Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150201) CJ4567 válasza TechN7ne (#150200) üzenetére


CJ4567
veterán

Ja, hogy növényzet normál... én azt is ultrára raktam, nálam úgy jött ki a játék 4.1GB VRAM használata, cserébe 8X MSAA mellett ha növényzet közelébe mentem, akkor 30FPS. :DDD Mindjárt megnézem, hogy hogy alakul nálam a VRAM használat a te beállításaiddal. Amúgy növényzettel az a baj, hogy normálon nagyon üres minden, highon egész tűrhető, viszont high felett már megöli a géped.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#150202) CJ4567 válasza TechN7ne (#150200) üzenetére


CJ4567
veterán

A te beállításaiddal + advanced kimaxolva(kivéve frame scaling):
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Levett advanced:
[kép]

Ennél magasabbra már nem megy:
[kép]
[kép]

No Sana No Life

(#150203) TechN7ne válasza CJ4567 (#150202) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Game focus és a vsync nincs nálad bekapcsolva ,viszont ezek nem is számítanának vram téren...

Lényeg ,hogy érdekes ,lehetséges AMD n több memóriát kér a játék...
Mindjárt előkeresem a 2070 Super beállításaimat ha megvannak még vlhol ,kiváncsi vagyok.

1660 Super t megtaláltam ,ott 4x MSAA val toltam ,ITT egy hozzászólásom ,és valóban kevesebb vram igénye volt a játéknak nVidia alatt... :K

[ Szerkesztve ]

(#150204) BerserkGuts válasza kolopele (#150187) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Jaj már megint nem látod a fától az erdőt :DD A Hz = Fps mind2 kell

60fps/ 60Hz az szar ennyi ilyen egyszerű [link]

Mindenki megérzi és nem csak a shroud féle csodagyerekek persze hozzá lehet szokni de a 2-nél a 7 és a 8 találat határozottan több és jobb :C

Hát lehet ellen kampányolni hogy de mégis csak elég mert igen b+ hozzá szoktál ennyi én is régen elvoltam 30-40fps-el gta mafia játékban mivel nem játszottam soha nagyobban ezt ezek az emberek állítják sajnos akinek nincs tapasztalatuk nem is értik miről van szó.

Ugyan ez a baromság ment 10 éve a 24képkocka elég, mert a film is annyi. Aha felülhetsz a vonatra igen 24képkocka/másodperctől összefüggő mozgásnak érzékeli a szem, de attól még nagyon kevés lesz ahogy a 60 is az amikor gyors mozgást kellene kirajzolni.

Itt [link] van egy jó példa aki nem látja a Q-52-t annak részvétem sőt még kifolyik a szeme mert túl gyors akkor kevés a monitorod ennyi ilyen egyszerű és nem lehet meggyőzni amíg nem vesz és nem látja csak nézi de nem érti.

Én se értettem még nem vettem egy 240Hz-es monitort mi a különbség. Ez is tipikusan a tapasztalatlan emberek maszlagja nincs nem létezik mert nem látja :C .

A másik ez a kis game itt látszik a ghosting effekt videón [link] és ki lehet próbálni ha letölti a játékot Bouncing Ball: Hard-on [link] és az asztali módban futtatva vagy korlátozza az FPS-t vagy a monitoron állítja a Hz-eket annál kevésbé lesz szellemképes és jobban látható

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#150205) Pityu. válasza BerserkGuts (#150204) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hogy én eddig ezeket,hogy leszartam. De ezt fogom tenni továbbra is. Sokan olyan szörszál hasogatók.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#150206) Pécsi gyerek válasza Pityu. (#150205) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

:C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#150207) Silvirenzo válasza BerserkGuts (#150204) üzenetére


Silvirenzo
csendes tag

Senki se azt mondja, hogy nem lehet észrevenni, mert hidd el én is látom érzem hogy a 144hz az vaj sima gyors mozgásoknál, míg a 60hz kicsit darabosabb, viszont ezt csak külön erre koncentrálva veszem észre, ha külön ezt tesztelem. És akkor is konkrétan rángatnom kell összevissza az egeret FPS játéknál, hogy lássam és még arra is azt mondom, hogy nem olyan hatalmas különbség. De én nem csak úgy teszteltem, hogy külön erre figyelek, hanem utána úgy is, hogy "na akkor most kezdjünk el játszani a gamel és még ezt cod warzone-ba is teszteltem, mikor haverokkal összeálltunk, de még a DOOM eternalban is és akkor viszont 2 másodperc nem kell ahhoz, hogy el is felejtsem. Szóval egyáltalán nem egy gamechanging future számomra. De persze tudom, hogy ez csak én vagyok. Viszont nem ártana szerintem nektek is úgy is tesztelni, hogy pl nem külön erre figyeltek, lekorlátozzátok 60fps-re a játékot és már az első másodperctől kezdve rendesen csak a gameplaye-re figyeljetek, hogy haladjatok a játékkal figyeljetek a történetére, vagy cod warzone-ba a haverokkal a meccsre, tehát maga a játék flowjára, azért ott már kíváncsi lennék, hogy valóban látjátok-e a különbséget ha nem külön erre figyeltek. Pl a 30-60 fps közötti különbség az már nagyon is számottevő, rendesen élményromboló ps4 pro-n nagyon sajnáltam is hogy a TLOU2-őt 30fps-el kell végigtolnom, de igazság szerint ott is ha annyira mélyen belemerülsz a játékba, akkor 5-10 perc alatt ott is elfelejted, bár valóban időről időre emlékeztet rá a játék mikor gyorsabb mozgások vannak és ki is billent az immerzióból. Ugyanez nem igaz a 60-144hz-nél. Míg a 30-60 fps közötti különbség valóban gamechanging élmény. Addig a 60-144hz közötti különbség csak az e-sportolóknak nyújt valóban valami pluszt, hogy versenyképesek legyenek. Nyilván az olyan amatőr játékosok, akik már baromi jó szinten vannak online multi shooterekben, azok is azonnal észreveszik és romlik is valamennyit a K/D ratio-juk, de azért valljuk be nem akkora rétegről beszélünk. A többiek számára szimplán egy parasztvakítás, amit játék közben észre se veszel, pontosan azért sulykolják ennyire, mert vizualitásban már olyan magas szinten tartanak a játékok ami sok embernek már most bőven elég, viszont a jövőbeli kártyákat is majd valamivel el kell adni, tehát ennek a felvezetését látjuk, hogy megteremtsék az igényt, hogy neked igenis kell az RT kell a 144hz stb. Tudom hogy ilyen alapon lehetne például az RT-re vagy csak a szimpla ANTI-aliasing-re és egyéb featuerekre is mondani, hogy parasztvakítás hiszen, amikor játékra figyelsz, akkor azt se nagyon veszed észre pláne az utóbbit. Csakhogy az a különbség, hogy míg gyakorlatban minden játékosnál létezik az, hogy megáll egy-egy helyszínen csak úgy csodálni a tájat, vagy szimplán csak olyan résznél vagy ahol lassabb a játékmenet, akkor ezeknek a feature-nek a hiánya nagyon is észrevehető és élményromboló tud lenni. Addig játék közben a gyakorlatban nem fogsz nekiállni összevissza rángatni az egeret úgy, hogy közben nem is a fps-hz-re figyelsz és akkor hirtelen észreveszed, hogy "bazzeg ez nem is 144 hz, de szar!" Egyszerűen nem életszerű. Arról nem is beszélve, hogy vajon melyiket veszed észre hamarabb azt a kompromisszumot, amit beáldozol grafikailag, hogy meglegyen a 144hz vagy a 60-144hz közötti különbséget? Melyik lesz a szembetűnőbb? És azért vedd észre, hogy se én se kolopele nem azt állítottuk, hogy nem veszed észre a különbséget, hanem azt, hogy el is hiszem, hogy nagyon sokan nem vennék észre. És közel se 10/9-nek gondolom ezt az arányt. Az okokat leírtam, hogy miért, röviden azért, mert még külön erre figyelve is épphogy észreveszik az emberek a különbséget, de játék közben soha nem fogsz erre figyelni. Állítom neked, hogy ha a 144hz-et használók közül megkérnénk egy családtagjukat, hogy válasszanak ki egy hetet, amikor minden nap suttyomban állítgatnák napi szinten 60-144hz között a monitort. Akkor ezeknek az alanyoknak a többsége nem tudná megmondani utólag, hogy melyik héten történt ez meg, ha egyáltalán nem is tudtak erről a tesztről előzetesen.

[ Szerkesztve ]

(#150208) TechN7ne válasza BerserkGuts (#150204) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

“ is régen elvoltam 30-40fps-el”

Én soha nem voltam el ,mert már az 59 et is kiszúrom ,nekem minden kis reccenés bántja a szemem és idegesít. Minden beállítást úgy lövök be ,hogy atom stabilan meglegyen a 60fps/hz ,és az bőven elég...

Van ,meg lehetne 144Hz es monitor ,de nem érdekel mert egy 60hz es iPhone videón is kiszúrom ,hogy gyorsabbak a részvevők mint a megszokott ,játékoknak meg add egy olyan folyamatosságot ,ami mellett örömmel ellehet lenni ,de ez alatt már semmiképp ,annyiban igazat adok ,hogy ez a legalja...
Pl. sokan be sem kapcsolják a Vsync et ,ott meg szétesik a kép ,számomra az is egy másik “undormány” ,ilyen emberek tudják élvezni a régi konzolokat is ,amire én ha ránézek elkap egy hatalmas nevetőgörcs.
Pl. GTAV ben is ezért van mindig normal-on a növényzet nálam ,mert agyf@szt kapok ha odamegyek egy bokorhoz és bereccen a játék ,mást meg nem érdekli az ilyen kis bemozdulás ,

[ Szerkesztve ]

(#150209) Lendova válasza Silvirenzo (#150207) üzenetére


Lendova
őstag

Játszanál 1 hetet stabil 75Hz/75fps-en és a rá következő héten valaki átállítaná neked 60/60-ra, azonnal éreznéd, hogy akadozik a játék.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#150210) Garsza


Garsza
veterán

Helló!
Egy RX 6700 XT -nek van más hátránya, egy RTX 3070 -hez képest a RT támogatáson kívül?
Az AMD Resisabel Bar gondolom csak AMD lappal használható.

(#150211) Silvirenzo válasza Lendova (#150209) üzenetére


Silvirenzo
csendes tag

Az egyik monitorom egy LG widescreen 75hz-es a másik egy AOC 144hz-es és konkrétan minden játékot úgy állítok be grafikailag, hogy 70-90 között legyen mert nem szeretem még véletlenül se ha 60 alá csökken az fps szám úgyh a legtöbb játékot nem egy héten át játszom stabilan 70-90 között hanem másfél éve már így játszok. Viszont vannak játékok, mint például a Red Dead 2 aminek akkora gépigénye van hogy mediumra kéne butítanom a grafot több helyen ahhoz hogy 60 fölött legyek jócskán így ott inkább a grafot választom high-ultrán 1440p-ben és így épphogy elérem az 60 fps párszor esik be ez alá az rx 5700-asommal. És nem, nem vettem észre a különbséget még úgy se hogy 90%-ban 70-90fps között játszok más játékokkal. Még mindig fontos, hogyha meg van az a kritérium hogy nem erre figyelek külön hanem a gameplayre, csak azt veszem észre játék közben, amikor bezuhan 50-55 közelébe. Ezért is gondolom alsó határnak a 60fps-t ami alá nem szabad adni mert az valóban rontja a játékélményt minden más számunkra nem e-sportolóknak csak marketingfogás, mert játék közben baromira nem fogsz törődni a plusz FPS-el, tehát gyakorlatban nincs semmi haszna, csak akkor veszed észre ha külön erre koncentrálsz, hogy megfigyeld. Az előzőben azért hoztam fel az Anti-aliasinget is, mert konkrétan ha nem lennének a játékban lassabb részek vagy nem állnánk meg csodálni sose a tájat egy játékban, akkor hidd el azt se vennéd észre. De például erre is pont alkalmas egy warzone sőt inkább a multirésze próbáld ki állsz egy helyben nincs rajta anti-aliasing és rögtön látod hogy ronda, viszont kérdem én életszerű hogy amikor játszol vele, akkor egy helyben állsz? Az a játék sose lassú és sose csodálod a táját, mozgás közben meg úgyse látod, tehát igazából ott még az anti-aliasing is egy haszontalan feature a gyakorlatban, mert sose fogsz rá külön figyelni.

(#150212) TechN7ne válasza Garsza (#150210) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

RTX árnyék visszaverődés ,ezt már rég az AMD is megoldotta ,csak ők nem adnak ilyen csilli-vili marketing szöveget a termékekhez.

Régen még gond volt az AMD nél a gyakori microlagok és a driver ek terén ,mára ez már teljesen eltűnt ,nálam úgy hasítanak a játékok ,hogy meg sem reccen egyik sem.
Általánosságban meg szebb képük is van ,nem silány ,magának való fakult foss...

(#150213) koko52 válasza Garsza (#150210) üzenetére


koko52
veterán

Kevesebbet csákányol. ;]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#150214) Garsza válasza TechN7ne (#150212) üzenetére


Garsza
veterán

A resisabel bar csak amd rendszerekkel működik? Mert én inel rendszerbe raknám. Meg resisabel bar nélkül is hozza a 3070 szintjét?

(#150215) TechN7ne válasza Garsza (#150214) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Intel AMD összhangban van már kezdetek óta ,ott vannak példának az Apple gépek is ,M1 előtt már csak Intel/AMD volt az összes konfiguráció...
Nekik is leesett ,hogy a Radeon gpu miatt a retina kijelzőjük még szebb lett mint eddig ,és ők mindig is a legjobb minőségre törekednek.

Készülj ,mindjárt jön a lázadók hada a zöld oldalról , ;]
Ha újonnan veszed ,rendeld online és tegyél egy próbát ,ha nem tetszik kicseréled ,mindig a saját tapasztalat az igazi ,nagyon sokan félrevezetik az embereket (tisztelet a kivételnek).

[ Szerkesztve ]

(#150216) koko52 válasza Garsza (#150214) üzenetére


koko52
veterán

+1 AMD-re, tényleg szebb a képe!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#150217) KAMELOT válasza Garsza (#150210) üzenetére


KAMELOT
titán

BAR működik NV esetén is, csak éppen alig hoz valamit.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#150218) Garsza válasza KAMELOT (#150217) üzenetére


Garsza
veterán

Engem az érdekel hogy AMD VGA val és Intel lappal működik e.

(#150219) CJ4567 válasza TechN7ne (#150208) üzenetére


CJ4567
veterán

"Pl. sokan be sem kapcsolják a Vsync et ,ott meg szétesik a kép ,számomra az is egy másik “undormány” ,ilyen emberek tudják élvezni a régi konzolokat is ,amire én ha ránézek elkap egy hatalmas nevetőgörcs."

Egy mai gamer monitoron már a Vsyncet se kell bekapcsolnod, bekapcsolod a Freesyncet/Gsyncet, beállítod a maximum FPS korlátodat 2-3-al a monitor maximuma alá, és élvezed a folyamatos játékmenetet. :)

No Sana No Life

(#150220) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Lehet én vagyok a hülye de én nem nézegetek fűszálat bokrokat,mégis szépnek látok egy játékot,na de hiába a szépség is ha fos a játék.Ma elég ritkán fog meg egy játék nagyon egysíkú lett a legtöbb régen több jó volt,én mondjuk mindig is single playben játszottam online kevésbé érdekelt. Most egy játék tudott megfogni az RDD2.
És lehet fa szemű vagyok 🙂 de én nem nagyon látok hatalmas különbséget amd/nvidia képében.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#150221) Pkc83


Pkc83
őstag

Az árak továbbra is "jól" állnak. :N
Németben egy Msi Rtx 3070 Gaming x trio 1299 euro ,azaz
467000 forint. :DDD

(#150222) Lendova válasza Silvirenzo (#150211) üzenetére


Lendova
őstag

Rosszul tesztelsz és mellé rossz teszteket is nézel, nem csoda, ha más körvonalazódik. Meg úgy az egészről rossz a kialakult képed a tapasztalat hiányában. Úgy állítod be, mintha a fekete és fehér között nem lenne más árnyalat.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#150223) gejala válasza koko52 (#150216) üzenetére


gejala
őstag

Ez hülyeség, nincs semmi különbség a gyártók képe között kalibrált monitoron, nehogy valaki elhiggye. Nem csak szemre, műszer is nagyon minimális különbséget mér.
Ami különbség van, az a driverek alapbeállítása, ami miatt a kalibrálatlan monitorok random képet fognak adni. AMD driverben tényleg feljebb vannak tekerve a színek, de az is totálisan rossz! Viszont kalibrálva lehetetlen, hogy különbség legyen, pont ez a lényege a kalibrálásnak, hogy a színprofilod korrigálja az értékeket.

Épp ezért rendkívül fontos a kalibrálás. Anélkül költhetsz bármennyit monitorra meg kártyára, soha nem lesz olyan a képminőség, mint kellene. Ezen nem szabad megspórolni azt a pár ezrest.

Itt egy hazai szakmai teszt is a dologról.

[ Szerkesztve ]

(#150224) KAMELOT válasza Garsza (#150218) üzenetére


KAMELOT
titán

Először nézz be az RX topikba melyik játékoknál hoz a BAR valamit, mert van hogy éppen semmit, meg hogy milyen felbontáson!
6900XT javasolok neked. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#150225) Scarletiel válasza gejala (#150223) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Én úgy tudom, hogy a gond ott szokott lenni, hogy AMD esetében alapból RGB Full-on van míg nvidia esetében Limited. Vagyis az Nvidia-nál kell átállítani Full-ra és akkor ugyanolyan képet fog adni. Nálam mondjuk nem volt ilyen mikor GTX 1070-esem volt. Ugyanolyan képet (színeket) produkált mint most az RX 5500XT esetében is.

(#150226) Silvirenzo válasza Lendova (#150222) üzenetére


Silvirenzo
csendes tag

Látod itt kezd értelmetlen lenni a beszélgetés. Mert idefirkálsz egy nesze semmit fogd meg jól, konkrétumok nélküli véleményt. Vitázhatunk úgy is, hogy leírod hogy rosszul tesztelek rossz a kialakult képem tapasztalat hiányában. Én meg visszavágom ugyanezt neked hogy te tesztelsz rosszul és a te kialakult képed rossz. Ez így nem egy normális vita hanem ilyen óvodai szintre degradálódik, nem is vita igazából. Én legalább konkrét érvekkel próbáltam elmagyarázni, hogy miért az a véleményem ami. Egy normális válasz - ha már az a véleményed hogy rosszul tesztelek - úgy nézett volna ki, hogy kitérsz arra, normális érvek mentén, hogy akkor hogy is kell jól tesztelni és mik azok a pontok, ahol hibázok az én tesztjeimmel. Ha pedig erre nem akarod venni a fáradságod az se baj, de akkor ennek a kommentednek meg aztán végképp semmi értelme nem volt, mert felesleges kidobott energia részedről is meg részemről is, hogy elolvasom és még reagálok is rá. Olyan dolgokat kéne itt irkálni, amik fejlődést generálnak, előrelendítik a beszélgetést, ha nekem kell fejlődnöm, nosza neki elfogadom, de akkor mutasd meg hogy mik azok a pontok magyarázd el, még az is lehet hogy felnyitod a szemem ki tudja... ha pedig esetleg neked, akkor azért szerintem mondhatjuk, hogy én próbáltam tényleges konkrétumokkal megmagyarázni, azt, ami jelenleg szerinted hülyeség. De ezeket a semmitmondó totálisan érvektől mentes véleményeket hanyagoljuk már, mert csak fölösleges köröket teszünk vele, arra pedig nincs kedvem időt szánni. Egyébként eléggé csodálkoznék ha pont én tesztelnék rosszul, nem az hogy nagy számítástechnikai guru lennék simán átlag vagyok, de mindig is én építettem a gépeimet, OC-zni is szoktam mérésre használok MSI afterburnert, modokat is szoktam használni, pl a witcher 3-omon 40 mod is van kezdve a hulk hogan és társaival. VR játékokkal is játszok, mert van egy Quest 2-őm is és ott is tesztelgetni kell nem csak fps-t hanem latency-t is plusz dedikált routert kellett kialakítanom, hogy 5ghz-el menjen ne 2.4-el, amitől tovább csökken a latency ja meg konkrétan csak a VR miatt gondolkodok a 6700xt-re való váltásra flat gamingre én még úgy látom felesleges. Mondom azért ezzel simán hozok egy átlagos szintű tudást a gamerek között én úgy gondolom. De persze fejlődni sose késő akkor magyarázd el hogy miért tesztelek rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#150227) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Imádom ezt a topikot ,mindenki jobban tudja a másiknál , :DDD
Jöhetne már egy kis rendrakás ,mert velem együtt nagyon nem a témában járunk.

(#150228) KAMELOT válasza TechN7ne (#150227) üzenetére


KAMELOT
titán

Miről szeretnél írni a 15-20k 1050ti-ről, ami horror áron van és harmat gyenge vagy azokról a kártyákról, amik csak virtuálisan léteznek, mármint horror áruk van csak készlet nincs??? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#150229) TechN7ne válasza KAMELOT (#150228) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ennyi erővel az iPhone topikba se érdeklődjünk ,mert 5 kilo egy telefon?

Van ez a réteg ,és ideje hozzászokni az árakhoz ,egyhamar semmi nem fog változni.
Akinek kell és teheti ,megveszi a jelenlegi árakon is. :)

(#150230) Pkc83 válasza TechN7ne (#150229) üzenetére


Pkc83
őstag

Én az elmúlt jó fél évben láttam itt már mindenféle témát viszont csak egy
alkalommal találkoztam moderálással.Ha ők le..arják akkor mindenkinek le kellene.
Aki vga-t akar és tanács kell neki az úgyis kérdez nem? :K

[ Szerkesztve ]

(#150231) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok!
Egy ryzen 3 3200 -hoz milyen VGA-t ajánlotok?

WoT:jimmbo

(#150232) kolopele válasza TechN7ne (#150208) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amikor egy 60HZ - es monitoron v-sync mellett 60 fps alá esik a frame az valójában 30, nyilván észreveszed az 59 fps - t is. Erre találták ki a g-syncet.

(#150233) kolopele válasza BerserkGuts (#150204) üzenetére


kolopele
nagyúr

Három 144HZ - es monitor van a családban, ebből kettő FHD egy meg 4k, és elég sokáig játszottam a srácok gépein 144HZ - en, de sajnos nem tudott hatni rám annyira, hogy visszatérjek 4k - ról FHD vagy1440p - re a magasabb fps miatt. Mondjuk kíváncsi lennék arra, hogy a te 1660 - as kártyád hogyan képes kipréselni 240 fps - t magából, de nem érdekes. Már mondtam, nem érdekelnek a marhaságaid, meg a ki mennyi milliszekundum alatt tudja fejbe lőni a másikat ezekben a semmitérő kompetitíve baromságokban.

(#150234) KAMELOT válasza TechN7ne (#150229) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak míg ájfón van, addig vga nincs már 3 hónapja. Összes bolt.... "Nincs raktáron"
Tudsz szerezni adócsaló jancsipistától valamilyen számlával, horror áron, aztán gari meg hopp! :)

Aki odejében ugrott az jó áron vett, többi sajnos ilyen áron fog venni, ahogy írod!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#150235) Hegyirabló válasza KAMELOT (#150234) üzenetére


Hegyirabló
veterán

"Csak míg ájfón van (...)"

Most még. :)

Aquila non captat muscas.

(#150236) ribizly válasza KAMELOT (#150234) üzenetére


ribizly
veterán

Olyan termékeket kell venni, ahol a gyártó vállal garanciát (pl. EVGA), ha beregisztrálod. Legalább ez már müködik több gyártó esetében. Persze ez nem oldja meg a felvázolt problémát, de legalább a vásárló nem lesz teljesen sz*rban hagyva, ha történik valami a kártyával.
Az a fura, hogy a boltok meg a nagykerek ezt engedik és megtehetik. Külföldön leginkább a botos vásárlás a probléma, de az a szintű nyerészkedés, ami itthon ehhez párosul az félelmetes.
Én pl. 285.000,-et fizettem egy olyan EVGA RTX3060-ért, ami 595€-ba került (ez utólag derült ugye ki a számláról). Ha még hozzáadom a szállítási költséget meg ki tudja mit (és akkor legyen mondjuk 630€), akkor is egy vaskos ~60.000,-et keresett rajtam az eladó.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#150237) KAMELOT válasza ribizly (#150236) üzenetére


KAMELOT
titán

EVGA legalább jó! FC blokkos 3090 akartam, de hát nincs! :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#150238) Pityu. válasza ribizly (#150236) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez melyik EVGA kártya?Nem ez a fajta EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB GDDR6?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#150239) Garsza válasza KAMELOT (#150224) üzenetére


Garsza
veterán

Annyit azért nem adok VGA -ért. Most adtam el a 2070 -em amit 125000HuF ért vettem fél éve 270000Huf ért.
Na ezt kipótolnám maximum 100000HuF val abból a keretből szeretnék venni valamit, ami a legjobb megoldásnak számít. De nem sürgős a vétel.

(#150240) TechN7ne válasza ribizly (#150236) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Evga hoz saját névre szóló számlát kell feltölteni ,még ajándékba sem adhatod ,és ezt minimum magánszemélyes vásárlástól számított 3 hónapon belül.

(#150237) KAMELOT

Szeretem én is őket ,hangjuk ellenére is nálam ha nVidia ,ők az elsők a minőségi alkatrészek és a tartóság miatt ,ráadást a hűtést is lehet nyugodtan módosítani garancia vesztés nélkül.

(#150241) Pityu.

“Sima rtx360”

Ez mit takar? :U
Ha hivatalos bolti garancia van rá (Inno3d) ,nem lehet gondod belőle.
Egy 256bit es kártya mindig jobb ,meg is lehet érezni...

[ Szerkesztve ]

(#150241) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez a Inno3D GeForce RTX 3060 TI TWIN X2 OC GDDR6 kártya jobb mint a sima rtx360?Igaz ezeken csak 8gb ram van de már az is több mint a 6gb gondolom időtállóbb meg 256bites

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#150242) Lendova válasza Silvirenzo (#150226) üzenetére


Lendova
őstag

Adtam már konkrétumot, más is, csuklóból félre is lökted. Részedről meg jönnek a mesék meg az olyan videók, ahol a gép elé ültette user talán minden 2. vasárnap pötyög egy órát Sims-szel.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#150243) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mennyire lehet megbízható az aki külföldi számlát tud adni az általa beszerzett videokártyához?Már úgy értem ér annyit az a számla 3 év garival mint egy magyar számla vagy csak a nyűg van vele?

Most majdnem félre nyeltem,külföldi oldalon nézegettem az rtx3060 kártyákat legtöbb helyen nem rendelhetőek aztán egy helyen találtam mikor átszámoltam az árát forintba hát durva 600EFt

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#150244) Silvirenzo válasza Lendova (#150242) üzenetére


Silvirenzo
csendes tag

Most ez komoly? egy konkrétum volt tőled, az ha játszanék folyamatosan egy héten át 75hz-75fps-el és úgy váltanék vissza 60-ra észrevenném. Én meg elmondtam hogy folyamatosan 70-90között játszok másfél éve és hogy bíz előfordul mikor különböző indokok miatt 60-al kellett játszanom egy játékkal lásd red dead 2. Az hogy te ignorálod a választ az már nem az én hibám. "Részedről meg jönnek a mesék" na látod ezek azok a mondatok amikor kifogysz az érvelésből, ahogy ez az előbb megtörtént és akkor jönnek a sértegetések. Tehát amint jön valami új infó amivel nem tudsz mit kezdeni akkor egyből elkezd dolgozni benned a kognitív disszonancia, amit így oldasz fel? Mese? Melyik részét bizonyítsam? küldjek screenshotot? tessék: Na vajon melyik része lehet, akkor kamu a mesémnek? Tudod, aki ismer pont azt szokta problémámnak tartani hogy túl őszinte vagyok és túl nyitott hogy olyan emberekkel osztok meg személyes dolgokat amik tökre nem tartoznának rá, ahogy most is elkövetem ezt a hibát. Mesélni maximum te mesélsz nem én.
" minden 2. vasárnap pötyög egy órát Sims-szel." Mivel azt állította hogy 10/9 ember gondoltam minden ember beletartozik. Egyébként meg a másik videóban meg egy normal casual gamer volt aki szintén belehibázott a 60-120 közöttibe és rengetegszer mikor jól válaszolt akkor is beszédes hogy mennyit gondolkozott és milyen sok időbe telt neki hogy megtippelje. Sajnálatos módon jól látható hogy te még azt se tudod, hogy miről szól a vita. Mert én csak két dolog ellen vitatkoztam végig az állítás ellen, hogy aki nem látja az vak és hogy 10ből 9 ember azonnal látja. Ha a delikvens azt mondta volna, hogy 10/6-7 meg se szólalok, mert annak még látom esélyét hogy igaz legyen. Szerintem innentől kezdve hagyjuk is a témát van jobb dolgom is, mint a "magasröptű" érveidet hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#150245) ribizly válasza Pityu. (#150238) üzenetére


ribizly
veterán

De, az.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#150246) ribizly válasza TechN7ne (#150240) üzenetére


ribizly
veterán

A profilomra simán engedte hozzáadni és megette a nem az én nevemre szóló számlát is.
Még anno a GTX680-amhoz készült, de kétlem, hogy szarakodnának, ha elromlana.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#150247) Pkc83 válasza Pityu. (#150243) üzenetére


Pkc83
őstag

Ma linkeltem egy 3070-et 467k átszámolva. Viszont onnan nincs most külföldre
szállítás és "csak" 2 év a gari.

[ Szerkesztve ]

(#150248) KAMELOT válasza Garsza (#150239) üzenetére


KAMELOT
titán

2070---> 3080
Másban felesleges gondolkodni szerintem!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#150249) Pityu. válasza ribizly (#150245) üzenetére


Pityu.
nagyúr

"jó" árban én is ilyen 280EFt ért találtam legolcsóbban igaz német garanciás,amúgy meg 300EFt felett árulják legtöbb helyen vagy legtöbben sőt láttam ugyan ezt a kártyát 400EFt-ért is.

#Pkc83

Hát most találtam egy helyen nagyon jó árban 3060-at már a nagyon jó árat az átlaghoz értem de csak németországba van szállítás.Pedig úgy lehet megfontoltam volna egy vásárlást de lassan kezdem feladni lehet marad a 2060 aztán jó ameddig jó.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#150250) Silvirenzo válasza Pityu. (#150249) üzenetére


Silvirenzo
csendes tag

Nekem épp ez a problémám kéne egy 6700xt ebay-ről, de olcsóbban csak német garanciával lehet hozzájutni. Eddig én max 100k-ért rendeltem laptopot UK-ből még sok éve szerencsére nem is kellett garanciát érvényesíteni soha. De 300k-ért bevállalni? ráadásul németül se tudok ha intézkednem kéne, persze gondolom talán tudnak angolul, de ekkora távolságban nem úgy *asznak át ahogy akarnak ennyi pénzért? Egyébként az rx5700-am is közel azonos szinten van a 2070-nel ha érdekel esetleg, persze még nem is biztos hogy eladnám attól függ hogy rá tudom-e magam beszélni egy német garis 6700xt-re.

Sőt ahogy látom még jobb is: https://www.youtube.com/watch?v=8rz32GVndEM&t=482s

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.