- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- Meggyi001: RTX 5060 - Az új népkártya?
- bambano: Bambanő háza tája
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Meggyi001: Nyilvános wc-k.....még mindig hiánypótló...
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- btz: Internet fejlesztés országosan!
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
válasz
Graphics #29537 üzenetére
"...valahol láttam ezt a képet, koppig kitöltötte a helyet, a hűtő."
Valami ilyesmi? [Képek]
Ha nem a Thermalright AXP-200 volt, akkor esetleg ezt a listát érdemes átnyálazni: [link]"9cm-es a házikó"
Alaplapi tálcától a CPU tetejéig olyan ~18-20mm-rel érdemes számolni (8-10mm távtartó + ~2mm alaplapi nyák + ~8mm a foglalat és a processzor). Ezen kívül a 90mm-ből minimum lejön még a burkolati lemezek vastagsága (ha az alaplapi tálca szerepét nem a burkolat látja el, hanem független lemez, akkor még több), tehát ideális esetben sincs több ~66-68mm-nél a hűtő számára. Viszonyításképp: az AXP-200 venti nélkül 60mm. -
Goose-T
veterán
válasz
Graphics #29537 üzenetére
Egyébként nekem is 9cm vastag a házam, így még pont elfért egy 120x120x20-as venti a Shurikenen a gyári 12mm vastag helyett. Én még USA-ból rendeltem 20mm vastag ventit, de most már itthon is lehet kapni, csak más márkájút. Esetleg még az Alpenföhn Panorama pont elférne, mert a Big Shuriken 2 58mm magas, és ráfért egy 8mm-rel vastagabb venti, a Panorama pedig pont 66mm magas.
Új hozzászólás Aktív témák
- Bezámítás! Lenovo IdaPad Gaming 3 Gamer notebook - R5 7535HS 16GB DDR5 512GB SSD RTX 3050 6GBB WIN11
- Felújított számítógépek számlával, garanciával! Ingyen Foxpost!
- Samsung Galaxy S21 FE 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G2 - i5-5GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3033, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest