Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scansat

    tag

    válasz andrrass2 #56949 üzenetére

    A Linksys anno nagyon jó vasakat csinált. Aztán pont ezért megvette a Cisco. Aztán nem nagyon tudtak vele mit kezdeni, és a Belkin vette meg vagy 4 éve ha jól tudom. Minden esetre a fák nem nőnek az égig, a Linksys se örökké a legjobb. Szerintem végzetesen lemaradt, de szerencséje mert az emberi butaság a világegyetemhez hasonlatos:
    https://prohardver.hu/hir/meg_mindig_egy_vagon_penzt_linksys_wrt54gl.html

    Erősen átrendeződött mára a régi Warez-Pistike féle "mindenrejóaruter" feeling!
    Sokan rengeteg pénzt dobálnak ki esztelenül régi nevekre, régi márkákra és régi beidegződésekre!
    Sok helyen láttam 3 routert össze vissza kötözve mert 1-nek kevés kimenete volt. Switch-ről meg nem is hallott az amúgy villanyszerelő srác. Máshol 15 ezerért vettek a fent linkelt Linksys WRT 54 GL-t majd arra koaxot, csatlakozót és antennát...DDWRT-t....lényeg hogy mire kész lett, a 30 ezret verte a költség. Ennyiért profi AP-t kapni.
    Szóval ha routered már van, az címfordításra elég, egy normális AP-vel meg profi WiFi hálózatod lesz.

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz andrrass2 #56949 üzenetére

    A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.
    Hatótávot/sebességet nem lehet megmondani előre, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mekkora is lesz, minden környezet más és más, rengeteg dolog befolyásolja az elérhető eredményt, többek között a használt kliens eszközök is.

    A Linksys már nem olyan mint régen, főleg amióta a Belkin tulajdona így elég két esélyes gyártó.
    Nem tűnik rossz eszköznek az EA6350, tehetsz vele egy próbát ha gondolod.

Új hozzászólás Aktív témák