Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17551) natë válasza rum-cajsz (#17550) üzenetére


natë
nagyúr

Én írtam, kipróbálom :K

Valamiért csak 64-re állította a galnet. Amit olvastam, hogy az ajánlott 32. Ehhez képest a default miui érték 40. :F
A miui sok ikonnal dolgozik, lehet, hogy váltáskor nem pucolódik ki a régi.

(#17552) Z0C!


Z0C!
őstag

Felraktam az ICS-t.

Pörgősen fut, minden alkalmazás amit használok megfelelően fut.
GPS pillanatok alatt talált jelet az épületen belül.
Hívások rendeben felépültek, sms küldés-fogadással sem volt gond.
Internet a saját, a Dolphin illetve az Opera böngészőn keresztül is elég gyors.
a RaceOfChampion és a Tekken 3 is szaggatás nélkül fut.

eddig ennyit próbáltam. Akksiról kicsit később :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#17553) tzl válasza rum-cajsz (#17550) üzenetére


tzl
senior tag

Lehet az akár egy 2 kbyte-os kép is, ha a dalvik felzabálta a teljes rendelkezésre álló memóriát :)
De mondom, ott volt a logban a konkrét méret, ami nem fért el benne már :)

(#17554) rum-cajsz válasza Z0C! (#17552) üzenetére


rum-cajsz
őstag

hah, fennhagyod? Bátor vagy! :D

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#17555) Z0C! válasza rum-cajsz (#17554) üzenetére


Z0C!
őstag

eddig úgynézki, hogy fent. Ameddig nincs vele probléma :D
bár eddig semmi...szivesen segítek optimalizálni a dolgokat :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#17556) tzl válasza Z0C! (#17552) üzenetére


tzl
senior tag

bikicsunájról beszélsz vagy a cm9 nightyról?

(#17557) domerator válasza rum-cajsz (#17554) üzenetére


domerator
veterán

Szerintem félreérted... az icsmiui-t tette fel, nem az xda-s igazi ics-t.

(#17552) Z0C!:

Köszönettel a gyors visszajelzésért... :R erre most iszom egy brazilt... :C ... közben LMFAO - Party Rock Anthem :C

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#17558) rum-cajsz válasza domerator (#17557) üzenetére


rum-cajsz
őstag

ah, így már érthető! :D

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#17559) tzl válasza rum-cajsz (#17550) üzenetére


tzl
senior tag

Na közben észheztért a pastebin

247. E/GraphicsJNI(11762): VM won't let us allocate 57640 bytes

251. E/AndroidRuntime(11762): java.lang.OutOfMemoryError: bitmap size exceeds VM budget

Persze itt a bitmap nem az ikonra vonatkozik :)

[ Szerkesztve ]

(#17560) rum-cajsz válasza tzl (#17559) üzenetére


rum-cajsz
őstag

és akkor mit jelent az előző sor?

"D/dalvikvm( 7159): GC_CONCURRENT freed 410K, 64% free 3520K/9735K, external 9K/521K, paused 2ms+4ms"

Ebbe bele kellene férnie egy 57k-s képnek

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#17561) tzl válasza rum-cajsz (#17560) üzenetére


tzl
senior tag

A 247? Azt jelenti, hogy nem tud a VM 57640 byte-ot allokálni, mert nincs annyi szabad. Ezen ráadásul úgy megsértődik a droid, hogy le is csapja a VM fejét azonnal :)

248. D/AndroidRuntime(11762): Shutting down VM

Lehet, hogy ezt vmiért az externalba akarta tölteni, ahol viszont csak 9 kbyte szabad hely van, amibe nem fér bele 56kbyte. De ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#17562) ottobacsi válasza rum-cajsz (#17548) üzenetére


ottobacsi
tag

Hello! Nekem is,és a tesómnak is zöld bayer van a telcsiben. Zöld esetén csak a catlog mondja meg biztosra.

(#17563) natë válasza tzl (#17561) üzenetére


natë
nagyúr

Akkor mit javasoltok? Az ajánlott helyett állítsam 64re?

(#17564) #71562240 válasza kungzi (#17540) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egy rövid kereséssel egész szakirodalmat találhattál volna itt a fórumon, ugyanis már ezerszer kitárgyalt kérdés, de ha már kérdezel, legalább azt elolvashatnád, amit a kérdésedre válaszolnak.
Tehát: a lencse színe nem mindig dönti el, hogy mire képes a Defy. A piros lencsések, úgy tűnik, mindig Bayer kameramodullal rendelkeznek, ami tudja a 720p.-t. A zöld lencsések közül a régebbi gyártásúak általában SOC kameramodullal bírnak, amely nem tudja a 720p.-t, de az újabb gyártásúak között egyre jellemzőbb a Bayer kameramodul, zöld lencse esetén is. A másféle színű lencsések általában Bayer kamerásak.

(#17565) sec0nd


sec0nd
tag

Szerintetek érdemes lecserélni a jól működő CM7.1 stabilomat a Quarx-féle 11.11.11 7.1.0-11-re? Mennyivel eszik kevesebbet/miben más?
A hivatalos akkuideje sajnos szörnyű nálam, tegnap 2-3óra használattal lemerült :(
Juice defender szerintetek kíméli, vagy csak jobban lemeríti az akksit?

Szerk.: Egy hete kalibráltam. Már a megjelenése óta van fenn a ROM.

[ Szerkesztve ]

(#17566) SoulReaver válasza ottobacsi (#17562) üzenetére


SoulReaver
veterán

a bayer tudtommal a piros lencse..

(#17567) tzl válasza natë (#17563) üzenetére


tzl
senior tag

próbáld ki 64megával

(#17568) rum-cajsz válasza sec0nd (#17565) üzenetére


rum-cajsz
őstag

2-3 óra? És így használod? Kalibráltad az aksit?
Battery Monitorral nézted már? Mi az ami ennyire elfogyasztja az aksidat?

Én a nov. 15-it használtam, abban mintha kicsit jobb lenne az aksi használat.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#17569) tzl válasza SoulReaver (#17566) üzenetére


tzl
senior tag

meg néha zöld meg néha sárga

(#17570) RootRulez válasza SoulReaver (#17566) üzenetére


RootRulez
félisten

Én egy progival néztem meg. :K De már nem emlékszem mivel. :N

═════════════════════════════════════════

(#17571) SoulReaver válasza RootRulez (#17570) üzenetére


SoulReaver
veterán

a superoneclick be kell bemásolni egy bat fájlt és azt elindítva, majd a telón a kamerát is elindíva, kiírja a bat ablakban, h mizu van a lencsével :)

(#17572) sec0nd válasza rum-cajsz (#17568) üzenetére


sec0nd
tag

Szerkként hozzáírtam, h. kalibráltam.
Igen azzal néztem. Főként a display zabál. (BMW-ben a calibration alatt 1909mAh-t ír :) )
Feltettem a mai fogyasztásokat, a tegnapiról sajnos nincs.
[link]
Pontosítok: 2-3 órát ment a kijelző tegnap, tehát kb 12 órát bírt ki összesen, de szerintem ez is gyalázatos...

[ Szerkesztve ]

(#17573) #71562240 válasza RootRulez (#17570) üzenetére


#71562240
törölt tag

Catlog, Logcat, aLogcat...

(#17571) +SoulRiever: ?????????????????

[ Szerkesztve ]

(#17574) rum-cajsz válasza RootRulez (#17570) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ha van beállított adb, akkor linux alatt így kell:

adb lolcat | grep camera

célszerű indítás után, mert akkor logcat még elég kicsi.
Ehhez nem kell rootolni sem a telefont.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#17575) rum-cajsz válasza sec0nd (#17572) üzenetére


rum-cajsz
őstag

szerintem is rossz. Én ezért tértem át az MsGingerre, és ezzel most elégedett vagyok, két apróságot leszámítva. Az sd kártyám korábban fekete képernyőnél nem felébreszthető hibát produkálta, a Google Maps néha force close-zal elszáll.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#17576) hodostamas válasza sec0nd (#17572) üzenetére


hodostamas
addikt

egy kicsit sokat van ébren a telefon a kijelzőhöz képest. nem motoszkál ott valamilyen app a háttérben?

(#17577) sec0nd válasza hodostamas (#17576) üzenetére


sec0nd
tag

Hogy tudom megnézni, hogy mi az?

rum-cajsz: Alapvetően nagyon tetszik a CM7. És nem szeretnék lemondani a kényelmi funkcióiról. Van olyan, amiről le kellene mondanom annál a ROM-nál?Esetleg többet tud valamiben? (720p-t tud, ugye? (BAYER) :) )

[ Szerkesztve ]

(#17578) sambfan


sambfan
csendes tag

Sziasztok!

Par honapja cm7-et hasznalok a Defy-n, altalaban a jobban sikerult nightly-kat (mostansag abbol nagyon keves van :-( ). Eppen a 7.1 stabil van fenn.
A problema a kovetkezo: szivesen hasznalnam az itt sokatok altal dicsert MIUI-t, vagy a Galnetet. Igazabol mar voltak fenn kiprobalasra, de mindig visszatertem a cm7-re ket okbol:
1. Mivel a ceges email-eket szinkronizalnom kell a telefonomra (azt most hagyjuk, miert, vallalati policy), az exchange szerver pedig ugye bekapcsoltatja velem a telefonon a security lockot, allandoan be kell utnom a kodot, ha hozzanyulok a telefonhoz akar csak egy widgetre rapillantani. cm7-ben van erre orvossag, be lehet allitani delay-t a cm7 lockscreen beallitasoknal, max. 30 percet, de a miui-n es testverein nem. Ha lekapcsol a screen es eppen rajovok, hogy meg meg kell neznem valamit, ujra be kell utnom a kodot, ez nagyon idegesito. cm7-nel fel oraig nem keri ujra. miui-ban is volt regen kesleltetes funkcio, de ha jol tudom, vmikor nyaron kiszedtek belole. Sokat olvastam ezt a topicot, de erre nem talaltam megoldast, hogy miui-n is jol mukodjon. Vagy nem hasznal senki exchange-t?
2. Cm7-re van 2G-3G valto widget. Miui-n nincs, be kell menni a settings-be, aztan halozati beallitasok, stb. Van erre gyorsan mukodo alternativa miui-n, ami esetleg kulso programmal, profile managerrel kapcsolhato? Tehat pl. otthoni profile aktivalasa eseten wifi bekapcsol, 2G-re letesz. CM7-en ez mukodik.

Elore is koszonom a segitseget! Es bocs, hogy nincs ekezet.

Laci

Sony Experia S

(#17579) ottobacsi válasza SoulReaver (#17571) üzenetére


ottobacsi
tag

Na ilyet még nem olvastam sehol..... de lehet hogy én vagyok lemaradva valamiről!? :D

(#17580) tzl


tzl
senior tag

Nincs szerencsém ezzel a dualboottal. Délután feltoltam az eredeti bikicsunájt, legtovább akkor jutottam vele hotboot nélkül, amikor engedett a pin 4 számából hármat beírni. Most meg a cm9 icst toltam rá, de nem indul el, folyamatos bootloop, pedig sokáig néztem a kilencest meg a droidot felváltva.
Szóval nálam nem megy úgy, ahogy kéne.
Azért a cm9-et majd megnézem rendesen telepítve is.

(#17581) tzl válasza sambfan (#17578) üzenetére


tzl
senior tag

Exchange-t nem tudom, nálunk hál istennek imap a céges levelezés, de a 2g-3g váltást tudom, status Baron lehet állítani toggles-t, amik között van ilyen kapcsoló. Azonnal kapcsol, nem úgy, mint a widgetek, amik csak a menübe visznek be. Ugyanaz a rendszer, mint cm7 status baros kapcsolóknál.

(#17582) Lacopapi válasza sambfan (#17578) üzenetére


Lacopapi
addikt

MIUI-ban az értesítősávot lehúzva ott a váltási lehetőség 2G-3G között...mindig is ott volt :D
Már,persze,ha azt is beteszed a lehetőségek közé.
Állapotsor testreszabásánál válaszd az "oldal" megoldást és kitehetsz 12 féle gyorskapcsolót.
Persze,ez még így is több macera,mint a CM,de van. :)

[ Szerkesztve ]

(#17583) domerator válasza tzl (#17581) üzenetére


domerator
veterán

Sajnos eggyel több katt... a miui-ban a 2G-3G rögtön a menübe az üzemmód váltóba visz, ott még egy katt a kívánt módra. Igaz, utána nem kell vissza gombot nyomni, mert ahogy kiválasztod kihátrál a menüből az előző pozícióba, eltűnik.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#17584) kano válasza YAS-dude (#17525) üzenetére


kano
nagyúr

Óóó a fenébe. A [Link]-et kerestem, de nem találtam. :B

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#17585) zseka7


zseka7
csendes tag

Sziasztok, 3 hónapja vagyok(voltam) boldog defy tulaj ezidáig.Eddig minden kérdésemre találtam választ a fórumon,ugy,hogy kérdeznem se kellet. (ezuton meg is köszöném a tapasztaltabb kollégák segitségeit)Most, egy olyan problémával szembesültem,hogy a drágaságom kamerája kissé elmosódott és forditott képet készit.Eleinte, ujrainditás és wipe, dalvik cache segitett. Szoftverhibára gondoltam,felnyomtam egy nordicot,de a hiba nem szünt meg,utánna ráment a legutóbbi wajkiui(előtte is az volt). Tudtok valami megoldást ajánlani?

(#17586) sambfan válasza domerator (#17583) üzenetére


sambfan
csendes tag

Koszi mindenkinek. A 2G-3G valtas a kisebb baj, azzal meg egyutt lehet elni. De hogy a security kodot ne lehessen kesleltetni...ezt nem tudom megerteni. CM7-ben hogyhogy lehet? A sok MIUI-s kozul senkit nem zavar ez szeles e vilagon? Vagy ennyire ritka, hogy valakinek be van allitva a sec.lock?
Amig erre nem talalok megoldast, addig nem johet szoba semmi mas, mint a CM7. Pedig egyebekben tetszik a MIUI, nagyon is. Kar.

Sony Experia S

(#17587) bruti01


bruti01
őstag

hali! megnéztem ezt a belinkelt mávos defy vásárlásos oldalt az asszem androidos fórumon lévöt! Nos szeritntem az az egész videó egy világ átb*szása! bocs ha csunyán fogalmazok de ez van! az öreg nem tud bemenni a menübe meg semmit se mert bökdösi mint hülyegyerek a döglött macskát az út szélén! Állandóan áthelyezni akarja! De a feladatkezelőböl amikor nem annyira a telón volt a hangsuly nagy suttyomban egyböl elinditotta! plussz tud róla hogy van magyar nyelvü is! És azt is tudja hogy nem megy a net! :S erre csak 1t kérdésem van! 1. Ha valaki tényleg olyan sötét hozzá mint amilyennek a videon bemutatja magát azt mióta érdeklik a telós net ? ha egy egyszerü apk-t nem tud elinditani akkor netezni hogy akar? És mégis honnan tud róla hogy van magyar menüs is ? :((( :((( megalázó ez a videó!!

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#17588) Z0C! válasza sambfan (#17586) üzenetére


Z0C!
őstag

hát figy.engem néha még a bill zár is zavar...van hogy csak powergomb és már smst is írok...
én még azzal szórakozzak, hogy kioldom a billentyűzárat, meg mintát rajzolok, meg pint írok, hülyét kapnék :)

ha volna olyan, hogy powergombot megnyomom pin zár jönne elő és utánna már működne, annak örülnék..de így hogy előtte még bill zárat is oldjak....

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#17589) Kendek válasza bruti01 (#17587) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

1. Nincs magyar nyelvű, sosem árusították, most ősztől sem.
2. Elég okosnak képzeli magát az ürge, alig akarja szóhoz juttatni a kamerást, a kollégáktól meg hallhatott ezt azt. Aztán, hogy fényezze magát előadja a hallottakat.
Olyan idősen már bőven elképzelhető, hogy nem ért hozzá és egyáltalán nem is érdekli, nem fogékony rá. Ha azt vesszük, hogy vasutas, akkor meg pláne elképzelhető.
Egyébként meg azért a nagy többségnek mehet a készülék kezelése, hiszen azért dolgoznak ott fiatalabb jegyvizsgálók is.
Mondjuk amilyen komolyan előadja magát, na azon majdnem bepisiltam. :DDD

<-ƘƘ->

(#17590) natë válasza Z0C! (#17588) üzenetére


natë
nagyúr

Én amikor rajzolok, mindig a Harry Potterből idézek : "Capitulatus!"

(#17591) bruti01 válasza Kendek (#17589) üzenetére


bruti01
őstag

:D én is! Föleg ahogy nyomkodta! "nézze meg a menübe se lehet belépni! " ezt tanitani kellene! :) miért nem egy üresfejü szöszit tettek be hogy nem megy mükörömmel! :))) az jobb lett volna!

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#17592) domerator válasza Z0C! (#17588) üzenetére


domerator
veterán

Nekem még PIN sincs beállítva... :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#17593) Z0C! válasza domerator (#17592) üzenetére


Z0C!
őstag

dettó :D

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#17594) georef válasza domerator (#17592) üzenetére


georef
tag

Gratula és köszi a ROM-hoz.
Eddig stabil és frissítés Wajk-ra egyszerű volt.
Az adataim megmaradtak, no FC.
THX :C

(#17595) WatMat


WatMat
csendes tag

Segítséget kérek!
Skype használatkor, vagyis akarom használni, de nem hallom a másik felet.Ő hall engemet. Mit állíthattam el? A hangerőgombra nincs reagálás. Fülessel is próbáltam, de nem hallok semmit. Mit kellelne és hol bekapcsolni a sikerélményhez. Videó átjön.
Köszönet, ha valaki érdemlegesen segít.

(#17596) tzl válasza bruti01 (#17587) üzenetére


tzl
senior tag

Teljesen életszerű, hogy ha valaki még sosem találkozott érintőképernyős telefonnal, annak nem evidencia, hogy itt csak érinteni kell, röviden, nem pedig nyomni.
Úgy nyomja, mint a nyomógombos telefont.
A feladatkezelőből nem suttyomban indította, hanem ott nem számít, ha hosszabbat nyomsz rá, úgy is elindul.
Elmondta, mire kéne mobilnet, arra, hogy elérjék az elvirát és pontosabb adatokat tudjanak adni az utasoknak. Azt is elmondta, hogy a neten látta, hogy ebből van magyar verzió is. Ha a neten rákeresel, az fog kiderülni, hogy van magyar defy. Az, hogy a megoldás lehet nem gyári is, egyáltalán nem evidens, átlagembernek fogalma sincs róla, hogy ez olyan, mint egy számítógép. Nekik ez telefon, amin csak gyári szoftver fut.
Az égvilágon semmi megalázó nincs ebben, bárki így járhat vele, akinek nincs még tapasztalata vele (ráadásul ne felejtsd el, hogy neki nem integetett a robot első indításkor és nem gyakoroltatta vele a rövid meg hosszú érintést).
Rendesen el kellett volna magyarázni nekik, hogy működik a telefon.

(#17597) bruti01 válasza tzl (#17596) üzenetére


bruti01
őstag

ez igaz! De akkor ne ilyen nagyfaterral készitsenek interjut hogy milyen a technika!

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#17598) tarnagy válasza tzl (#17596) üzenetére


tarnagy
aktív tag

tzl

Pontosan így van! Ha pl. nekem egy CNC-esztergát kellene beüzemelnem és dolgozni rajta, valahogy hasonlóan viselkednék. Tudom mi az, láttam is, hallottam is róla, de gőzöm sincs a használatáról. Úgyhogy barátaim, akik oly lenézően nyilatkoztok ("ráadásul vasutas..." - pfuj! Hányok az ilyen megjegyzésektől!), előbb el kellene gondolkodnotok, mit is láttok, s mi lehet ennek a háttere.

bruti01
"Ne ilyen nagyfaterral..." Ez megint csak igen-igen rosszízű megjegyzés. Hiszen nem hinném, hogy kizárólag ifjú, okostelefonhoz kapásból értő emberek dolgoznak a vasútnál (és másutt). Nagyon is sokan vannak, akik ott húzzák az igát évtizedek óta. Miért kell lenézni őket, fiatal barátom?

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#17599) Kendek válasza tarnagy (#17598) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ne aggódj, én is majdnem vasutas lettem, de a Keysisnél még kiléptem. :)

<-ƘƘ->

(#17600) bruti01 válasza tarnagy (#17598) üzenetére


bruti01
őstag

Igen egy kicsit tényleg erösre sikerült! Bocs! nem nézem le! Igazábol arra lettem picit morci aki készitette! Nagyon sokan dolgoznak ott akiknek fényévekkel több rálátásuk van a mai technikára! Miért nem velük készitettek riportot? Sokkal objektivebb lett volna a riport! + Azért a riport alany se teljesen hibátlan mert ha KÉRDEZ A HOZZÁÉRTŐKTÖL AKKOR AZOK TUTI SEGITENEK NEKI, ELMAGYARÁZZÁK NEKI! szerintem! ÉS nem állok ki ugy hogy lövésem sincs arrol amiröl magyarázni fogok! nem? + a menübe nem tudott belépni! Ezután ha megkérdezed tölle hogy mikor megy a reggeli szegedi intercity szerited megnézi neked?

[ Szerkesztve ]

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.