Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rayoliviero válasza rayoliviero (#50) üzenetére


rayoliviero
veterán

Itt felhúzták 4,7-re Rakhatott volna több BIOS képet is.

(#52) rayoliviero válasza rayoliviero (#51) üzenetére


rayoliviero
veterán

Tudja valaki, hogy kell aktiválni a Lucid MVP-t?
BIOS-ban bekapcsoltam a virtut d-mode-ra állítottam, monitor a videókártyára van kötve.
Így kell?
Be is jö a virtu control panel, de ez nem virtu mvp.
Vagy csak i mode-ban lehet az mvp-t használni és az alaplapra kel kötni a monitort?

(#53) tomic


tomic
addikt

Lehet lemaradtam egy kicsit, de ezek a lapok mar megjelentek?

Németeknél lehet rendelni. Vagy csak kint vannak mar az árak.

(#54) FullGas válasza tomic (#53) üzenetére


FullGas
aktív tag

MSI piacra dobta már őket egy ideje :K

(#55) tomic válasza FullGas (#54) üzenetére


tomic
addikt

Es a többi mikorra várható? Lehet ezt mar tudni?

(#56) tomic


tomic
addikt

Megrendeltem a GD65 lapot. Szombaton itt van.
Egyenlőre egy 2500K procival lesz hajtva.

(#57) FullGas válasza tomic (#56) üzenetére


FullGas
aktív tag

Gratula :) Várjuk a tapasztalatokat :R

(#58) tranceplanet válasza rayoliviero (#50) üzenetére


tranceplanet
addikt

X8 elegendő lesz a két 6850-hez, nem kell aggódnod miatta!
6 fázissal is jól lehet tuningolni, az igazi kraft 4,2 GHz felett kell. 5GHz-hez már nem árt egy ütős VRM és jó lap hűtés.

Már minden gyártónak van jópár H77/Z77 lapja, idő kérdése és kint lesznek a magyar webshopokban.
Pl.: Nézzétek az 1155 tetejét!

Bár Ivy június előtt nem lesz!

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#59) rayoliviero válasza tranceplanet (#58) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, kösz. :R

(#60) horatio


horatio
tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene.
Van egy Z68A-GD65 alaplapom, i5 2500k-val.
Ma frissítettem az M60-as bios-t, windows alól (Win7 ultimate 64 bit). Újraindítás után, elindul a gép, majd 5 másodperc után leáll, aztán újra ... újra ... újra és újra, de bios-ig sosem jut el.
Van ötlet, mit lehetne csinálni?

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#61) toyone válasza horatio (#60) üzenetére


toyone
őstag

Windows alól soha sem frissítünk biost!
Ezzel a legjobb.
M-Flash el Bios alól is jobban jártál volna.

Dual BIOS-al van felszerelve, Elméletileg át kellene magát recoveryznie.
Ha nem csinálja meg magától meg kell próbálni manuálisan.
Ez nekem egyszer úgy sikerült hogy bekapcs felpörög minden lekapcsolom a tápot majd megint bekapcs és ismét 5 x. Aztán elindult a recovery és visszarakta a beckupot.
Egy próbát megér.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#62) horatio válasza toyone (#61) üzenetére


horatio
tag

Na megvan a megoldás.
Sajnos nem működött amit írtál, ezért írtam az MSI global fórumára, ahol azt a tippet adták, hogy próbáljam meg az indítást 1 memória modullal. Nekem 4x2 GB memória van az alaplapban mégpedig 2 db 2x2-es Kingston KVR1333D3N9K2/4G kitből összerakva (mind a négy modul full egyforma.)
És láss csodát, az M60-as bios amit windows alól tettem fel, szépen ott volt ahol kell. Megörültem. Szépen M-Flash-sel újra feltettem az M60-at, hátha megsérült vagy fene tudja.
Memóriák vissza. Újra nem jut el az indítás a BIOS-ig, 3-4 másodperc után reset és ez ismétlődik végtelen ciklusban.
Memóriák ki, M50-es BIOS fel M-Flash-el, és szépen elkezdtem feltölteni a DIMM-eket (indít-leállíttal persze). Gyönyörűen látja mind a 8 GB-ot.
Szóval a megoldás az, hogy ezt a fajta memória összeállítást az M60-as BIOS nem szereti.
Mindig tanul az ember.

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#63) toyone válasza horatio (#62) üzenetére


toyone
őstag

A lényeg hogy megoldódott.
Ha nincs ok a BIOS frissítésre nem érdemes vele bajlódni.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#64) horatio válasza toyone (#63) üzenetére


horatio
tag

A vicc az egészben, hogy a frissítés leírása szerint növelik a kompatibilis memóriák sorát :)

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#65) toyone válasza horatio (#64) üzenetére


toyone
őstag

:)

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#66) rayoliviero


rayoliviero
veterán

toyone: Vettem egy Corsair A70 hűtőt, leszabályoztam a ventilátorait legalacsonyabb fordulatra (potival, nem pwm-esek a ventik sajnos). A procit felhúztam 4,5 GHz-re 1,3 V-on. Így stabil játékok és Linx alatt is. Linx alatt max 76 fok amúgy.
És a kérdésem az, hogy mehet 4,5 GHz-en 1,3 V-on 24/7-es használatra? Mert ugye az MSI-k nem veszik vissza a feszt talán, csak a szorzót, így örökké 1,3 V-on megy. Ezt vajon kibírja a proci hosszú távon?

[ Szerkesztve ]

(#67) toyone válasza rayoliviero (#66) üzenetére


toyone
őstag

Z77-ben nem tudom hogy meg lett-e oldva az offset.
1.3V mehet 24/7-re. A hőmérséklet is épp jó.
Betudod tenni a linx screen-t (ha csináltál)?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#68) rayoliviero válasza toyone (#67) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem lett megoldva szerintem ez az offset.

Holnap csinálok linx screent és beteszem.

(#69) rayoliviero válasza toyone (#67) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hőmérséklet Ezt is nyisd meg légy szíves.

Amúgy Linx alatt mindig ugrál a szorzó 33 és 45 között. A 45-öt csak 5-10 másodpercig tartja.

[ Szerkesztve ]

(#70) rayoliviero válasza toyone (#67) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az MSI lapoknál nincs offset, feszültséget nem veszi vissza, csak az órajelet, én ezt az alábbi módon oldottam meg (i5 2500K-m van) :

Szorzót beállítottam pl. 42-re, most 45- is próbáltam és stabilnk tűnik, még tesztelem.
CPU Core Voltage: Auto

EIST = Enabled
Eup 2013 = Disabled
CPU Phase Control = Auto (ha a szorzót megváltoztatom, akkor az alaplap ki akarja kapcsolni, de ezt nem engedtem neki és visszaállítottam auto-ra, hogy tudja csökkenteni a feszültséget, ne menjen minden fázis)
C1E Support = Enabled
Intel C-State = Disabled

Szerinted így jó lesz? Mert 1 V alá így visszaveszi a feszültséget, olyan mintha lenne offset.

(#71) toyone válasza rayoliviero (#70) üzenetére


toyone
őstag

Auto cpu vcore-n mennyi feszültséget kap terhelve?

Linx- alatt nem ugrálhatna a szorzó. Szerintem a TDP limitet eléri é leszabályozza az órajelet. Szóval nem egészen megy 4500Mhz-n. Azt ki kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#72) rayoliviero válasza toyone (#71) üzenetére


rayoliviero
veterán

Level6-ra tettem a Vdroopot és így auto Vcore voltage max 1,296 V-ot tud adni (level 0-án 1,35 körül). Vdroopot auto-n pedig 1,274-et.
1,296 kell kb nálam 4,5 GHz-hez. most így van beállítva és működik rendesen.

A szorzó olyankor ugrál, megfigyeltem, ha egy mag hőfoka eléri kb. a 72 vagy 73 fokot, akkor elkezd ugrálni a szorzó. Mintha lenne benne valami védelem. :F

Ez lenne gondolom a TDP, az első és a harmadik, ezek alapból ennyire vannak állítva:

Long duration power limit: 200 (max 255-re lehet állítani)
Long duration maintained: 1
Short duration pwer limit: 250 (max 255-re lehet ezt is állítani)
Primary plane current value: 1024
Secondary plane current value: 32
Primary plane turbo power limit: 0
Secondary plane turbo power limit: 0

Az overspeed protection-t amúgy kikapcsoltam és akkor is ugrált a szorzó.

CPU core OCP Expander, lehet itt van a bibi: auto, 1,5X, 2X
1,5X-en van, eddig pedig mintha 2X lett volna. ahogy a Vdropoot átállítottam level6-ra, ő is megváltoztatta szerintem. Lehet auto-ra kellene tenni, nem tudom.

CPU core OCP Expander : Expand the limitation of CPU Current protection. For exteme overclocking purpose. Warning: Expanding the CPU OCP limitation means less protection to CPU. Please control the CPU voltage carefully.

[ Szerkesztve ]

(#73) toyone válasza rayoliviero (#72) üzenetére


toyone
őstag

Én a power technology-t Disabledre raktam Z68-nál.
És a package c state limit et is Disabledre szoktam rakni illetve Long duration power limit 255-re kerül.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#74) rayoliviero válasza toyone (#73) üzenetére


rayoliviero
veterán

C1E be van kapcsolva, C state disabled.
Az Eup 2013 enabled, mert úgy 1 V alá le tudja venni a feszt. De amikor ugrált szorzó az EuP 2013 ki volt kapcsolva, most be van kapcsolva és szintén ugrál.
Long duration power limitet is próbáltam már maxon és úgy is ugrált. De akkor visszaállítom a max 255-re.

Ez az OCP expandert, ezt nem tudom mire szokták állítani.

Ha 72 fok alatt van a proci, akkor nem ugrál a szorzó.
Csak a Corsair A70 hűtőm, amit most vettem, sajnos nem pwm-es a ventije.
Le kellett szabályoznom potis szabályzóval minimumra, hogy halk legyen.

[ Szerkesztve ]

(#75) rayoliviero válasza toyone (#73) üzenetére


rayoliviero
veterán

Most 78 fokon sem ugrált a szorzó. Adtam a Corsair A70 procihűtő ventilátorának egy kis kakaót. Akkor nem a maghőmérséklet miatt ugrált a szorzó, hanem szerintem a mosfetek melegedtek. Korábban már írták nekem a fórumban, hogy valószínűleg azért ugrál. Most ahogy nagyobb kakaón megy a procihűtő, valószínűleg megy a levegő a mosfetekre is. Pedig nemrég vettem egy 14 cm-es ventit a mosfetek hűtésésre, de sajnos nem segített.

Ez a része már megoldódott. De még van egy problámám: 4,5-re be van lőve az órajel, Linx alatt 20-25 kört simán lefut hiba nélkül.
De netezés közben lefagy és amikor görgetem az egeret belassul.
Ezekről a fagyásokról azt olvastam, hogy az energiargiatakarékos beállítások okozhatják.
De nálam már csak az EIST és a C1E van bekapcsolva, többi minden ki van kapcsolva.
Olvastam egy olyat, hogy a kevés CPU feszültség okozhatja, attól még, hogy lefut a Linx hiba nékül. Így lejjebb veszem a Vdroopot egy fokozattal és akkor auto Vcore-on több feszültséget ad neki egy fokozattal az alaplap, remélem gí ynem lesz fagyás.

[ Szerkesztve ]

(#76) toyone válasza rayoliviero (#75) üzenetére


toyone
őstag

Ha hozzányúlsz a bordához mennyire érzed melegnek?
Sajnos nem elég csak LINX-el tesztelni, kellenek a játékok is és a hétköznapi felhasználás is hogy stabillá váljon.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#77) rayoliviero válasza toyone (#76) üzenetére


rayoliviero
veterán

A felső mosfet hűtés nem meleg Linx alatt. Ami a procihűtő mellett van, ahhoz nem férek hozzá, mert belelóg a procihűtő ventilátor, azt nem tudtam megtapogatni. Nem amiatt vette vissza mégsem a szorzót akkor.

Akkor nem veszi vissza a szorzót, hogyha kb. 72 fok alatt van a proci, akkor biztos, hogy nem veszi vissza. A múltkor felment vagy 76 fokra és már azt hittem nem fogja visszavenni, de vagy 5 kör Linx után már kezdett megint ugrálni a szorzó.
Így a procit nem szabad engednem kb. 72 fok felé, mást nem tudok csinálni.

Auto Vcore-on pedig sajnos nem tudom használni a gépet, mert valószínű amiatt voltak a fagyások, pedig a Vdroopal beálltottam úgy, hogy kapjon elég feszültséget a proci.
Általában netezés közben fagyott, lehet, hogy auto Vcore-on hirtelen visszavette a feszültséget és amiatt fagyott le. Nem tudom mi lehetett az oka.
De ha fix CPU feszültség van beállítva, akkor nincs fagyás, így vissza kellett állítanom fixre.

Ennél a lapnál is előjött a monitor nem ad képet hiba :(
Több hétig használtam és hibátlan volt, de most a napokban jelentkezett a hiba és egyszer működik, egyszer nem.
A legtöbben táp vagy vga hibára gyanakodnak.

Ki fogom próbálni egy másik táppal. A vga-at pedig másik gépben fogom tesztelni napokig.
Amúgy olvastam olyat, hogy ez kontakt hiba lehet a videókártyánál. De új a kártya, így az érintkezői nem lehetnek kontakt hibásak elvileg. De az tény, hogyha átteszem a hiba után másik PCIe foglalatba, akkor biztos, hogy lesz kép, de volt olyan is, hogy ugyanabba a foglaltba tettem vissza és volt kép, de olyan is volt, hogy nem.
Van aki szerint a vga-ban szakadhatott meg valamilyen forrasztás és ezért befolyásolja az elmozdulás vagy az, hogy másik foglalatba teszem a működésben. Ha nincs mozgatva a számítógép, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy előjön a hiba, de ha kiveszem a géházat az asztalból, utána nagy eséllyel jelentkezik a hiba. Így gariztatni is nagyon nehéz a vga-t, mert a szervizben nem fordítanak rá napokat/heteket, hogy leteszteljék. Ha beleteszik és éppen, akkor működik nekik, akkor visszaküldik, hogy hibátlan.
A tápról pedig azért nem tudom elképzelni, hogy hibás, mert már ezt a tápot használtam egy másik alaplappal, i3 procival és egy másik 6850-el, csak az MSI volt. És hibátlanul működött mindig. Itt most annyi a különbség, hogy másik alaplapmár, Sapphire 6850 és i5 van a gépben. Az i5 többet fogyaszt, de a tápnak bírnia kell azt is. Még elvileg egy jobb 400-asnak is el kell vinnie a konfigomat.
Ezért a táp és vga közül, én személy szerint inkább a vga-ra gyanakszok. Remélem a vga másik gépben való tesztelése napokig, kihozza a hibáját.

[ Szerkesztve ]

(#78) rayoliviero válasza rayoliviero (#77) üzenetére


rayoliviero
veterán

Már stabil auto Vcore-on is 4,5 GHz-en, nincs fagyás, csak lejjebb kellett vennem a Vdroopot level 4-re.

[ Szerkesztve ]

(#79) toyone válasza rayoliviero (#78) üzenetére


toyone
őstag

Feszültség CPU-Z szerint most mennyi?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#80) HUN]Repa


HUN]Repa
aktív tag

Sziasztok !

Mi az egyéb lényegi különbség a Z77A-GD55 VS GD65 között ?

A post kijelző-t és a sata-t leszámítva ? megéri még most kicserélnem a GD55-öm ?

Amúgy én is csatlakoztam a klubba hamarosan én is tudok beszámolót meg eredményeket mondani. :R :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#81) rayoliviero válasza toyone (#79) üzenetére


rayoliviero
veterán

Cpu z szerint igy 1,305 a legtobb feszultseg terhelve, Linx alatt.

(#82) toyone válasza HUN]Repa (#80) üzenetére


toyone
őstag

Gyakorlatilag nincs különbség. Le akarsz cserélni egy Z77A-GD55-t egy GD65-re?
Szerintem felesleges.

(#81) Gazsi00
Az baráti.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#83) rayoliviero válasza toyone (#82) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen.

De már búcsút mondhatok ennek a procinak, megy vissza kedden a nagykerbe.

Valószínűleg annak hibás a PCI-E vezérlője, másnak is volt ilyen hibája :(

(#84) toyone válasza rayoliviero (#83) üzenetére


toyone
őstag

És ez már tuti?

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#85) rayoliviero válasza toyone (#84) üzenetére


rayoliviero
veterán

Meg nem 100% azert, de minden jel arra mutat.
A videokartya le lett tesztelve masik gepben es hibatlan.
Ket alaplapnal is ugyanez volt a hiba.
A Mobilx szervizben azt mondtak az a baja.
Peto Istvan is azt irta a masik topikban, hogy nala volt egy i7, ami ugyanezt csinalta es csereltek is neki, hibas PCI-E vezerlo miatt. Es mondta, hogy masoknak is csereltek emiatt procit.
HGyu is azt irta, hogy csereljek valakivel 2500K-t egy honapra sor, csoki elleneben. De ezt nem varom el senkitol. Inkabb visszakuldom a nagykerbe. O is arra tippelt.
Es a felso PCI-E slotban nem szokott mukodni, az pont a processzortol kapja a savokat. A kozepso pedig a Z77 PCH-tol, azert szokott ott mukodni a videokartya.

Kedden visszakuldom a nagykerbe. Remelem fog naluk jelentkezni rogton a hiba es cserelik. A hibat osszefoglalva, kinyomtatva mellekelem nekik.

[ Szerkesztve ]

(#86) HUN]Repa válasza toyone (#82) üzenetére


HUN]Repa
aktív tag

Köszi a gyors választ. Hát őőő izé végül csak lecseréltem a Z77A-GD55-t bár nagyon megörültem neki ebből a felindulásból lett X79A-GD45 :) most is szépen teszi a dolgát ! :R

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#87) rayoliviero válasza toyone (#84) üzenetére


rayoliviero
veterán

Le van adva a procim tesztelésre.

Azt mondták (még nem tesztelték le és úgy mondták), hogy az lehet a baja, hogy a procim nem kap mindig stabil feszt (vagy nagyot droppol az alaplap és keveset kap, vagy auto-n vannak hagyva a feszültségek és túl sokat kap) és néha ezért lekapcsolja valamilyen részét, jelen esetben pl. a pcie vezérlőt.

Ezt Te el tudod képzelni, hogy ilyen hiba lenne? Már a második alaplapnál nem kap stabil feszt? Ezt hihetetlennek tartom. És a hiba akkor is jelentekezett, amikor fix feszültség volt beállítva és fix alacsony Vdroop.

[ Szerkesztve ]

(#88) toyone válasza rayoliviero (#87) üzenetére


toyone
őstag

Szerintem ez butaság. De ezt te is bebizonyítottad a másik lappal illetve hogy fix feszültségre tetted.

***

Szombaton a Veletech-n volt alkalmam kicsit pötyögni a Z77A-GD65 el.
Nem rossz lap. Mondjuk nagyon nem láttam különbséget Z68 hoz képest. I5 2500K szárazjéggel hűtve.

BCLK-ban 105mhz+ körül állt meg. A hűtés is elegendő rajta, elrendezés terén is rendben van.
Ivy alatt lesz majd érdekes,hoz-e valami pluszt, de az még odébb van.
kép kép

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#89) rayoliviero válasza toyone (#88) üzenetére


rayoliviero
veterán

Letesztelték a procimat és hibátlan.
Még kymera írt a múltkor az Intelnek (neki is hasonló problémája volt, mint nekem).

Az Intel azt válaszolta, hogy a PCI-E vezérlő nem hibásodhat meg a processzorban.
Chipset inkompatibilitási hibára utaltak.

Amúgy felrakott az Msi egy új BIOS-t a laphoz megint, amiben javították a PCI-E videókártyák kompataibilitását, én ezt feltettem. De már nem derül ki, hogy segít-e, mert eladtam a videókarit. :D

Jók lettek a képek. Szívesen megnéztem volna a tuningot élőben is, a 2 milliós gépre is kíváncsi lettem volna, kár, hogy nem lehettem ott a Veletechen.

[ Szerkesztve ]

(#90) toyone válasza rayoliviero (#89) üzenetére


toyone
őstag

És a mostanival rendben van?

Egy pre beta EFI volt fent a lapon amit használtunk. HD7770 és HD7970 Lighning is gond nélkül ment benne.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#91) rayoliviero válasza toyone (#90) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem sokat tudtam sajnos tesztelni, mert eladtam a videókártyát, de addig a rövid ideig rendben volt.

2.2 AMI BIOS-t tettem fel (azt hitem az régebbi), amit a global MSI oldalról szedtem le, mert a magyaron nem volt csak 2.1 Pre betat nem láttam a honlapjukon.

2.2:

- Improved memory compatibility.
- Improved PCI-E VGA card compatibility.
- Support D-Link DWA-556 LAN card.
- Support Rocket RAID 620X1 GEN2 card.

Szerintem ez a BIOS frissítés rendbe rakta. A videókarit azért adtam el, mert nem játszok már.

[ Szerkesztve ]

(#92) toyone válasza rayoliviero (#91) üzenetére


toyone
őstag

Amit használtunk az sample sajtó példány volt, ami még a hivatalos start előtt lejött a szalagról, azon azért volt olyan.
Ha tartósabb tesztnek vethetem majd alá akkor megnézem GEN2 meg GEN3 kártyával is különböző Biosokkal hogy jelentkezik-e a probléma.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#93) rayoliviero válasza toyone (#92) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, értem.

Láttam, hogy Enermax Modu 82+ vagy 87+ tápot használtál. Az szinte hangtalan táp?
Tápos topikban legelől van halkság szempontjából, de van aki azt írta ennek ellenére, hogy ipari venti van benne és van hangja. Így ne tudom mi lehet az igazság.

Lehet beújítok egy tápot. A Corsair HX450-hez képest szeretnék halkabbat.

(#94) toyone válasza rayoliviero (#93) üzenetére


toyone
őstag

Modu87+ 800W (1050w körülig bírja)
Halk, a vinyómnak nagyobb hangja van. Nekem különösen tetszik hogy kikapcsolás után 20 másodpercig még hűti a belsejét.
Nekem ez az asztalon van ház nélkül, közvetlenül mellettem, hangjára tényleg nincs panaszom.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#95) rayoliviero válasza toyone (#94) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, köszönök minden segítséget. :R

Sok sikert kívánok a további tuningokhoz!

(#96) rayoliviero válasza toyone (#94) üzenetére


rayoliviero
veterán

Azt nem tudod, hogy a lapomon elfér egy NOCTUA NH-D14 hűtő szerinted? Mert most akarok szerezni egyet.

Mert már láttam olyan, hogy bordák útjában voltak.

(#97) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Z77-ben még mindig olyan a BIOS mint a Z68-ban? Ventilátor szabályzáshoz mókolni kell, mert nem tudja magától, nincs benne DVID, meg pár nyalánkság ami kéne?

[ Szerkesztve ]

(#98) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hali! Lenne olyan rendes és megnézné nekem hogy mennyi az alaplap hőmérséklete idle és load-ban,az lenne az igazi, ha a Z77 chip hűtőborda hőmérsékletét tudná valaki megmérni pl egy ventivezérlővel ami hőfokot is mér!
Ó nagyon megköszönném!!
:R :R

(#99) jerry311


jerry311
nagyúr

Na meglátjuk mit hoz a jövő.
Ha sikerül holnap összefutni a futárral, akkor lesz MSI Z77A-G43 lapom.
Mondju0, amit eddig itt olvastam, nem túl biztató.
A Core i7 2600k-t talán probléma mentesen kezeli, de a 4 memória modult és a régi VGA-mat már lehet hogy nem. :F

(#100) rayoliviero válasza jerry311 (#99) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem Z77A-G45 van. 2500K van benne, probléma mentesen kezeli. Memória modul volt benne 2X4 GB Kingmax 1333 MHz, most Corsair Vengeance LP 1600 MHz 2X4 GB van benne, ezeket is probláma mentesen kezeli. Azt nem tudom, hogy négyet is kezel-e rendesen. Egyedül a HD6850 kártyámmal voltak kompatibilitási gondjai, de ez a probléma is elég ritkán jelentkezett. A kártyát eladtam közben, mert már nem játszok. De azóta két BIOS is kijött amúgy, ami javítja a PCI-E videókártyák kompatibilitását, amik lehet megoldják ezt a hibát.

#97: BIOS-ban meg lehet adni egy hőmérsékletet (pl. 40 fok, ha ezt eléri, akkor növeli a venti fordulatot) és egy min. venti sebességet. Szerintem nincs vele probléma.

#98: Nálam az alaplapra 29 fokot ír az Aida, terheklés és tuning hatására sem nagyon nő, mindig kb. ennyi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.