Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) jjeahh válasza Balinov (#5548) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha jó a gömbfej, akkor nem szabad bólintson, az enyém is merev mint egy néger ....

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5552) Balinov válasza jjeahh (#5551) üzenetére


Balinov
félisten

ha jo...Induro AKB1-em van, a D90+18-105-el ugy remlik olyan 50mm-re kitolva a kitobit mar utana kellett huzni, mondjuk az EM5-el eddig amikor probaltam atomstabil volt...lehet csak kene mar egy olyan ebay-es fej, amit tobben is ajanlottatok

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5553) r.levente75 válasza Balinov (#5552) üzenetére


r.levente75
addikt

Egyszer kell megvenni egy jó állványt, ha a caillagok is úgy akarják kiszolgál évtizedekig. Tudom nem olcsó, de hosszútávon talán mégis ez a legolcsóbb választás.

(#5554) Balinov válasza r.levente75 (#5553) üzenetére


Balinov
félisten

ezzel tokeletesen egyetertek. A vaz az nagyon jo, konnyu, feladott poggyaszba is befert olaszokhoz, a fej is jo, csak neha bebolintasra hajlamos. Megtalaltam most az amazon.de-s renelest, majdnem 190€ volt anno 2012-ben szalitassal.

Mondjuk mai fejjel mar nem biztos, hogy pont ezt vennem meg, de ez szerintem meg nagyonsokaig ki fog szolgalni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5555) jjeahh válasza Balinov (#5552) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Érdekes, pedig nem tűnik rossznak az az állvány, képeken igényesebbnek néz ki mint a sajátom (valszeg a bólintást leszámítva az is). Most nincs nálam nehezebb cucc, de rápróbáltam a mini weifengre a gh2-őt 135mm manuális obival (ekv. 270mm) és egy 60d-t 18-135-el, meg sem moccan egyik sem rajta.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5556) madstunt


madstunt
addikt

Sziasztok
Van valamerre most valami állvány akció, a héten szereznem kellene egyet, az eddigim megadta magát

(#5557) r.levente75 válasza madstunt (#5556) üzenetére


r.levente75
addikt

Mennyit szánsz a dologra?

(#5558) madstunt válasza r.levente75 (#5557) üzenetére


madstunt
addikt

Nem ért pont a leginkább pénzügyileg megfelelő helyzetben, szóval max 15-16 sajnos :(
Kénytelen-kelletlen elkezdtem használtakat is nézni.
Azon gondolkozom, most egy olcsó, és 1-2 hónap múlva egy értelmes minőségű drágábbat talán.
Amúgy A6000-et használok, és az obik se nehéz fényerős telék (jelenleg)

[ Szerkesztve ]

(#5559) r.levente75 válasza madstunt (#5558) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem tudom, hogy munkaeszközöd e az állvány, de azt a 15k is félretenném és hozzácsapnám később a jobbhoz. Pl. Man 290 alatt lehet nem vennék minőségben!

(#5560) madgie válasza Al Capone (#5550) üzenetére


madgie
titán

A kicsi alsóval tudsz "panorámázni", tehát akkor a komplett fejet tudod forgatni, a másik kettő a gömbfej finomhangolására szolgál együtt. Az egyikkel beállítod, hogy mennyire könnyen járjon a fej, a másikkal meg csak ráhúzod. Miért jó ez? Mert ha csak simán kiengeded, akkor könnyen előre fordulhat az orrnehéz fényképező, ami talajközelnél akár az objektív szűrőmenetét is megrongyolja. Meg amúgy sem egészséges, ha előre bukik a cucc. Így belövöd, hogy finom ellenállással mozduljon akkor is a cucc, ha kiengeded.

Honnan tudom? Vettem én is egy ilyet :) Maga az gömbfej meglepően jó ennyiért, az állvány itt-ott kicsit médincsájna (főleg a gumi szorítóknál), de alapvetően jó benyomást kelt. Kicsi, könnyű, mégis elég stabilnak tűnik. Persze nem olyan tank, mint a régi, Manfrotto kópia cuccom, de hát azzal meg nem nagyon jártam gyalog fotózni, mert nagy, nehéz.

(#5561) Al Capone válasza madgie (#5560) üzenetére


Al Capone
tag

Köszönöm szépen kimerítő válaszod! Mindent elmondtál, amit tudni akartam. :) Szerintem veszek én is egy ilyet. Annyi kérdésem lenne még, hogy mit értesz a gumi szorítók médincsájna mivolta alatt?

(#5562) madgie válasza Al Capone (#5561) üzenetére


madgie
titán

Kicsit girbe-gurba itt ott. Fogni fog, a funkcióját ellátja, de picit meg van csavarodva egy-egy helyen (a függőleges recés részen látszik), és a gömbfej alatti gumis rész picit csálé is. Nem vészes, csak kicsit jobban odafigyelhetnének erre is. Kicseréltetném, ha pesti lennék, de így szerintem marad.

(#5563) Al Capone válasza madgie (#5562) üzenetére


Al Capone
tag

Ja akkor lehet, hogy csak a tiédnek van ez a hibája és nem gyárilag ilyen az összes? :U

(#5564) madgie válasza Al Capone (#5563) üzenetére


madgie
titán

Nem láttam az összeset :)

(#5565) Al Capone válasza madgie (#5564) üzenetére


Al Capone
tag

Jogos :) Szerintem bepróbálom. Majd írok, ha megvan.

(#5566) madgie válasza Al Capone (#5565) üzenetére


madgie
titán

Visszaolvasva kicsit kétértelmű voltam: csak a gumis részekkel van egy kis szépséghiba, maga a fém része patent :)

(#5567) Geffry válasza jjeahh (#5541) üzenetére


Geffry
aktív tag

Nos végül úgy döntöttem leadom a rendelést és mára meg is érkezett angolisztánból a wf-861, sokáig szemeztem a nagyobbal mert kvázi egy árban vannak, de nekem ennek a kompakt méretére volt szükségem. Pontosan befér az erre szánt hátizsákba a kistávcsővel együtt, a súlya tökéletes mert nem nyom annyit a poggyászban és a legfontosabb hogy nincs lefittyenés.
Rápakoltam egy rakat kiegészítőt a tubusra, ami így is csak ~1,3kg volt és amikor rögzítettem akkor fixen tartotta úgy és ott ahol beállítottam. Ez volt a cél, erre az egy dologra kerestem állványt.

Vélhetőleg a legjobb opció ebben az árkategóriában, de az én felhasználási területemre több mint tökéletes. :R

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#5568) jjeahh válasza Geffry (#5567) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na, gratula akkor, remélem elégedett leszel vele, a méretükhöz és árukhoz képest szerintem masszív minőségi kis állványok ezek, szvsz jobban jártál vele, mint a manfi compact-al :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5569) gabor9916


gabor9916
csendes újonc

Sziasztok!
Teleobjektívhez szeretnék állványfejet vásárolni. Mit ajánlotok? Jelenleg egy Manfrotto 496 RC2 gömbfejem van és bár elbírja az obit, nem lehet pontosan beállítani. Olyat keresek amit gyorsan és pontosan lehet állítani. (3,065kg az objektív és a váz súlya)

(#5570) r.levente75 válasza gabor9916 (#5569) üzenetére


r.levente75
addikt

Milyen tele van rajta?

(#5571) gabor9916 válasza r.levente75 (#5570) üzenetére


gabor9916
csendes újonc

Nikkor 200-500mm

(#5572) pandur99


pandur99
aktív tag

Most jött meg az ebayről vásárolt Beike BK-03 nevű gömbfej. Teljesen jó, masszív, rezzenéstelenül megtartja a Canon 100-300-as objektívet egy Oly E-M5-ön, úgy, hogy nincs állványgyűrű. Szerintem érdemes ilyet venni, sokkal olcsóbb, mint a hasonló, de márkás cucc, főleg akkor, ha ritkább használatra kell.
Az eredeti gömbfej (Weifeng 6662A) nem bírta ezt el, még egy könnyebb objektív alatt is megadta magát és rögzítésnél 1-2 centit konyult.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#5573) jjeahh válasza pandur99 (#5572) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor valszeg gyenge fejet fogtál ki a 6662a-val (vagy én túl jót :DDD ), mert az enyém rezzenéstelenül elbír telét, nagyobb gépet, mindent amit eddig ráraktam.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5574) pandur99 válasza jjeahh (#5573) üzenetére


pandur99
aktív tag

Lehet. Ez viszont stabil, már az építésén is látni. Jobb ez így.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#5575) gabor9916 válasza pandur99 (#5574) üzenetére


gabor9916
csendes újonc

Még egy gömbfejet nem szeretnék. Kicsit macerás beállítgatni :/ De köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#5576) gabor9916 válasza gabor9916 (#5575) üzenetére


gabor9916
csendes újonc

Esetleg gimbal fej? Vadfotózásnál nincs idő állítgatni a fejet. :/

(#5577) flash-


flash-
veterán

beltérre, milyen megbízaható, jó ár-érték arányú állványt ajánlotok rendszeres hosszútávú (heti 2) használatra?
egy handycam lenne használva rajta, főként oldalirányú forgatáshoz(fel-le forgatás nem igen lenne vele)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5578) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hát srácok, tegnap kipróbáltam a 055-ös manfit egy gh4 + 12-35-el, konkrétan a MT055XPRO3-at, én nem estem hanyat tőle. Mármint tényleg m*rha minőségi, de nagy, nehéz és ehhez képest nem annyira stabil, kb. wf-717a-val egy szint, csak masszívabbnak tűnik. Dióhéjban: jó, de nem nekem való. Az MVH500AH fluid fej viszont besza-behu jó, sokkal jobban tetszik a wf-717 fluid fejénél, egyedül a hosszúra kihúzható kart hiányoltam róla (vagy csak én nem találtam meg rajta, hogyan kell kihúzni, bár kétlem :D )

flash-: Már sokszor leírtam a véleményem, szal csak linkelem :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5579) flash- válasza jjeahh (#5578) üzenetére


flash-
veterán

akkor ha jól értem erre egy sony vagy panasonic handycam is rámegy?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5580) jjeahh válasza flash- (#5579) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha szabványos állványmenet van rajta akkor igen és a külön vásárolt YT-950 fluid fejjel tudsz szép simán svenkelni (oldalirányú forgatás).

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5581) flash- válasza jjeahh (#5580) üzenetére


flash-
veterán

köszi,de akkor ha nem veszek hozzá külön fejet, oldalirányba nem is tudom forgatni a kamerát?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5582) jjeahh válasza flash- (#5581) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tudod, csak nem lesz szép az eredmény, főleg ezzel a gömbfejjel ami hozzá jár.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5583) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Ez érdekes lesz: Edelkrone Wing.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5584) r.levente75 válasza *Ropi* (#5583) üzenetére


r.levente75
addikt

Elég ígéretesnek tűnik, vajon mennyibe kerül majd?

(#5585) *Ropi* válasza r.levente75 (#5584) üzenetére


*Ropi*
félisten

Na az lesz az igazán érdekes. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5586) jjeahh válasza pandur99 (#5572) üzenetére


jjeahh
nagyúr

No, tudom, hogy már vettél másik fejet, de amúgy csak most jöttem rá, hogy a kis weifeng tokjának az aljában lévő kulcsal, az állványon és a fejen szinte bármit meg lehet húzni, ha jól látom azt is lehet állítani, hogy a gömbfej mennyire szorítson. Egy próbát megérhet, ha meghúzod és utánna nem konyul max lesz két jó gömbfejed :D Picit a gömbfej fölött az illesztés nálam is laza volt, de meghúztam és így már tök stabil.

Bali: a te induro gömbfejed nem lehet meghúzni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5587) Lassú Víz válasza jjeahh (#5586) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Bali: a te induro gömbfejed nem lehet meghúzni?

Furcsa vágyaid vannak :))

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#5588) Balinov válasza jjeahh (#5586) üzenetére


Balinov
félisten

hat, ha tegnap ilyenkor kerdezed meg is tudtam volna nezni, mert epp eloszedtem,hogy kimegyek a partra verofenyben ND1000-zni (aztan visszapakoltam ,mert nem talalom a qrva haida-t sehol...remelem nem dobta ki Vera vagy Patrik)

Amugy Indurora raraktam tegnap az EM5-ot, M42 adapterrel, Nikon 50-essel (vakut probalni) nos, em5-el mint az atombunker, olyan stabil (poen, hogy most jottem ra, hogy a kozeposzlopot meg lehet forditan, azt megvan 4 eve!!!)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5589) jjeahh válasza Balinov (#5588) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"most jottem ra, hogy a kozeposzlopot meg lehet forditan, azt megvan 4 eve!!!"

Ez ilyen, nekem ez volt az egyik legfőbb kritérium a gombafotók miatt :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5590) Balinov válasza jjeahh (#5589) üzenetére


Balinov
félisten

:) gombakra osszel en is megprobalok jobban fokuszalni, legalabb azok nem futnak el, vagy gyk nem hajladoznak a szelben :)

amugy ha jol nezem 26cm a legalacsonyabb, amit tud a cucc

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5591) jjeahh válasza Balinov (#5590) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Megfordított középoszloppal 26cm? Valami nem oké akkor, a legtöbb ilyenkor földszintig leereszthető. Én őszt tuti nem várom meg, már kedden találtam gombát a közelben és májusban az erdők is tele lesznek.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5592) Balinov válasza jjeahh (#5591) üzenetére


Balinov
félisten

kizart dolog, valszeg normal allasban, mashogy nem is lenne ertelme

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5593) Byk01 válasza jjeahh (#5591) üzenetére


Byk01
senior tag

Hacsak nem lep be mindent a hó nálatok :D

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#5594) jjeahh válasza Byk01 (#5593) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na igen :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5595) tvamos


tvamos
nagyúr

QZSD Q08 Video Tripod Ball Head 3-way Fluid Head

Megkaptam a 3D fejet, amit rendeltem. [link] Kb. 5800 Magyar Forint volt. Első blikkre, szerintem árában van. Kinézetre robusztus, (501g,) csupa hideg fém. Vízszintesen nagyon klasszul csillapítva mozog. Ez nagyon tetszik. Függőlegesen... úgy nem olyan jó, kicsit lötyög oldalra meglazítva. (Oldalt a csavart nem bírtam spannolni.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5596) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!

Van ajánlott állvány gömbfejjel ~30k körül?
A max súly, amit tartania kéne 2,5kg..mennyivel érdemes "túlméretezni", hogy tényleg stabil legyen?

Psn ID: sefter_hun

(#5597) *Ropi* válasza Sefter (#5596) üzenetére


*Ropi*
félisten

"A max súly, amit tartania kéne 2,5kg..mennyivel érdemes "túlméretezni", hogy tényleg stabil legyen?"

2.5-3x.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5598) Zilko87


Zilko87
tag

Üdv
Videó fejet keresek, ami tényleg használható, meg hozzá egy állványt. Keret kb 60.000!

(#5599) jjeahh válasza Zilko87 (#5598) üzenetére


jjeahh
nagyúr

FT-717B, WF-717B, FT-717A, WF-717A, ezek viszonylag masszív állványok full fém fluid fejjel, hosszúra kihúzható videós karral. Az "A" verziót használtam már melóra, nagyon szerettem, szerintem stabilitásban kb. azt hozza amit a 055-ös alu manfrotto, talán picit stabilabb. A fluid fej sem rossz, ugyan vannak jobbak de többszörös áron és olyan extrákat nyújt amit néha a drágább cuccokból is kihagynak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#5600) Zilko87 válasza jjeahh (#5599) üzenetére


Zilko87
tag

Köszi az infót. Ezek kaphatóak itthon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.