Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) d@minator válasza Asbee (#28398) üzenetére


d@minator
addikt

Így van ezért kevés a 7770. Mert az eredeti kérdés az úgy szólt, hogy i3-hoz max 7770 VGA kell e? Ami ugye nem igaz. Egy BF3 multiban alacsony grafikával ez igaz is. Több fps-hez kell a CPU. De nem csak ez létezik. Most akinek i3-ja van vegyen mellé egy gagyi VGA-t hogy egy Single Playert sem tudjon végig nyomni jó grafikával?! Még egy 660Ti-vel sem lehet egy normális élsimítást alkalmazni lásd. FC3, Crysis3 stb pedig még csak 2013 van hiába van alatta i5.
Ettől amit leírtál minden igaz nem is neked szól ez és jól fogalmaztál amikor azt írtad, hogy játékfüggő. :)

(#28402) Superhun válasza Asbee (#28398) üzenetére


Superhun
addikt

A legendát nem arra értettem, hogy a mai játékoknak erős CPU kell, hanem arra, hogy magasabb felbontáson kisebb a procihasználat. Mint írtam, ennek van is valóságalapja, de játékfüggő.
Azt pedig egy szóval sem mondtam, hogy a mai játékokhoz nem kell az erős CPU. Légy szíves figyelmesebben olvasd el, amit írok.

(#28403) adatfalo


adatfalo
senior tag

Sziasztok!

Új kártya vásárlása előtt állok, nagyon szemezgetek egy
Gigabyte GV-N780D5-3GD-B 3GB-al, vagy más egyéb gtx 780-al,
viszont megfordult a fejemben az ellentábor egyik kártyája is, nevezetesen
MSI R7970 Lightning, BE, 3GB
a kettő között 45k eltérés van, viszont nem találtam olyan tesztet ahol összeresztenék őket, hogy lássam az ár/teljesítmény arányában mennyire érné meg a 780.

Netek mi a véleményetek?
Elsősorban 3D modellezésre, grafikai munkákra használnám.

www.adatfalodesign.hu

(#28404) bandi0000 válasza Superhun (#28402) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Valaki mondta itt a fórumon hogy neki az I3 nem hajtja ki teljesen a nagy VGA-t tehát mig a proci teljesen megy a VGA csak 70-80%-ot nem vagyok benne biztos hogy így volt, de ami a lényeg hogy azt értettem hogy kis felbontásban jobban használja a procit, de egy gyenge proci az hogy tudna kihajtani esetlegesen erős VGA-t akár nagy felbontáson? (Nem kötekedés, csak szimplán meg akarom érteni ezt a részt)

adatfalo: itt egy test, ennél biztos van jobb is de látszik rajta hogy amennyivel drágább, annyival jobb is, +amire használnád akkor Nvidia abban több a nyers erő

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#28405) Superhun válasza bandi0000 (#28404) üzenetére


Superhun
addikt

"Valaki mondta itt a fórumon hogy neki az I3 nem hajtja ki teljesen a nagy VGA-t tehát mig a proci teljesen megy a VGA csak 70-80%-ot"

Simán lehetséges. De ez nem a CPU hibája, hanem a játék kér túl sok CPU időt. A játékmotor/AI frissítése mindig elsődleges a játékok esetében. A kirajzolás csak ez után jön. Egyszerűen nem marad a procinak arra is ideje, hogy a VGA-val is foglalkozzon. Ez a CPU limit. Ez viszont játékfüggő. A kedvenc példám erre mindig a "szőrös fánk". Az a progi úgy kihajtja egy szálon az összes VGA-t, hogy szétsülnek gyenge hűtés mellett. ;]

"kis felbontásban jobban használja a procit, de egy gyenge proci az hogy tudna kihajtani esetlegesen erős VGA-t akár nagy felbontáson?"

Kisebb felbontásban CPU-nak nehezebb dolga van, mert a kis felbontás miatt a VGA több képkockát tud feldolgozni, ergó a CPU-nak több feldolgozandó adat VGA-hoz való továbbítására kell utasítást adnia, ami több CPU időt kér. Ez is játékfüggő, mert egyes játékok a felbontás emelésével a textúrák/modellek részletességét is emelik, amiknek kezelése szintén több CPU időt fog kérni.

(#28406) Ribi válasza bandi0000 (#28404) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez a teszt semmit sem mutat, nincs benne csak 1 benchamark teszt.
Akkor már valami kiterjedtebb tesztet kell keresni. Van ahol tényleg sokkal gyorsabb, de van ahol egyáltalán nem. Átlagban nem annyival gyorsabb, mint drágább.
Sok esetben a kis proci sehogy sem tudja kihasználni a nagy VGA-t, mert kell a több mag. Ritka az amikor pont azon a határon van, hogy kis felbontáson vga limit, nagyon meg már cpu limit lenne.
Superhun már leírta.Alkalmazás függő

[ Szerkesztve ]

(#28407) bandi0000 válasza Ribi (#28406) üzenetére


bandi0000
nagyúr

teljesen lényegtelen, én az első tesztet belinkeltem de akkor itt a ph-s teszt 10%-al gyorsabb kb, de egész biztos hogy ez gyorsulni fog még mivel jönnek majd az újabb driverek amik még jobbak stb stb

Xbox One: bandymnc

(#28408) Superhun válasza adatfalo (#28403) üzenetére


Superhun
addikt

Tesztek alapján a GTX 780 akár másfélszer gyorsabb is lehet, mint a 7970. Neked kell eldöntened, hogy ez megéri-e a felárat. Munkához én mindenképpen az nvidiát venném.

(#28409) marcusa válasza bandi0000 (#28407) üzenetére


marcusa
addikt

Ha csak az átlag fps-t nézed, akkor majdnem 20% a különbség, és ha a tesztelt játékokat, akkor látod, hogy majdnem csak AMD-s címek, átlagban van 25-30% a különbség is. :K

:-)

(#28410) Ribi válasza bandi0000 (#28407) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak te azt írtad annyival gyorsabb mint amennyivel drágább.
7970 100k, 780GTX 170k. Ez nem 10%. Más teszt oldalak több difit hoznak, de ez nem az általad leírt különbség. Még a közelében sincs. Emiatt írtam amit írtam. Van ahol jóval gyorsabb, de mint már említettem, de átlagban nem az.

[ Szerkesztve ]

(#28411) bandi0000 válasza Ribi (#28410) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Jó én nem néztem az árakat, ő mondta hogy 45k van közte, én meg arra céloztam hogy grafikai munkánál jól jöhet az a 10%, sőt mondták hogy az a 10% inkább 20-30 így meg aztán pláne

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#28412) Superhun válasza bandi0000 (#28411) üzenetére


Superhun
addikt

Lesz több is annál a 20-30%-nál a játékok esetében is, hiszen a 7970-et már vehetjük egy "megérett" kártyának, elég régóta a piacon van. A 780 GTX viszonylag új hús, van még benne potenciál, amit majd kihoznak az Nvidia driver programozói.

[ Szerkesztve ]

(#28413) bandi0000 válasza Superhun (#28412) üzenetére


bandi0000
nagyúr

erről van szó :K

Majd jövő ilyenkor megnézzük hogyan teljesít :DD

Xbox One: bandymnc

(#28414) Ribi válasza Superhun (#28412) üzenetére


Ribi
nagyúr

A titán már kint van több mint fél éve, ez meg annak a nyitbált verziója. Nagy gyorsulást emiatt nem kell remélni :P

[ Szerkesztve ]

(#28415) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Hmm jó ára van ennek is: SAPPHIRE 11196-19-20G HD7950 3GB GDDR5 BOOST 67k

(#28416) Deraul


Deraul
csendes tag

Sziasztok!

Játékgépbe szeretnék egy viszonyag erős VGA-t.

FX-6300 as processzor és LG D234P-PN monitor mellé GeForce GTX650/Radeon HD 7770-re gondoltam.
Gyenge játékokon játszok főleg, de szívesen végigmennék pár Crysis 3, "Metro" pályán is, persze nem szükséges mind ezt maximális grafikai beállítások melett. A 3Dre azonban hajlok és gondolom a 3Ds képalkotáshoz nagyobb teljesítmény szükséges mint a 2Dshez.

A kérdésem hogy GTX 650/Radeon HD 7770 elegendő lenne mondjuk Crysis 3 "low to high" stabil (30+ fps) futtatásához avagy szükséges lenne valami erősebb?

(#28417) TechN7ne válasza Deraul (#28416) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

elegendő,de a két kártya közül a 7770 erősebb.

(#28418) Superhun válasza Ribi (#28414) üzenetére


Superhun
addikt

Most kigugliztam és a 7970 2012.01.09-én jelent meg. Azért ennél csak újabb a 780 GTX. :P

[ Szerkesztve ]

(#28419) Deraul


Deraul
csendes tag

Értem, köszönöm.

Egy videókártyánál sokat számít hogy 1-2-x Gigaram van benne?

(#28420) TechN7ne válasza Deraul (#28419) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

ezeknél felesleges a 2GB,nem tudnád vele kihasználni,7770,7790-nek elég az 1gb is. :)

(#28421) KAMELOT válasza Deraul (#28419) üzenetére


KAMELOT
titán

HD7770/7790 kártyáknál elég a 1GB. Ettől feljebbi kártyáknál már 2GB ajánlatos.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28422) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egy 7950 mennyire fér el, ha van már a másik PCI-E slotban egy hangkártya?
Pl. egy ASUS már nem?

(#28423) TechN7ne
Az adatlapom szerint: ASUS P8H77-V.

[ Szerkesztve ]

(#28423) TechN7ne válasza BomiBoogie (#28422) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Milyen alaplap pontosan?

Egy darab 7950 lesz benne akkor simán rakhatsz bele egy hangkártyát,mert nem mAtx-es alaplap,elfér kényelmesen.

[ Szerkesztve ]

(#28424) KAMELOT válasza BomiBoogie (#28422) üzenetére


KAMELOT
titán

Simán beteheted a ASUS DCII is el fog férni a hangkártya is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28425) xTc


xTc
aktív tag

Egész nap ASUS 660 TI-t próbáltam venni webshopokban, szinte sehol nem lehet kapni... Ahol elérhető, ott sincs raktáron. Volt olyan hely, ahol 1-2 hetet mondtak, hogy érkezik, máshol 2-3 napot. Utóbbi nyert, bár a megrendelésemet még nem igazolták vissza... :W

(#28426) *Tata* válasza xTc (#28425) üzenetére


*Tata*
senior tag

Itt próbáltad már? Elvileg van raktáron:[link]

(#28427) xTc válasza *Tata* (#28426) üzenetére


xTc
aktív tag

Bah nem, ha holnap se igazolják vissza a megrendelésemet, akkor szerintem visszamondom és jöhet ez. Ráadásul olcsóbb is. Köszönöm a tippet.

(#28428) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

3 hónapja vásárolt Asus 7870-es kártyám elkezdett rendellenesen viselkedni ezért 2 nap múlva megy vissza garanciába. Viszont úgy döntöttem, hogy nem fogom megtartani a csere kártyát hanem eladom és veszek helyette egy újat. Asus gtx670 Ezt néztem ki, igazából már meg is rendeltem délelőtt, a 76.000-es áron. De ha van helyette jobb vétel ilyen áron akkor visszamondom a rendelést és lesz más.
Az utóbbi 3 kártyám mind amd volt, viszont itt olvasva a fórumot és még pár oldalt átnézve most inkább nvidiát próbálnék ki.
De nyitott vagyok mindenre, ha azt mondjátok hogy van hasonló vagy jobb ilyen áron akár amd, akár nvidia akkor lesz az.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#28429) marcusa válasza Stigma.HC (#28428) üzenetére


marcusa
addikt

Hasonló árban nem nagyon van jobb választás. :N

:-)

(#28430) wis


wis
tag

Sziasztok!

Melyik éri meg jobban?

MSI N660 TF 2GD5/OC GTX660
SAPPHIRE 11200-07-20G HD7850

Melyik lehet halkabb alapjáraton?

(#28431) marcusa válasza wis (#28430) üzenetére


marcusa
addikt

Az első, a TF hűtésű 660 nagyon jó árban van ennyiért. :K

:-)

(#28432) Zimmi91 válasza wis (#28430) üzenetére


Zimmi91
addikt

Szerintem a 660 jobban megéri, ez a TF hűtés brutál ! ;]

" Just remember Manchester is RED! "

(#28433) kero35 válasza wis (#28430) üzenetére


kero35
tag

A 660- at vedd

Az élet olyan mint a motor néha be kell rúgni

(#28434) marinea2 válasza wis (#28430) üzenetére


marinea2
addikt

660

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#28435) wis


wis
tag

marcusa, Zimmi91, kero35, marinea2 köszönöm :R

(#28436) marinea2 válasza wis (#28435) üzenetére


marinea2
addikt

Nekem volt a sima is, az sem volt rossz, a TF meg közel olyan jó mint az Asus DCII-ese. Nem lesz vele gond :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#28437) KingBradley


KingBradley
csendes tag

Sziasztok!

Egy a4 5300 apu mellé milyen VGA t ajánlanátok max, amit ki is tudnék használni?

Válaszotok előre is köszönöm :R

(#28438) Sondi1986 válasza KingBradley (#28437) üzenetére


Sondi1986
addikt

HD6670 GDDR5 vagy HD7730 videókarit.

[ Szerkesztve ]

(#28439) KingBradley válasza Sondi1986 (#28438) üzenetére


KingBradley
csendes tag

Köszönöm :R

További szép estét

(#28440) BomiBoogie válasza KAMELOT (#28424) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm. :K

(#28441) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Szeretnék pct össze rakni, videó kártyára kb 100.000 Ft-ot áldoznék. Melyik a legjobb ennyiért? Hd 7970 et nézegettem vagy inkább nvidia?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#28442) KAMELOT válasza BomiBoogie (#28440) üzenetére


KAMELOT
titán

Csal tudod mi itt a gond? DCII 3 slotos és a hangkártya blokkolni fogja a ventiket azaz nem tud forogni ott a levegő annyira. A hűtés így xar lesz. 2 slotosat vegyél és csak 1 választásod van. Sapphire HD7950

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28443) Asbee válasza KAMELOT (#28442) üzenetére


Asbee
veterán

A V2 7950 csak 2,5 slot. :) Ettől függetlenül én is a sapphiret ajánlanám ebben az esetben. Asus szereti ha van hely a ventik alatt.

(#28441) FIREBLADE78: Proci mi lesz?

[ Szerkesztve ]

(#28444) KAMELOT válasza Asbee (#28443) üzenetére


KAMELOT
titán

Pont ezt írtam én is! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#28445) szantojo


szantojo
csendes tag

Itt feltett 3d kérdésre esetleg valaki tud ajánlani vmit?
Köszi!

(#28446) bluyoo válasza BomiBoogie (#28422) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Cseréld a ASUS Xonar DGX-et egy ASUS Xonar DG -re és akkor marad hely bőven. :DDD
Esetleg a VGA felett nem fér el a DGX?

Bazinga!

(#28447) BomiBoogie válasza bluyoo (#28446) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi Asbee, KAMELOT!

Úgy érted, hogy cseréljem meg a hangkártyát és a VGA-t?

Ez a Sapphire pl. jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#28448) andatti


andatti
senior tag

Mivel ez a topic pörög a legjobban videókártya ügyben /és az enyémnek nem találtam külön topic-ot,/ ide írok, de ha mégis off, akkor bocsi... majd kijavítotok és megírjátok, hogy hol érdeklődhetek... (azt alapból tudom, hogy h vagyok ehhez és sok hséget csináltam, de mindig tanulok, most tőletek szeretnék... :) :K :B )
Van egy "régi" gépem,MSI PM9M-V (MS-7364) (1 PCI, 1 DDR DIMM, 1 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
alaplappal, dual proci 1,6-os, 2 GB memóriával, (sajna, ez a max...) ebben integrált videó /VIA Chrome9 HC IGB FAMILY/ és hangkártya /integrált Realtek ® ALC888 / van, bővítési lehetőség szinte 0.

Szóval az integrált videókártyával XP alatt is szívtam és most, hogy win7-et felraktam szintén...
A memóriát is azért vettem bele a nagyobbat, hogy megszűnjön a csíkozódás és gyors egér mozgásnál a szürkülés a háttérben... Win7 telepítésnél állandóan be kékhalálozott, így másodjára mindent felraktam, csak a videókártya szoftverét hagytam utoljára, ami megmutatta, hogy az a ludas, túl régi volt már hozzá és az csak az xp-hez volt még jó, de a win7-hez már nem... Ezért egy progival futtattam tesztet, ami kiírta, hogy vagy 7 db VIA akármi elavult szoftverem van, amit frissítenem kéne, de ebből csak a VIA Chrome9 HC IGB FAMILY Verzió 8.14.14.0081 -et találtam meg, meg elvileg hídvezérlőket és egyebeket is frissítenem kéne, bár ezt most másodlagosnak érzem, és nem is találom őket, fizetni meg nem akartam/akarok a letöltésért...
Jelenleg most (sajnos) 3 célszoftver is fut a gépemen...
1. VIA Chrome9 HC IGB FAMILY display driver
2. VIA Display driver 6.14.10.0095
3. S3 Graphics Utilities

gondolom a 3 progi már sok, bár nem találtam meg, hogy az utólag felrakott 8.14.14.0081 verzió melyik lehet...

Kédéseim:
1. Melyiket töröljem? Vagy húzzam újra a gépet és akkor már csak ezt a 8.14.14.0081-est telepítsem?
2.Ti ismertek-e olyan diagnosztikai szoftvert, ami segít(het)ne a driverekhez való legfrisebb szoftverek letöltésében és telepítésében anélkül, hogy fizetnem kéne érte?
3. Van-e lehetőségem a jelenlegi hardveres használat mellett javítani a képi megjelenítés hibáin, kiküszöbölni azokat... (mert jelenleg a képernyő felső 1,5 cm-én 1 mm-enként fehér csíkok vannak, ami érdekes módon csak a videokártya szoftver telepítése után kerül elő, vagy csökkentett módban, Friss telepítés után semmi nyoma, de mégse akartam a win7-et videokártyához való szoftver telepítése nélkül használni).
3. Esetleg gondolkozzam-e a jelenlegi gépen egy önálló videokártya beszerzésén, az megoldaná-e a problémákat? Mert a jelenlegi csak 128 Mb memóriát használ, ami nem húzható feljebb és az azért elég soványka, pedig nem is játszom... Igaz, ehhez lehet, külön bővítőt is kéne még vennem az alaplaphoz, ami további macera... Emellett az is rizikófaktor, hogy meddig tudnám még használni így, ilyen konfigurációval, bár egy új gépre most biztos nem futja...

(#28449) Asbee válasza BomiBoogie (#28447) üzenetére


Asbee
veterán

Ennek a sapphirenak utána kellene nézni. Régebben felmerült róla, hogy olcsósított változat. Dual-X lenne jó belőle de az látom nem nagyon kapható.

(#28450) BomiBoogie válasza Asbee (#28449) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Amit linkeltem, az elvileg Dual-X, még a ventiken is ott a matrica.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.