Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45351) Puculo válasza hokins (#45346) üzenetére


Puculo
aktív tag

A progit leszedtem, de megfeledkeztem a másik dologról, amit nem írtam meg előzőleg, ugyanis a sim zárat időnként aktiválja valami, telefonálás közben is. Lehet hogy vírus? :W

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#45352) hokins válasza Puculo (#45351) üzenetére


hokins
addikt

Nemhinném hogy vírus, de semmit nem vesztesz vele ha pl az avg-t futtatod.

(#45353) #71562240 válasza errrtu (#45343) üzenetére


#71562240
törölt tag

Idézlek:
"Kár, hogy hozzád csak az "odavetett félmondatom" jutott el és az alapján ítélsz meg."

Dehogy! Egyrészt nem is ítéllek meg, másrészt nem is csak azt az odavetett félmondatodat ismerem tőled, hiszen régóta rendszeresen korrekten és akár hasznosan vagy jelen a fórumon, ez nyilvánvaló. Az az odavetett félmondatod azonban nem volt korrekt, már csak azért sem, mert a kolléga még kapott is választ korábban a kérdésére, tehát a "casus belli" még koholt is volt. :D tzl kolléga is emiatt reagált, ez nem volt helyes tőled, mint ahogy nagyjából el is ismerted, úgyhogy túl is van tárgyalva. Felejtsük el, gondolom.
Az egyfejű sárkányok néha nagyon mimózák tudnak lenni, lásd még Süsü... :D

[ Szerkesztve ]

(#45354) kakukkmarci válasza kakukkmarci (#45154) üzenetére


kakukkmarci
senior tag

Ezek a problémáim továbbra is fennállnak, hálás lennék a segítségért !!! :F

noob... rooter... geek

(#45355) t181


t181
senior tag


link
Lepottyant...Az nem látszik melyik sarkára, de az eredménye megvan...
A kérdésem az lenne, hogy mit lehet vele kezdeni?
Vidéki vagyok, az nem megoldás, hogy beviszem egy pesti szervizbe.(gondolom e-care..)

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#45356) somi52 válasza kakukkmarci (#45354) üzenetére


somi52
őstag

Kezd az elejétöl 2.2sfb utàna a v4 az appokat ne tbvel hanem csak simàn rakd fel én app backup restoret hasznàlok ez mindig okés

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#45357) StefanBraun


StefanBraun
aktív tag

Feltettem White Rabbit 1.6 ot.A kérdésem az lenne hogy feltöltöttem 100% ra az akkumulátort,levettem a töltőről ezután bekapcsoltam a wifit és 30 perc múlva 14% al kevesebb volt az akkutöltöttség ,amit elég soknak találok.Mi a véleményetek erről?Esetleg battery calibrálás segíthet?Az előző wajkiui 2.5.27 nél nem tapasztaltam ilyet.
És még a teljesítmény beállításoknál melyiket ajánljátok?BoostedassV2-smartassV2-ondemand-userspace-performance.esetleg valaki eltudná mondani mi a külömbség ezek között?Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#45358) Nandivagyok válasza t181 (#45355) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Ha él még a garanciád, nem tudom hogy javítanak-e saját hibádból okozott sérülést, vagy van-e ilyesmire biztosításod. Ha pedig nem akarod Bp-en szervizeltetni, elég költséghatékony megoldás, ha ebayről rendelsz egy új kijelzőt.
Én az érintőt repesztettem be és én is a házi javítás mellett döntöttem. Bevált :)

(#45359) somi52 válasza Nandivagyok (#45358) üzenetére


somi52
őstag

Egy hangszoro csere milyen nehéz feladat hàzilag

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#45360) Nandivagyok válasza somi52 (#45359) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Szét kell bontani a gépet, ami nem vészes, bár célszerszám kell hozzá. (Torx t5) Nekem speciel nem kellett kicserélnem, mert az új előlapba bele volt építve a fülhangszóró. Kb 20 perc volt lebontani és összerakni, gyakorlott kéznek kb 5. Az összeszereléssel mondjuk elakadtam, mert szorult egy csavar, de ha kaptál már szét bármit is, menni fog. Youtubeon van tutorial is.

[ Szerkesztve ]

(#45361) somi52 válasza Nandivagyok (#45360) üzenetére


somi52
őstag

Köszi

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#45362) errrtu válasza #71562240 (#45353) üzenetére


errrtu
aktív tag

:R

OnePlus3

(#45363) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

CM10 most mennyire éli túl az író-váltást? (Epsy -> Quarx) Vagy induljak SBF-el? :F

(#45364) hodostamas válasza KaiotEch (#45363) üzenetére


hodostamas
addikt

Data wipe/cache/dalvik elég.

[ Szerkesztve ]

(#45365) KaiotEch válasza hodostamas (#45364) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszi. Amúgy észrevettétek, hogy a recovery még ICS néven szerepel? :)

(#45366) kymco válasza KaiotEch (#45365) üzenetére


kymco
veterán

Igen :)

www.refujvaros.hu

(#45367) sellas


sellas
tag

Sziasztok!

Anno rengeteget olvasgattam ezt a topicot, amikor új volt a Defy, de egy ideje már sajnos nincs időm követni, szóval lehet ezt a kérdést kitárgyáltatátok már, akkor előre is bocs. :) Szóval, más is tapasztalta hogy CM 7.2 stable-ön komoly térerő problémák vannak? Pontosabban: volt korábban hogy 1 napig, órákig nem talált hálózatra, és szívta le az akksit emiatt, engem nem lehetett elérni (újraindítás megoldotta általában), mióta baseband-et váltottam a készülék beállításoknál 3.4.x-ről 3.4.145-re, ez nagyjából megoldódott, már "csak" az a gond, hogy belső térben, lakásban, irodában szinte soha nincs adatforgalom (ami nem wifi, a wifi jól működik), lehetetlen netezni, ha közel viszem az ablakhoz, javul..

Készülékprobléma lehet? Bár olvastam külföldi fórumokon, amit Google kiadott, hogy más is tapasztalt ilyen gondokat CM 7.2.-vel. A legújabb nightly talán megoldja? Próbáljam ki az miui-t, az talán még jobb is? Köszi a segítséget!

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#45368) sellas válasza sellas (#45367) üzenetére


sellas
tag

Egyébként meg azért sokszor fagy a kicsike (nem teljesen a "gép", csak bizonyos progik), de korábbi Cyanogenmodoknál is ez volt egy idő után. Ez nem annyira zavar, mint az adatforgalom-probléma, de kérdéses, hogy létezik-e egyáltalán bármilyen stabil oprendszer Defy-ra? :) (nem mintha más Androidos, nem Defy-os ismerőseimnek ne lennének anti-stabilitási gondjaik, és mondom én ezt úgy, hogy imádom az Androidot, volt Iphone-om is, de a Droid joban tetszik :))

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#45369) bibliator válasza dave93 (#45337) üzenetére


bibliator
aktív tag

Szia!

Én is ugyanebben a cipőben jártam. Tegnap előtt tettem fel a White Rabbit 1.6-ot.
Úgy láttam, hogy nagyon sokan használják a fórumozók közül, és csak jókat hallottam róla.
Mióta fenn van azóta nem jelentkezett semmi probléma a telefonnál. Eddig stabil és szupergyors a gyárihoz képest. Csak ne tegyél fel semmit az aroma installertől kezdve, ahogy a fórumban itt leírták.
Én is full kezdő vagyok, de elsőre ment, pedig elfelejtettem angolra váltani a telepítés közben és németül ment a telepítés :DD . De tud magyarul a teló!
Nézd meg "szabof1" írásait válaszait, minden benne van.

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#45370) Emi1986 válasza Tex (#45201) üzenetére


Emi1986
tag

Szia!

Pár hónappal ezelőtt nekem is elkezdte csinálni. Telefon restart után pár óráig vagy napig jó volt aztán kb 1 hónapja meguntam a dolgot.
A gyári 2.2 droidra nyomtam 3x egymás után factory resetet és az óta gond nélkül üzemel. (kopp-kopp), de már az oprendszerbe is beleuntam így feltettem egy fözött romot. WAJKIUI 2.5.27. Rá sem ismerek a telefonomra :)
Csak ajánlani tudom. Gyorsabb, szebb és okosabb. Az energiatakarékossága szinte olyan mint korábban; kis wifivel és némi játékkal 3-4 naponta kell töltenem.
A hangszóró/mikrofon némulás nem jelentkezett.....

A romot innen tudod leszedni, ha esetleg érdekel:
http://dl.xda-developers.com/attachdl/cf4024d90bd5c1a2489f8ae2f76d0275/503b2e24/1/0/8/5/8/4/8/links_to_WIUI_2_5_27.txt

ÜdV: Tib

(#45371) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

25.-ei Quarx féle CM1 van most fent. Hát Epsy-é smooth-abb, hiába régen nyúlt hozzá, pl antutu-ban a teszt el sem indul, wifi nagyon lassú. :(

[ Szerkesztve ]

(#45372) hodostamas válasza KaiotEch (#45371) üzenetére


hodostamas
addikt

Antutu nálam lefutott simán, wifi hozza amit eddig. Hm :F

(#45373) KaiotEch válasza hodostamas (#45372) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én voltam a bűnös, vagyis a tudatlan, mert nem tudtam, hogy az új AnTuTu-hoz kell végig wifi kapcsolat, lement és 2655-öt hozott, elég rég óta ez számít a legmagasabbra. Viszont Wifi nem akar valami gyorsan csatlakozni.

(#45374) somi52 válasza hodostamas (#45372) üzenetére


somi52
őstag

Tudnàl egy linket adni a telo szétszedéséröl

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#45375) tzl válasza hodostamas (#45364) üzenetére


tzl
senior tag

Dehogy kell rá data wipe, ne vidd már erdőbe szegényt.
Epsy és quarx CM10-e tökéletesen helyettesíthető egymással, dalvik wipe elég, a cache wipe-ot megcsinálja mindkét rom, amikor telepíted.

(#45376) hodostamas válasza somi52 (#45374) üzenetére


hodostamas
addikt

[link]

(#45375) tzl

nálam mikor váltottam Epsy-ről, elég furcsa FC-ket és lagokat nyomott a teló, és nem csináltam vele más semmit, csak ráfrissítettem a cache/dalvik wipe után. Csak azért merészeltem ezt javasolni :U

[ Szerkesztve ]

(#45377) RootRulez


RootRulez
félisten

Mélyvizesek, aksi kérdésem lenne. :U

═════════════════════════════════════════

(#45378) somi52 válasza hodostamas (#45376) üzenetére


somi52
őstag

Köszi még egy hülye kérdés a moto hangszoro helyet nem lehet pl sumu hangszorot bele mokolni

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#45379) R19 válasza RootRulez (#45377) üzenetére


R19
senior tag

Ezt találtam a Speedshop kínálatában.
Nemrég volt erről szó a fórumon, mely szerint érdemesebb a "dobozos" verziót megvenni, mert a neylon zacsis változattal lehetnek problémák.
Ez egyébként eléggé érdekes, mert elvileg mindkettő gyári.

(#45380) RootRulez válasza R19 (#45379) üzenetére


RootRulez
félisten

És melyik a doozos? A 10K-ba kerülő

═════════════════════════════════════════

(#45381) Shyciii válasza RootRulez (#45377) üzenetére


Shyciii
veterán

Csakis dobozos verziót vegyél! Lásd Speedshop. Én voltam azaz egyén, aki Speedshoptól kapott ingyen akksit, és mindkét csomagolás nélküli verzió rossz volt. Csak a dobozos jó!
Épp ezért Ebay és társai is kizárható, mert honnan tudod, hogy az milyen verzió? Sehonnan.
Amúgy a 9890Ft-os verzió a dobozos a Speedshopnál.

[ Szerkesztve ]

(#45382) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

CM10 van fenn, ami nagyon tetszik, csak gyorsan merül általában egy napot bír ki, tudom ez nem rossz és sokaknak ennyit bír, de hogyan tudnám takarékosabbá állítani valami profilváltó segítségével , vagy proci átállítgatásával.

(#45383) RootRulez válasza Shyciii (#45381) üzenetére


RootRulez
félisten

De még a Speedshop-os is is azt írja, hogy a két termék ugyanaz csak a csomagolásban van különbség...

2012-01-06 14:05:12 | L@ja
megmondanátok mia különbség ez, és ez:(Cikkszám: 52989) között az áron kívül?\r\nelőre is köszi

2012-01-06 17:42:55 | Speedshop
Kedves L@ja!

A két akkumulátor között csupán a csomagolás az eltérés, minden másban teljesen megegyeznek.

Szóval azt mondják ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#45384) baal-amiga


baal-amiga
senior tag

Akkueséshez kiegészítés-megerősítés.
Pár hete nálam is elkezdte a 30-19% esést minden előzetes bejelentés nélkül wiui-n, aztán folytatta WR-en. Átállítottam a 3 fájl tulajdonosi jogait, de ez önmagában nem oldotta meg a problémát. Az utóbbi napokban az esést követő töltést végzem, miként ottobacsi is javasolta, s a szintek csökkennek folyamatosan. Majd jelzem, használt-e a művelet hosszabb távon.

[ Szerkesztve ]

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#45385) Kbali válasza RootRulez (#45383) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vedd meg az olcsóbbat, használd egyből, ha nem jó, 8 napon belül elállhatsz a vásárlástól vagy rendelsz helyette egy dobozosat.

(#45386) w333 válasza RootRulez (#45383) üzenetére


w333
félisten

Vedd meg azt aminek nincs csomagolása vagyis az olcsóbbat, mert ugyanaz az aksi, én régebben ugyanígy vettem LG-be és full gyári akksi volt,csak nem dobozban hanem kis nylon zacskóba adják :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#45387) Shyciii válasza RootRulez (#45383) üzenetére


Shyciii
veterán

Igen, mindkettő gyári akkumulátor. Ezért ez is a hivatalos álláspontjuk. De van még egy különbség kettejük között. Az pedig a gyártási idő. Érdekes módon a dobozos régebbi gyártású, sokkal régebbi, és jó. Ha gondolod próbáld ki te is zacskó nélküli változatot. De szerintem ők egyszerre rendelték be, és ha már 2 rossz volt, akkor az egész sorozat valszeg az lesz. Mellesleg még két ember volt itt akinek a zacskó nélküli szintén rosszat produkált (ők nem speedshopoztak, szal inkább az egész úgy xar ahogy van). Én a felesleges utazásoktól akarlak megkímélni. Amúgy ha gondolod oda tudom adni a szállítólevelüket, amire még kétszer rá van vezetve kézírással + bélyegzővel az akksi cseréje. Kicsit tele lett írva így, de láthatod, hogy nem viccelek.

[ Szerkesztve ]

(#45388) Roland06 válasza somi52 (#45349) üzenetére


Roland06
aktív tag

Üdv.
Megkérdezhetem, hogy melyik "miuiV4" ami bejön neked és nincs vele gond?
Kezdek nagyon belefáradni a rom pakolgatásba.
Nagyon bejönne az új Ics miui de de most a wajk és a sima miui sem jó nálam.
-folyamatosan eldobja a wifi-t
-nem talál gps jelet
-most legutóbb 70%-ról 40-re esett 1perc alatt az akksi

próbálkoztam már a CM -el is de az sem stabil és nagyon nem tetszik....
-de legidegesítőbb az volt , hogy navigáció használata alatt ha hívást kaptam akkor kifagyott
az égész....

(#45389) miyu válasza Shyciii (#45387) üzenetére


miyu
tag

ez amúgy mennyire eredeti akksi? vízindikátorok is rajta vannak stb?

(#45390) Shyciii válasza miyu (#45389) üzenetére


Shyciii
veterán

Uhhh, ez jó kérdés. Ennyire nem bámultam meg, és most megnézni sem tudom, mert a Defy-mben épp alaplapot cserélnek...

(#45391) RootRulez válasza Shyciii (#45387) üzenetére


RootRulez
félisten

Csak azt lesz, hogy az olcsóbbat kipróbálom és ha nem jó, akkor van 8 (munka?)napom, hogy kiderüljön. :)

Egyébként amikor belemegy az új akkor tegyem újra a CM7-et, az törli a battery előzményeket vagy elég a Battery Balibration alkalmazással kitörölni?

═════════════════════════════════════════

(#45392) Aranylo


Aranylo
tag

Sziasztok!

Találkozott-e már valaki olyannal, hogy a Defyre RSD lite-al, csak egy szoftverrel(JORDN_U3_97.21.51.sbf) indul el a telefon, a többinél újraindul, de utána sötét marad a képernyő, az RSD látja, de ennyi.
Ennél viszont, ha rakok fel a Recovery-t és onnan frissítem egy másik romra, akkor újraindul és csak a Motorola felirat marad kint...
Valakinek volt már ilyennel tapasztalata?

Nem bírom formatálni az internetet!!!

(#45393) kymco válasza RootRulez (#45391) üzenetére


kymco
veterán

Majd írj a tapasztalataidról.

www.refujvaros.hu

(#45394) w333 válasza Aranylo (#45392) üzenetére


w333
félisten

Gyári recovery-ben nyomtál wipe cache és wipe data-t ??? :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#45395) szabof1 válasza Aranylo (#45392) üzenetére


szabof1
őstag

Úgy néz ki, hogy a te Defydre már korábban telepített valaki Defy+ romot.
domerator kolléga írt ehhez egy kis összefoglalót pár hónapja: [link]

Erre már sima Defy gyári rom sosem megy fel. Csak a Defy+-osak. Ha zöld kamerás (SOC) vagy, akkor körültekintően kell eljárni, mert csak a fent linkel leírás alapján illetve a BL6-os Defy+ romokkal mennek jól a sima Defy romok és így a kamera is.

[ Szerkesztve ]

(#45396) krisztian7


krisztian7
tag

Feltettem a legújabb cm10-et és beszerettem volna állítani a cpu sebességet, de nem tudom, mert alapból be van állítva a boosted és 300mhz és a legnagyobb sebességre meg nem engedi az 1000-et betenni üresen hagyja azt az értéket. cpu master is ugyanezt jelzi. A boosted-et se tudom átállítani semmi másra. Mit lehet vele tenni?

(#45397) Shyciii válasza RootRulez (#45391) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem kell újrahúzni a CM7-et, nem kell semmit csinálnod, csak töltsd a telót úgy 8 órán keresztül. Késő este ráteszed, reggel lehúzod. A battery calibration alkalmazásokat meg elfelejtheted, ugyanis azok a batterystats.bin filet törlik, aminek semmi köze az akksi aktuális töltésének mutatásához, sem az akksi élettartamához.

(#45398) somi52 válasza Roland06 (#45388) üzenetére


somi52
őstag

Talàn probàld ki az utolso mokeeost a blogomban megtalàlod stabil gyors és szép. Uj rom felrakàsa utàn az aksinak kell 2 3 nap mire beáll

Sony Xperia E3 Defy Mokee Os Lezo CyanMobile Pikachu Miui

(#45399) RootRulez válasza kymco (#45393) üzenetére


RootRulez
félisten

Mindenekelőtt előtt holnap kicserélem az asszony aksijával...

═════════════════════════════════════════

(#45400) x.pet válasza RootRulez (#45377) üzenetére


x.pet
tag

Akku típus tapasztalatok:
Eddig 3 akkut vettem, kettőt ebay-ről, egyet Mugen-től.
Nagyjából az eredetihez képest az alábbi kapacitást tudják a megadott áron:
utángyártott 70-80% 5$
original dobozos 90-100% 15$
Mugen 95-105% 50$
Ha csak az ár/teljesítményt nézzük, akkor a legolcsóbbat kell venni, legfeljebb abból kettőt.
Élettartam még árnyalhatja a képet, de erről (még) nincs tapasztalatom, mindegyik működik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.