Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48251) vadkörte


vadkörte
addikt

Hello mindenkinek!
Néhány napja már jártam erre, azóta sajnos nem lettem okosabb és a káosz is csak nőtt...

VGA-t akarok venni a gépembe és még mindig csak toporgok egyhelyben.
A konfigom:
Gigabyte GA-MA790X-UD4 alaplap (F6 BIOS; PCI-E v2.0), AMD Phenom-II X4 940BE CPU, 4GB Kingston HyperX, 500W Chieftec PSU, 22"-es és 14"-es TFT, Windows 8.1 64bit

Kritériumok a VGA-val szemben:
Jobb a több alapon, min. 1 GB, de ha lehet 2 GB RAM.
Árplafon max. 35-40.000 Ft, Ennél többet, ha agyonlőnek sem tudok rászánni, a keret eléggé behatárolt.
Kizárólag új és magyarországi beszerzésű termék jöhet szóba számlával.

Felhasználási területe:
Kiváltani az integrált Radeon HD3300 VGA-t, net, filmek, néha játék - Sniper Elite2, szimulátorok, stb... nem vagyok sem fiatal, sem játékfüggő - és grafikai (fotószerkesztés) munka.
Az elsődleges monitorom felbontása 1680x1050, a másodlagosé 1024x768. Ez utóbbi néhány hónapon belül 90%, hogy lecserélődik, valami nagyobbra. Ezért nem árt, ha nem csak 1 db DVI van rajt, hanem mondjuk mégegy DVI, vagy D-SUB.

Beletették a fülembe a bogarat, már nem csak AMD-ben gondolkodok. Két lehetséges versenyző van a ringben. AMD részről egy L7 260X, nVidia oldalról pedig egy GTX 750Ti. (nem ragaszkodok az ASUS-hoz, csak ezeken találtam megleleő mennyiségű és fajtájú portot)

AMD: ASUS Radeon R7 260X
nVidia: ASUS GeForce GTX 750Ti

Minden véleményre, tapasztalatra vevő vagyok, nem néhány hétre tervezek. Szerintetek melyikkel járnék jobban, melyiknek jobb a teljesítménye? A GPU órajelének skálázására - értsd részterhelésen, vagy üresjáratvan visszaveszik-e - képesek ezek a kártyák, vagy fix órajeleken mennek? Árban ~ egyformák, igaz a GTX mellé adott játékbónuszra nem tartok igényt, azt értemes áron - érték ~80%-a - eladnám. 1-2 napon belül rövidre akarom zárni a dolgot!

A válaszokat és a segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.