Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) belinho válasza Nelman (#349) üzenetére


belinho
senior tag

Azóta összehangoltam, 50C-ra állítottam és 12,5%-ra így lett idle 600rpm,!
25%-on 800rpm-re tette, s 50C felett már 1000rpm volt itt már halottam a hangját!

(#352) Nelman


Nelman
tag

Végül is szabályozza magát, az alacsonyabb értéket úgyis feltekeri, ha melegedni kezdene. Ha magasabb, akkor meg alapból hangosabb. Lényeg, hogy kellemes legyen a fülnek, játék közben meg nem arra kell figyelni ugyebár. :D

(#353) S. Szabi válasza belinho (#351) üzenetére


S. Szabi
őstag

Helló!

Neked így hány fokon van idle a proci, és milyen házban?

(#354) belinho válasza S. Szabi (#353) üzenetére


belinho
senior tag

Hello!

Hát ez nagyon változó!
Van, hogy leveszem az oldallapot, mert babrálok valamit, és nem rakom vissza!
Van, hogy megy a fűtés, akkor meg meleg van, reggelente meg hideg.
Nagy átlagban a proci kb 36C körül van idle, load meg 52C! Ez a cpu hőmérséklete, a magok hidegebbek, meg változó attól függően milyen meleg van a szobában.
Egy Cooler Master Centurion 534-es házban van, elöl meg hátul egy 12-es venti+ felül a táp felel a légáramlásért, már ha fent van az oldallap.
Látom ugyan olyan procink meg lapunk van, majd lehet kérek pár tanácsot tuning terén, egy 4,2ghz nekem is jó lenne, elég sok minden változott a P45 óta!

(#355) S. Szabi válasza belinho (#354) üzenetére


S. Szabi
őstag

Azért kérdeztem, mert alaplap/proci/szerintem a memória is ugyan az. :)

Csak nem tudom igazából, hogy amiket itt írtam, azok jó értékek-e, de szerintem, ha azt nézzük, hogy így 370-es fordulaton (nálam ennyin megy a venti 12,5%-on), szinte semmi légmozgás nincs, csak nagyon minimális, akkor nem rossz, csak lehet, hogy kevesebbnek kéne lennie, mert nem vagyok benn biztos, hogy a pasztázást jól csináltam :) De viszont idle meg ugye csak 1600-on megy, szóval... A proci topikjában is nézelődtem, hogy ott kinek hogy alakul, elég sok hozzászólás van erről.

Igazából csak annyit csináltam, hogy a szorzót felraktam 4,2-re, feszültség autón maradt, turbó bekapcsolva, meg az energiagazdálkodásos cuccoknál is minden be, így csak akkor megy 4,2-n, ha kell. Bár, terhelésnél felrakja magától a feszt 1,2-re, lehet nem kell neki ennyi, csak még nem nagyon foglalkoztam a témával.

(#356) belinho válasza S. Szabi (#355) üzenetére


belinho
senior tag

Nekem a magas hűtős fajta van, nem az LP!
Hogy lőtted be a memóriát?
Nekem alapból 1333mhz 9-9-9-24 1T 1.5v-ra lőtte be, aztán xmp-be raktam, így 1600mhz 9-9-9-24 2T 1.5v!
A ram viszont tudja az 1600mhz 9-9-9-24 1T, viszont ha ezt éllítom be, akkor 1.65v-ot lő be a memónak!
Két napig így használtam, de visszaraktam az xmp-s profilt, nehogy károsodjon a proci memóriavezérlője, de azt írták, sok év múlva lehet csak baja tőle.

Nekem Arctic Freezer 13pro-van!
Múltkor áttettem 0%-ra, így se nőtt a hőmérséklet, viszont annyira lecsökkent az rpm, hogy már nem is tudtam monitorozni, így maradt a 12,5%, így 500-600rpm között van, s 50C-ra állítottam be, amit ha elér, akkor kapcsol rá 700-800rpm!
Hideg indításnál nekem is 31C kapásból a hőmérséklet, de hát melegszik az ivy ezt tudjuk!
Szerintem jól van beállítva a tied is.
Ha sokallod a hőmérsékletet, akkor meg emeld meg a %-ot, vagy állíts be nagyobb hőfokot, ahol rákapcsoljon a hűtő.
Ezt neked kell beállítani, minden hűtő más és más, csendes legyen, vagy jól hűtsön kicsit hangosabban!
Én még alapon használom a 3570K-t de ha tuningolok feljebb kell majd állítsam!

Akkor csak a szorzót állítottad, semmi mást?
Lehet megnézem majd én is, bár mindenre elég, még sok is!

(#357) S. Szabi válasza belinho (#356) üzenetére


S. Szabi
őstag

RAM-ok nálam is úgy vannak állítva, mint nálad, 1600MHz, CL9, XMP be.

Közben kiderült, hogy azért volt ilyen a hőmérséklet, mert folyamatosan 4200-on ment a proci :W

Most szórakozok vele, hogyan lehet ennél a lapnál megoldani, hogy ha 42-őn van a szorzó, akkor ne folyamatosan annyin mennyen

(#358) belinho válasza S. Szabi (#357) üzenetére


belinho
senior tag

Értem!

Ha lesz valami fejlemény, majd írd meg ide!

(#359) S. Szabi válasza belinho (#358) üzenetére


S. Szabi
őstag

Most visszaraktam alapra, nem tudom miket kellene be vagy kikapcsolni, hogy ne folyton 4200-on mennyen :(

(#360) S. Szabi válasza belinho (#358) üzenetére


S. Szabi
őstag

Na, sikerült megoldanom egy szerintem elég hülye módszerrel, de biztos gyárilag nem így kellene :D

Click BIOS II-ben (msi Live Update 5-tel egyszerűen letölthető) több beállítási lehetőség van, mint a sima UEFI-ben, azzal oldottam meg a következő beállításokkal:

A lényeg, hogy a "CPU Features"-nél alul a max szorzókat átállítottam 4,2-re, és a Power Technology customon van, és az "ECO"-ban minden be van kapcsolva!

[ Szerkesztve ]

(#361) belinho


belinho
senior tag

Köszi!

Én is utánnaolvasok rendesen, aztán majd meglátjuk mit lehet majd kihozni belőle!
Bár ez elég egyszerű módszer amit csináltál szóval, lehet ezt fogom alkalmazni!
Anno volt ilyen oc tuner szoftver a giga lapomhoz, amit os alatt lehetett állítani, de azt sose szerettem, hanem mindig bios-ból tuningoltam.

(#362) jocek91


jocek91
aktív tag

Üdv! Haver túl húzta a prociját MSI z77 g43 lapja van nem tud belépni bios-ba sem. Próbálta már az elem kivevős módszert hátha elindul, nem vált be. Cmos-ozni nem tud nincs jumpere. Van valami egyéb mód ami működhet?

(#363) toyone válasza jocek91 (#362) üzenetére


toyone
őstag

Mit jelent ez a "túlhúzta"?

Áramtalanítsd, szedd ki az elemet egy percre majd vissza. Esetleg szedd ki az egyik memóriát.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#364) jocek91 válasza toyone (#363) üzenetére


jocek91
aktív tag

Gondolt egyet beállította a 2600K-t 5ghz-re és aztán nem indul neki :))

(#365) kovsol válasza S. Szabi (#360) üzenetére


kovsol
titán

pedig ha normálisan beállítod akkor minden trükközés nélkül az alap bios is tudja
nekem kb 5 percig ment alapon a proci utána már kapta is a 4200 4300 4400Mhz próbákat. Minden esetben visszaveszi magát nálam 1600-ra üresjáratban.

(#350) Nelman bocsi most látom, hogy írtál
4400@1,128V megy most a proci így LinX ben már 70-80 fok között vannak a magok. Játék alatt ez kb 55fokos hőmérsékletet jelent. 4300@1,06V ennél kb 7-8 fokkal kevesebb. ventilátor 700rpm rajta.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#366) toyone válasza jocek91 (#364) üzenetére


toyone
őstag

Azzal még nem lett volna baj hogy ezt megtette, azzal viszont már igen hogy ezzel a felkészültséggel meglehet hogy Auto értékeken hagyott minden feszültséget. A lap célja pedig hogy elinduljon ilyen esetben, ha megküldte a cpu-t egy nagyobb feszültségértékkel könnyen károsodhatott.
Mindenesetre csináljátok meg amit fentebb írtam.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#367) jocek91 válasza toyone (#366) üzenetére


jocek91
aktív tag

Na megtörtént minden, elem ki-be, ram ki-be, ki írja hogy változások történtek, F1 beállítások, F2 Bios vissza állítás. Akármelyiket választjuk lefagy a gép, nem csinál semmit. Feszültség nem lett állítgatva.

(#368) toyone válasza jocek91 (#367) üzenetére


toyone
őstag

Tudsz mondani egy pontos konfigurációt?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#369) jocek91 válasza toyone (#368) üzenetére


jocek91
aktív tag

MSI Z77 G43
Intel i7 2600K
8GB Kingston HyperX XMP
MSi HD 7850
500GB HDD
Sharkoon 600W táp.

(#370) jocek91 válasza jocek91 (#369) üzenetére


jocek91
aktív tag

A Coolermaster Hyper 412 Slim proci hütőt kihagytam.

(#371) toyone válasza jocek91 (#370) üzenetére


toyone
őstag

Egy memóriával is ugyan ez a helyzet?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#372) jocek91 válasza toyone (#371) üzenetére


jocek91
aktív tag

igen

(#373) toyone válasza jocek91 (#372) üzenetére


toyone
őstag

Nincs túl sok ötletem. Egy ilyentől elvileg nem kellene tönkremennie. Ha tudjátok próbáljátok ki másik CPU-val a lapot. Vagy ha nem akkor gari.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#374) jocek91 válasza toyone (#373) üzenetére


jocek91
aktív tag

Próbáltuk nem működöt, viszont szerelés közben sikerült hazavágni a procimat és a lapomat...

(#375) toyone válasza jocek91 (#374) üzenetére


toyone
őstag

Beleejtettétek a foglalatba?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#376) E1even válasza jocek91 (#374) üzenetére


E1even
senior tag

Mi történt??? :Y

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#377) jocek91 válasza toyone (#375) üzenetére


jocek91
aktív tag

Elhajlott néhány tüske a foglalaton, 2db kitört valahogy, 1db bele ált a prociba amikor meg próbáltam kihúzni lejött azon a kis ponton aranyozással együtt. Nem tudom működik-e úgy a proci hogy, egy kis ponton lejött a vezető róla.

[ Szerkesztve ]

(#378) belinho válasza jocek91 (#377) üzenetére


belinho
senior tag

Hát ez drága mulatság volt, gondolom kibírtad röhögés nélkül, gari is ugrott!
Az még hagyján, hogy a lapnak vége, de még a procit is vitte magával, még szerencséd sincs!

(#379) jocek91 válasza belinho (#378) üzenetére


jocek91
aktív tag

Tanuló pénz az megvolt...

(#380) toyone válasza jocek91 (#377) üzenetére


toyone
őstag

Keresd fel őt [link].
1db bele ált a prociba fordítva akartátok belerakni? Mert ezt elég körülményes kivitelezni.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#381) jocek91 válasza toyone (#380) üzenetére


jocek91
aktív tag

Köszi felkeresem.

(#382) Crydan


Crydan
senior tag

Msi z77a-g45 oc módban kezeli az 1866-as memóriákat?
Konkrétan Corsair Vengeance lp modulokat pakolnák bele.

Xiaomi Mi 13T Pro 12/512GB - Steam Deck - PlayStation 5 - Life's Good :)

(#383) toyone válasza Crydan (#382) üzenetére


toyone
őstag

Fogja, vagy XMP-t használsz vagy manuálisan kell majd beállítanod a feszültséget és az időzítéseket.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#384) S. Szabi válasza kovsol (#365) üzenetére


S. Szabi
őstag

Fogalmam sincs mit állíthattam el, már próbáltam BIOS defaultra állítást, utána tuningolni, meg CMOS resetet is, és utána.

Most ott tartok megint, hogy fix 4200-on megy.

Melyik alaplapverziód van, illetve BIOS milyen verziójú van rajt? Nekem pontosan: MS-7752 VER:1.4 és 2.60-as BIOS.

(#385) Ervin bá válasza moho-jojo (#150) üzenetére


Ervin bá
csendes tag

Sziasztok.
A Z77A-G43-ban mennyire fér el egy magas hűtőbordás ram melett egy méretesebb procihűtő?
Köszi.
Szerk:
Bocsánat, új hsz-ként szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#386) jocek91 válasza Ervin bá (#385) üzenetére


jocek91
aktív tag

Hát ha egy Noctua NH-D14-et akarsz egy Corsair Vengeance fölé rakni akkor biztos nem fog elférni. Ha még nem vetted meg a ramot akkor inkább válasz kisebbet, felesleges a magas hűtőborda annyira nem melegszenek a ramok.

(#387) reset válasza Ervin bá (#385) üzenetére


reset
senior tag

Van elég hely. Ha csak 2 modult használsz (DC módban) - akkor pedig a DIMM2 - DIMM4 slotba kell rakni, tehát a proci foglalathoz legközelebbi (DIMM1) üresen marad...

(#388) Ervin bá válasza reset (#387) üzenetére


Ervin bá
csendes tag

Köszönöm.
És a 2-4 is működik ugyanúgy, mint ha az 1-3-ban lenne?

(#389) S. Szabi válasza Ervin bá (#388) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nekem pl. a felhasználói kézikönyvbe eleve a 2-4 van írva :K

(#390) reset válasza Ervin bá (#388) üzenetére


reset
senior tag

Ahogy S.Szabi is mondja, a manualban 2-4 van írva a DC-módhoz - nem próbáltam az 1-3-at...

(#391) KaiotEch válasza jocek91 (#386) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Vengeance-ből van LP, a fölött minden elfér! :)

(#392) jocek91 válasza KaiotEch (#391) üzenetére


jocek91
aktív tag

Tudom, nem akartam felsorolni az összes "lowprofile" ramot.

(#393) Amartus


Amartus
senior tag

Mi ez a DC-mód?
Nálam két modul gond nélkül megy az 1-3-ban.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#394) toyone válasza Amartus (#393) üzenetére


toyone
őstag

Dual Channel.
Ha két modulod van a lényeg az hogy páros slotokba (2-4) vagy páraltanokba(1-3) tedd őket.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#395) Nelman válasza kovsol (#365) üzenetére


Nelman
tag

Köszi a választ. Ez elfogadható érték egy ilyen csekély árú kis vízhűtőtől szerintem. :K

(#396) 00Lippi00


00Lippi00
csendes tag

Sziasztok,
Azon gondolkodom hogy egy kicsit nagyobb volumenű gépújítást tervezek asztali fronton, nézzétek el ha esetleg nem igazán jó alkatrészekre esett a választásom, ezért is szeretném kikérni a véleményeteket.
A lap amire gondoltam az a : MSI Z77A-G43
Emellé egy INTEL Core i5-2310 2.90GHz procit.

Olvasgattam itt fentebb és felmerült benne a kérdés hogy ha erre a procira rárakok egy ZALMAN CNPS11X Extreme hűtőt akkor el fog férni kényelmesen egy COOLERMASTER RC-430-KWN1 Elite 430
házban ? KINGSTON 8192MB HyperX Beast DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX16C9T3K2/8X memóriákra gondoltam, de akkor ha ezek a 2-4-be mennek lesz elég hely ?

Minden építő jellegű ötletet szivesen veszek

(#397) Nelman válasza 00Lippi00 (#396) üzenetére


Nelman
tag

Az a 2-4 slot elég nagy elírás. A GD-65-ön is 2-4 et ír a kézikönyv, de az 1-3 van megkülönböztetve színnel és a teszt / OC oldalakon is az 1-3-ba pakolják a ramokat. Lehet vitatkozni ezen, de nekem is az 1-3-ba mennek a ramok így.

(#398) toyone válasza Nelman (#397) üzenetére


toyone
őstag

A predatorok órajelét nem próbáltad meg növelni? Esetlegesen az időzítéseket lejeb szorítani?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#399) S. Szabi válasza Nelman (#397) üzenetére


S. Szabi
őstag

Már miért is lenne elírás? Valószínűleg az msi-nél nem tudják hogyan működik a termékük. Amúgy szerintem teljesen mindegy melyikbe van rakva, 1-3 vagy 2-4.

(#400) Nelman válasza toyone (#398) üzenetére


Nelman
tag

Még nem próbáltam. Eleget szívtam vele, mire rájöttem hogyan hajlandó stabilan produkálni a 2400-at. BIOS, firmware csere és jó pár állogatással egybekötött ki-be kapcsolgatás. Alapjában véve felül kellett bírálnom az XMP profil beállításait és némi feszültséget adni neki (1,65v helyett 1,68v). 1,65v-on 20-ból 19x nem indult el. Ja és csak OC genie módban fut rendesen. Itt egy teszt róla, enyhe tuninggal, ami nem sok plusz teljesítményt hoz a konyhára. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.