Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz sb #19203 üzenetére

    Ha tudod pontosan hogy mekkora átlag terhelést fog jelenteni a konfigod "játék közben"(mondjuk megmérted)

    Akkor azt a szintet folyamatban tudnia kell a tápnak(értsd 40C°-os kánikulában 24/7-re)
    és azt is számold bele hogy idővel öregszenek az alkatrészek így ehhez egy biztonsági 20%-ot hozzá illik adni.

    Az ezt a szintet meghaladó terhelést pedig a táp tömegéből adódó hőkapaciás fogja felemészteni, addig amíg amíg le nem kapcsol a hővédelem (ha van).

    Valós, folyamatos, 120W-ot leadni képes táppal nagyon kényelmesen lehet hajtani.

    (#19204) storm4 által javasolt tápot kipróbálhatod, ha elég, de nagyon melegszik, akkor segítek feltúrbózni a hűtését, ha hajlandó vagy beáldozni a garanciáját.

    OFF-ra:

    Ez sem olyan egyszerű: ventilátor induló feszültsége múlik azon hogy új/bejáratott, milyen viszkozitású benne a kenőanyag(csapágy hőmérsékletétől)
    Biztonságos induló feszültséget ezért bő 1-2Val nagydobra szokták megadni a gyártó.
    Szóval ha most találsz egy ventit ami elindul 3,5V-nál, az nem jelenti hogy egy év múlva, 15C°-os szobában megtenné ugyan ezt.

    Ha nagyon biztosra akarnak menni akkor bekapcsoláskor 1-2 sec erejéig megkapja a 12V-ot a venti. és utána áll csak be a -mondjuk- 4V-os biztonságos járási feszültségre.

    Ha minimális terhelés mellett 1-2 perc után elindul 100- ból 100x akkor semmi gond nem lesz.
    Ha mondjuk teljes terheléssel indítanád el, akkor elég gyorsan felmelegedne a szekunder egyenirányító rész, és a venti is megindulna 5-10 sec-en belül, mindenféle probléma nélkül.

    Ez: M1202512M A 2,95V-ról elindul.
    Valami csodás kínai tápból lett bontva, és elég hideg van még a műhelyben ;) .

  • HookR

    addikt

    válasz sb #19203 üzenetére

    Két adalék a gondolatmenethez:

    Sokáig úgy tudtam, az 512 SP-t tartalmazó HD7750 TDP-je 55W, mivel ennyit írtak Wikipedián a nagy AMD GPU-s táblázatban és tesztekben is ez az adat szerepelt. Akkor kezdett gyanússá válni a dolog, amikor megjelent a 384 SP-vel rendelkező R7 250, aminél meg 65W TDP volt feltüntetve. A turpisság ott van, hogy az 55W a DDR3 memóriával felvértezett HD7750-re vonatkozik, a GDDR5-ösre pedig 75W, legalábbis időközben már ennyi szerepel a kijavított táblázatban itt is és itt is. Hogy pontosan mennyit fogyaszt a gyakorlatban maxmimum - pl. tekintettel az adott kártya órajeleire - azt nem tudom, de valószínűleg a 75W-hoz van közelebb, mintsem az 55W-hoz.

    Időközben Picur10 is elkészítette magának az egyedi adapterkábeles PicoPSU + Dell DA-2 kombót (ahol az alaplapi P4-es csati, s így maga a processzor, közvetlen a DA-2 adapterről van táplálva, kikerülve a PicoPSU jelentette szűk keresztmetszetet), ám nála elsőre az sem működött. Kiderült, hogy a DA-2 áram alá helyezésekor nem lehet földelve a Remote érintkező, mert ilyenkor az adapter rögtön lekapcsol. Nem értek a tápegységek mélylélektanához, de ha jól sejtem a feszültség kezdeti stabilizálódásához, illetve a (túl?)feszültségvédelemhez lehet köze (majd a hozzáértőbbek kijavítanak).
    Már nem emlékszem pontosan, hogy milyen variációkat próbáltam, de esélyes, hogy amikor az LR1106 után a PicoPSU+DA-2-vel raktam össze a gépet, én már eleve a kapcsolóval, vagy legalábbis a remote érintkező utólagos összeérintésével kezdtem, így bennem fel sem merült, hogy esetleg csupán ez lehetett a probléma.
    Lényeg, hogy megérne egy próbát az LR1106 + DA-2 kombót ennek fényében működésre bírni.

    (#19186) st6969: Hogy nálad is ez okozza-e a gondot, nem tudom, de ilyet az is tud produkálni, ha az alvó állapotbeli, adott ágra vonatkozó terhelés alacsonyabb a tápegységnél meghatározott minimumnál, így lényegében ilyenkor is beindul a táp védelme, ezért kell áramtalanítanod, mielőtt újra működésre tudnád bírni. Persze elmondásod alapján régebben nem tapasztaltál effélét, mindenesetre érdemes ennek fényében végiggondolni a dolgokat...

Új hozzászólás Aktív témák