Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17251) fadeinn válasza rum-cajsz (#17248) üzenetére


fadeinn
csendes tag

köszi

ezt még kipróbálom aztán megy a kicsike a szervízbe.
esetleg a szervízzel valakinek valami tapasztalat?
nem sok jót olvastam.

Give me a reason to scream and shout!

(#17252) bruti01 válasza fadeinn (#17251) üzenetére


bruti01
őstag

hát ha a bootloader is halott akkor passz a szerviz is csak panelcserével( alaplapcserével) fogja megoldani! de egy garipapir nem ártana! drága mulatság anélkül!

[ Szerkesztve ]

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#17253) bruti01


bruti01
őstag

ha a defy + romot kiadják sfb-ben akkor egy az egybe lehet majd telepiteni?

<< Bunkó vagyok így hóditok >> Galaxy s20 ultra 5g , Galaxy note 20 ultra 5g. Mi 10 t pro

(#17254) errrtu


errrtu
aktív tag

most linkelte valaki egy másik fórumban, bocsánat ha volt már de nekem ez még új
http://www.vdszsz.hu/page/1/art/3453/akt/0/html/bunkofon-video.html
:DD

OnePlus3

(#17255) csabi94 válasza errrtu (#17254) üzenetére


csabi94
őstag

te jó ég :( :DDD
itt nem az angollal van baj, ha egyszer ilyen hosszan nyomja...

[ Szerkesztve ]

(#17256) domerator válasza domerator (#17245) üzenetére


domerator
veterán

Habár a galnet fórumon valamelyik dev jelezte, hogy az ics 26-os rom telepítése után az akku gyorsabban fog merülni a stats törlése miatt, ezért ajánlott 5%-ig kifacsarni és és utána full felpumpálni... de ez azért meglepetés volt... :Y

http://min.us/lXgt3aXAwmlj4

(nem működik a képfeltöltés...) :(((

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#17257) roypapa válasza Hajas Mao (#17210) üzenetére


roypapa
tag

Miui.hu 1.11.11.-ben másnak sem működik a led videófelvételnél? (nem szeretnék videó előtt elemlámpát kapcsolni)

Nálam működik

[ Szerkesztve ]

S III

(#17258) Jaffa75 válasza errrtu (#17254) üzenetére


Jaffa75
őstag

mindegy hogy mit adnál zsenikém kezébe, valszeg használati utasítás nélkül még egy kalapácsot sem tudna használni... :(((

(#17259) szabof1 válasza errrtu (#17254) üzenetére


szabof1
őstag

Szegény vasutasok :(
Pedig az ötlet jó lett volna...

(#17260) csabi94 válasza szabof1 (#17259) üzenetére


csabi94
őstag

Megint mennyi pénzt dobhattak ki :(((
Én amúgy sajnálom őket, mert saját édesapám is ugyan így van vele, bár itt azért még ennyire nem gáz a helyzet, a gps-ét vígan elkezelgeti (heti 3000-ret szokott kb. menni, 40 tonnával :DDD ), de egy bizonyos kor fölött ha az ember nem követi a dolgokat, akkor már nem fogja egyik napról a másikra megérteni. Dédimnek is annyit tanítottam, hogy hogyan tud vezetékesről a memóriából hívni :D

[ Szerkesztve ]

(#17261) Jaffa75 válasza szabof1 (#17259) üzenetére


Jaffa75
őstag

Szia! egy kérdésre több alkalommal is hiába vártam választ,tán most...:D

Ha csinálsz egy backupot a bootmenüben, annak visszaállításakor mire van szükség? Pl wiuival csináltam, akkor elég visszamenni mondjuk cee-re? Azt kipróbáltam hogy tényleg visszaállít mindent-e, de az igaz, hogy egy miuis alap volt fent amikor rátoltam (így még lehet hogy az alap is ua volt)...

Kösz előre is...

[ Szerkesztve ]

(#17262) szabof1 válasza csabi94 (#17260) üzenetére


szabof1
őstag

Pontosan ez az! Ezeknek az embereknek nem egy ilyen okostelefon kell, hanem egy célszerszám. Vagy úgy kell beállítani a telefont, hogy az automatikusan a jegykezelő programot futtassa (bár az sem lenne tökéletes és nem is tudom, hogy hogyan lehetne ezt megvalósítani Androidon).
Vagy egy nagyon alapos képzés kellene, de bizonyos embereknek (és ez nem a vasutas dolgozók lenézése) akkor sem menne a dolog, mert egyszerűen nem ebbe születtek és nem kellett nekik ilyen eszközöket használniuk.
A fiaimnak teljesen egyértelmű a telefonom kezelése és egy vadonatúj játékot is azonnal átlátnak (még az elsős épp csak olvasni tanuló fiam is) - bámulatosak :D

(#17261) Jaffa75:
Ezt már többször kérdezték tőlem és két válaszom van: ha kísérletező kedved van, akkor állítsd vissza nyugodtan pl. a WIUI rendszerre a 2.2-es vagy a CM7 backupot... Nem biztos, hogy menni fog. Nekem régebben már volt ilyen visszaállításom és nem volt bajom belőle.
De azóta már mondtak itt mindenfélét. Pl. azt, hogy mindenképpen telepíteni kell a backupnak megfelelő romot és csak akkor szabad visszaállítani a mentést. Aztán nem olyan régen azt is olvastam, hogy nem kell, mert úgyis visszaállít mindent.
Én nem tudom, mi az igazság, de én ma már a macerásabb megoldást csinálom: telepítem a mentéskori romot és azután állítom vissza a mentést.
Ha lusta vagy ;] , csináld meg az egyszerű megoldást, maximum, ha nem kóser valami, akkor megcsinálod a macerás romtelepítős módszerrel.
Sajnos nem tudom én sem a megoldást, éppen ezért én inkább a biztos módszerhez tartom magamat.

(#17263) Jaffa75 válasza szabof1 (#17262) üzenetére


Jaffa75
őstag

Köszi először is a választ. Talán ez a téma nem volt még annyira kivesézve, nem is tudtam sehol részletesen utánanézni... hasonlóan csináltam mint Te, fc és hotboot mentesen fut 2 napja, úgyhogy ez müxik.. kísérletezni azért nem akarok, de az új dolgok, romok jöhetnek... :DD

(#17264) student


student
őstag

vissza akartam kapcsolni a forgatási szenzort cm7-be. vissza is kapcsolta de azota se érzékeli plusz nem látja a sim kártyát se pin kodot se kér. ujrainditás nem segitett.
van valami ötletetek?

egy felkiáltojeles sim kártya van a status barba ha benn van vagy nincs a kártya,
mind2 esetben mobile network not available
ez valami bug lehet?

(#17265) student válasza student (#17264) üzenetére


student
őstag

megoldotttam a sim-t ugy hogy másik teloba kikapcsoltam a pin kodot dehát ez elég gáz

(#17266) tyll30


tyll30
tag

Ha a MIUI-ban felszinkronizálom a jegyzettömböt a gmail re, azt hova rakja a fiókban ?

[ Szerkesztve ]

(#17267) domerator válasza tyll30 (#17266) üzenetére


domerator
veterán

A tasks-ba.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#17268) tyll30 válasza domerator (#17267) üzenetére


tyll30
tag

ott nem találtam ! :(
Ha ott hozok létre az sem találom a telón.

[ Szerkesztve ]

(#17269) domerator válasza tyll30 (#17268) üzenetére


domerator
veterán

Pedig ott kellene lennie, én egyszer próbáltam és oda tette. Visszafelé nekem nem működött.

(nem tasks, bocsi, hanem teendők... magyar a gmail) :W

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#17270) tyll30 válasza domerator (#17269) üzenetére


tyll30
tag

Ott kerestem ! :))
Nálam se oda sem vissza nem működik !:))

(#17271) natë


natë
nagyúr

domerator, hol van az a post ahol leírják, hogyan lehet haptic feedbacket varázsolni a soft keyekre? Nem lelem.. :(

A tethering pedig :

# Use TI hotspot code (force use of texas instruments
# hardware for tethering)
wifi.hotspot.ti = 1

build.prop-ba, a lenti sorok fölé.

#
# ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES
#

[ Szerkesztve ]

(#17272) domerator válasza natë (#17271) üzenetére


domerator
veterán

"Low haptic problems fixed!

on the homescreen...click the search softkey

then click the option soft key (or menu key)..and click search settings.

then click "on" on every item.

then go back and search "haptic feedback tweaks"

now you get this hidden menu which is your saviour !

turn on "use haptic feedback" and "haptic screen selections".

then go to set down pattern,set up pattern,set long-press pattern and set keypad tap pattern
AND

increase the values on the marker and test ...if it is okay with you just click save and go back.

do this for all the above mentioned items.

Trying to fix that network problem now which is driving me nuts

Done on my Htc incredible S"

Nem mindenkinél működött... lényeg, hogy van egy rejtett haptic feedback settings, azt kell előhozni a kereséssel.

Köszi a build propot, én beletettem valamelyikből valami hasonlót, de nem működik vele... most megnézem, ugyanazt tettem-e bele.

Ha a naptár kínai lenne, akkor a language-t állítsd angolra... defaultból mindegyik pötty üres.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#17273) natë válasza domerator (#17272) üzenetére


natë
nagyúr

Kösz, közben megtaláltam, az a bajom, hogy annyi nyűg van a rommal, hogy inkább a következő stable-t rakom föl. Addig miui.us (mert az improved gpu handlings-ben nem hiszek :P ).
Azért kíváncsi vagyok a tethering jó lesz-e..

A kimondhatatlan nevű xda-s ICS hibrid ezek szerint jobb?

[ Szerkesztve ]

(#17274) natë


natë
nagyúr

<roniez> and what u mean inproved gpu handling
[23:54] <Xavierdarkness> Galnet makes me laugh
[23:54] <Izo> i just saw it in their changelog
[23:54] <+scott951> Xavierdarkness: its a joke
[23:54] <Izo> dunno what is that acceleration
[23:56] <Xavierdarkness> Lmfao "HW acceleration included"
[23:58] <Izo> so is that a bullshit?
[23:58] <Xavierdarkness> Yeah
[23:59] <Xavierdarkness> Considering HW acceleration will likely need updated and/or hacked libs to work
[00:00] <Izo> maybe they did it
[00:00] <Xavierdarkness> Doubtful

[ Szerkesztve ]

(#17275) domerator válasza natë (#17273) üzenetére


domerator
veterán

Na... a középső rész kimaradt a propból, most ezzel egészítettem ki, mindjárt megnézem.

A mikicsunáj abból a szempontból jobb, hogy minden megy rajta... lassabb, mint ez, de működik.

Én ugyanúgy vagyok vele, mint te (épp 11 után gondoltam rá) hogy most ez marad temp romnak, úgyis hamar kijön a következő...

Ez a rom kipucolva, adw ex-szel nagyon ájkendi ahogy mondtad... olyan sima animációkkal megy, hogy ihaj.

Szerk: így sem megy a wifi tether... létrejön a hotspot, csak nem ad netet. Másik nyűg, hogy az usb tether is csak látszólag megy... azt se látja a pc... mindegy, a következőig megteszi ez is.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#17276) Nataniel


Nataniel
senior tag

Hozzátenném a VDSZSZ-es videóhoz,hogy kidobnak pénzt..oké...Androidra...oké...de LE is tiltják a netet meg mindent, és ráadásul (bocsánat ha vulgáris leszek) ilyen irtózatosan idióta farok módon oldják meg a "tréninget is".... látszik ebből is...
Vagyis...Idősebb emberek+gyenge tréning+"okos telefonok"+Hülyék a vezetőségben = Valaki megint nagyon jól járt....Az okos telefonok azért lettek kiemelve,mert valószínűleg ütik az összes SÖTÉT PARASZTOT az alábbi listában....:C (Akik a gyenge trénerek,és a vezetőségbeliek,akik ezt NEM gondolták végig)

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#17277) domerator válasza Nataniel (#17276) üzenetére


domerator
veterán

Pontosan így van... én rettenetesen sajnáltam az öreget és baromi dühös vagyok azokra, akik ezt így találták ki nekik.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#17278) domerator válasza natë (#17274) üzenetére


domerator
veterán

Ami az "improved gpu handling"-et illeti, nem értek hozzá, de hogy valamit csináltak Galneték, az biztos. CM7-et ugyan még nem használtam defyn, de ilyen folyékony átmeneteket, animációkat még egyik miuiban sem láttam. Teljesen olyan, mint anno a Blade-en volt a Ginger Stir Fry... abban valahogy dolgozott a gpu 2D-ben is. Sebességben nem, de látványban agyonverte a CM7-et és ez a galnet ics is éppen azt a hatást nyújtja. A Blade esetében sajnos az volt az ára, hogy alvóban ugyan alig evett, de ébren bizony iszonyatosan fogyasztotta az akksit. Ezért leszek kíváncsi, hogy ez az ics rom ilyen grafika mellett hogy bánik az akksival.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#17279) Jaffa75 válasza domerator (#17278) üzenetére


Jaffa75
őstag

Megnéztem mit csinál repcsiben éjjel az uccsó wiui... autoend listbe bedobáltam a 'fogyasztókat'. 8 órát volt a 'levegőben', 1%-ot sikerült elpocsékolni, de az akksihasználat megmutatta, hogy az Lp, gmail,időjárás folyamatosan, az androidalarm pedig sűrűn futott. Ezek szerint az autoendlist sem ér önmagában semmit, vagyis egyenlőségjelet tehetünk a régen használt task killerekkel... egy mítosszal kevesebb :D

(#17280) Halo válasza szabof1 (#17262) üzenetére


Halo
senior tag

ugyan... képzés... :)
van rálátásom - a képzés kérem szépen pénzbe kerül! :)

mikor voltam agytágításon, szó volt róla, hogy a Startosok is kapnak ilyen készüléket, majdnem eldugtam a padról az enyém... :S
nos, az oktató vígan mondta a saját dolgait, aztán meglátta, hogy ott az enyém, elkérte, nézegette, magyar nyelvűűűű? majdnem felvisított...

a kezdeményezés jó, de megint itthon vagyunk... mármint Magyarországon :)
a user kinyomtat otthon egy jegyet, a4-es formában csak! Ezt adja le a vonaton, és ezt csekkolja a kaller, deee csak a qr2-es kódot csekkolja az alkalmazással, a többi totál érdektelen számára, hiszen a kódban benne van minden adat!

Mikor mondtam, hogy akkor lefényképezem a kódot, vagy csak a kódot felmásolom a telefonra (hogy? hát mondtam, úgy, hogy kivágom a monitorból...) és azt csekkolja le a kaller telefonja, az... az nem jó, mert ki kell nyomtatni :)

szóval jóóó-jóóó... csak...

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#17281) Halo válasza Nataniel (#17276) üzenetére


Halo
senior tag

azért van benne csúsztatás... :)
azt mondta a tisztségviselő, hogy utánanézett... nos, valóban, léteznek magyar nyelvű ROM-ok, de azok nem hivatalos kiadások, tehát nem a Motorola készítette...
utánanézés2: egy mgyar nyelvű leírás is horogra akadhatott volna... rögvest...

Persze a magyar nyelvű telefonok ma már alapkövetelménynek hatnak, de ha egyszer ez a készülék nem az...

Én azt nem értem, hogy egy ilyen beszerzés előtt a Start miért nem vette fel a kapcsolatot a Motorolával, hogy ugyan készítsenek már hivatalos magyar nyelvű telefont.

Persze, Magyarországon vagyunk, ahol erre gondolni... Ugyancsak itthon vagyunk, tehát nem boldogulunk az angollal - bár, amikor én vettem a készüléket, kaptam hozzá magyar leírást - igaz, nem mindenre kiterjedőt, de abból kiderültek, hogy pl. mik azok az ikonok fent (státusz sorban), s az is, hogy nem kibökni kell a telefonon található ikonokat, hanem érintetni. Valószínű, ezért nevezik érintőképernyős telefonnak, nem pedig kinyomom-a-szemed telefonnak :)

a net nincs kikapcsolva, hiszen kell a jegy érvényesítéséhez - ill. lehet ki van, és az app megy csak fel? ezt nem tudom - de a lényeg, hogy kell a net és van is az alkalmazáshoz.
Jah... csak halkan jegyzem meg - ugye van olyan hely, ahol van vasút, de nincs gprs se... no ahogy hallottam, ezeket a helyeket fel kell írniuk a kalleroknak és jelenteni, hogy itt meg itt nem tudtam kezelni a jegyet...
Jah, hogy megint Magyarországon vagyunk? :)

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#17282) Nataniel válasza Halo (#17281) üzenetére


Nataniel
senior tag

Én értem ezt,dehát...én "csak" azt mertem volna kifogásolni hogy emiatt a "negativ" kritika,meg "bunkofon" titulus miatt megint sokan a szeretett telefonu....boccsánat...okos telefonunknak adnak egy sarkalatos oldalba rúgást... Pedig,ha volna egy kis szedett-vedett szürkéje annak aki ezt kitalálta.... na mindegy :U

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#17283) Disque válasza fadeinn (#17251) üzenetére


Disque
aktív tag

Valakinek volt ilyen problémája Ő kivette az aksit vagy 20 percre és utána felismerte az RSD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#17284) Bailey válasza Halo (#17281) üzenetére


Bailey
senior tag

Mivel ezt a telefont a videó szerint csak a munkaidőre kapják elég lenne a főképernyőre kitenni a jegykezelő ikonját és azt megtanítani hogy csak röviden kell rábökni az ikonra. Mást nem is nagyon kell használni rajta,esetleg a hívást. Viszont gondolom nethasználat van rajta, és biztos hogy valami kedvező céges csomagban. Ezért a böngészőt nem kellene letiltani, mert biztos van olyan kalauz aki tudja használni és ha az elvirát eléri vele akkor az tényleg hasznos lehetne. Egyébként meg a vonaton is árulnak jegyet ugyebár. És a jegykiadó szerkentyűt is vagy fél percig nyomogatják hogy bevigyék az adatokat. Ha azt meg tudják tanulni akkor ezt is simán meg tudnák.

(#17285) Nataniel válasza Bailey (#17284) üzenetére


Nataniel
senior tag

Szerintem ezzel is úgy vannak mint az egyszeri ember..."Értem én,csak lesz**om :C"

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#17286) Kendek válasza Bailey (#17284) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt én is tanultam mikor vezető jegyvizsgáló tanfolyamra jártam. Az azért kicsit másabb, egyszerűbb, és vizsgázni is kellett belőle. De a teló használatát ezek szerint nem oktatják, és persze vizsgázni sem kell belőle. Azért azt mondjuk eltudom képzelni, hogy a fiatalabb kollégák segítenek az ilyen idősebbeknek.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#17287) whitehand


whitehand
senior tag

Sziasztok!
olyan problémám lenne hogy szeretném beolvastatani a hivót vagy név vagy szám de amiket kiprobáltam mind a csengésbe dumálnak bele igy az nem a legjobb viszont olyan opciót sem találtam a cm7.1 stableban hogy a csengés fokozatosan erősödik hogy tudnám ezt megoldani?

(#17288) Vhunter


Vhunter
tag

Üdv,
A minap ismét szükségem volt a mapsra, és visszatettem. Továbbra is produkálja azt a hibát, hogy fagyogat, de emellé még azt is, hogy az akksihasználatból 25% neki tudható be (kb 2 percet használtam, aztán force close). Van valami ötletetek? Esetleg egy régi maps verzió, ami működőképes? CM7 stable. köszi

(#17289) Z0C!


Z0C!
őstag

MIUI-nál hogy tudom a statusbar-t eltüntetni?

óra meg carrier meg battery eltüntetve, csak a 3g a térerő van kint...nekem felesleges...

vkinek vmi 5let?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#17290) membrandj


membrandj
nagyúr

Hali. Miui.us-nál meg wiuinál honnan lehet tudni,hogy melyik verzió a "stabil"?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#17291) Z0C! válasza membrandj (#17290) üzenetére


Z0C!
őstag

felrakod és próbálgatod...

sokféle romot próbáltam.
CM7 és Nightlyjai, WajkIUI, MIUI (Pikachu Edition), CMIUI..
CM7ben nem volt annyira sok probléma mint a MIUIkban..
a Wajk-os nekem több FC-t dobált...de jött a CMIUI az bejött.
egy CMIUI frissítést követően újabb FCk lettek. Aztán jöttt a Pikahu-s MIUI....
az ment sokáig...ma meg visszatértem a CMIUI-ra :) szóval sokat kellett "tesztelni" :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#17292) domerator válasza membrandj (#17290) üzenetére


domerator
veterán

WIUI-ból nem hiszem, hogy lenne olyan, hogy stabil meg weekly... az1.11.18-at többen használják hibamentesen és elég gyors is.
MIUI-US-ből meg a honlapjukon ott kell legyen.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#17293) natë válasza domerator (#17292) üzenetére


natë
nagyúr

A stabil ICS hibrid megjelenéséig ez érdekes lehet.

(#17294) Jaffa75 válasza domerator (#17292) üzenetére


Jaffa75
őstag

megerősítem... :DDD ez az utolsó tényleg frankó, normál napi használat mellett stabil! :K :C

(#17295) domerator válasza natë (#17293) üzenetére


domerator
veterán

Hehhe... láttalak a topicjában :D

Amikor próbálgattam pár romot, ezt is feltettem, de azon kívül, hogy valóban szép a grafikája, sebessében semmi különbséget nem éreztem a rövid idő alatt más miui romokhoz képest.

Nekem most a galnet ics marad (még rossz tetherrel is) annyira jó a sebessége, meg az animációja... főleg, hogy gyorsabbra állítottam a spare parts-sal :C

Te használod ezt az iaio-félét?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#17296) natë válasza domerator (#17295) üzenetére


natë
nagyúr

Á dehogy. A miui.us még mindig az etalon.
Most egy visszafogott designnal.

Gyanús, hogy javítják a Defy ICS cuccot, mert nem elérhető a letöltési link.

MiUi-t csak a saját launcherével használok, ez nálam alapszabály :D

[ Szerkesztve ]

(#17297) georef válasza domerator (#17295) üzenetére


georef
tag

Hogyan kell az appokat kicserélni a hibrid ROM-ban? :DD

(#17298) georef válasza natë (#17296) üzenetére


georef
tag

Melyik launcher?

(#17299) Nataniel


Nataniel
senior tag

Föleg Mozz-nak MDWP7 - MotoDefy winphone kinézet

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#17300) natë válasza Nataniel (#17299) üzenetére


natë
nagyúr

MiUi-ra merénylet lenne felrakni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.