Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#946) t-motion


t-motion
csendes tag

Üdv mindenkinek! Sajnos régóta küzdök ezzel az alaplappal.
Az előzmények: KB 1 éve vettem az alaplapot (MSI K8N SLI Platinum) egy barátommal (ő is vett ugyanezt), az első pár hónapban nem volt probléma. De a barátomnál a processzorral és a memoriával szenvedett. A processzort nem engedte húzni, és csak egy memóriakártyát fogadott el. Megijedtem,hogy nálam is ez lesz (anno nekem csak 512Mb ramom volt) elkértem egy 512-est és nálam ment. Megnyugodtam. Aztán idén júniusban egy rendezvényen vállaltunk némi szervezői szerepet és két gép kellett(köztük az enyém is). kiderült a rendezvény egy 50 éves művházban 50 éves elektronikával volt felszerelve. Ismerősöm hozott egy UPS-t. /Bár otthon nekem is van,de nem gondoltam volna hoyg kellene/ Szóval az 50 éves, kitudja milyen feszültségingadozású helységben az UPS-en keresztül helyeztem áram alá a gépem. Egy indítás volt. Több nem. Az alaplap kampec. (Hozzá kell tenni, hogy bele lett rakva egy hangkártya és azt sem volt hajlandó felismerni, semmi hang) Szerviz. 1 hónap. (azt mondták, hogy valami elsült)
Csere: MSI K8N SLI F
Ami most van: Az új alaplaphoz nem raktam újra az XP-t. Minden tökéletesen működött. 1 hete bekapcsoláskor kiírta, hogy : ... preformance is overclocking, ... Egy dekát nem húztam a processzoron. És még is nyafogott. Bios reset. Minden OK. (kivéve a néhai IDE kábeles nyűgöket.)
Okt 24: Egy nem várt áramszünet ismét be tett neki. Secondary IDE-n lévő wichestert nem látja (Zsír új kábellel sem.) Plusz nem tudom ki kapcsolni a Raid-et...
-----
szóval csupa öröm ez az alaplap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.