Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) Repsol600 válasza Ati1979 (#5098) üzenetére


Repsol600
addikt

Erre gondoltam: [link]
Állítólag ez jobb mint a másik.

(#5102) takessz válasza devisking04 (#5099) üzenetére


takessz
senior tag

ajálani ott kezdeném hogy táp kuka és vegyél másikat a corsair addot most ki modurális tápokat 15k körül van egy 430 as ami böven elég neked mellé 30k 7770 és kész én enyit tudnék ajánlani!

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#5103) Ati1979 válasza Repsol600 (#5101) üzenetére


Ati1979
veterán

:R

Olvastam néhány tesztet külföldi oldalakon és ott nagyon dícsérték. Lehet, hogy az lesz. :)

(#5104) devisking04


devisking04
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat és meg is fogadom őket!
Más tanácsokra is nyitott vagyok még ... :D

(#5105) BomiBoogie válasza devisking04 (#5104) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez nem rossz konfig, nem is régi, ezért ajánlott a 7-es szériából csemegézni, a régi kártyák többet fogyasztanak, és főleg, hogy a tápod sem olyan acélos, a 7750 jó választás és a későbbi driverekkel fejlődni is fog még egy kicsit.

(#5106) devisking04 válasza BomiBoogie (#5105) üzenetére


devisking04
csendes tag

Rendben és én is a 7750-es videokártyát nézegettem. Köszönöm a tanácsot. :DD

(#5107) KAMELOT válasza devisking04 (#5106) üzenetére


KAMELOT
titán

7750 egyértelműen és még tuning is van benne. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5108) KAMELOT


KAMELOT
titán

Esetleg ha valaki szeretne vásárolni 7850-et akkor vehet ilyet.
XFX Radeon HD 7850 Double D Black Limited Edition Kap hozzá fegyvert is. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5109) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Két héten belül belekerül a 939 socket-es deszkámba egy Opteron 180-as.
Szeretnék tanácsot kérni tőletek, milyen dual (CF, vagy SLi mindegy) - illetve milyen single VGA lenne a legmegfelelőbb mellé? Sokat olvasgattam több fórumot is, de nagyon nem sikerült belőnöm milyen dual felépítés esetén még épp hogy nem futnék CPU limitbe, illetve ugyanígy egy VGA-val. A processzor megegyezik egy Athlon 64 x2 4800+ -al, hátha így többet mond valakinek.

Valahol a hd3850-4850 illetve, 8800-9800 gtx környékét nézegettem. Nagyon fölé lőttem velük? :B :))

(#5110) Sondi1986 válasza KAMELOT (#5108) üzenetére


Sondi1986
addikt

Azt a kártyát hogy lehet húzni!!! 2db 6pin-es csatija van. :B

(#5111) marinea2 válasza Sondi1986 (#5110) üzenetére


marinea2
addikt

Inkább egy 7870-re hasonlít mint 7850-re :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#5112) BomiBoogie válasza Aethel (#5109) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem lőttél főlé, csak azok elég régi kártyák már, nem támogatottak, jobban melegszenek stb.
Egy 5770/6770, amit maximum érdemes beletenni.

(#5113) and1ao válasza Aethel (#5109) üzenetére


and1ao
őstag

Hát CF SLI semmiképp egy darab 4850-et sem hajt ki az a proci.

Guild Wars2!

(#5114) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok!
Az itt kapott ajánlás szerint, megvettem a Sapphire HD7850-et a gépembe. I3-3550, 8GB Ram, FSP 450W táp. Eddig az alaplapi vga-val működtettem.
Beszereltem az új vga-t, minden szép és jó! Legújabb driver fel stb. Ez volt tegnap előtt.

Tegnap indítanám a gépet, semmi. Megnyomom a bekapcs gombot és csend. Víz kever, asztal kifordít, gép hátulján táp vezeték stb., megmozgat, új indítási próba - megy minden. Öröm! Gép kikapcs, asztal visszafordít, új indítás semmi! Az előbbi eljárás megismétel, megy! Leállít, asztal vissza, több próba is, jó! Öröm!
Ma reggel indítás, semmi! Asztal és vezeték rángatás, indul! Mi lehet a probléma???

Egyébként adtak hozzá egy kb., 25cm-es csatlakozót. Egyik vége 4 pines, de abból 3 van bekötve, a másik vége ha jól emlékszem 6 pines, de abból két csati rövidre van zárva - magyarul - egyikből kijön a madzag, és visszakanyarodik a másikba. Ezzel kötöttem be a gépbe, a táp egy szabad 4 pinesére dugva.
Viszont a tápon is van egy ugyanolyan 6 pines csati, mint ami bemegy a kártyába, de ott mind a 6 csatihoz vezeték megy a tápból. Így azt nem mertem közvetlen rákötni a kártyára.
Szerintetek nem lenne baja, ha azzal kötném rá?

Köszi a segítséget és bocs, a regényért, de nem értek a géphez, én csak használom....

(#5115) zsole84 válasza herrká (#5114) üzenetére


zsole84
senior tag

Ha jól értem az átalakítóval csatlakoztattad a kártyát. De ha van a tápodon 6 pines tápkábel, akkor miért nem azt csatlakoztattad?

(#5116) herrká válasza zsole84 (#5115) üzenetére


herrká
senior tag

Szia!
Mert amint írtam, azon mind a hat érintkezőhöz megy madzag.
A kártyához kapott "átalakítón" pedig két csati össze van zárva. Így nem mertem a "táposra dugni, nehogy kárt tegyek a kártyában!

(#5117) M@rdel válasza herrká (#5114) üzenetére


M@rdel
őstag

A tápon lévőt dugd a kártyára.
Általában rá van írva PCI-E.
Ilyen--> link

[ Szerkesztve ]

(#5118) herrká válasza M@rdel (#5117) üzenetére


herrká
senior tag

OK, rendben. Megnézem, rá van-e írva? De ha nincs, akkor is bedughatom? Igaz? Igen, ilyen!
Ez esetleg gyógyír az indulási mizériára is? Bár, nem hiszem, mert a bekapcsoló gomb megnyomására nem történik semmi, tehát, nem elkezd zúgni és leáll, hanem semmi nem történik.,...

[ Szerkesztve ]

(#5119) Repsol600 válasza herrká (#5116) üzenetére


Repsol600
addikt

Rádughatod a tápon lévőt nyugodtan. :K

(#5120) M@rdel válasza herrká (#5118) üzenetére


M@rdel
őstag

Rendszer hangszóród van?
Sípolás?

(#5121) zsole84 válasza herrká (#5118) üzenetére


zsole84
senior tag

Szerintem az lesz a gond, de kérdezz rá a topicban:7850 Tudomásom szerint 1 db 6 tűs tápcsatlakozót igényel a kártya, szerintem pont az a baja, hogy kevés áramot tud így felvenni.

(#5122) Valerie90 válasza herrká (#5114) üzenetére


Valerie90
csendes tag

Sziasztok!

kéne egy kis segítség, már tökre tanácstalan vagyok, új videókárytát akartam venni, vettem is egy sapphire hd 7770 'Ghz Edition-t, ezt ajánlották, azt mondták jó lesz a lapba, sajnos mégse lett jó, a driver mindig leállt majd helyreállt (feltettem az összes féle drivert, régitől az újig, alaplap bios frissítés, win7 64 bit újrarakás, nagyobb táp vétel neki, ram teszt stb) mind1 is ez végülis ezt csak azért írtam le mer tényleg végső esetbe küldetm vissza

viszont szükségem lenne új kárytára, igaz a régi sapphire-t most visszatetük, de szükség van újra
akérdésem az lenne hogy milyen kárytát vehetek ebbe a lapba?
[link]

a proci az egy 3 magos amd

mert már nem merek venni semmilyet, a hd7770 megvásárlásánál 1 ember állította azt pár hónappal ezelőtt hogy ütközés lesz ebbe nem vehetek újabb fajta sapphire-t, de a vásárlás előtt újra megkérdeztem itt a fórumon és 3-an is írták hogy aki ezt mondta azt le kell ütni

olyan kárytát szeretnék ami GDDR5-ös és 1 gigás, és akkor legyen most Nvidia
én kinéztem egy ilyet, de mint mondtam már nem vagyok biztos, várom a javaslatokat
[link]

(#5123) herrká válasza M@rdel (#5120) üzenetére


herrká
senior tag

Van igen, de nem sípol! Olyan, mintha be sem lenne dugva a konnektorba! Példával, kapcsolod a villanyt, de nem történik semmi, sötét marad! Nem villan, nem cisszen...

zsole84 - OK, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5124) M@rdel válasza zsole84 (#5121) üzenetére


M@rdel
őstag

Annyit :K nekem is az van

(#5123) herrká
Egyelőre cseréld a kábelt.
Utána, ha az előző nem jött össze vedd ki a vga-t, és próbáld úgy.

[ Szerkesztve ]

(#5125) Grave_444 válasza Valerie90 (#5122) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szóval már visszaküldted?
Én nem tettem volna, a GT630 jóval gyengébb nála..
Milyen tápod van?

(#5126) zsole84 válasza Valerie90 (#5122) üzenetére


zsole84
senior tag

Biztos, hogy az alaplappal volt gond? Kártya nem lehetett hibás? Csak mert rokonomnak ugyanilyen lappal megy 7750 és semmi gondja nincs vele. Az általad linkelt kártya jóval gyengébb, N-vidia oldalon GTX 650 lenne, ami teljesítményben megközelíti.

(#5127) herrká válasza M@rdel (#5124) üzenetére


herrká
senior tag

Ok, ez lesz. Kösz!

(#5128) Valerie90 válasza Grave_444 (#5125) üzenetére


Valerie90
csendes tag

2x lett visszaküldve, az elsőnél megnézték jó e, és visszaküldték hogy frissítsek alaplapi biost, de utána se volt jó, így mit tehettem volna ha letelik a8 nap pénzt s ekapok vissza és eléggé drága volt :(

2 táppal is próbálva volt, elöszőr egy fps 450-essel, azzal is ugyanez volt agond, meg egy új boltból elhozott 550-es hkc-vel (ami igaz nem nagy márka, de mondom azt mondták eég neki a 450-es táp és azzal se ment hiába fsp volt :S ) ezért nem értettem az egészet

az ipon garanciás szerelővel is hosszan leveleztem XD, de nem jöttünk rá mi van, hozzátezsem minden alkatrészem tőlük van és garis is még, de mive más kárytával megy így nem tudtunk másra tippelni

(#5129) Valerie90 válasza zsole84 (#5126) üzenetére


Valerie90
csendes tag

nincs az alaplappal gond, ha gond lenne másik kárytával nem menne, a vásárolt kárytát küldetem vissza mert nem akartam hogy leteljen a 8 nap és pénzt se kapjak vissza

én is szemezgetek a 7750-nel de nem merek már radeon kárytát venni :(
a 7750-nek kell külön 6pines táp csatlakozás vagy az kisebb mint a 7770-es

[ Szerkesztve ]

(#5130) BomiBoogie válasza Valerie90 (#5129) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Most akkor mit szeretnél tőlünk tulajdonképpen?
A 7770-es kártya és a lap összepasszolnak, nem lehet kompatibilitási gond, nem kell itt BIOS trükközés.

(#5131) Valerie90 válasza BomiBoogie (#5130) üzenetére


Valerie90
csendes tag

hát ez az hogy passzolnia kellett volna de mégse...

mit szeretnék? amit írtam is tanácsot, vegyek akkor kisebbet? vagy valaki találkozott e már hasonlóval, mert senki nem tudta miért van ez a probléma ahogy írtam is, nem tudok már kihez fordulni, mondjatok nekem olyan kárytát akkor ami kisebb mint a 70-es pl és nem kell neki plusz táp csatlakozó

[ Szerkesztve ]

(#5132) zsole84 válasza Valerie90 (#5129) üzenetére


zsole84
senior tag

Ha az alaplap miatt nem ment 7770-nel, akkor 7750-nel sem fog. De a lap AMD chipsetes, elvileg N-vidia kártyával még több gondnak kellene lennie. Hozzáértő üzemelte be a kártyát?

Mod: ha normálisan volt csatlakoztatva, akkor a tápnak simán el kellett vinnie ezt a kártyát, mert keveset fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#5133) Valerie90 válasza zsole84 (#5132) üzenetére


Valerie90
csendes tag

de nincs baja az alaplapnak, ezért gyanakodtak tápra az ipon szerelők is, de bocsi annyi pénzem már nem volt hogy 2x vegyek még új tápot is :S, elég hülyén jött ki ez az egész, eddig is én raktam össze a gépeimet ,általában az iponról rendelt alkatsrézekből, soha nem volt ilyen gond

mert én el is hinném hogy nagyobb táp kell egy ilyennek, na de mégis milyen az amivel tutira megy egy ilyen, na és akkor miért a driver áll le? miért nem a ventije, mer az stabilan ment mindig bezzeg

Szerkesztve: igen sztem is, főleg hogy 2félével volt próbálva, köszi azért, majd lesz vmi, kezdteben arra gondoltam hogy próbálok bele olyan kárytát aminek nem kell 6 pines plusz áram atáptól és akkor kiderül tán vmi

[ Szerkesztve ]

(#5134) zsole84 válasza Valerie90 (#5133) üzenetére


zsole84
senior tag

A 450-es FSP tápnak simán vinnie kellett volna azt a kártyát. ( Sőt én inkább választanám azt, mint az 550-es HKC-t). A vga 6 pines tápcsatlakozójára rá volt dugva a tápkábel?

Mod: A 7750-nek nem kell +táp, de biztos, hogy nem az a gond.

[ Szerkesztve ]

(#5135) Valerie90 válasza zsole84 (#5134) üzenetére


Valerie90
csendes tag

igen, rávolt

de akármelyik drivert raktam (régit, újat) uyganúgy sima netezésnél leállt majd helyreállt a driver, játéknál bezzeg nem, ez is furi

(#5136) BomiBoogie válasza Valerie90 (#5131) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm. :K
Kisebbet szerintem nem érdemes, mert a kártya fogyasztása/teljesítménye egyáltalán nem lehet gond.

A Radeon 7750-hez nem kell 6 pines csati.
Kipróbáltad amúgy a kártyád más alaplapban, esetleg ismerősnél stb.? Az még nem lenne rossz.

(#5137) and1ao válasza Valerie90 (#5135) üzenetére


and1ao
őstag

alaplap táp egy egyszerű szoftver hibád volt amit legrosszabb esetben egy egyszerű win reinstal helyre vágott volna többször előfordult velem is még 4850-el a tele szemetelt win miatt uj winen kutya baja nem volt.

Guild Wars2!

(#5138) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok,
Játékra szeretne egyik ismerősöm VGA-t venni. Újat. 30-40k között de inkább a 30 felé. Mit ajánlotok?
Köszi.

(#5139) BomiBoogie válasza martin66 (#5138) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

ASUS vagy Sapphire Radeon 7770, nem kell OC-s változat.

(#5140) and1ao válasza martin66 (#5138) üzenetére


and1ao
őstag

Radeon HD7770 Full Hd alatt szépen szalad felette már kevés.
Zöld oldalon 650TI,de drágább.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#5141) Valerie90 válasza and1ao (#5137) üzenetére


Valerie90
csendes tag

újraraktam a win7.et, de ott 1 óra eletltével újra kezdte...
írtam hogy legvégső esetben küldtem vissza, senki nem tudja mi volt a gond, az ipon szerelők szeirnt másik gépbe ment csak az enyémbe csinálta ezt..., hozzátezsem a többi elkatrészem is garis még, szintén iponról rendelt és minden oké velük, ezést is anagy tanácstalanság mit rakhatok bele egyáltalán :D

amúgy honnan lehet tudni hogy mely tápegységek a jók, megbízhatók?, fsp-t ajánlja mindenki az fix általába
(bocsi ez nem tökre ideillik)

mindenesetre köszönöm a tippeket, majd csak megoldódik, majd kiderül ha vennék bele kártyát, vagy ennyire szereti a régit? :D

Kellemes Ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

(#5142) BomiBoogie válasza Valerie90 (#5141) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Újrakezdte? A végén kiderül, hogy HDD hibád van.

Tápból nem csak a márka, a típus is számít. FSP Hexa, Chieftec CTG, amik általában ajánlottak és jó az ár-érték arányuk. Bár kötve hiszem, hogy tápproblémád lenne.

(#5143) zsole84 válasza Valerie90 (#5141) üzenetére


zsole84
senior tag

Itt adnak tanácsot:[link], illetve van egy hasznos táblázat is: [link] De nálad nem táp lesz a gond.

(#5144) Grave_444 válasza Valerie90 (#5141) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem se a vga volt hibás.

(#5145) Valerie90 válasza BomiBoogie (#5142) üzenetére


Valerie90
csendes tag

de akkor másik káryta se menne nem? arra lennék kíváncsi menne e gond nélkül másik olyan kárytával amihez szintén kell ilyen 6pines csatlakozó

zsole84: köszi a táblázatot :)

[ Szerkesztve ]

(#5146) and1ao válasza Valerie90 (#5145) üzenetére


and1ao
őstag

Milyen volt az FPS pontos tipust tudsz mondani kizárt dolog hogy hardver gond lett mint mondottam feljebb.főleg ha másik kártya meg ment a gépbe egy 80W-os VGA-ről beszélünk....

Guild Wars2!

(#5147) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

Olyan problémám van hogy a képernyőm láthatóan csíkozódik, a csíkok vizszintesen lefelé mennek, főleg szürke képnél.
A probléma forrása szerintem az lehet hogy a vezérlőpultban a monitorbeállításoknál csak 60Hz-et tudok választani [link], de az AMD Control Centerben 75Hz van kiválasztva [link]. A videókártyához a Sapphire drivereit raktam fel, nem tudom hogy ez számít-e valamit. Hogy lehetne azt megoldani hogy az AMD Control Centerben beállított dolgok valóban érvénybe lépjenek?

Monitor: Samsung B2230
Videókártya: SAPPHIRE HD 5670 1GB GDDR5

[ Szerkesztve ]

(#5148) Stunts666 válasza Valerie90 (#5133) üzenetére


Stunts666
őstag

Tuti, hogy nem táp. Az 500as chieftecem siman viszi a 7950et aminek kicsit nagyobb az aramfelvetele.

(#5149) Repsol600 válasza ablack (#5147) üzenetére


Repsol600
addikt

Játékoknál is csíkozódik? Lehet valami vga hiba is...

[ Szerkesztve ]

(#5150) Maximow válasza Valerie90 (#5145) üzenetére


Maximow
tag

Üdv.

Nekem 6850-nel volt ugyan ez a problémám. Érdekes módon nálam a win és driver újratelepítése megoldotta.

Illetve azt próbáld még meg, hogy a Catalystban vissza veszed a kártya órajelét, ugyanis, az is előfordulhat, hogy a gyári értéket nem bírja, bár kicsi az esélye, azért hallottunk már ilyet is.

A tápod biztosan bírja.

Én driver problémára gyanakodok elsősorban.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.