ahci -nál (uefi) nincs jól beállítva valami?
Azért egy SSD-vel pörögni kellene neki. :U

Lekopogom,a GD55,és az Mpower is bitangul megy.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#857) rayoliviero válasza monosz (#856) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az jól van, Ahci-n van. Azért nem mondanám, hogy nagyon lassan bootol, csak az Msi-hez viszonyítva lassú. Lehet az volt túl gyors. De Asrock még az Msi-től is gyorsabb volt.

(#858) monosz válasza rayoliviero (#857) üzenetére


monosz
őstag

Nekem,sacc/kb 25sec bekapcs.-tól asztal-ig.Hogy ez gyors,vagy nem,nálam ennyi.
Az Asrock-ot nem ismerem,de biztosan jó,mert anno az Asus leányvállalata volt.

Ha megjön az MSI,mi lesz a sorsa?

Jah,még azt akartam kérdezni,hogy a Nochtua ventiket hogy oldottad meg?

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#859) rayoliviero válasza monosz (#858) üzenetére


rayoliviero
veterán

Msi-t el fogom adni, ha megjön.

Noctua ventiket rákötöttem az alaplapomra ellenállás nékül és szabályozza a lap a fordulatszámát. Így most max 74 fok a procim 4300 MHz-en.

(#860) rayoliviero válasza monosz (#858) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem cserélik ki az Msi-t, amit el akartam adni és az Asust megtartani. Mert most hívtak a Mobilx-től, hogy az Msi alaplapommal nincs semmi baj, letesztelték a szervizben. Nálam nem működött (Ivyvel) pedig és én is leteszteltettem egy független szervizben (szintén Ivyvel tesztelték), ahol azt mondták rossz. Ez a Mobilx-es gari semmit nem ér. Az Asus-t is onnan vettem, remélem ezzel nem lesz baj később.
De most visszakérem és kérek egy papírt arról, hogy az Msi náluk hibátlanul működik. Én pedig elviszem megint egy szervizbe, ahol újból leteszteltetem, de kérek is egy papírt róla, ha kiderül, hogy rossz. Ezekkel a papírokkal pedig a Fogyasztóvédelemhez fordulok.

Az embernek jól meg kell gondolnia honnan vásárol.

[ Szerkesztve ]

(#861) arpeen2 válasza rayoliviero (#860) üzenetére


arpeen2
senior tag

Vidd be nekik a procidat, hogy azzal teszteljék le, egyeztess velük időpontot amikor ott előtted megcsinálják. Én ezt tenném.

(#862) rayoliviero válasza arpeen2 (#861) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ezt akartam az elején, de mondták, hogy ők nem szerviz, nem engedték. De most felajánlották ezt a verziót. Mondtam ezt korábban kellett volna. Amúgy a tesztet úgy csinálják, hogy nem engedik, hogy lásd, leviszik az alagsorba.

Ezért most a gépemet nem szedem szét. Azt mondanák úgyis, hogy náluk jó, amit csak mondanak.

(#863) belinho válasza rayoliviero (#860) üzenetére


belinho
senior tag

Ha a nagykeres szervíznél azt mondták nincs semmi baja, akkor valószínűleg tényleg nem volt semmi probléma a lappal, vagy csak szimplán megcsinálták.
Szerintem felesleges a boltot hibáztatni, vidd haza és próbáld ki, de szerintem működni fog, először is nézd meg a bios-t, azt szokták általában újrarakni.

(#864) rayoliviero válasza belinho (#863) üzenetére


rayoliviero
veterán

Bemegyek a lapért és megint leteszteltetem egy másik szervizben és rögtön kiderül. (A saját alkatrészeimmel én már nem állok neki megint tesztelni, idő hiányában.)

Ha működik, akkor a nagyker megcsinálta és azt mondta, hogy már alapból jó volt.

(#865) belinho válasza rayoliviero (#864) üzenetére


belinho
senior tag

Majd írd meg mi lett a vége, de szerintem már nem lesz probléma vele!

(#866) rayoliviero válasza belinho (#865) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, megírom. Most ide viszem tesztelni: http://www.materialteszt.hu/kapcsolat.htm

(#867) monosz válasza rayoliviero (#860) üzenetére


monosz
őstag

Igen,azt kellett volna mindjárt az elején.Adjanak egy bizonylatot,hogy nem találtak semmi problémát.
De én is úgy gondolom,hogy csináltak egy bios törlést,és ujra tették.Fizikálisan,(alkatrész,forrasztás) nagyon ritka a hiba.

A kiskerekben ha nincs ismerős,gyakorlatilag lesz@rják az embert.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#868) rayoliviero válasza monosz (#867) üzenetére


rayoliviero
veterán

De ahova most szervizbe beadtam tesztelni, azt mondták, hogy a nagyker ha megcsinálta volna a BIOS cserét, akkor azt feltünteti a munkalapon és nem azt írja rá, hogy teszt ok. Nem értem, hogy mi oka lennek a nagykernek letagadni, hogy végzett rajta valami BIOS frissítést.

(#869) monosz válasza rayoliviero (#868) üzenetére


monosz
őstag

Kéz,kezet mos alapon.Pénzügyi,eladási érdek,stb...
Kutya világ van,sajnos.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#870) rayoliviero válasza belinho (#865) üzenetére


rayoliviero
veterán

Bevittem a Materiáltesztbe, ahol két procival is próbálták az alaplapot. Egyértelműen rossz, mondták. Amiről kértem papírt is és bevittem megmutatnmi a Mobilxbe. Nem igazán érdekelte őket a papír. mondtam nekik, hogy a fogyasztóvédelmet majd fogja. Jövő héten megígérték, hogy elintézik nekem. Ezért egyelőre nem írtam a panaszkönyvbe még.

Nem ajánlott bolt ez a Mobilx.

[ Szerkesztve ]

(#871) belinho válasza rayoliviero (#870) üzenetére


belinho
senior tag

Ha két szervízben is azt mondták, hogy rossz, akkor tényleg rossz!
Mondd meg nekik küldjék el megint a nagykerbe, és tegyék bele a 2másik szervíz szakvélemény fénymásolatát. Jobb ötletem nincs!
A fogyasztóvédelem általában be szokott válni, vagy kérd meg az alkalmazottat, hogy hívja ide a főnökét, ha nem akar foglalkozni a problémáddal, hátha ez segít.
Amúgy nem tudom miért patkánykodnak ennyit veled, nekem a kártyám van tőlük, ha netán én is ebbe a folyóba lépek, akkor már előre készülök, igaz ha engem meglát nem nagyon mer majd vitatkozni.
Remélem rendeződik!

(#872) rayoliviero válasza belinho (#871) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nemcsak velem csinálták ezt.

Igen, visszavittem megint az alaplapot és csatolva lett a szerviz szakvéleményének fénymásolata. De azt mondták, őket nem érdekli mit ír a szakvéleményben más szerviz. Mondtam nekik, hogy a fogyasztóvédelmet majd fogja.
Az egyik eladó még biztatott is amúgy, hogy írjak a panaszkönyvbe nyugodtan, őt az sem érdekli. Jó kereskedő az ilyen. Ha ezt a főnöke hallotta volna. A másik viszont megígérte, hogy elintézi az ügyet, ezért végül nem írtam panaszkönyvbe.

(#873) delon


delon
tag

sziasztok

Az alapomon vannak olyan lyukak amik körbe vannak cinezve gondolom ez csavarozható és van olyan lyuk ami a lap bal oldalán a lap legsarkában van de az nincs körbecinezve ennek mi az oka mire való ez a lyuk?
Ez nem rögzítési pont vagy mi ez?
http://www.asrock.com/mb/Intel/B75M-dgs/

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#874) rayoliviero válasza delon (#873) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia!

Oda szerintem műanyag rögzítőt lehet dugni, nem csavart.

(#875) delon


delon
tag

sziasztok

kérdésem lenne a power fan speedet asrock b75 alaplapon hogyan veszem kisebb fordulat számra a biosban vagy van rá valamilyen program??
jelenleg 2600 on megy és nagyon hangos a fele is eléglenne.

delon

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#876) rayoliviero válasza delon (#875) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez Msi topik.

(#877) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

MSI Z77 GD65 és i7 3770k párosnál mit mennyire kell állítanom 4.5ghz-hez ,hogy ne fagyjon ki a gép?

TDI POWER

(#878) monosz válasza Süni 1985 F (#877) üzenetére


monosz
őstag

Szia!
Nekem ez lett a végleges stabil beállítás,4,5 Ghz-n: (Mpower+3770K)

Cpu core voltage:1,144V
Cpu I/0 voltage:1,0700V
System agent voltage:0,965V


De nyilván minden lap - proci,más,és más!

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#879) Süni 1985 F válasza monosz (#878) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Majd kipróbálom azért hátha beválik :)
Bár nekem csak 1600Mhz Corsair ramjaim vannak 8-8-8-24 ben lehet azért nem bírja a 4.5Ghz-et stabilan?
Ram cserével jobb lenne talán?

TDI POWER

(#880) monosz válasza Süni 1985 F (#879) üzenetére


monosz
őstag

Nekem is 1600 dominatorok vannak 8-8-8-24.
A ramoknak 1,565V, és mehet az 1800Mhz,9-9-9-24 1T vel. 37,4 ns körül lesz a késlltetés. :K
Nincs köze az órajelnek a ramokhoz. Szorzót állítasz,nem Bclk-t.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#881) Süni 1985 F válasza monosz (#880) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Véletlenül azt nem tudod, hogy hol találom az alaplapban az egérgombra indulás funkciót?
Sehol nem találkoztam még vele.

TDI POWER

(#882) atish15 válasza Süni 1985 F (#881) üzenetére


atish15
aktív tag

Van olyan funkció? Az offsetet hogy állítottátok be? Hogy terheletlenül vissza vegye magát. Nekem mindig cdak egy pillanatra vette le a szorzót

(#883) rayoliviero válasza atish15 (#882) üzenetére


rayoliviero
veterán

Offsetet sehogy nem lehet Msivel. Nekem meg a szorzot sem vette mar vissza, tobbieknek igen.

(#884) atish15 válasza rayoliviero (#883) üzenetére


atish15
aktív tag

Nekem is csak egy pillanatra es ugralt.

(#885) rayoliviero válasza atish15 (#884) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ezert vettem Asust, miutan az Msi meg el is romlott. Azzal nincs ilyen problema, mukodik stabilan offsettel.

(#886) monosz válasza atish15 (#884) üzenetére


monosz
őstag

Az MSI-nél,ha fix fesz van beállítva a procinak,akkor a feszt nem veszi vissza,csak az órajelet.Hogy más lapoknál ez hogy van,azt nem tudom. :(

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#887) rayoliviero válasza monosz (#886) üzenetére


rayoliviero
veterán

Más lapoknál úgy van, hogy be tudsz állítani fix feszt vagy offsetet is (akkor visszaveszi ha nincs terhelve).

(#888) monosz válasza rayoliviero (#887) üzenetére


monosz
őstag

Elvileg itt is van egy olyan funkció,az uefi-ben: Hybrid digital power: -Cpu core offset controll.
De hogy ez mit takar pontosan,azt még egyenlőre nem tudom.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#889) rayoliviero válasza monosz (#888) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hát én úgy hallottam, hogy egyik Msi-ben sincs offset állítási lehetőség. Elevennek is Mpowerje volt és azt mondta, hogy az sem tudta az offsetet.
Az enyémben olyan volt hogy vdroop offset controll. De az nem offsetet állította, csak a vdroopot.
Ez a cpu core offset control nem tudom amúgy mi lehet, manualban biztos írnak róla.
Itt írnak róla, hogy az Mpowerben nincs offset: [link]

atish15: alig van különbség fogyasztásban elvileg, szinte minimális. Engem inkább az zavart, hogy a proci örökké max fx feszt kapott, netezés közben is, ami biztos degradálja nagyobb feszen.

[ Szerkesztve ]

(#890) atish15 válasza rayoliviero (#889) üzenetére


atish15
aktív tag

Akkor nem leszünk energia takarékosak :)

(#891) monosz válasza rayoliviero (#889) üzenetére


monosz
őstag

Teljes mértékben igazad van,valóban csak " vdroop offset controll" van.Benéztem sorry. :R

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#892) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Üdv minden kedves fórumtársnak!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy tervezek venni egy MSI Z77A-GD55-ös lapot és van egy Alpenföhn Himalaya drágaságom. A kérdes az lenne, hogy rá menne-e a deszka tetején lévő méretes bordától?! Ki milyen hűtővel használja?!
Előre is köszi.
Üdv.
Zoli

(#893) V.Dave válasza dzoli87 (#892) üzenetére


V.Dave
senior tag

hello nekem ilyen cpu fekszik rá a GD55-re:

simán elfér nem áll neki útban semmi bár a himalaya és ez nem egy kategória :)

Xiaomi mi 8 6/128

(#894) dzoli87 válasza V.Dave (#893) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Köszi a választ ez milyen hűtő pontosan megnézném a méreteit, hátha okosabb leszek.
Ha már neked úgy is van ilyen lapod, mi a véleményed róla, jöhet jó is és rossz is. :)

(#895) monosz válasza dzoli87 (#892) üzenetére


monosz
őstag

Szia!
Nos én Corator DS-el,és Nochtua D14-el teszteltem a Gd 55-t.A Corator az 1 mem slotot takar le,a D14 két ventivel,gyakorlatilag,az összeset."Normal" méretű ram-al,tökéletesen használható.Én Dominator -t használok,viszont a "kakastarély" bordát le kellett vennem,így tökéletesen befér a D14 alá.
Hogy mennyire jó a lap? Hát ha nem kell a bluetooth,ill. a Wifi,akkor szerintem egy Mpower szintet kapsz! Nekem van mind a kettő,Mpower,és Gd55 is,és a két ficsör-ön kívül,nincs különbség.
Nagyon jó lap. :K

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#896) dzoli87 válasza monosz (#895) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Szia,köszi szépen a választ. :)
Jelenleg nekem egy Asrock H77 Pro4/MVP-s lapom van, azon a Himalaya egy slotot sem takar le 2db 12cm ventivel,MSI-nél belelógna szerinted?!

(#897) atish15 válasza dzoli87 (#896) üzenetére


atish15
aktív tag

Én úgy gondolom hogy nem. Cpu hűtős topicban volt par himalaya tulaj más-más lappal és nekik nem volt gond a magas ramokkal sem.

(#898) monosz válasza dzoli87 (#896) üzenetére


monosz
őstag

Szerintem sem érne rá a slotokra,mint ahogy ezt előttem is jelezték.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#899) dzoli87 válasza atish15 (#897) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Köszönöm a válaszotokat én is úgy gondolom, hogy ha a Pro4/MVP-n elfér az összes RAM, akkor az MSI-n is el kéne.

(#900) Armis


Armis
tag

Helló!

Szimpatikus a Z77A-G43 Gaming. Nincs túlárazva? Hasznos a Killer Ethernet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.