Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45101) baal-amiga válasza ADAM1337 (#45100) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Teljes rendszer mentéséhez a cwm backupja ideális, appok mentéséhez titaniumot használok.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#45102) hargitomi válasza baal-amiga (#45101) üzenetére


hargitomi
tag

Ígyvan, ha már mindent leakarsz menteni, simán csinálsz egy nandroid backupot cwm-ből.;) Minden ugyanolyan marad

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#45103) fa4hu válasza ADAM1337 (#45100) üzenetére


fa4hu
őstag

Ha ugyanabból a sorozatból újabb nighly-t teszel fel, akkor nem kell data wipe, és minden beállításod megmarad. Ha más ROM-ot, akkor a Titanium Backup alkalmazással tudod lementeni magát a programot és annak adatait is. Az ebből történő visszaállítás általában jól működik, de egyes alkalmazásoknál az adat-visszaállítás gondot okozhat, főleg, ha a különböző CM sorozatok vagy CM és *IUI között mozogsz.

[ Szerkesztve ]

(#45104) Shyciii


Shyciii
veterán

Eljött az idő. Én is ebúcsúzom ettől a topictól. Véget ért a Defy-s "móka".
Köszönöm mindenkinek a segítséget, legfőképp domerator-nak, somi52-nek, szabof1-nek, Z0C!-nak.
Mindenkinek további jó rommolgatást, és Döfi-használatot kívánok!

U.i.: legyetek rosszak ;]

(#45105) szabof1 válasza Shyciii (#45104) üzenetére


szabof1
őstag

Mit vettél helyette?

(#45106) Shyciii válasza szabof1 (#45105) üzenetére


Shyciii
veterán

Samsung Galaxy S Advance.
Defy-t meg ha visszakapom a szervíztől, akkor mehet fel az expressz.hu-ra. Egész új lesz, lévén új alaplappal, és új akksival fog rendelkezni.

(#45107) somi52 válasza Shyciii (#45106) üzenetére


somi52
őstag

Köszi szépen sok sikert az ùj telohoz

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#45108) szabof1 válasza Shyciii (#45106) üzenetére


szabof1
őstag

Ránéztem a tesztjére. Nem túl nagy, kétmagos, van elég memória benne, a kamera is jónak tűnik, előlapi kamera is van. Csak nem strapatelefon. Egész jónak tűnik.
Persze ez árfüggő. Megkérdezhetem, hogy mennyiért jutottál hozzá?

(#45109) szoke12 válasza etooo (#45093) üzenetére


szoke12
őstag

Köszi, akkor lesz először egy cm7, aztán ha minden ok a 10-el, pár hónap múlva felrakom neki azt is.

(etooo, milyen kicsi a ph!....)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#45110) Z0C! válasza Shyciii (#45106) üzenetére


Z0C!
őstag

Használd egészséggel, remélem megváltás lesz :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#45111) Gábris27.


Gábris27.
csendes tag

Sziasztok!

Közel 2 éves a telóm és most elkezdett sza.akodni az akksim.
Kérdésem az lenne,hogy a neten láttam olyat,hogy 3500mAH akku+hátlap.
Érdemes azt megvenni,jól kezeli a telefon?
Köszi!

(#45112) Z0C! válasza Gábris27. (#45111) üzenetére


Z0C!
őstag

kezelni kezeli, csak már nem vízálló :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#45113) Shyciii válasza szabof1 (#45108) üzenetére


Shyciii
veterán

OFF

szabof1

4"-os, amilyet kerestem. Kvázi egy mini Galaxy S2. Megfelelően erős. Gyakorlatilag hardverileg mindenben veri. Strapa része nem érdekel, mert én eddig sem merítettem vízbe, de még esőben sem telefonáltam. Annyira vigyáztam rá, hogy még a rögzítőfüleg sincsenek megrepedve, mint sok más embernek. Lesz rá ICS, de már a Samsung által átvariált GB is tartalmaz olyan dolgokat, ami Defy-nél csak custom romban volt benne. Egyetlen hátránya amúgy ez. Nincsen rá custom rom, de ez gyanítom meg fog változni, mert új teló. XDA-n már követelnek a felhasználók egy külön topicot, szal majd beindul. 78e-ért jutok hozzá ma.

somi52

Köszi.

Z0C!

Köszi, ámen :)

[ Szerkesztve ]

(#45114) szabof1 válasza Shyciii (#45113) üzenetére


szabof1
őstag

Köszi az infót. :R
Remélem, meg lesz az XDA támogatottság is hozzá - talán ez a legfontosabb.

Remélem, ez a telefon jobban viselkedik majd, mint a Defyd. :)
A legjobbakat!

(#45115) Gábris27. válasza Z0C! (#45112) üzenetére


Gábris27.
csendes tag

Az nem biztos,hogy nagy baj nekem.
Tovább is bírja vele meg minden?

(#45116) Z0C! válasza Gábris27. (#45115) üzenetére


Z0C!
őstag

talán 6órával...de ha visszaolvasol ki lett tárgyalva :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#45117) Shyciii válasza szabof1 (#45114) üzenetére


Shyciii
veterán

Szívesen, de igazából én tartozom köszönettel. Az elmúlt időben sok topicot, leírásokat olvasgattam, és meg kell mondjam, a leírásaid, és ahhoz kapcoslódó fórumod példaértékű. Egyszerű, könnyen értelmezhető, és logikus, és foglalkozik a "válságos pillanatokkal" is. Minden fórumnak kellene egy ilyen ember, és leírás. Azt hiszem a leírásaid nélkül tavaly nem jött volna meg a kedvem a custom romok terén. Szóval minden tiszteletem a Tied! :R

Alapvetően jól viselkedett a Defym. Abban szerencsém volt, hogy a CM7.2, és összes MIUI romokkal is jól viselkedett (egyedül a White Rabbit-al voltak gondjai), de be kell látnom, hogy a Defy-t kinőttem, és elég volt abból, hogy ahány Defy annyi féleképpen viselkedik. Ez így már nem mehetett tovább (nem mellesleg nem irigylem ez miatt sem Wajk-ot, sem Quarx-ot. Bazi nehéz lehet így normális custom romot generálni...).

És köszönöm a jókívánságokat :)

(#45118) szabof1 válasza Shyciii (#45117) üzenetére


szabof1
őstag

:B :R

(#45119) RootRulez válasza Shyciii (#45106) üzenetére


RootRulez
félisten

Szia!

Cimborám is most vett egy Advance-t és elég jó csak kár, hogy Samsung. :)

Amúgy az már nekem kicsit nagy, azaz oda kell figyelni, hogy ki ne billenjen a kezemből...

Mindenesetre használd egészséggel és leld benne sok örömöd! Üdv!

═════════════════════════════════════════

(#45120) Shyciii válasza RootRulez (#45119) üzenetére


Shyciii
veterán

Köszi :) Minden jót Neked is!

(#45121) Disque


Disque
aktív tag

Sziasztok

Pár napja szolgáltatót váltottam, a vodafonról telenorra. A sim kártya cseréje után viszont azt vettem észre hogy a telefon töltöttsége éjszaka wifi és mindenféle adatforgalom letiltása mellett eddig a vodafonos kártyával kb 2 óránkén csökkent 1%-ot most a telenoros kártyával fél óránként csökken 1%-ot vagyis kb 4x annyit fogyaszt a teló készenlétben.
A térerő mind a két szolgáltatónál fullos. Nem lehet hogy a telenor valami másmilyen basebandot használ?
A sim természetesen új, ráadásul micro sim kártyaként is lehetne használni tehát az sem lehet hogy egy régebbi típust kaptam. Remélem tudtok rá valami magyarázatot.

(#45122) miyu válasza Disque (#45121) üzenetére


miyu
tag

nekem is hasonló az érzésem

külföldre vittem a defy+ -t , ott vodással használtam, itthon telenorral és máshogy merültek (mmint telenor jobban)

okot nemtudok mondani

(#45123) Hajas Mao válasza Disque (#45121) üzenetére


Hajas Mao
tag

Én is telenoros simmel használom, de volt szerencsém t-mobilossal is használni. Kb. másfélszer addig bírta ugyanolyan felhasználással.

(#45124) Uncool Ben


Uncool Ben
tag

Sziasztok, Defy-ra váltanék Spica-ról. Buherálással eléggé képben vagyok, amennyire csak lehetséges széttuningoltam a telefonom, a kérdésem pedig az lenne, a Defy lezárt bootloadere milyen hátrányokkal jár CM9/10 alatt. Konkrétan az a kérdés, hogy a CM10 GB kernellel használva mennyi funkcióvesztéssel jár, mennyire szuboptimális az ideális JB kernelhez képest ez a párosítás? Vagy esetleg Kexec működik a Defy esetében? Nem igazán vágom a témát CM7 fölött, mivel a Spicán az a legutolsó buherált verzió, és ott a GB kernel passzol a CM7-hez.

(#45127) Hajas Mao válasza göröGÖRÖ ? (#45126) üzenetére


Hajas Mao
tag

Nálam domerator féle smartass a nyerő még mindig. Vsel értéket telefonoktól és romoktól függően változnak.

enable 1
load_all 0
scaling smartass
clk1 400
clk2 700
clk3 1000
vsel1 24-26
vsel2 34-36
vsel3 54-56
smt_min_cpu_load 25
smt_max_cpu_load 65
smt_awake_min_freq 600000
smt_sleep_max_freq 400000
smt_up_min_freq 1000000
smt_wakeup_freq 700000
smt_ramp_up_step 100000

(#45128) Kbali válasza Disque (#45121) üzenetére


Kbali
nagyúr

Simán lehet, ha pl.: messzebb van a torony, esetleg ha utazol sokkal többet kell kutatnia a jel után.
Környezetemben szinte mindenki fúj a Telenorra, mert egyre gyengébb a szolgáltatás minősége (főleg lefedettségben vidéken).

[ Szerkesztve ]

(#45129) fa4hu válasza göröGÖRÖ ? (#45125) üzenetére


fa4hu
őstag

A Defy SD-kezelése elég sajátos, a gyors kártyákat gyakran lassan kezeli, így az Antutu-ban mért értékek sem mindig megbízhatóak. (Amit írtál, az átlagos, szerintem.)

(#45130) Nandivagyok


Nandivagyok
aktív tag

Azt tudja valaki, hogy a már magyarul is működő voice search parancsai, mint pl "listen to xy" , "set alarm" "send sms to..." hogy vannak magyarul? :D nekem mindegyik próbálkozásra keresést kezdett, nem pedig végrehajotta a parancsot.

(#45131) szabof1 válasza Uncool Ben (#45124) üzenetére


szabof1
őstag

Hát egy friss ICS kernel biztosan sokat dobna rajta, de így sem rossz ez a friss CM10 (JB) a friss hozzászólások alapján. Mindennapos használatra alkalmas.
A zárt bootloadernek előnye is van: nehéz igazán téglázni a Defyt. :)

Ha megveszed, akkor olvasd el a leírásaimat a blogomban és utána mehet a buherálás. :D

(#45133) ADAM1337 válasza hargitomi (#45102) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A lényeg amit szeretnék, ha a cm10-et felrakom ne kelljen a gapps-ot meg minden ui-t újra konfigolnom hanem úgy rakjam fel hogy alapértelmezetten be vannak állítva ahogy én állítottam be, a programokat meg feltudom rakni az nem gond.
Ezt meglehet a cwm-esből ?

(#45134) teo77 válasza Shyciii (#45104) üzenetére


teo77
őstag

De sajnálom! Igazán színessé tette a személyed a Defy-mélyvizet! A legjobbakat a jövőre nézve!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#45135) szabof1 válasza ADAM1337 (#45133) üzenetére


szabof1
őstag

Ha most is CM10-ed van, akkor csak simán frissíted. Ez azt jelenti, hogy a szokásos telepítéshez képest kihagyod a Wipe data/Factory Reset műveletet a CWM-ben. Minden más megegyezik.
Így nem csak a beállításaid maradnak meg, hanem az összes adatod és a telepített programok is. Kényelmes és biztonságos módszer.

[ Szerkesztve ]

(#45136) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Quarx hogy áll a CM10-zel? Mert Epsy megint szabadságra ment úgy néz ki.

(#45137) kat10 válasza x.pet (#44672) üzenetére


kat10
tag

mindent megtaláltam csak azt nem tudom mit és hol kel kell át állítani és milyen értékre
ebben tudnál segíteni?
előre is köszi

Go Pats

(#45138) applause


applause
aktív tag

Segítséget kérnék.
Hódmezővásárhelyi user-t keresek aki a Defymre visszatöltené a gyári ROM-t. A telefonon gyári ROM van, de rootolva lett.
Üzenetet PÜ-ben kérem.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#45139) Halo válasza szabof1 (#45135) üzenetére


Halo
senior tag

Nah, jah. Kivéve az ébresztő appot, ott törlődnek az időpontok... érdekes ugyanakkor, hogy az egyéb ébresztő beállítás megmarad: pl alapértelmezett ébresztőhang...

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#45140) KaiotEch válasza applause (#45138) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem nehéz! De attól, hogy rootolva van nem kell új .sbf-et felhúzni, csak a root-ot leszedni(1. hsz). Bár én értelmét nem látom leszedni épp az a jó.

[ Szerkesztve ]

(#45141) szabof1 válasza Halo (#45139) üzenetére


szabof1
őstag

Ez érdekes. :F Ha a data particiót nem töröljük, akkor hogyan tűnnek el az ébresztési időpontok?
Mondjuk én ezt nem tapasztalhattam meg, mert a gyári ébresztőket sosem használtam.

(#45142) hodostamas válasza szabof1 (#45141) üzenetére


hodostamas
addikt

Szintén eltűnik :) Valószínűleg valami módosítás történik az alarmal kapcsolatban és a régi beállításokat semmisnek tekinti.

(#45143) #71562240 válasza RootRulez (#45119) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha rövid a kezed, toldd meg egy lépéssel.

(#45144) Meddu


Meddu
tag

Sziasztok!
Valaki vásárolt már ebayen aksit Defyhez? Mert az enyém kissé megpúposodott.
Milyet érdemes venni?

(#45145) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Zöld lencsés Defyre,szeretném felrakni a legújabb Wiui romot,milyen stock romot ajánlatok hozzá? CEE? Nordic?

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#45146) Mauzes


Mauzes
őstag

Valami szaki segítsen nekem, kérem, mert megőrülök! Nem tudok backup-olni recoveryben!

Először full wipe-pal telepítettem a WIUI 2.5.27-et 2ndinit 2.3-mal, a backup all megfagyott (egy darabig menti a fájlokat, majd a backing up system résznél megfagy), akksi ki/be segített csak. Aztán full wipe-pal telepítettem CM7.2 stable-re a White Rabbit 1.6-ot ugyanazzal a 2ndinit fájllal, backup all megfagyott. Gondoltam, megpróbálom a 2ndinit 1.7-tel, azzal nem is sikerült a WR1.6-ot elindítani telepítés után, totál bootloop-os lett a teló. Ezután leszedtem a 2.3-as 2ndinit-et más forrásból, de a backup all most is megfagy.

Mi lehet ennek az oka? Egy full backup híján eléggé meg vagyok lőve, ha új ROM-okat akarok poénból próbálgatni...

MÁS: olvasom itt, hogy a BOOSTEDassV2 cpu governor-t próbálgatják az emberek, és milyen jó. Ehhez kell valami spéci dolog, hogy elérhető legyen? Mert nekem a CWM CPU settings alatt nincs ilyen opció, csak boosted. A Beállítások CyanogenMOD/Teljesítmény résznél látom ezt a lehetőséget is, de azért inkább CWM alatt babrálnék a cpu-val. Amikor itt átállítottam, akkor megnéztem a bootmenu-ben, és ott ugyanúgy Ondemand-et mutatott...

(#45147) Halo válasza szabof1 (#45141) üzenetére


Halo
senior tag

nekem megfelel, elég amit tud. legközelebb próbaképpen próbáld ki - no, szépen megaszondtam :) kíváncsi vagyok a tapasztalatodra!

ha Te éppen nem cm10-ezel, akkor valaki vegye felhívásnak, s jöjjön táncba - köszönettel! :)

(tuti a cm10-es 0822-es bootscreen :) )

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#45148) spider1111 válasza Halo (#45147) üzenetére


spider1111
csendes tag

Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy ha wiui romban (2.5.27) felülírok pár appot cm7es fileokkal (pl. gallery, camera), kell e valamit még buherálnom vagy jó lesz a flashelés!?

(#45149) Black Phone


Black Phone
senior tag

Van egy olyan problémám,hogy miui 2.4.20 as van a telefonon.autós töltővel csak addig tölt ameddig be nem kapcsolom a navigációt. Ez mitől lehet?

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#45150) spider1111 válasza Black Phone (#45149) üzenetére


spider1111
csendes tag

milyen navi? próbáltad mással is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.