Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108715) FélénkSAS


FélénkSAS
csendes tag

GÉP: alaplap: ASRock Z370M Pro4 / CPU Intel Core i3-8100 box / memória: 8GB 2400MHz DDR4 Crucial
Felhasználás célja: 1. Munka (excel és egyéb) + 2. Filmnézés / DE (komoly) Játék NEM !!!

Nincs benne külön grafikai kártya. A CPU - benne az Integrált grafikus kártya – Intel HD Graphics 630 - önmagában is erős és elviszi könnyen ami nekem kell, DE a gond az, hogy a rendszer/processzor használat egy jó minőségű 1080 HD film közben 60 %-80 % között mozog, érhetően, hisz egyedül kell elvinnie ezt is, nincs kártya mely átvenné a CPU-tól.

Nőként félve írom le (remélem nem nagy hülyeségek), de a gond, hogy EZ egy elég stabil és gyors gép munkára, filmeket is nagyon szépen hozza be gond nélkül. Szeretem, megbízható és két és fél hónapja üzemel itt. Külön grafikai kártyát mind az ára miatt, mind akkor szükséges nagyobb ház miatt sem szeretnék.
DE ha sok filmet nézek rajta a 70-80%-os CPU használat több órán keresztül nem strapálja le nagyon a gépet idővel, jóval a szokásos időn belül ? Vagy egy ÁTLAG napi 5-6 órán keresztül 70-80 % CPU miatt nem kell idegeskednem ?
Nekem eddig mindig volt grafikai kártyám a gépeimben (igaz gyengébb CPUval), DE főleg elég sokáig húzták a gépek, itt is szeretném ha ezzel nem lenne gond.

Előre is köszönöm szépen ha valaki segít és válaszol, pl megnyugtat. :).

Üdv: Edit.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.