Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150851) lacus83 válasza Floyd80 (#150850) üzenetére


lacus83
senior tag

Mikor lehet majd őket kapni?

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#150852) Floyd80 válasza lacus83 (#150851) üzenetére


Floyd80
addikt

Passz, második félévre tippelnek.

6x00 XT, Navi23, 2048sp, GDDR6 8G, 4 particles, 128bit, ETH 30M, TimeSpy graphics card score 9439.
6x00, Navi23, 1792sp, GDDR6 8G, 4 granules, 128bit, ETH 27M, TimeSpy graphics card score 7805.
These two graphics cards are probably the easiest to buy in the second half of the year, as long as the mine owner doesn't get upset to 30M cards.
The source is from AMD ES engineering samples, which are reliable.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#150853) kolopele válasza Pityu. (#150845) üzenetére


kolopele
nagyúr

Kb. Az alacsony késleltetési módot tedd még ultramagasra, a függőleges szinkronizálás legyen "be", meg még a tripla pufferelést is kapcsold be. Érdemes felraknod a Rivatunert, és ott lefixálni az fps - t 60 - ra, vagy itt a driverben is beállíthatod a maximális képkockasebességnél. Én így javaslom, de kolléga megoldását is megpróbálhatod, majd látod melyik a jobb neked.

[ Szerkesztve ]

(#150854) Scarletiel válasza lacus83 (#150851) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Soha :DD

(#150855) bal8080


bal8080
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy ASUS tuf 3060-at használtan IPON-os garanciával. Be tudom ezt regisztrálni az ASUS-nál, hogy hosszabb garanciát kapjak rá?

Köszönöm:
Bal8080

(#150856) KAMELOT válasza Floyd80 (#150850) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez mind szép. Selejtes chipeket ide dobják, csak még ez sincs. :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#150857) gejala válasza kolopele (#150853) üzenetére


gejala
őstag

Az alacsony késleltetéssel óvatosan, mert könnyen CPU limitbe lehet futni.
A "Be" az ajánlott alapból, ez 1 képkockát renderel előre, ami kis input lagért cserébe biztonságot ad, hogy ha valamelyik frame-el gond lenne, akkor se röccen be a játék.
Az "ultramagas" beállítás nem renderel előre semmit, hanem azt tolja ki valós időben, ami épp jön. Ezzel nincs input lag, de CPU igényes. Ha a procid nem erősebb jóval, mint amit egyébként igényel a játék, akkor csúnya beszaggatások lesznek.

"Ki" beállítás pedig semmiképpen se legyen, mert az 3 képkockát tárol, ami brutál input lagot okoz, miközben semmi előnye nincs. Ennek csak akkor van értelme, ha olyan gyenge a kártya, hogy alig bír el a játékkal és ontja magából a rosszul sikerült frame-ket.

[ Szerkesztve ]

(#150858) mert_csokis válasza gejala (#150857) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Én sem erőltetném az ultra módot.
Ahogy írtad is, a Be opció a klasszikus "maximum pre-rendered frames 1" beállításnak felel meg. Csak átnevezték.
A legtöbb játék tényleg tud profitálni belőle. Jellemzően azok, amik eleve szarul reagálnak a bekapcsolt VSync-re.
Legutóbb a Metro Exodus volt ilyen problémás. Mit össze szenvedtem vele, hogy normálisan be tudjam állítani.
Végül a már említett hármas kombó szelídítette meg. Tehát driver-ből bekapcsolt VSync, 60-ra fixált FPS illetve a bekapcsolt alacsony késleltetés. Plusz játékban egy kicsit többet kellett adni az egér érzékenységre.
És így már hozta kb. a kikapcsolt VSync melletti érzetet.
Mondjuk én szeretek ezekkel foglalkozni meg babrálni, de tény, hogy egy FreeSync-es monitor kiváltaná ezt a bohóckodást.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#150859) kolopele válasza mert_csokis (#150858) üzenetére


kolopele
nagyúr

Inkább egy g-synces az nvidia kártyád miatt. Én még mindig nem bízom a két gyártó keveredésében.

(#150860) mert_csokis válasza kolopele (#150859) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Ja, igen. Jogos.
De egyelőre kitartok. :)

[ Szerkesztve ]

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#150861) kolopele válasza mert_csokis (#150860) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 2070 super vagy a jelenlegi kártyák közül a 3060 megbirkózik a FHD 60-75 fps - el még jó ideig, a rosszul optimalizált játékok esetében fellépő 15-20 fps - re való leesést meg semmi nem tudja kompenzálni, de azért túl lehet élni :)

(#150862) mert_csokis válasza kolopele (#150861) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Érdekes ez egyébként.
Emlékszem, hogy még kezdő csikó korunkban alapszabály volt a VSync kikapcsolása. Nem is tudtuk pontosan, hogy mit takar a dolog. Meg, hogy egyáltalán mire is való.
A lényeg, hogy mindig legyen kikapcsolva, ne "fogja le" a játékot.
Az volt az első dolgunk, hogy kikapcsoltuk, amikor beléptünk a játékba.
És persze jelen volt a képtörés. Sokszor igen durván, de nem érdekelt minket.
Ilyen és kész. Nem arra figyelsz, játszol.
És milyen érdekes, hogy ma már elképzelni nem tudom a játékot VSync nélkül. Olyan szinten zavar már a képtörés, hogy még a jobb érzékenységet is beáldozom inkább, csak legyen vajsima a játék. A fent vázolt trükkökkel egyébként is szép eredményeket lehet elérni.
Szóval érzékenyebb lett rá a szemem, jobban észre is veszem, mint anno.
Néha persze vagánykodom egyet, és kikapcsolom.
Ilyenkor mondogatom magamnak, hogy ne viccelj már, hát régen is így toltad. Játékok tucatjait játszottad ki, azt mégse volt gond.
Eltelik néhány másodperc...észreveszem az EKG csíkot, és kapcsolom is vissza. :)

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#150863) nobela válasza mert_csokis (#150862) üzenetére


nobela
senior tag

Ez CRT monitoroknál tényleg így volt, azt sem tudtuk hogy mi az.

Na de TFT-n sync nélkül bámulni a képtörést?? Az azért durva :)

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#150865) Hegyirabló válasza Floyd80 (#150864) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Első kettőre. --> :O

Aquila non captat muscas.

(#150866) arcitec válasza Hegyirabló (#150865) üzenetére


arcitec
addikt

Csak így tovább konvergáljon az érdektelenségbe ... :C

[ Szerkesztve ]

(#150867) Hegyirabló válasza arcitec (#150866) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Azért leírom - remélem a moderátor kibírja, egy darabig az utolsó off lesz, ígérem - hogy én nem a bányászokra haragszom, és nem is kívánok nekik rosszat. Azt gondolom, hogy szabályozni kellene a kriptovalutákat, talán kicsit rendeződne a helyzet. :)

Aquila non captat muscas.

(#150868) kolopele válasza mert_csokis (#150862) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amiga 1200 esetében semmilyen sync nem volt :D N64, PS1...........Fps szám? Ugyan.........
Mégis jókat játszottunk. Most meg kell a v-sync, g-sync, freesync, 1000 fps, különben van egy kis akadás, dropp, lagg, és jöhet a kardunkba dőlés. Változott a világ. Amúgy nincs is értelme kínozni a kártyádat ha nincs g-synced a v-sync kikapcsolásával, mert úgyis csak feleslegesen terheled 100% - on, mivel egy 60HZ - es monitoron te nem fogsz semmilyen körülmények között 60 fps - nél többel játszani, ráadásul még az is törik.

(#150869) arcitec válasza Hegyirabló (#150867) üzenetére


arcitec
addikt

Tudod én meg leszarom .... ;] Mármint a bányászatot .. :DDD :D

(#150870) KAMELOT válasza Hegyirabló (#150867) üzenetére


KAMELOT
titán

Ssd 2tb sem kapni, 1tb ára is megy fel. Év végéig szerintem jól megdrágul minden. Vga meg nem lesz.
Bitcoint meg hülyék lesznek szabályozni.
Előállítunk a semmiből értéket! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#150871) CJ4567 válasza mert_csokis (#150862) üzenetére


CJ4567
veterán

A Freesync/Gsync a kettő között van, kisebb input lag, mint a Vsyncé(kb. észrevehetetlenül kicsi), viszont nincs képtörés, és még a folyamatosságon is segít, mert az FPS-hez állítja a monitor képfrissítését.

No Sana No Life

(#150872) giornalista válasza Floyd80 (#150864) üzenetére


giornalista
senior tag

hát most elég freefall a BTC, 48 ezernél tart épp, pár napja még 59 ezres árfolyamon váltottam. van most egy olyan érzésem, hogy a Musk-féle tweet kellett ahhoz, hogy meginogjon az egész és észbe kapjanak a "befektetők".

két okból: egyrészt először inogott meg komolyabban a BTC-be vetett hit (a Musk-féle döntés egy valós visszalépés, nem valami súlytalan állami törvény), valamint ugye más coinokról kezdett el beszélni, amelyek akár át is vehetik a BTC "értékét, fontosságát" a piacon. úgyhogy lehet, jön most egy nagyobb konszolidáció 35-40k ár környékén. minden, ami 40k fölött van, az ilyen hisztérikus ár, lufi. 35-40k között szerintem tartósan is ott fog tudni maradni.

(#150873) arcitec válasza KAMELOT (#150870) üzenetére


arcitec
addikt

Hol az érték már bocsi,mert azt nem publikálják,csak azt mennyi az egyéni bevétel.. ;]

(#150874) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Sziasztok, elfüstölt egy GIGABYTE Radeon R9 270X OC 2GB
a helyére ilyen teljesítményű vagy erősebb kellene, mit javasoltok?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#150875) Pécsi gyerek válasza $p@rr0w (#150874) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Szia,Rx 570 4 gb,vagy Gtx 1060 3 gb.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#150876) TechN7ne válasza $p@rr0w (#150874) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Elfüstölt?
Milyen tápod van?

Majom19
Durván 10fps el leszel előrébb ,ehhez képest a 1650 ára egy rablás.

[ Szerkesztve ]

(#150877) Majom19 válasza $p@rr0w (#150874) üzenetére


Majom19
tag

Nekem 7950 oc adta meg magát.
Random újraindult. Aztán játék közben behalt windows nem indul el. Csak újratelepítés után csökkentett módban.
2db vertikális piros csíkkal a monitoron biosban is látom. :DDD
Ha minden igaz úton van bele egy asus dual 1650. :)

Igen

(#150878) Csupingo válasza $p@rr0w (#150874) üzenetére


Csupingo
veterán

Amik egész hasonlóak, elvileg hajszállal erősebbek: gtx 950, gtx 1050, rx 460, rx 560.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#150879) Floyd80 válasza $p@rr0w (#150874) üzenetére


Floyd80
addikt

Aprón még találsz ugyanilyet, de van 280, 280X, 380 is.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#150880) Runner_fxr válasza giornalista (#150804) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi a választ! Tisztában voltam vele, hogy a bitcoin és társai miatt magasak az árak, de feltételeztem, hogy ez nem lesz tartós. Hát ez van. Ha akarnám meg tudnám venni a 400 ezres vga-t is, de ennyi pénzt nem adok érte, mint ahogy 4-5 éves kártyákért sem adok százezreket. Ha most nem jön el a PC gaming halála akkor soha.

(#150881) kolopele válasza Runner_fxr (#150880) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nagyon úgy néz ki tartós lesz. Ellenben a PC Gaming nem fog azért behalni, mert mindig leszünk jó páran akik ennek ellenére megvesszük a kártyákat több százezrekért is, mert ez a hobbink. A gyártók is tisztában vannak ezzel, hiszen rengeteg kártyát eladnak ezeken az árakon is, a bányászok meg raklapokkal vásárolják őket. Ugyan miért is törekednének az árcsökkentésre?

(#150882) BerserkGuts válasza kolopele (#150881) üzenetére


BerserkGuts
őstag

így is sokkal kevesebb a pc mint a konzol ezzel a mostani helyzettel csak megadták a kegyelem döfést

idáig is mindent konzolra írtak és onnan portolták át de ezek után pár milliomos csemetének a kedvéért nem fognak programozni nincs akkora üzlet benne

pár év múlva ki teheti meg hogy 10 millióért vegyen új vga-t :C így is a többség konzolt vesz játékra mostantól meg végképp nem kérdés 170-200-ért komplett gépet kap tv-je van ráköti

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#150883) Hegyirabló válasza BerserkGuts (#150882) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Bizony, hamarosan vége lesz a PC játékiparnak. :( Rongyos harmincnégy milliárd dollár, erről könnyedén le tudnak mondani.

Aquila non captat muscas.

(#150884) Runner_fxr válasza kolopele (#150881) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Abban igazad van, hogy akinek a pc gaming az első számú hobbija, az valahogy össze fogja kaparni a pénzt a drága vga-ra is. Viszont a nagy átlag, akinek a pc csak egy másodlagos, harmadlagos elfoglaltság, biztos nem költ erre ennyi pénzt, akkor sem ha amúgy megtehetné.
Adja magát a konzol, én is sokáig kitartottam amúgy a pc mellett ha játékról volt szó, de ez a jelenlegi helyzet már annyira abnormális, hogy én ebbe biztos nem teszek ennyi pénzt. Most néztem az aqua árakat, brutális, 120 ezer egy szaros 1050ti, ami kb semmire sem volt elég már évekkel ez előtt. Nagyjából 400 ezer a belépő, amivel már el lehet kezdeni játszogatni értelmes minőségben és sebességgel, ha tényleg magasra tesszük a lécet, mert ki akarjuk maxolni a játékokat, akkor meg 1 millió körül kell kiadni vga-ra. Ellenben ott egy konzol 200-ért.
Ráadásul ott a játék felhozatal is, már hosszú évek óta sokkal jobb a konzolos felhozatal, kíváncsi leszek mi lesz ennek a következménye, de meglepő lesz ha a pc-s játékos szegmens nem fog csökkenni.

Bár nyilván mindenkinek megvan a maga "betegsége" én meg bringáért adtam 2 milliót, szóval. :D

(#150885) pecccccccca válasza BerserkGuts (#150882) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Sosem fog annyira leépülni a pc-s játékosok tábora, hogy ne portoljanak játékot rá.
Rengeteg ember van, köztük én is, aki biztos nem játszana akkor sem konzolon, ha ingyen adnák…
Akkor inkább összehúzom a nadrágszíjat és spórolok egy 5 konzol árába kerülő vga-ra, de, hogy konzol az én házamban nem fog landolni az tuti biztos!

Humorban nincs helye tréfának!

(#150886) giornalista válasza Runner_fxr (#150884) üzenetére


giornalista
senior tag

igen, az XBox Series X ellen elég kevés érv szól a Game Pass-szel együtt. nekem a widescreen support és a full mouse + keyboard support hiányzik a konzolokról, egyébként ár/érték arányban bombák.

nézheted onnan is, hogy egy PS5 és egy Series X együtt még mindig kevesebb, mint egy 3060 Ti. nyilván e-sportra nem elsősorban konzolt veszel, de koca játékosoknak többnyire bőven elég, amit tud.

[ Szerkesztve ]

(#150887) nobela válasza giornalista (#150886) üzenetére


nobela
senior tag

Mondjuk a játékok árát még add hozzá, miközben Steam-em meg Epicen fillérekért tudsz teljesen jó pc-s játékokat vásárolni.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#150888) CJ4567 válasza nobela (#150887) üzenetére


CJ4567
veterán

És PC-re is van Game Pass, lassan egész sok játékkal.

No Sana No Life

(#150889) giornalista válasza nobela (#150887) üzenetére


giornalista
senior tag

ez így van, ezért is írtam, hogy a koca gamereknek. PS-re is vannak jó leárazások néha, Steam-szintű summer sale persze nincs.

(#150890) koko52 válasza Hegyirabló (#150883) üzenetére


koko52
veterán

Az a 34 milliárd nem fog kiesni, hanem átcsoportosul. Jelen VGA árak mellett, ami még évekig tarthat biztosan esni fog a kereslet a PC game iránt. Ergo kevesebb játékot fognak PC-re portolni ami még kevesebb embert fog PC felé vonzani és így tovább és így tovább....

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#150891) TechN7ne válasza koko52 (#150890) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Egy fajta megszokás is a vga vétel ,csak legyen a gépben ami egy kicsit megnyugtatja az embert és csak ott virít...

Tegye fel a kezét az ,akiknek van videokártya a gépében de csak szökőévente játszik ,azt is csak max. egy-két óráig?

Én így vagyok kb. az utóbbi 4 évben legalább vele.

(#150892) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek,

Ha valami csoda folytán sikerülne találnom 3080-at és a vesémet se kellene eladnom érte :D melyik gyártótól ajánlanátok és pontosan melyik típust? Msi Gaming X/Z-t látok HV-n, de úgy olvastam,hogy azok nem sikeredtek olyan jóra,mint a 20-as széria.

Konfigom egyébként:
CPU: I7 10700K
CPU HŰTŐ: Noctua NH-D15
TÁP: Seasonic Focus Plus 850w platinum
ALAPLAP: MSI Z490 UNIFY
RAM: 2x16gb Kingston Hyperx Fury 3200mhz
Ház: Be Quiet Pure Base 500Dx
SSD:Samsung 970 evo plus 1tb
HDD: 2TB WD BLACK

Előre is köszönöm a választ.

(#150893) koko52 válasza TechN7ne (#150891) üzenetére


koko52
veterán

Jelen! Utoljára tavaly nyáron játszottam. Igaz nagy szerepe van ebben, hogy minden kártyám csákányol, de évente 1 játékot játszottam ki az utóbbi 5 évben. Egyik sem köt le.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#150894) palfitom válasza TechN7ne (#150891) üzenetére


palfitom
félisten

Jelen. A gamer-gépemnél nem ritka, hogy 3-4-5 hétig nincs is bekapcsolva...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#150895) kolopele válasza Runner_fxr (#150884) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nyilván van konzolom is, mivel az exclusive címek miatt mondhatni kötelező (lásd The Last Of Us vagy a Zelda). Viszont kizárólag ezért van, semmi másért. Amúgy jelen pillanatban újonnan 300k körül már kapsz olyan VGA - t (még ha a HA - n is), ami már megüt egy abszolút szintet, ez ugye a 3060, FHD - ra abszolút tökéletes, a 2070 super szintje körül van. Nyilván a magasra tett lécnél többet kell kiadni, nálam is a 3080 most a befutó, 4k - hoz az a minimum mondhatni, de nem kötelező ekkora felbontáson játszani, ismerek nem egy embert aki 900p - n játszik egy 1060 - al, és tökéletesen elégedett vele. A natív felbontás mellett ott is szép a kép, és nem kell hozzá erőmű sem.

(#150896) kolopele válasza Selynelar (#150892) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem a Trió van, és nincs vele baj, csak a szokásos gyári venti kezelés marad el a Pascal korabeli kártyáktól, de ez már a 20 - as széria óta így van.

(#150897) KAMELOT válasza TechN7ne (#150891) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha otthon vagyok akkor 8-10ó naponta BF4 :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#150898) Selynelar válasza kolopele (#150896) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Remek. Köszönöm :R

(#150899) TechN7ne válasza KAMELOT (#150897) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem ilyenekre nincs időm ,gyereknevelés meg studiozás (munka).
Igazság szerint már nem is érdekel ,néha van idő online GTAV meg ha átjön egy két ismerős elverjük egymást Fifa meg Mortal.

Amúgy ha vlki játszani akar kényelmesen ,most 200k az új Xbox Series X 1TB ,ezze jár a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#150900) KAMELOT válasza TechN7ne (#150899) üzenetére


KAMELOT
titán

Csak éppen fps gamekhez nem ér semmit a konzol! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.