Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Hanok válasza kovsol (#450) üzenetére


Hanok
senior tag

Igen, sajnos manapság lespórolják a lapokról a digit coax-ot, nekem meg most nincs kedvem 70-80k-t kiadni erősítőre amin van hdmi, jelenleg a hifi felé ez az egyetlen utam....Megleszek Én ezzel a g45-el, köszönöm.

(#452) Hanok


Hanok
senior tag

Megjött a deszka, i3 3220-al...Egyenlőre nem bírja az xmp-t a G.skill eco-val (1.35V Cl 7) sejtelmem sincs hogy miért..Végtelen reset a vége ha enable az x.m.p....A post elég durva a régi giga lapomhoz képest...

(#453) kovsol válasza Hanok (#452) üzenetére


kovsol
titán

Érdekes nekem nagyon jól kezeli a ramot az amd -s lapom után. Próbáld meg kézzel beállítani neki és nem profilt választani. Nekem mondjuk xmp nincs aktiválva kézzel adom meg neki.
"A post elég durva a régi giga lapomhoz képest..."
ez mit takar ?

May the Force be with you!

(#454) Hanok válasza kovsol (#453) üzenetére


Hanok
senior tag

Kb 8-10 mp volt a giga logós háttér majd végigszaladt az achi driver 4-5 mp és jöhetett a boot...Most kb 3mp bekapcsolás után és win logo elkezd tölteni, és jelenleg a fáradt Win7 (kb 1 éves) negyed idő alatt bootol mint az i5 750....Persze azt csak alapon használtam...Giga lapnál a fix beállítás memóriánál az összes energiatakarékos funkció kikapcsolásával működött csak...Tehát vagy eco memória volt vagy eco prcesszor...lehet itt is ez áll fenn...Nekem igazándiból az lenne a lényeg hogy max eco mode a procin és a memórián is...Főleg hogy nem mindegy hogy 1333 cl9 1.5V vagy 1600 cl7 1,35V...Bár fogyiban lehet minimális de ez volt az elképzelés...

(#455) SkodásRics


SkodásRics
csendes tag

Sziasztok!

Fejben összeraktam a leendő konfigomat, tudnátok segíteni, hogy jó választás-e vagy sem???

ház: AEROCOOL Templarius Telum black
táp: CHIEFTEC GPS-550AB A (550W)
vga: Zotac GeeForce GTS250 1GB (AMP Edition)
hdd: WD 1000GB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3

alaplap: MSI Z77 MPOWER
proci: INTEL Core i5-3570K 3.40GHz
proci hűtő: ARCTIC COOLING Freezer i30

memória: itt milyet érdemes? milyet tudok kihasználni? ezt a kettő kit-et néztem:
KINGSTON 8192MB HyperX Predator DDR3 2400MHz CL11 KIT
CORSAIR 8192MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket! Tanácsaitokat!

Üdv.: Ricsi :)

„SKoDa...ebből is látszik, hogy eme csodát az Isten is versenyautónak teremtette!”

(#456) S. Szabi válasza SkodásRics (#455) üzenetére


S. Szabi
őstag

A Corsair biztosan jó hozzá

(#457) Amartus válasza SkodásRics (#455) üzenetére


Amartus
senior tag

Ez a vga nem félreütés? Ilyen proci mellé?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#458) kovsol válasza Amartus (#457) üzenetére


kovsol
titán

Én is ezen akadtam fent, főleg újonnan bűn már ilyet venni. Bár lehet nem játszós gép lesz. De ha valami melóhoz kell a cuda gyorsítás akkor is inkább vennék már egy újabb kártyát, mondjuk egy gtx650 -t.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#459) Amartus válasza kovsol (#458) üzenetére


Amartus
senior tag

Szerintem akkor is lenne modernebb. G92-es chip(gt8800), de hát ő tudja...
Ahogy elnézem sikerült párhuzamosan hozzászólnunk :)

[ Szerkesztve ]

Istenem, tele van csillagokkal...

(#460) SkodásRics válasza Amartus (#457) üzenetére


SkodásRics
csendes tag

köszönöm az infokat! :)

a videokártya a mostani konfigban van, és marad az új gépben is egy kicsit, újévig kibírja ezzel a kártyával is! :]

Zotac GTX-660Ti 2gb lesz majd

Corsair helyett, még néztem a Kingston HyperX Genesis 1600MHz 2*4gb xmp-s verziót

[ Szerkesztve ]

„SKoDa...ebből is látszik, hogy eme csodát az Isten is versenyautónak teremtette!”

(#461) kovsol válasza SkodásRics (#460) üzenetére


kovsol
titán

Olyan ramot vegyél ami 1,5V -on üzemel. Corsair amúgy szerintem jobb választás, de kérdezz rá szerintem a ram -os topicban.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#462) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Msi Z77A-G45 lapban tuningoltam az i5-2310 procimat 3,4 GHz-re, de nem akarja visszavenni a szorzót, mindig maxon megy a proci, terhelés nélkül is. Régen, amikor ezzel a lappal tuningoltam a 2500K-t, annál visszavette a szorzót.
Cpu feszültség auton van most.
Azt írták nézzem meg be van-e kapcsolva a speedstep. De nem is találok ilyen beállítási lehetőséget.

(#463) kovsol válasza rayoliviero (#462) üzenetére


kovsol
titán

[link]
Enhanced Intel Speedstep = EIST
a képen is látszik, hogy eist nek van írva
C1 -t és egyéb energia takarékos cuccokat is nyugodtan betolhatod neki szerintem. Én mindent bekapcsolva hagytam.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#464) radi8tor válasza rayoliviero (#462) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

EIST névre hallgat.

⭐ Stella

(#465) rayoliviero válasza kovsol (#463) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kösz. EIST be volt kapcsolva eddig is, ahhoz nem nyúltam. De nem veszi vissza CPU-Z szerint, viszont Aida szeint 1600-ra is vissza szokott ugrani. Arra gondoltam, hogy a Cpu-Z mutatja rosszul és valójában visszaveszi. :F De a másik topikban azt mondták, hogy megbízhatóan mutatja a Cpu-Z. És ha nem tuningolom, akkor Cpu-Z szerint is visszaugrik az órajel üresjáratban. Szóval nem értem. Lehet a legújabb BIOS miatt, mert már másra nem tudok gondolni.
Az energiatakarékos cuccokat pedig bekapcsoltam mindet.

[ Szerkesztve ]

(#466) kovsol válasza rayoliviero (#465) üzenetére


kovsol
titán

Nyomj egy jobb kattintást a cpu-z -re és látni fogod mind a négy magnak az órajelét. Lehet pont az első mag nem szokott visszaállni. Amúgy meg lehet a windows át van állítva teljesítmény centrikusba és azért nem veszi vissza.

May the Force be with you!

(#467) rayoliviero válasza kovsol (#466) üzenetére


rayoliviero
veterán

Windows kiegyensúlyozott módban van.
Ok, ezt kipróbálom. Akkor megint belövöm a tuningot, mert most alapon van.

Turbot, hogy állítsam be?

Proci 3,4

Turbo
1. mag:3,8
2.3,7
3.3,6
4.:3,5

Így állítottam eddig. Enhanced turbo pedig ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#468) kovsol válasza rayoliviero (#467) üzenetére


kovsol
titán

Soha nem tuningoltam nem K -s procit. Én csak betolom neki 44-re a szorzót és nincs varia :)

May the Force be with you!

(#469) rayoliviero válasza rayoliviero (#467) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megint tuningoltam és megnéztem CPU-Z-ben a magokat jobb gombbal, mindegyik 3400 MHZ-en megy. :(

Beállításaim:

Neked 2,7-es BIOS van?

[ Szerkesztve ]

(#470) kovsol válasza rayoliviero (#469) üzenetére


kovsol
titán

Igen az a bios van fent. Én mondjuk standard módban állítgattam be a dolgokat magam neki, mert én elég sok feszültséget adtam meg neki manuálban. Adjust cpu ratio ugye nekem állítható aztán nagy varázslást nem igényel.
Amúgy nem látok semmi kirívóan rosszul beállított dolgot ami miatt lehet ez a gond. Esetleg az a CPU phase control nem tudom mit csinál. Az enabledre rakva ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#471) rayoliviero válasza kovsol (#470) üzenetére


rayoliviero
veterán

CPU phase magának kapcsolhatja a fázisokat, ha auto-n van. Csak nálam nem lehet tuning esetén beállítani auto-ra, mindig disabledre ugrik. Pedig régen lehetett... :F Lehet ezért küldi örökké maxon...
Nekem standard módban nem engedi állítani a szorzót, csak oc genie módban, ezért kénytelen voltam ott állítani. Régen engedte 2500 K-nál. Lehet, mert nem K-s a proci, így nem engedi csak OC Genie módban, ott pedig a CPU phase-t nem lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#472) rayoliviero válasza kovsol (#470) üzenetére


rayoliviero
veterán

Click Bios-al is próbáltam. Az be tudta állítani standard módban a tuningot és a Cpu phase-t is auto-ra. De vagy 10-szer újraindult a gép és leállt utána, már azt hittem CMOS reset kell, de utána valahogy beállította a BIOS-ban.
De sajnos a szorzót így sem veszi vissza. Úghogy már elfogyott minden ötletem, hogy mi lehet a baja.

(#473) rayoliviero válasza rayoliviero (#472) üzenetére


rayoliviero
veterán

Letöröltem a Click Biost, újraindítottam és beléptem a rendes BIOS-ba és visszaállítottam alapra. Utána ment is a gép rendesen, később kikapcsoltam, majd vissza és nem akart képet adni, újraindítottam, akkor meg csak újraindult és rögtön leállt folyamatosan, addig csinálva ezt még ki nem kapcsoltam. A Click Bios tuning után csinálta ezt korábban, de magától megjavult. De most nem akar megjavulni és elindulni rendesen. Elemet is kivettem, Cmos gobot is nyomtam, de továbbra is csak újraindul és rögtön leáll?
Mi lett vele? :( (Most a laptopomról írok)

[ Szerkesztve ]

(#474) rayoliviero válasza rayoliviero (#473) üzenetére


rayoliviero
veterán

Elszállt a BIOS? Bármit csinálok vele folyamatosan újraindul.
Valakinek nincs valami ötlete?
Elem vagy 15 percre volt kivéve, CMOS kapcsolót közben pedig benyomtam vagy 10 másodperce. Ez alatt ki volt kapcsolva a táp.
Így kell egyáltalán a CMOS resetet csinálni? Jumperrel nem lehet állítani, csak gombbal.

[ Szerkesztve ]

(#475) kovsol válasza rayoliviero (#474) üzenetére


kovsol
titán

A hátlapon is van egy cmos törlő gomb, szét se kell szedni a gépet [link] a felső két usb alatt ami van kis pici fekete.

Mikor a ram időzítéseket csináltam akkor szált el nekem és csak egyszer benyomtam a kis gombot utána ment is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#476) rayoliviero válasza kovsol (#475) üzenetére


rayoliviero
veterán

Probaltam, nem hasznal.

(#477) rayoliviero válasza rayoliviero (#476) üzenetére


rayoliviero
veterán

Alaplapi cmos erintkezoket is osszeerinttem, de semmi. Elemkivetel sem segitett.
A Click Bios tonkretette az alaplapot.

(#478) kovsol válasza rayoliviero (#477) üzenetére


kovsol
titán

M-Flash
Features
- Backup/Restore Your BIOS to/from Any USB Flash Disk
- Avoid Unnecessary Repair Due to Accident Failures During The Upgrading Process
- Earn more BIOS Lifespan by Reducing Unnecessary Rewriting Process

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#479) rayoliviero válasza kovsol (#478) üzenetére


rayoliviero
veterán

Usb-rol ez hogy indul el? Mert eddig BIOS-ban tudtam csak m-flash-el frissiteni. De most ugye serult.
Toltsek le egy pendrive-ra egy BIOS-t es fel fogja igy tenni?

[ Szerkesztve ]

(#480) rayoliviero válasza kovsol (#470) üzenetére


rayoliviero
veterán

Sikerült feltennem a pendrive-ról valahogy. Rámásoltam a legújabb BIOS-t, beledugtam a gépbe és hagytam, hogy hagy induljon újra egy párszor, bejött a BIOS, én pedig firssítettem M-Falsh-el a legújabbra.
Aztán megcsináltam a szokásos beállítasaimat és volt egy olyan, hogy Smart connect technology. Ez kikapcsoltam és azután nem jött kép.
Eslő alkalammal is emlékszem, hogy kikapcsoltam és nem jött kép, utána újraindítottam és utána magától kezdte csinálgatni az újraindítgatást, leállítást. Akkor lehet nem is a BIOS-al volt baj? :F De mi köze ennek a Samart connecnt technologyhoz nem értem. Azt sem tudom, hogy az mit csinál. De most bekapcsolom.

Nagyon köszönök minden segítséget. :R

(#481) rayoliviero válasza kovsol (#466) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az órajelet még mindig nem veszi vissza. Pedig jó lett volna neki egy kis tuning, mert nemsokára jön a 7850. Alapon is kihajtja a procim, de azért jöhetne az a plusz 500 MHz. :D

(#482) kovsol válasza rayoliviero (#481) üzenetére


kovsol
titán

Ez a kihajtja dologtól mindig kiráz a hideg. Van olyan játék ami max 1-2 magot használ, oda bizony kell az órajel. Van ami használja mind a 4-t. Csak, hogy megnyugtassalak van olyan játék amihez bizony még az én procim is kevés a maximális kihajtáshoz !

May the Force be with you!

(#483) rayoliviero válasza kovsol (#482) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ertem. Majd kesobb en is 3570k-t akarok amugy, az tobbnyire azert mindenhez alkalmas.
Amugy azt nem ertem, hogy a feladatkezelo szerint a procihasznalat 1%, de Cpu-Z szerint megis max. 3400-on megy minden mag.

(#484) Hanok


Hanok
senior tag

Be lehet lőni azt hogy az integrált GPU menjen desktop, net, video alatt, és ha kell a kraft akkor elővegye a diszrét VGA-t? Mintha olvastam volna erről valahol...

(#485) rayoliviero válasza kovsol (#470) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megoldottam máshogy az i5-3210 tuningolását. Ezzel a beállítással visszaveszi a feszültséget és szorzót is:

TDP-ét felnyomtam 150 W-ra (Ha 125-re leveszem, akkor csak 3100 MHz-en tud menni a proci max.). CPU feszültség: Auto. Energiatakarékos energiagazdálkodás.
Turbot pedig beállítottam:
1. mag:3800 MHz
2. 3700
3. 3600
4.: 3500

Így most látszólag alapórajelen jár, de mégsem, mert Linx alatt terhelve 3400-an megy minden mag, ha pedig nincsen minden mag terhelve, akkor felugrik 3600 körülre is.
Ennek a beállításnak van valami hátránya, vagy hagyhatom így?

(#486) mimi82


mimi82
tag

Sziasztok!

processzorok:
I7 2600/I7 2600K
i5 3570/i5 3570K Még nem döntöttem :)

Erről a lapról vélemény?
Érdemes megvenni ,vagy nézek más?

Előre is köszönöm.

Üdv.:
Imi

(#487) viktor82 válasza mimi82 (#486) üzenetére


viktor82
őstag

Ezekhez a procikhoz legalább GD55-et,ha tuningolni akarsz :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#488) kovsol válasza viktor82 (#487) üzenetére


kovsol
titán

G45 is elég már neki, nálam 4800Mhz is stabilan megy benne. Viszont ez alatt totál felejtős.

May the Force be with you!

(#489) mimi82 válasza viktor82 (#487) üzenetére


mimi82
tag

GD55 Drága :)
Tuning nem lesz.Nem értek hozzá. :) Ha még is lesz bizonyos mértékig húzható MSI Z77A-G41?
A keret 30.000-ig elmegyek.
Olyan gépet akarok.Nem kell újítani 2 évig. :)

(#490) viktor82 válasza kovsol (#488) üzenetére


viktor82
őstag

8 fázisú tápellátás elkél már 4.5ghz felett :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#492) kovsol válasza mimi82 (#489) üzenetére


kovsol
titán

G41 -t hanyagolnám mindenképp, még hűtés sincs a vrm -en.
Ha meg nem akarsz tuningulni komolyabban fölös a K -s proci.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#493) viktor82 válasza #46372352 (#491) üzenetére


viktor82
őstag

A gyártó honlapján

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#494) mimi82 válasza kovsol (#492) üzenetére


mimi82
tag

Melyik lapot választanád 30000Ft alatt?
Márka nem számít.

Két 5-ös processzorokat 5000Ft különbség az árba. :B

(#495) kovsol válasza mimi82 (#494) üzenetére


kovsol
titán

Milyen alaplapot vegyek topicba tedd fel ezt. Szerintem ott több ember is tud segíteni.

May the Force be with you!

(#497) mimi82 válasza kovsol (#495) üzenetére


mimi82
tag

Köszi. :R

(#498) viktor82 válasza #46372352 (#496) üzenetére


viktor82
őstag

Igaz,Asus lapoknál van feltüntetve :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#499) Amartus


Amartus
senior tag

GD65-ös lapom van és ki szeretném próbálni a lucid mvp-t. Drivert a honlapról le lehet tölteni, de aki esetleg kipróbálta és működött nála, az nem írna valamit rövidet arról, hogy mit, hogyan csinált? Tapasztalt-e különbséget a meglévőhöz képest?
A proci i5-3550, a vga gtx670top. Amint látni, nincs teljesítmény problémám, csak próbálni szeretném.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#500) Kolondrum


Kolondrum
félisten

3DMark 11 eredmények(#6598) radi8tor1 Látom neked is bugos a BLCK. 17.5-ben van javítva, de nekem a 17.6-ban is jelen van. OC alatt hajlamos előjönni, főleg akkor amikor OC profilt hívok elő és mentek el. 100-at mutat, de win alatt már 100.5-öt mutat. Nem zavaró, de van megoldása. A biosban újra be kell írni a 10000-et Hz-ben és rámenteni. Ha nem javul akkor írj be pl 9999Hz-t, mentsd, majd újra belépsz és most írod be a 10000-et- majd mentés.
Én pár napja tettem fel a 17.6-ot. A 17.3 alatt elmentett OC profil menni megy 17.6 alatt, de írja, hogy változott a bios.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.