Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) radi8tor válasza Kolondrum (#500) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi a választ. Egyelőre nem zavar ez az érték. Majd eljátszom vele :)

⭐ Stella

(#502) Nelman válasza Amartus (#499) üzenetére


Nelman
tag

Én már próbálkoztam vele, de a drivert annak ellenére sem tudja telepíteni, hogy a BIOS-ban be van kapcsolva ez a funkció. Az IGP működik, próbáltam már VGA nélkül is, de a driver telepítése nem sikerült. Azt írja ki rá, hogy a telepítés nem lehetséges, mert nincs ilyen funkció, vagy nincs bekapcsolva ez a funkció (most pontosan nem emlékszem).

(#503) Amartus válasza Nelman (#502) üzenetére


Amartus
senior tag

Köszi, akkor nem erőlködök vele.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#504) karis


karis
tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy Z77A-G43 alaplapba érdemes Corsair dominatort 4GB venni 1600MHz-et, vagy bőven elég az 1333Mhz-es? i5-3470 lesz mellé.

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#505) toyone válasza karis (#504) üzenetére


toyone
őstag

1600Mhz jobb. Gyorsul kissé a tömörítés/kódolás. Plusz kb. max 1000ft különbség lehet árban. Akkor meg már a gyorsabbat venném.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#506) batt


batt
aktív tag

Jött új bios 2.8 valakinek esetleg már tapasztalat?

Elég sok mindent javítottak,lehet fel rakom!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#507) >Deego..


>Deego..
senior tag

MSI Z77MA-G45 és az MSI H77MA-G43 köz mi a különbség?
Egy i3 2100 hoz lenne és majd idővel a tuning is szóba jönne.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#508) arpeen2 válasza batt (#506) üzenetére


arpeen2
senior tag

Én felraktam hétvégén, viszont sokmindent nem tudok elmondani róla, nem tuningolok :)

(#509) kovsol válasza >Deego.. (#507) üzenetére


kovsol
titán

i3-2100 mellett tuning nem fog szóba kerülni soha :)
mod:
franc, én az ATX méretűeket hasonlítottam össze, így törlöm amit írtam

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#510) >Deego.. válasza kovsol (#509) üzenetére


>Deego..
senior tag

Hogy érted hogy szóba se fog kerülni?
Ennyire nem lehet OCra bírni a cput?

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#511) toyone válasza >Deego.. (#510) üzenetére


toyone
őstag

Az I5/I7 "k" nélküli verzióival lehet bűvészkedni a Turbo szorzójával. A "k" jelzésűeknél van mód a szorzó állítására.
I3-nál semmilyen lehetőség nincs (max a BCLK emelés de az max 105-106.ig megy majd)

Szerk:
Barbárfivérek ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#512) >Deego.. válasza toyone (#511) üzenetére


>Deego..
senior tag

Rendben, akkor nem erőltetem a dolgot.
Szerettem volna egy lapot venni alá amivel ha nagyon szükséges akkor OC-ra kerülhetet volna sor.

De akkor milyen lapot ajánlotok hogy kiszolgáljon még pár évig? Stabil, megbízható és CF lenne a legfőbb szempont.

Igen, azok. :)
Nagyon sok motivációt és akaraterőt adtak a zenéikkel és még fognak is.
remélhetőleg.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#513) toyone válasza >Deego.. (#512) üzenetére


toyone
őstag

MSI Z77MA-G45 jó választás, ha mATX lapot akarsz. Tuning az abban is mehet csak olyan cpu-t kell vásárolnod később.
i3- semmiben nem lesz tuningolható.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#514) karis


karis
tag

Van nekem egy MSI Z77A-G43-as alaplapom és egy i5-3470-es procim. A kérdés pedig az, hogy az alaplaphoz kell csatlakoztatni egy 24pin csatlakozot, és egy másik 8pin csatlakozot is ami, ha jól tudom a procinak kell. A corsair vx450 tápomnak van 2db 4pin-es csatija, azokat rádughatom erre? :F

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#515) toyone válasza karis (#514) üzenetére


toyone
őstag

A kettő 4 PIN-s elvileg összekapcsolható, és akkor rá lehet dugni a lapra.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#516) SkodásRics


SkodásRics
csendes tag

Üdv.

Egy teljesen új, sosem telepített konfigról van szó:

MSI z77 MPower
i5 3570K
wd 1tb vinyó
2 optika meghajtó
asus GTX660 2gb

Amint elkezdem telepíteni bármilyen oprendszert, kékhalál és a következő hibakód jelenik meg:

B*** STOP: 0x0000007b (0xF78D663C, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)

Mi lehet a probléma? Minden teljesen új alkatrész és elvileg iPon-nál tesztelték is!

Tápegység lehet neki a kicsi? Egy 550W-os CHIEFTEC GPS-550AB A -ról lenne szó!

Aki tud segítsen!

Előre is köszönöm szépen a segítséget! :U

„SKoDa...ebből is látszik, hogy eme csodát az Isten is versenyautónak teremtette!”

(#517) radi8tor válasza SkodásRics (#516) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

DVD meghajtóról telepíted?
Mit is telepítesz? (ezt sem írtad le)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#518) arpeen2 válasza SkodásRics (#516) üzenetére


arpeen2
senior tag

Memtest-el kezdenék...

(#519) SkodásRics válasza radi8tor (#517) üzenetére


SkodásRics
csendes tag

Igen, dvd-meghajtóról, 2dv van, mind2ről próbáltam de semmi. XP, Vista, Win7 ezeket próbáltam eddig de semmi változás. :(

„SKoDa...ebből is látszik, hogy eme csodát az Isten is versenyautónak teremtette!”

(#520) SkodásRics válasza arpeen2 (#518) üzenetére


SkodásRics
csendes tag

pontosan milyen programmal és hogyan?

„SKoDa...ebből is látszik, hogy eme csodát az Isten is versenyautónak teremtette!”

(#521) radi8tor válasza SkodásRics (#520) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Memtest86

Elindítod és hagyod futni 2-3 órát. Ha nem ír piros (hibás) sorokat, akkor nem a memóriával van gond.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#522) SkodásRics válasza radi8tor (#521) üzenetére


SkodásRics
csendes tag

Köszönöm szépen! Megpróbálom, holnap jelentkezem! :)

„SKoDa...ebből is látszik, hogy eme csodát az Isten is versenyautónak teremtette!”

(#523) karis


karis
tag

Napokban vettem egy Z77-es alaplapot, és miután minden drivert minden directx-et minden microsoftos "izét" felraktam, észrevettem, hogy a programok mind mennek, de a játékok nem. Metro 2033 executable hibával kilép, crysis wh sötét képernyő , crysis2 meg se moccan. Mi lehet a baj?

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#524) pityu8611


pityu8611
tag

Sziasztok!!

MSI Z77 mpower lapot ma raktam össze egy 3770k-val.Win felrakva meg driverek és amikor az msi live update progival frissítettem a bioszt akkor resi után nem indult a rendszer csak kékhalállal.mit rontottam el??Előre is köszi a segítséget!

Gigabyte B660m/Intel Core i5 13400f/ COOLERMASTER MasterLiquid ML120L/Kingston Hyperx Fury 3200mhz 16gb/SAPPHIRE Radeon RX 6800/CoolerMaster MB510l/COOLERMASTER Elite V4 600W/KINGSTON 2TB NV2 M.2 PCIe M.2 2280

(#525) toyone válasza pityu8611 (#524) üzenetére


toyone
őstag

msi live update progival frissítettem a bioszt Ezt a részt nagyon, azzal nem frissítünk BIOS-t!

Valószínűleg módosult a SATA configuration, ACHI/IDE attól függ miben volt telepítve korábban, arra kell visszaállítani.

(#523) karis
Vga Driver oké?

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#526) karis válasza toyone (#525) üzenetére


karis
tag

Már megoldodott a probléma, de azért köszi :)

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#527) Amartus válasza karis (#526) üzenetére


Amartus
senior tag

És mi volt?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#528) karis válasza Amartus (#527) üzenetére


karis
tag

Fogalmam sincs.Szűz windows-t telepítettem, és akkor jött elő a hiba. Talán a windows közben frisssített valamit, ami kellet a játékoknak.

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#529) viktor82


viktor82
őstag

Szaisztok
Olyan problémám lenne ,hogy adott egy wd 500-as külső vinyóm ami ismer az usb3-at viszon a másolás egy katasztrófa usb3-al már próbáltam az usb drivert isd felrakni 1.66mb-vel másol és a végtelenségig tart egy film mozgatása!valaki ,ha már találkozott ezzel a hibával segithetne :O :W

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#530) radi8tor válasza viktor82 (#529) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálam jó sebességgel másol az USB3-as külső HDD.

⭐ Stella

(#531) viktor82 válasza radi8tor (#530) üzenetére


viktor82
őstag

Már nekem is,[ez] a kábel okozta a hibát! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#532) Cole86


Cole86
senior tag

Sziasztok! :))

Lenne egy fura kérdésem : Volt 1-2msi lapom, de gyorsan váltanom kellett (GD55), mivel nem frissítettem rajta azonnal biost és pár beállítás módosítás után beragadt (stock). Se elem kivétel, se clmos reset nem segített.. 4700as beállítás bele égett ,talán egy másik nem k-s ivy vagy sandy resetelte volna ,de az se biztos..

Ez széria hiba a legtöbb GD-s lapnál.. sajnos :W Msi gyors bios frissítést javasol a dologra, de ha már megtörtént akkor szívás..

Most egy MSI z77 Mpower Bing Bang boldogít.. itt már multi bios van, arról nem is beszélve ,h sokkal komolyabb felszereltségű/kinézetű és tudású tuning deszkáról van szó, jó kis extrákkal, mint wifi és blutooth..

Tuningban eszméletlen szerencsém volt : 3570k + Be Quiet Dark Rock Pro 2 4600mhzen 1,128v feszt kér be.. 60magot így nem ütik meg a magok, átlag 55..

Viszont hatalmas hátrány ,h sok a beállítási lehetőség és az energia gazdálkodás funkció nem tudni miért ,de nem akarja magát aktivízálni..

Offset mód nincs is, tehát ha nem auto fesz akkor vissza sem veszi magát, a szorzónál hasonló képen .

Erre tudtok megoldást? Amúgy auto fesznél is elképesztően alacsony értékeket add meg a többi laphoz képest.. A tuning útmutató meg csak a hab a tortán.. ;]

köszönöm előre is a válaszokat :R

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#533) Cole86


Cole86
senior tag

Semmi válasz..

Létezik ,h rossz lenne a pci-e vezélője a deskának?

xfx 7970 ghz edition piros és sárga pötyöket dobált már biosban is (a kép legalábbis)

Driver legfrisebb, + 12,11 + 13,01 ,,

Bios frissítés előtt és utána is.. megpróbáltam a másik slotban is. Vram vagy chip hibára gyanakodtunk ,de állítólag a szervízben nem jött elő semmilyen probléma..

Létezik ,h a lap produkál ilyet ? az integrált hd 4000el semmi gond.

Este megpróbálok egy gtx 660ti-vel, hátha ott is baszakodik.. de ez már a második msi deszka, az elsőnél (gd55) bios széria hiba (stock) ami még a mpowernél is elő jött ,de a multi bios miatt tudtam csak átlépni rajta.. ez aggasztó!

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#534) batt válasza Cole86 (#533) üzenetére


batt
aktív tag

ÖÖÖ nekem így kicsit zavaros!

"Offset mód nincs is, tehát ha nem auto fesz akkor vissza sem veszi magát, a szorzónál hasonló képen ."

vdroop Offset control nincs a biosodban?

Erre tudtok megoldást? Amúgy auto fesznél is elképesztően alacsony értékeket add meg a többi laphoz képest.

Ez mért baj instabil? Fagy kék halálozik tesztek alatt?

xfx 7970 ghz edition piros és sárga pötyöket dobált már biosban is (a kép legalábbis)

Szerintem teljesen kizárt,hogy a lap miatt produkálná ezeket a jelenségeket Ott a 7970 lesz a ludas szerintem!!

A Bios updatet M flash-el csináltad vagy windows alól? Nekem eddig szerencsére nem volt baj de állítólag sok baj van a windows-os bios updatel! Egy M flast megpróbálhatnál !

HA lapon van és nincs tunning akkor is van piros sárga pöttyi?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#535) Cole86 válasza batt (#534) üzenetére


Cole86
senior tag

Szia, köszi a válaszokat! :R

Állítólag a servízben tökéletes volt a kártya. Én kicsit furcsálom is.

Teljesen alapon tuning nélkül.. bisból flasheltem rá a legújabbat ,de az alap verzióval is csinálta már.

Vdropp offset modban annyit lehet állítani ,h 12%..25%....100%ig. :F

Ha nem a lap és nem is a kártya akkor vajon mi? ma este kipróbálom egy gtx 660 ti-vel ,holnap pedig a ghz edition fogom egy másik configba.. ez mindenesetre furcsa, mert az alaplapi hd4000el tökéletes.

Biosban és win meg programok alatt is pontozott.. egy 1,4es új hdmi kábellel használtam, ami tökéletes volt eddig (kb 1hónapos)

A memóriák pedig szintén újak és a korábbi 7950essel semmi probléma nem volt.

:F

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#536) batt válasza Cole86 (#535) üzenetére


batt
aktív tag

Vdropp offset modban annyit lehet állítani ,h 12%..25%....100%ig. :F

Ez egy kis segítség kovsol kollégától az offsethez!

Én szerintem a 660 ti vel jó lesz tehát vagy kártya vagy kábel!

Nincs ötletem sajna valaki okosabb hátha válaszol!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#537) Cole86 válasza batt (#536) üzenetére


Cole86
senior tag

köszi.. érdekes mert a boltos kolléga állítása szerint több órás nyúzással sem jött elő a probléma..

este kiderül végre. :R

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#538) pityu8611


pityu8611
tag

Sziasztok!!

Msi z77-mpower lap +3770k és a CPU-z a Bus Speed-re miért ír 100.50-et és nem pont 100-at???

Gigabyte B660m/Intel Core i5 13400f/ COOLERMASTER MasterLiquid ML120L/Kingston Hyperx Fury 3200mhz 16gb/SAPPHIRE Radeon RX 6800/CoolerMaster MB510l/COOLERMASTER Elite V4 600W/KINGSTON 2TB NV2 M.2 PCIe M.2 2280

(#539) Cole86 válasza pityu8611 (#538) üzenetére


Cole86
senior tag

Mennyin megy 4500at?

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#540) pityu8611 válasza Cole86 (#539) üzenetére


pityu8611
tag

1.250.

Gigabyte B660m/Intel Core i5 13400f/ COOLERMASTER MasterLiquid ML120L/Kingston Hyperx Fury 3200mhz 16gb/SAPPHIRE Radeon RX 6800/CoolerMaster MB510l/COOLERMASTER Elite V4 600W/KINGSTON 2TB NV2 M.2 PCIe M.2 2280

(#541) Cole86 válasza pityu8611 (#540) üzenetére


Cole86
senior tag

Pedig az a lap nem rossz.. nálam 1,100v on viszi a 4500at.

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#542) radi8tor válasza pityu8611 (#538) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#543) karis


karis
tag

nem rég vettem egy Z77-es alaplapot, amin egy arctic freezer i30-as hűtő hűti a procit. A BIOS 1400rpm ir a CPU ventillátorra( A gyári adat: 800-1400rpm). Miként tudom a BIOS-ban megváltoztatni, hogy a gyári 800rpm forogjon a ventillátor?

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#544) Cole86 válasza karis (#543) üzenetére


Cole86
senior tag

hardver monitornál kell engedélyezni a cpu fun controlt.. utána be lehet lőni kézzel is ,hogy hány fokon mennyit pörgögjön vagy alapértelmezett.

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#545) radi8tor válasza Cole86 (#544) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

fan az a fun ;)

⭐ Stella

(#546) karis válasza Cole86 (#544) üzenetére


karis
tag

Arra emlékszem, hogy be lehet állítani pl.: 40 fokra, de az mit jelent?

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#547) Cole86 válasza karis (#546) üzenetére


Cole86
senior tag

Ott van ,h hány foknál érje el a kívánt beállított szintet.. ennyi :))

radi8tor1 :

A fan az fun, úgy van! :DDD

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#548) batt válasza Cole86 (#547) üzenetére


batt
aktív tag

Na Valami fejlemény? 660 ti vel megnézted?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#549) Cole86 válasza batt (#548) üzenetére


Cole86
senior tag

Meg meg!

Tökéletes volt a lap... ergo a 7970 XFX ghz edition volt volt f*s.. vagy vram vagy chip hibás.. esetleg hdmije bugzott, de nem hinném. :(

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#550) Fail3D! válasza Cole86 (#535) üzenetére


Fail3D!
addikt

udv, bajban vagyok, uj lapot akartam az extrem 3 helyett es tetszett az msi gd 55 vettem de atlathatalan szamomra a tuning ezen a deszkan 2500k szeretnek 4.8 jaratni, hol tudnam ezt allitani? a masuk csalodas a ventivezerles, egyalltalan nem latom at letezik hogy ennyire xar? illetve nyomtam winben beallitottam valamit es csak ujrainditas utan csinalta, asrock siman tzningolt winbol is meg vezerlete a ventiket is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.