Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) toyone válasza Nagymelák (#149) üzenetére


toyone
őstag

Milyen egyéb alkatrészekből áll a rendszer?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#152) Nagymelák válasza toyone (#151) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Intel i5,8 giga ram, GTX560 VGA,Corsair 620W táp.

Tuning van 4,3 giga 1,265V

(#153) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Bocsi lejárt az idő 4,3 giga 1,255V

(#154) toyone


toyone
őstag

Z77 GD55
3570K
G.Skill Eco 1600CL7
Noctua U12P
Gtx 260

Max stabil BCLK 108.7Mhz

4Ghz Műszerrel mérve 1.02v terhelve

Nagyon rövid ideig tesztelhettem a lapot de elég szimpatikus.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#155) moho-jojo válasza Nagymelák (#153) üzenetére


moho-jojo
tag

Alapon nézd meg akkor is csinálja? Bios frissítés volt? ha volt akkor kapcsold át a másik gyári biosra, ha nem volt akkor frissítsd.

Kérdés mindenkitől: Gpu-z be Bus interface-nél terhelés nélkül visszavált x16 1.1 re, ezt be lehet lőni fix 3.0-ra az alaplapon? vagy ez valami energia takarékossági bizbax aminek kéne tudni az angol nevét :B ?

[ Szerkesztve ]

(#156) toyone válasza Nagymelák (#149) üzenetére


toyone
őstag

Mint ahogy moho-jojo is írta lehet BIOS-t kéne frissíteni.
Azt így tedd! Ne az M-Flash-el!

(#155) moho-jojo
Asszem be lehet fixálni hogy hogyan használja. Settingsnél. Legalább is Biostar TZ77XE4-ben lehet.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#157) Nagymelák válasza toyone (#156) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Szia.

Az M-flash-el mi a probléma?BIOS frissítés még nem volt.
Gyenge az Angolom a leirást amit linkeltél nem teljesen értem. :(

(#158) toyone válasza Nagymelák (#157) üzenetére


toyone
őstag

Az M-Flash nem egy kifejezetten jó része az MSI lapjainak. Ugye más lapnál ha Bios-t akarsz frissíteni tiszta sor. használod a Bios-ba integráltat.
Msi -nél sajnos van egy bökkenő. Az első kiadású biosokkal és a Beta-k al az M-flash kifagyhat az írás közben. És akkor lehet kiforrasztani a chipet majd égetni újra. Ha Dual Bios os akkor nincs akkora gáz. Ez persze sok esetben egyszer egyszer fordulhat elő. De ha velünk történik éppen akkor már nem olyan vigasztaló dolog ez. Megfordult már nálam vagy 10 fajta lap egyikkel sem volt probléma ilyen téren csak egyszer volt egy ilyen. Ezért van az hogy az MSI hivatalos fórumán is ezt a programot ajánlják.

Nézd meg milyen bios van most rajta.
CPU-z -> Mainbord fül

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#159) Nagymelák válasza toyone (#158) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

A BIOS frissités megvolt de ugyanúgy indul,alap beállításnál és húzva is. A táp nem hiszem hogy kevés lenne egy 620-as Corsair van benne az előző MSI P67A-GD65 lapot is ezzel hajtottam azzal nem volt gond,ezen a lapon annyi a változás a táppal kapcsolatban hogy a segéd táphoz plussz egy kábel be van kötve.

(#160) Amartus


Amartus
senior tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen tapasztalatok vannak az msi alaplapjaival kapcsolatban? Jelenleg egy asus alaplapom van, sajnos szervizes, de, ha csere játszik, akkor a slotok és az ár miatt egy Z77 GD65 bejátszhat. Semmi tapasztalatom nincs az új MilitaryClass-os lapokkal kapcsolatban, csak a jó régi, még P3-as és kezdeti P4-esekkel.

A legerősebb szempont a stabilitás, és a megbízható, "hisztizés" nélküli működés.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#161) jerry311 válasza Amartus (#160) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nalam ket honapja stabilan es hiszti nelkul mukodik.

(#162) Devil Gelo


Devil Gelo
tag

Helló!
Remélem tudtok segíteni, két napja vettem egy MSI H77Ma -G43 típusú alaplapot, és amikor a pci-e-s videókártyát használom, akkor zúg a hangszóró, bármilyen játéknál. Alap windowsnál, zenénél nem csak, akkor zúg ha a videókártyát valami terhelés éri. Kivettem a hd6850 et és kipróbáltam a beépítette videókártyát, azzal ez a hang nem jelentkezett. Valakinek van valami ötlete, hogy mitől lehet ez?
Már átkábeleztem a gépet/hangszórót és a másik pci-e slotban is volt a kártya, még is zúg a hang, baromira idegesítő, és kibírhatatlan, vinyók a közelben sincsenek.

üdv.: Gelo

Samsung S23 Ultra

(#163) watercooling válasza Devil Gelo (#162) üzenetére


watercooling
tag

Újratelepítés volt? Ha nem akkor próba, win 7, semmi felesleges programmal.
Játékra AMD-s vga? :Y Ha van lehetőséged másik gépbe is próbáld ki a vga-t ha ott jó akkor marad az alaplap.

(#164) Cifu válasza Devil Gelo (#162) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miből jön a hang? Az alaplapi jack dugóból jön a hangszóróhoz a kábel?
Olyasmit próbáltál, hogy a ház elején lévő fejhalgató kimenetre kötöd rá?

Nekem úgy tűnik ez alapján, hogy a videókártya terhelésekor a hangkeltő kap egy csúnya zavaró jelet, és amiatt zúg tehát. Nem hiszem, hogy a videókártyától függene.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#165) Devil Gelo válasza Cifu (#164) üzenetére


Devil Gelo
tag

Hátlapi jack-ekből jön a hang (5.1)
és nem szar minőségű kábelekből/hangszóróból.
Eddig úgy tűnik, hogy amikor terhelést kap a vga akkor van csak zaj, tehát a tápra gyanakodtam, átkábeleztem a táp és a vidikari útját, és most jobb, de nem tökéletes, a rendszer friss, alaplap friss proci /memók frissek, a táppal eddig nem volt baj, és eddig nem is volt másik gépben, eddig ATX es lapom volt most microATX.
előlapra nem tudok 5.1 et csatolni, tehát az bukta.

Samsung S23 Ultra

(#166) Devil Gelo válasza watercooling (#163) üzenetére


Devil Gelo
tag

mi bajod az AMD vga val? elpirít minden Nvidiát (eddig nvidiám volt, tehát tudom mit beszélek...és sokkal drágább és lasabb min az AMD ez tény.)

Friss a rendszer, zsír új az alaplap.
másik slotba kipróbáltam a vga-t ott a zaj halkabb, tehát egyértelműen a táp és a vga közötti kábelezés zavar, de megoldás még nincs :S

Samsung S23 Ultra

(#167) Cifu válasza Devil Gelo (#165) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mire megy ki a hang? Nem opció az optikai kimenet? Vagy a videókari HDMI kimenetén lévő hang?

Nincs esetleg másik táp kéznél? Hátha az is bejátszik...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#168) andor1111


andor1111
tag

Ugyan ez van nálam is,elég jó tápom van (igaz csak 500wattos),Első problémám msi lappal
10-11 éves gépek is tökéletesek (van köztük 42%-os tuning -mondjuk nortwood magos p4 -el nem volt nehéz),tudom ,mert amit eladtam ismerös.
Néha jelenzkezik,játék alatt szerintem megy bele egy hankártya majd.

(#169) toyone válasza Devil Gelo (#165) üzenetére


toyone
őstag

Fent van az MSI hangkártya programja?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#170) andor1111


andor1111
tag

Windows 7 Codec Pack 4.0.3,és az msi hangkártya driver,meg fennt volt a creative thx is de azt letöröltem,régen sok galibát okoztak a creatice driverek.
Codec packok csinálhatnak galibát
Most rakom fel a 06-08.-ai realtek drivert (nem msi realtek.com)

(#171) Amartus


Amartus
senior tag

Viszonylag gyorsan kéne egy kis segítség. Tegnap vettem a Z77A-DG65-s alaplapot. Eddig egyszer tudtam belépni biosba, de iszonyú lassú volt és mikor kiléptem, közbe avatkozás nélkül lekapcsolt a gép. Azóta azt csinálja, hogy bekapcsolásnál felpörög az összes ventilátor, a nyolc darab fázis ledből az első felkapcsol és rögtön el is alszik, a többi pedig ezzel a kialszik egyező időben felvillan. És kész. Már próbáltam a memóriákat átrakni, de semmi, a video kártyát kivenni és csak a belsőt használni. Ugyan ez a helyzet.
Ez a fázis ledsor gyanús, hogy csak egy villan fel. Nem az összesnek kéne égnie?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#172) Cifu válasza Amartus (#171) üzenetére


Cifu
nagyúr

Reset CMOS megvolt?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#173) Cifu


Cifu
nagyúr

Megjegyzés az MSI Z77A-G43-al kapcsolatban: nincs rajta digitális hangkimenet... :(((

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#174) Amartus válasza Cifu (#172) üzenetére


Amartus
senior tag

Igen.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#175) toyone válasza Amartus (#171) üzenetére


toyone
őstag

Milyen procit raktál bele?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#176) Amartus válasza toyone (#175) üzenetére


Amartus
senior tag

i5 2500

Istenem, tele van csillagokkal...

(#177) toyone válasza Amartus (#176) üzenetére


toyone
őstag

A post visszajelzőn milyen hibakódot látsz?
Csatlakozók,procihűtő, memóriák rendesen benne vannak ugye? 1 memóriamodullal próbáltad?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#178) Amartus válasza toyone (#177) üzenetére


Amartus
senior tag

Minden kombinációt kipróbáltam, post kijelző üres. Csak annyi van, mint amit írtam.
Nekem az az érzésem, hogy a proci ment el valahogy. A táp egy FSP 500W bronze blue storm. Ez másik gépben működik rendesen.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#179) toyone válasza Amartus (#178) üzenetére


toyone
őstag

Inkább a lapra gyanakszom.
Ha tudod a CPU-t próbáld ki másik lapban. Vidd vissza lapot ahol vetted és kérd hogy vizsgálják be mert nem jó.
Nem érzel "amper szagot" a processzor körüli részen?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#180) Amartus válasza toyone (#179) üzenetére


Amartus
senior tag

Visszavittem. Zárlatos az alaplap, a procit is megsütötte. Várok a cserére.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#181) toyone válasza Amartus (#180) üzenetére


toyone
őstag

Halottam, van ott kontaktom. Rohadt nagy szívás, így hogy garis a proci és a lap is kisebb a gáz. De ha mondjuk a procira nem lett volna, lehet elsírom magam.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#182) Amartus válasza toyone (#181) üzenetére


Amartus
senior tag

Én is a könnyeimmel küszködtem. Még izgulok, hogy más alkatrészt, ami akkor bent volt a rendszerben, nem tett tönkre...

Istenem, tele van csillagokkal...

(#183) toyone válasza Amartus (#182) üzenetére


toyone
őstag

VRM hibás, az a cpu ra hat(hat). A többit nem érinthette.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#184) Amartus válasza toyone (#183) üzenetére


Amartus
senior tag

Megnyugtató. Volt benne egy 670gtx top is akkor.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#185) gyenesmartin válasza Devil Gelo (#162) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nem csoda, hogy zúg ilyen vga-val. Ilyenek az alaplapi hangkártyák. Mondjuk nekem még az előző hangkártyám is jól zúgott mikor játszottam.
Hangkártyát kell venned bele, csak ez fogja megoldani a problémádat.

(#186) andor1111


andor1111
tag

A 12 voltos csatlakozót az alaplap mögött elvezettem és megszünt a zaj egy hete kop kop.Nem zavar be a hankártyába sem se a vga-ba.

(#187) Amartus


Amartus
senior tag

Találkozott valaki olyannal, hogy a hálózati kártyát hiába állítom érvényesre, és hiába látja a win7x64 ethernet vezérlőként, a driverek amiket adtak és letöltöttem a kártyához, képtelenek elindítani a hálózati vezérlőt? Egyébként minden más működik, 10.5-s bios van fent.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#188) Amartus válasza Amartus (#187) üzenetére


Amartus
senior tag

Annyi a pótadalék, hogy a rendszer jelzi, hogy van ethernet vezérlő, de a driver rosszul ismeri fel. Az alaplapon 82579V-es vezérlő van a chipsetben, a driver pedig 82579LM-nek ismeri fel. Persze nem működik.

Valakinek ötlete?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#189) toyone válasza Amartus (#188) üzenetére


toyone
őstag

Ha nem telepíted a laphoz a Driver-t akkor a Win7 nem ismeri fel?

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#190) Amartus válasza toyone (#189) üzenetére


Amartus
senior tag

Nem, sajnos.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#191) toyone válasza Amartus (#190) üzenetére


toyone
őstag

Sem a lemez sem az MSI oldaláról letöltött nem működik? Jó verziót szedsz le? Ha a BIOS-ban nem babráltál akkor default beállításokban az ethernet bekapcsolva kell hogy legyen.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#192) Amartus válasza toyone (#191) üzenetére


Amartus
senior tag

Az ethernet bekapcsolva van, ezt jelzi win7. azonban akármilyen drivert indítok el, msi oldalast, intel oldalast, némi szöszmötölés után a telepítő először a 879LM-t, majd a 879V-t is felismerni véli. Ezek után az eszközkezelőben már a 879LM jelenik meg és nem működik.
A bios-ban nem piszkáltam semmit, ott érvényesre volt állítva az integrált lan.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#193) Amartus válasza Amartus (#192) üzenetére


Amartus
senior tag

Itt jól leírják a problémámat:
http://forum-en.msi.com/index.php?topic=158591.0

Istenem, tele van csillagokkal...

(#194) toyone válasza Amartus (#192) üzenetére


toyone
őstag

GD55-volt nálam azzal nem volt ilyen para.
Annyi ötletem van hogy egy külső LAN kártyával beüzemelni a gépet majd hagyni hogy az ismeretlen eszközhöz a windows lehúzza a drivert. Hátha.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#195) Amartus válasza toyone (#194) üzenetére


Amartus
senior tag

Kipróbáltam egy tp-link usb wifi-vel; az simán működik, de a driver vagy lan vezérlő nem tért magához. De most legalább már nem két vezérlőt lát a driver setup, hanem csak egyet, 82579V-t.
Vettem egy tp-link gigabites lan kártyát az egyik pci-e slotba és kikapcsoltam az alaplapi hálókártyát. Majd ha látom, hogy érdemes megnézni, mert valamit csináltak vele, akkor majd bekapcsolom.

Viszont azt vettem észre, hogy a csomagolásban lévő könyvben a memória modulokat a dimm1-dimm3-be rakja. Letöltöttem egy frissebbet az msi-től, és ott meg a páros modulokat a dimm2-dimm4-be rakja a leírás. Nekem a dimm1-dimm3-ban vannak és működnek rendesen.

Most akkor hogy van ez? Mi ez a változás? Próbálta valaki, hogy van-e változás?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#196) toyone válasza Amartus (#195) üzenetére


toyone
őstag

Bios verziókat kell majd figyelgetni, hátha kijavítják, vagy driver szinten oldják meg.

Végül is oly mindegy hogy melyikbe rakod csak vagy a páros vagy a páratlanokban legyen (1-3 / 2-4).

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#197) viktor82


viktor82
őstag

Üdv
Lenne a gépemben 2x vertex agility3 64gb raid0-ban viszon nagyon gyér a hd tune szerint az ovasás irás az 500mb/sec épp hogy megközeliti,ezelőtt bull msi és procival folyamatos volt az 1000mb/s lehet valami driver vagy beállitási probléma?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#198) Amartus


Amartus
senior tag

Érdemes az EIST mellett a C1E-t is bekapcsolni? Nem okoz problémát?
Nincs tuning alatt a proci, nem is lehet, mert i5-3550-es.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#199) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok!
MSI Z77A-GD65 vagy GD55 vásárlásán gondolkodom. Van valakinek esetleg tapasztalata vele?

(#200) viktor82 válasza Asbee (#199) üzenetére


viktor82
őstag

Gd65-et vedd az 55-s nagyon butitott már! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.