Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) kovsol válasza Fail3D! (#600) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem a procit kérdezte :D
Most így használom a procit amúgy. És nem eladó :) Na ezen a képen, pont elég pontatlan! Itt már 4399,92Mhz van rajta csak.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#602) radi8tor válasza kovsol (#601) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, 3570-es, az nem izgi :)

⭐ Stella

(#603) kovsol válasza radi8tor (#602) üzenetére


kovsol
titán

sry, nekem csak ilyen dob el kacatra tellett és nincs benne HT meg +2MB cache :D

May the Force be with you!

(#604) V.Dave


V.Dave
senior tag

sziasztok hú de nagy a csend nos a múltkori tuningeredményemet finomítgattam egy kicsit és odáig jutottam hogy 1,26V-on 4500mhz linx 50kört ment stabilan, winrar 20percet ment hiba nélkül, viszont van egy olyan programom hogy intel burn teszt az meg kb 5mp alatt kékhalál ez mitől lehet? :DDD

Mennyire számít ez jó eredménynek, és hogyan tudom megoldani hogy ha üresjáratban megy a gép vegye vissza a feszültséget? (energiatakarékos üzemmód)

Xiaomi mi 8 6/128

(#605) V.Dave


V.Dave
senior tag

erre gondolnék itt ni:

Xiaomi mi 8 6/128

(#606) eszakas


eszakas
senior tag

Sziasztok.

Két kérdésem lenne. Új MSI Mpower lap, Windows8 telepítés után a windows élményindex nem indul azt írja a rendszer nem képes futtatni mert nem felel meg a multimédiás követelményeknek /Az előző lappal minden rendben volt/ .Van e ezzel valakinek valami tapasztalata? A második kérdésem az hogy a ventillátor fordulatokat mivel szabályozzátok 50% alá? A procit azt letudom a többit nem és a 4-ik ventit nem is látja a rendszer.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#607) toyone válasza V.Dave (#604) üzenetére


toyone
őstag

Hogy van beállítva a LinX? "All" memóriával futott le az az 50 kör? Játékok/mindennapi használat alatt jelentkezett fagyás?

Átlagos eredménynek számít.

Feszültséget nem fogja visszavenni, nincs Offset. Máshogy meg nem lehet.

(#606) eszakas
Driverek rendben vannak?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#608) eszakas válasza toyone (#607) üzenetére


eszakas
senior tag

Emeletileg mind fent van az eszközkezelőben minden rendben van.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#609) toyone válasza eszakas (#608) üzenetére


toyone
őstag

Tekintve hogy multimédiás követelményeknek nem felel meg, VGA drivere gyanakszom.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#610) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Sziasztok!

Infót szeretnék a következő lapról:
MSI B75A-G41

Ha valakinek van és van tapasztalata, kérem ossza meg velem, mert vásárlás előtt állok!

Üdv

(#611) radi8tor válasza RAMBÓ (#610) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyen általános kérdésre szerintem hamarabb kapsz választ a Milyen alaplapot topicban.
Persze nem kizárt, hogy hemzsegnek itt is az ilyen tulajok :)

⭐ Stella

(#612) V.Dave válasza toyone (#607) üzenetére


V.Dave
senior tag

700valahány megára volt állítva. Azóta már sokat játszottam gta IV- far cry 3 és nem volt semmi gond. Egyébként pont itt mondta valaki hogy meglehet oldani tuningnál hogy vegye vissza az órajelet akkor ezekszerint mégse lehet?

Xiaomi mi 8 6/128

(#613) eszakas válasza V.Dave (#612) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát ha a 4,4 Ghz tuningnak számít akkor meg mert nekem is visszaszedi az órajelet és a feszültséget is.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#614) kahva


kahva
tag

Sziasztok, ma érkezett meg a Z77A-GD65 ös alaplapos új gépem.
Össze is raktam, minden király. Viszont amikor kiakarom kapcsolni a gépet Windows-ba nem kapcsol ki csak kilép Windowsból és kikapcsolja a monitort mintha kikapcsolna de a ventilátorok meg minden megy tovább. Ez valami hiba lenne ? vagy valami beállítás ?

(#615) Amartus válasza kahva (#614) üzenetére


Amartus
senior tag

Szerintem windows beállítás.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#616) kahva válasza Amartus (#615) üzenetére


kahva
tag

Időközben frissítettem a BIOST + lecseréltem a Windows 7 -et 8-ra. Így már minden rendben van.

(#617) Amartus válasza kahva (#616) üzenetére


Amartus
senior tag

Megkérdezhetem, hogy milyen típusú memóriát raktál bele? Nekem még 1333Mhz-sek vannak benne.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#618) kahva válasza Amartus (#617) üzenetére


kahva
tag

CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT CMZ8GX3M2A1600C8

(#619) Amartus válasza kahva (#618) üzenetére


Amartus
senior tag

Köszönöm.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#620) RAMBÓ válasza radi8tor (#611) üzenetére


RAMBÓ
aktív tag

Egy próbát megért :))
Viszont akkor lenne egy másik kérdésem:
Úgy néz ki, hogy MSI B75A-P43 lapot fogok venni.
Ramokat már megvettem: GEIL PC3-10660(10666) 1333MHz C9 Enhance CORSA DUAL CHANNEL 2x4GB
Ezeknél az új ramoknál olvasgatom, hogy van ez az XMP profile, amiben el vannak tárolva a gyártó által megadott sebességi és beállítási adatok, melyet az alaplap ki tud olvasni.

A kérdésem, hogy állítólag ezt a technológiát nem minden alaplap tudja még az újak közül sem, illetve, hogy ha nem tudja az alaplap, az pl az én GEIL ramjaimnál jár-e valamilyen hátránnyal, vagy csak annyi, hogy nekem kell kézzel beállítani az értékeket?
Illetve, hogy ez a lap, amit venni akarok tudja-e?!

Üdv

(#621) kovsol válasza RAMBÓ (#620) üzenetére


kovsol
titán

milyen proci mellé veszed ezt a lapot ?

May the Force be with you!

(#622) balpis


balpis
őstag

Sziasztok!
Tud valaki olyan Z77-es alaplapot, amin van ilyen sorrendben
PCIex1
PCIex16
xxx
xxx
xxx
PCI
PCI
slot és hátlapi vagy belső LPT1 (parallel) port? (az xxx nem érdekes, hogy mi)
Lehetőleg DVI de minimum HDMI hátlapi csatlakozóval.

Egyelőre csak az MSI Z77A-G41-et találtam, de a ventivezérlése nagyon nem tetszik...
köszi!

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#623) kovsol válasza balpis (#622) üzenetére


kovsol
titán

Z77A-G43 valamivel erősebb kivitele az G41 nek. Ha kevesled rajta a ventilátor szabályzót még mindig meg lehet oldani külön berendezéssel, vagy elosztó kábelekkel.

Az Asrock lap aminek hasonló a slot elrendezése, ott meg nem látok a listán parallel portot.
Ilyen elrendezés amúgy valószínüleg az alsóbb árfekvésben lesznek. Nézd végig az összes gyártó weblapját.

May the Force be with you!

(#624) balpis válasza kovsol (#623) üzenetére


balpis
őstag

KÖSZÖNÖM NagyUram!! :R
Ezt jól benéztem, valahogy azt hittem, a G43-on már nincs parallel port. De valóban van. Akkor lehet figyelni megint az aprót :)
Egyébként nem a venti helyekkel van bajom, hanem hogy csak a 4 pines szabályozható, míg az Asrocknál a Z68 Pro3-on azokat is lehetett szépen visszavenni a hőfok függvényében. Ez a G41 meg tekeri mindet, mint állat... De attól tartok, ez MSI sajátosság :(
Lehet, kell majd 4 pines ventiket vennem (pedig hát van több is, mint kellene, csak persze mind 3-as :( )

De lehet, visszatérek az Asrock vonalra egy PCI-os parallel portos kártyával, amit akkor teszek be pl. a TV kártya helyére, ha nagyritkán nyomtatni akarok...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#625) kovsol válasza balpis (#624) üzenetére


kovsol
titán

Ez MSI sajátosság igen. Nekem fix 5V ra vannak rakva a 3pines csatik molex átalakítóval.

May the Force be with you!

(#626) d3kk válasza kovsol (#625) üzenetére


d3kk
senior tag

szerintetek ha AIDA64 EZT mutatja akkor valami komoly gond van?

mi lehet az? :U

banyek most látom h msi-topic.. :W

sorry

[ Szerkesztve ]

(#627) kovsol válasza d3kk (#626) üzenetére


kovsol
titán

Ugyan ezt írja nekem is, miért lenne ezzel gond ? Aida így jelöli a feszültségeket, az nem hiba üzenet.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#628) d3kk válasza kovsol (#627) üzenetére


d3kk
senior tag

OKÉS KÖSZÖNÖM HOGY MEGNYUGTATTÁL! :r

(#629) V.Dave


V.Dave
senior tag

nos aida-val megnéztem már visszaveszi legalább a sebességet (4,4ghz--->1,6ghz) de a feszültség marad mindig 1,25volton ezt hogy lehetne megcsinálni hogy azt is vegye vissza?

Xiaomi mi 8 6/128

(#630) kovsol válasza V.Dave (#629) üzenetére


kovsol
titán

offset fesz állítást nem támogatják az msi lapok. Marad a fix feszültség állítás. Vissza max az automata fesszel veszi vissza.

May the Force be with you!

(#631) V.Dave válasza kovsol (#630) üzenetére


V.Dave
senior tag

akkor a proci is mindegy hogy SB vagy IB kerül bele MSI-nél?

Xiaomi mi 8 6/128

(#632) kovsol válasza V.Dave (#631) üzenetére


kovsol
titán

nem értem a kérdést

May the Force be with you!

(#633) V.Dave válasza kovsol (#632) üzenetére


V.Dave
senior tag

ez az offset állítás processzor függő (ivy bridge, sandy bridge) vagy attól független?

Xiaomi mi 8 6/128

(#634) toyone válasza V.Dave (#633) üzenetére


toyone
őstag

Független.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#635) férfiállat


férfiállat
tag

adott egy z77 gd55-ös új alaplap és most tettem rá új hűtőt és a ledek rajta valahogy villognak, de egy picit zavaróan, ez normális vagy valami baj van vele

(#636) toyone válasza férfiállat (#635) üzenetére


toyone
őstag

Ha az alaplapi ledek villódzása zavar azt ki lehet kapcsolni EFI-> ECO-> Motheboard LED Control-> Disabled
Energiagazdálkodási funkció miatt a tápellátó fázisokat kapcsolgatja a lap (a fenti helyen szintén ki lehet ezt kapcsolni) és ennek a visszajelzője ez a kék led sor.
Ez így normálisan működik.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#637) férfiállat válasza toyone (#636) üzenetére


férfiállat
tag

közben szétnéztem biosban fel is frissítettem 1.8-ra. majd megtaláltam magamtól de köszönöm a gyors válaszod

problémák újra, most raktam be egy új hűtőt a procinak egy sd1484-t de (a proci 3570k) nem hűti le 38 fok alá sehogysem mondjuk ami pozitívum hogy 50 fölé sem engedi, lehet ezt valahogy állítani valahol hogy mennyire tekerje a hűtőt?, vagy hasonló??

(#638) kahva válasza férfiállat (#637) üzenetére


kahva
tag

nekem egy Z77A-GD65 lapom van szintén 3570k -val és egy Corsair Hydro Series H80i hüttővel és nekem sem megy 35 fok alá.

(#639) toyone válasza férfiállat (#637) üzenetére


toyone
őstag

A fan kontrollnál tudod szabályozni.
Egy zártabb házban és húszon egy két fokos szobában 35-40C reális. Szobahőmérséklet alá nem fogod tudni hűteni sem léggel sem vízzel. Annak fizikai korlátai vannak.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#640) batt


batt
aktív tag

Z77A-G45 Új Bios 2.A

- Update CPU Micro Code.
- Improved memory compatibility.

Nem tudom mi ez az új jelölés! Alfa bios :DDD

Update CPU Micro Code ez mi?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#641) kovsol válasza batt (#640) üzenetére


kovsol
titán

Nekem még mindig a 2.7 van fent :B A jól bevált biost nem akarom lecserélni fölösen.

May the Force be with you!

(#642) batt válasza kovsol (#641) üzenetére


batt
aktív tag

nekem a 2.9 van!

Nemá ez csak kifogás meddig tart vissza rakni a beváltat ha nem jó az új ? ;]

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#643) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Én most tettem fel a legújabbat. A BIOS-ban már 2.10-et ír ki, nem 2.A-t.
Van benne egy olyan, hogy BIOS UEFI+Legacy. Ez mi lenne? Milyen az a Legacy BIOS? Miért lehet egyszerre mindkettőt beállítani? :F

[ Szerkesztve ]

(#644) rayoliviero válasza rayoliviero (#643) üzenetére


rayoliviero
veterán

Azért frissítettem, mert nem adott képet a monitorom a mai napon vagy 10 indulásból 5-ször kb, csak villogot a led. Már nagyon régen volt ilyen hibám, nem tudom most mitől jött csak úgy elő. De frissítettem a BIOS-t erre a legújabbra, azóta úgy néz ki nem jelentkezik a hiba. :F

(#645) monosz válasza rayoliviero (#644) üzenetére


monosz
őstag

Valószinű hogy bios frissítés előtt prezentáltál,egy load bios defaultot,és ezért lett jó.Talán a régebbi bios verzióval is működött volna normálisan.

Mondjuk,én is mindig a legfrissebb bios verziót használom.(Ha csak nem Beta)
Giga-éknál,ez a "beta" verzió,sajnos elég sűrűn előfordult. MSI-nél,még nem tapasztaltam.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#646) rayoliviero válasza monosz (#645) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem csináltam load BIOS default-ot, de miután feltettem a legújabb BIOS-t, rögtön default lett. Pedig semmi olyan nem volt a régiben beállítva, ami hibát okozhatott volna. Most is ugyanazok be lettek állítva az újban is és most jó.

(#647) monosz válasza rayoliviero (#646) üzenetére


monosz
őstag

Ez érdekes,mert bios frissítés előtt javasolt a default-ra állítás.
De ezek szerint,így is jó. Ezt jó tudni.

Nálam az a gond,ha egy kicsit több a sör,akkor egy picit bátrabban turkálok a Bios-ban,na utána jönnek elö az érdekes dolgok. (random fagyás, ujra indításnál,leáll a gép,stb....) :DDD

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#648) rayoliviero válasza monosz (#647) üzenetére


rayoliviero
veterán

:DDD

(#649) monosz válasza rayoliviero (#648) üzenetére


monosz
őstag

Sörözés után: ;]

Itt még nem volt semmi probléma,ment mint a veszedelem. :DDD No de nem hátráltam meg,még egy kicsit,még egy kicsit,és jött a "kék" képernyő. :U

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#650) rayoliviero válasza monosz (#649) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ezt jó felhúztad. És lehűti a Coolink Corator DS? Hány fokos a proci?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.