Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) MSI Hungary válasza Brada:D (#1150) üzenetére


MSI Hungary
Hivatalos

Mivel ez volt az első MSI GAMING sorozat igy ez csak 3 hónappal korábban jelent meg mint a Z87-es társa. Ebből következően ennek is legalább 18 hónap garanciája kell, hogy legyen. Ha úgy itéled meg. hogy nem jeletős a sérülés akkor vedd meg.

(#1152) Brada:D válasza MSI Hungary (#1151) üzenetére


Brada:D
tag

Rendben nagyon szépen köszönöm a segítséget :R :R :R

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#1153) V.Dave


V.Dave
senior tag

Én azt szeretném kérdezni, ha nem vagyok nagyon tolakodó, hogy miért nem lehet MSI alaplapon az alaplapra rácsatlakoztatott ventillátorokat teljesen megállítani? A minimium szint ugyebár 50%. Ez nekem sajna túl sok.Ha lesz ilyen alaplap melyik sorozat tudja majd ezt a ficsőrt?

szerk

Bocsánat válasz akart lenni a következő hozzászólásra: (#1151) MSI Hungary

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi 8 6/128

(#1154) arpeen2 válasza V.Dave (#1153) üzenetére


arpeen2
senior tag

Ha nullára akarod a ventit, akkor az a venti minek van benne ? Mennyi idő lehúzni a lapról ? 30mp szereléssel együtt? Kibírható sztem

(#1155) V.Dave válasza arpeen2 (#1154) üzenetére


V.Dave
senior tag

azért mert nem akarom hogy üvöltsön a gép , szellőzés nélkül meg nyugodtan hozzáadhatok minden komponenshez + 7-8 fokot

Xiaomi mi 8 6/128

(#1156) arpeen2 válasza V.Dave (#1155) üzenetére


arpeen2
senior tag

50%-on üvölt a ventid ? :Y

(#1157) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Szasztok!

Alaplapvásár előtt állok.
MSI Z77A-G43 az egyik kiszemelt.
Külföldi fórumokat olvasgattam, 90%-ban rosszat írnak róla tuning szempontjából, bár tény, hogy régiek a topikok.
Szóval 3570K menne bele, és igazság szerint én max kísérletezgetés erejéig próbálnám a proci határait, de alapfeszen szeretném használni olyan órajelen, amit alapfeszen elbír.
A kérdések
1. mi a helyzet a vdroop-pal?
2. beállítható, hogy tuning mellett üresjáratban is működjön az energiagazdálkodás (cpu órajel ÉS feszültség csökkentés)?

Előre is köszi a válasz(oka)t.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1158) V.Dave válasza arpeen2 (#1156) üzenetére


V.Dave
senior tag

most tudsz segíteni vagy csak okoskodsz?

Xiaomi mi 8 6/128

(#1159) arpeen2 válasza V.Dave (#1158) üzenetére


arpeen2
senior tag

Csak okoskodok...

( ha 50%on üvölt a ventid, akkor nem jó ventid van)

[ Szerkesztve ]

(#1160) batt válasza fLeSs (#1157) üzenetére


batt
aktív tag

Igazakat olvastál! G45-töl felfelé ajánlott vásárolni! a g43-ra sokan panaszkodtak! Akkor inkább ezért az árért egy asrock!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#1161) Brada:D


Brada:D
tag

Hello van egy Z77A-GD65 GAMING lapom es abban kérnék a segítséget, hogy tuning elott mit kell kikapcsolni a BIOSba?

Okosabb úgy leszel, ha okosabb ellenféllel játszol!

(#1162) férfiállat


férfiállat
tag

van egy z77a-gd55-s alaplapom. az hangdriverben hol találom azt a beállítást ahol ,,témákat" lehetett állítani régen, mint szoba aréna tér meg ilyenek?? mert az új realtek drivernél nem találom

[ Szerkesztve ]

(#1163) V.Dave válasza férfiállat (#1162) üzenetére


V.Dave
senior tag

nekem msi témás realtek hangvezérlőm van, amit az msi live update-al töltöttem le és ott vannak ilyenek bár nem használom soha.

Xiaomi mi 8 6/128

(#1164) Malamute


Malamute
tag

Sziasztok!

Egy MSI Z77A G45 alaplapom van, és az lenne a kérdésem, hogy az mitől lehet, hogy CMOS Reset után folyamatosan újraindul? Eddig is csinálta ezt CMOS Reset után, de kb csak 3-4x indult újra, de most meg elindítom, 2-3 másodpercet megy, és utána újraindul, és ezt addig csinálja, ameddig nem kapcsolom ki a tápot. :F

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#1165) monosz válasza Malamute (#1164) üzenetére


monosz
őstag

Szia!
Biosban tedd a (my oc cpu 1/0 voltage értéket az auto helyett ,a következő,sorban lévő értékre.
System agent voltage értéket is ugyan így.
Talán okés lesz.Ha nem,akkor még egy lépték.
Egyébként,a Ram feszre is érzékenyek az Msi lapok,ramoknak 1,556V köröl adj.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1166) TTomax


TTomax
nagyúr

Sziasztok,szeretnék lapot cserélni a 3770K alatt...a mostani lapom nem sli ready és hát már nem nagyon van választék egy GD55-öt látok már csak.A kérdés az lenne,hogy jól látom-e hogy 2way sli esetén a szokásos PCI-E 3.0 8x-8X-at tudja?Illetve most egy g43 gaming van és a procim nagyon szépen megy vele 4.5Ghz-et szinte alig kellet hozzá feszt adni,gondolom a G55 is van ilyen jó nem?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1167) sunci_02


sunci_02
aktív tag

Megéri váltani MSi Z77A-G45 1155-os lapot eladni és venni egy 1150-es Pl. ezt ???

Illetve mennyiért lehetne eladni egy i5 3470 procival ???

(#1168) batt válasza sunci_02 (#1167) üzenetére


batt
aktív tag

Szerintem maga a lap váltás teljesen felesleges ,nincs akkora különbség! Sőt

Max a procidat update-el heted! i7 vagy K-s procira! De ez csak az én véleményem!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#1169) jeni


jeni
félisten

Üdv
Ez a megoldás működne az MSi Z68 GD65 lapban? [link]

(#1170) V.Dave


V.Dave
senior tag

SZiasztok
TDP limitet hogyan kell beállítani Z77_GD55 alaplapon?

Xiaomi mi 8 6/128

(#1171) mastodon


mastodon
aktív tag

WIDI képes processzorral lehetne WIDI-zni egy Asrock B75 pro3-mal?

(#1172) jeni


jeni
félisten

Üdv
Tud valaki az MSi Z68 GD65 G3-ra Relatek driver elérhetőságet Win 10 64 bitre?

(#1173) jerry311 válasza jeni (#1172) üzenetére


jerry311
nagyúr

Win 7/8.1 is kellene működjön.

(#1174) jeni válasza jerry311 (#1173) üzenetére


jeni
félisten

Nem tudtam rátuszkolni a Win 10 -re sőt találtam Win10-re is Realtek RTL8111E Windows 10 64bit drivert azzal is csak korlátozottan értesített (az eszközkezelőben mindvégig normálisan mutatott,de mégse volt NET kapcsolat) de sehogy sem tudott webre felkapcsolódni.,így ment vissza a Win7

A Samsung RC730-al gond nélkül ment az átállás a Win 10-re.

Amúgy wifire egy TRENDnet TEW-805UB ilyet is rátettem,és ezzel sem tudtam netre kapcsolódni,akkor ott valami egyéb beállítás kell?

[ Szerkesztve ]

(#1175) dragonfx


dragonfx
veterán

sziasztok!
van egy asus b75ös alaplapom frissiztem a bios.t rajta és egy i5ös procit raktam bele.
megjelent a biosba egy ddr3 tunign opcio 100>>133.
ez a bclk.t rakja feljebb?
bármilyne memóriát fel tud így skálázni?
gondolom a sebességét növeli +33%kal.
érdemes ezzel foglalkozni?
van érezhető gyorsulás?
illetve a másik kérdésem hogy érdemes e dual channellel foglalkozni? mondván így is elég gyors az irás/olvasása a ddr3nak( nekem a profilomba levő 12/12k single.be)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1176) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

A Z77A-GD55 tudja mind a négy SYSFAN aljzatot egymástól függetlenül szabályozni? Illetve a 4-pin-es SYSFAN1-2 tud-e nem PWM-es (3-pin-es) ventit szabályozni?

(#1177) Frenky89 válasza Frenky89 (#1176) üzenetére


Frenky89
őstag

Még egy dolog eszembe jutott közben: gyári tartozékokat honnan lehetne összegereblyézni? Több GD55-öt is találtam aprón, de sok esetben egyáltalán nincsenek tartozékok, vagy csak hiányosan.

(#1178) monosz válasza Frenky89 (#1176) üzenetére


monosz
őstag

Szia!

A sys fan 1-2 tud,hőmérséklet függvényében,auto beállítás mellett,vagy manuálba százalékosan.A sys 3-4,csak 50%-tól,100% ig,de az csak manuálban.

(#1177): Milyen tartozékokra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1179) Frenky89 válasza monosz (#1178) üzenetére


Frenky89
őstag

Köszi! :R

Tartozékok: tárgytalan.

(#1180) monosz válasza Frenky89 (#1179) üzenetére


monosz
őstag

Szívesen.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1181) raubisoda


raubisoda
senior tag

Sziasztok.MSI Z77A-GD55 mi a véleményetek erről a deszkáról?Tuning (2500K) stabilitás stb ügyben?Köszi előre is.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#1182) raubisoda


raubisoda
senior tag

Hát gyerekek elég tré ez az MSI.Mind bios mind beállítás terén.Vagy giga vagy asus vagy asrock.MSI kuka.1866-os ramokat sehogyan nem tudom 1866-on hajtani csak ha állítom a khz-t?OMG :U :W

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#1183) monosz válasza raubisoda (#1182) üzenetére


monosz
őstag

Szia!
Egy tré,kukás (MSI Z77A-GD55) laphoz képest,szerintem rendben van.


;)

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1184) raubisoda válasza monosz (#1183) üzenetére


raubisoda
senior tag

Akkor kifogtam egy sz@rt szvsz.Elhajlott lábakkal ékezett amit a kedves eladó beismert,hogy véletlen ő tette de kifizeti a javítást.Javítás meg volt órajel fix 1333 és a tuning sem akart menni egy 2500K-val.A csere azonban nem jött létre mert visszaküldtem -javítás ára.Lehetséges akkor,hogy az miatt nem tudom belőni? :U Jelenleg egy Giga Z77X UP7-es lapban a 2500K-m laza 4800-on koslat.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#1185) monosz válasza raubisoda (#1184) üzenetére


monosz
őstag

Valszeg belenyúltál egy "mókolt-hibás" lapba.Azért reagáltam,mert nem így van,nem lehet általánosítani.Gyakorlatilag,leírtad az MSI lapokat.
Nekem az Mpower,és a Gd55 is megy mint a "veszedelem" .Ram,és cpu OC-ban is,határ a csillagos ég.Csak le tudd hűteni. :K
Egy megfelelően működő (MSI) lappal,valszeg nagyon boldog lennél. Ezt tapasztalatból mondom.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#1186) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Van egy MSI Z77A-GD65 alaplapom, ami éveken keresztül gond nélkül üzemelt. Most kb 3 éves, és egyik nap azzal fogadott, hogy nem indult.
BIOS reset segített, utána stabilan ment, de következő restartnál megint nem indult el. Ilyenkor 97-es hibakódot dobott, vagyis a VGA környékén problémázott. Azt gondoltam, hogy a vga halt meg, ráadásul ismerőstől kölcsönkért HD6970-es kártyával ment is gond nélkül.
Szereztem egy másik R290-et (ilyen volt eredetileg is benne), ami biztosan jó, és azzal sem indul, egyik pci-e slotban sem, bios resettel sem. VGA nélkül, procis megjelenítéssel pedig mindig indul stabilan.

Találkoztatok már ilyennel? Mi lehet a gond? Talán nem tud elég teljesítményt átadni a lap PCI-E csatin?

Üdv. Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#1187) Sergiohu


Sergiohu
tag

Sziasztok, a gépem egy HP elite 8200 amit kipofoztam videóvágáshoz: i7-2600-al, GTX950, SSD és a lényeg:
24 Gb Kingston KTH9600C rammal.
Szeretnék kisebb házat és USB 3-as alaplapot a fentiek megtartásával. Tudnátok segíteni kompatibilis alaplap ajánlásával? Köszi!

Na ez tényleg az utolsó, holnaptól...

(#1188) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Érdeklődtem már nálatok a Z77A-GD55 lap ventilátor vezérlésével kapcsolatban, de akkor még csak nagyon felületesen. Azóta gyűjtöttem újabb kérdéseket. :)

1.) A user manual tök jól dokumentálja a lapon lévő ventilátor csatlakozókat. Az alábbi képrészlet alapján, a CPU és a SYS1-2 csatlakozók lábkiosztása PWM-es vezérlésnek felel meg. Szuper, pont ilyet keresek! Viszont, mivel már hosszú ideje keresgélek normális ventivezérléssel rendelkező lapot, így vagyok annyira bizalmatlan a gyári dokumentációkkal, hogy megkérdezzem: próbált már valaki 3 pin-es ventit csatlakoztatni a CPU és SYS1-2 csatlakozókra, és mi történt? (A doksi alapján azt várnám és az lenne jó, ha a 3 pin-es venti vezérléstől függetlenül maximális fordulaton pörög, azaz a 2. láb tényleg fix 12V.)

2.) Ha jól láttam, akkor UEFI-ből és Control Centerből is lehet szabályozni a CPU és SYS1-2 ventiket. Fel tudna homályosítani valaki, hogy itt, illetve a CC vonatkozó részében pontosan milyen beállítási lehetőségek vannak? Nem tudom jól láttam-e, hogy CC-ben egy 2 ponton módosítható vezérlési görbét lehet kreálni a CPU, a SYS1 és a SYS2 ventiknek külön-külön?

3.) A CC megy Windows 10-en?

4.) SpeedFan-nel próbálta-e már valaki szabályozni a ventilátorokat?

(#1189) dragonfx


dragonfx
veterán

Hi
Profilomba levo konfiggal lenne baj sanszos alaplap.ujraindulgat a gep masodperc utan lemegy az aram rola.
Mi lehet gondja mert kukserelmi egesnyomot nem latok rajta.
Van esetleg valakinek 1155os lapja elado vagy tsllonba amit oda tudni adni tesztelni?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1190) jeni válasza dragonfx (#1189) üzenetére


jeni
félisten

a táp? a memória? A VGA nélkül az integráltról is el bont az alaplap?

(#1191) Toby888


Toby888
senior tag

szerintetek jó választás egy msi z77a-g45 ?? mennyire bírja ha overlockolok ?? tartós a deszka ?? nem fog meghalni 1-2 éven belül ??

(#1192) jerry311 válasza Toby888 (#1191) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem kicsit öregecske már, vagy még lehet újat kapni belőle?

(#1193) palocz


palocz
tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy lenne egy 1155-ös alaplapom, amihez szeretnék venni procit, és ramot. És az lenne a kérdés, hogy proci és ram nélkül is be kellene kapcsolni a lapnak? A ventit amit a lapra dugok, fel kellene pörögjön? Mivel tápra dugva a ledek világítanak, de a pover gomb lenyomására semmit nem csinál. Viszont a 775-ös lapom be kapcsol proci és ram nélkül. Köszi előre is a választ és a segítséget

06703448537 ezen keress ha nem válaszolok

(#1194) mastodon


mastodon
aktív tag

Hol lehet még újan venni 1155-ös alapot, amelyik legalább 2 db USB3-at kezel legalább, van 1600 MHz memóriakezelése, és PCIE 3. Asrock B75 Pro3 helyett kellene.

(#1195) Slaanesh75


Slaanesh75
újonc

Sziasztok!
Remélem olvassa majd valaki és tud is nekem tanácsot adni. Szóval, lecseréltem a gépemet (azaz a belét, Alaplap, CPU, RAM) Egy MSI Z77A-GD55 alaplapot, i7 2700k CPU, 2*4Gbyte HyperX Blu ramot odaadtam anyósoméknak, legyen már egyszer egy normális gépük, azok helyett az öreg hulladékok helyett amit a németek már meguntak. Ez eddig mind szép és jó. Mivel a saját házamat nem akartam odaadni, ezért vettem a géphez egy olcsóbb házat nekik, pontosan ezt: [link]
A gépben most ezek vannak, alaplap+CPU+RAM+1 db Corsair SSD+1 db LG DVD-Rom (alaplapi integrált VGA+LAN+Audio). Összeraktam, telepítettem egy friss Win10x64-et. Minden szuper volt, csak netezésre meg levelezésre kell a gép, nagyon nem is csinálnak rajta semmit.
Itthon tökéletesen működött minden. Felvittem, anyósom kérte, hogy a régi gépükből tegyem át az adataikat, mentéseket tartalmazó régebbi HDD-t, azaz 1DB öreg 160Gbyte-os WesterDigital-t. Beépítettem, indít, minden ok, gyönyörűen megy a gép. Win10 frissítés bekapcsolás után, telepítés (2-3 hétig nem volt használva a gép miután itthon összeraktam és telepítettem). Gép újraindít, minden ok. Ezután jött egy kikapcsolás. Majd miután újra bekapcsoltam, nincs LAN! Nézem, driverhiba? Eszközkezelő, hardver eltávolítása, és minden ok megint működik. De csak a következő kiapcsolásig, utána megint ugyanaz, nincs LAN kártya, eszközkezelőben felkiáltójel a hardwer mellett, eltávolít, újrakeres, minden ok, működik. Egy szó mint száz, azóta mióta felkerült a gép és beletettem a HDD-t, LAN csak akkor működik, ha a bekapcsolás után nyomok egy újraindítást is. Sima bekapcsolás után piros x van a hálózati jel mellett, el kell távolítani és újrakerestetni a hardwer csak akkor működik. Drivereket frissítettem, BIOS-ban amit lehet megnéztem, de nem jutottam előrébb.
A házban gyárilag, "csak" egy 450W táp van. Amikor megvettem gondoltam, hogy az alaplapi molex csati nem lesz elég, ez be is igazolódott, ugyanis az alaplapra nekem 8-as csati kell, de a tápon gyárilag csak 4-es csatlakozó volt. Ezt orvosoltam egy kis kábellel, ami a 4-esből 8-as csatlakozót varázsolt. Összerakás és telepítés közben semmi probléma nem volt. Mindezek után a neten olvasva azt láttam, hogy itt táp probléma lesz, mégpedig mert az kevés vagy ócska, ehhez az alaplaphoz erősebb kell. Annyi a kérdésem, hogy volt-e valakinek (vagy van-e) ezzel kapcsolatban tapasztalata? Addig nem akarnék + 10000 Ft-ért egy nagyobb minőségi tápot venni, amíg ki nem zárom a hibákat. Esetleg tegyek be másik LAN kártyát? Mondjuk csak PCIExpress X1 foglalaltom van, olyan LAN kártyát kellene vennem bele, mert csak sima PCI-os van kb 10 darab az ömlesztett cuccaim között. Tudtok segíteni mit nézzek még meg, vagy próbáljak ki?
Bocsi a sok rizsa miatt. A válaszokat előre is nagyon köszönöm. :R

(#1196) dugo_ válasza Slaanesh75 (#1195) üzenetére


dugo_
veterán

Tedd át egy teszt erejéig a saját tápodat.

Azt pedig vakon lehet tudni, hogy egy 7ezer forintos ház+táp kombó csak rossz lehet.

(#1197) Slaanesh75 válasza dugo_ (#1196) üzenetére


Slaanesh75
újonc

Na lám lám, láma vagyok :DDD
Igazad van, ez nem jutott eszembe a nagy kapkodásban. Több mint 5 évi volt ez a gépem meg egy Thermaltake ToughPower 750W táppal, sosem volt semmi baj vele. Legközelebb ha megyünk felviszem és megnézem azzal mit mutat, de valószínűleg a táp az kaki lesz. Én moron azt hittem így az integrált cuccokkal elég lesz majd neki ez is. Nos lehet, tévedtem. A tápos próbát megcsinálom, köszönöm a tanácsot. :C :R

(#1198) dugo_ válasza Slaanesh75 (#1197) üzenetére


dugo_
veterán

Esetleg még az jutott eszembe, hogy a vékony lemezből készült háznak van annyi rugalmassága/pontatlansága, hogy letestel pár pontot a lapon.
Bár egy ilyen hiba sokkal csúnyább dolgokat tud művelni, azért érdemes bevilágítani a lap alá, hogy biztosan áll-e a távtartóin.

(#1199) N_A_S


N_A_S
veterán

Üdv!

Valaki tudna linkelni egy jóféle OC Guide-ot? Z77A-GD65 laphoz kellene. Új nekem nagyon ez az MSI féle BIOS, az OC Geine-t érdemes használni?

https://tinyurl.com/phnas

(#1200) Zoleepapa


Zoleepapa
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tud valami megoldást erre: A pci-e x16 3.0 csak x8 on megy gpu z szerint.
Van valami állítási lehetőség?
Z77A GD65@ RX 580
Bios frissítéssel fogadta csak el a videokártyát, előtte a 660ti-vel nem volt gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.