Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Garry84: Sumák aprós?
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sh4d0w: Ez van, srácok...
- GoodSpeed: Vanda ajándéka - 60 nap SkyShowtime előfizetés
- Őskoczka
- sidi: 386-os Chicony gázplazma laptop memóriabővítése
Hirdetés
(használd a CYBSEC25PH kuponkódot további 20 ezer ft kedvezményért!)
-
LOGOUT
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. szeptember
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
krisz777 #43188 üzenetére
szia,
ne vedd rossz néven, de nagyrészt beállítási, nem hozzáértési és az alapján irreális elvárásból adódó problémákat látok, így pedig a "jobb" router sem feltétlenül lesz garantáltan biztos megoldás, arról nem is beszélve, hogy a wifi kapcsán gyakorlati próba nélkül csak hozzávetőleges tippeket lehet adni, hiszen nem ismertek pontosan a környezeti tényezők és minden ellenoldal, beállítás...stb., tehát hiába írjuk ide a létező legjobb wifi router típusát, az sem lesz garantáltan jó, csak estlegesen.
az alap, hogy a dual band router két sávon szór, ha mind a kettőre szükség van és emiatt mind a kettő engedélyezve is van - bár lehet azonos ssid a kettőnek, de az további problémákhoz vezethet -, a range extender pedig tovább bővíti ezeket, de erre van specifikus megoldás, amit az rt-ac56u tud; barangolási asszisztens (mind a két sávon a professzionális beállításokban található meg), aminek az a lényege, hogy engedi az ellenoldalt lecsatlakozni egy bizonyos jelerősség alatt és átcsatlakozni másik hálózatra, ezt még szépíteni is lehet úgy, hogy a range extender a router értékeit (ssid, titkosítás módja és paraméterei...stb.) viszi tovább teljesen azonosan így nem lesz problémás a több hálózat, viszont úgymond észrevétlenül fog ugrálni az ellenoldal az épp jobb kapcsolatot biztosító eszközre, legyen az aktuálisan a router vagy a range extender.
fontos tudni, hogy nem elég ezt a routernek tudni, az ellenoldal adott képessége is kell hozzá, tehát ha nem működik, mert az elenoldal nem képes rá, akkor nem a routert a hibás.
annyira nem kaki wifi szórásban, már ha megfelelően van beállítva és elhelyezve, de egyrészt a tv nem számít jó wifi ellenoldalnak, jobb esetben is csak n szabványos dual band, a 3d filmek átvitele így pedig irreális elvárás lehet, pláne a range extender beiktatásával, ami úgy még felezi is a sebességet!
a range extender a beépített kia antennái miatt sokkal nagyobb hibalehetőség, mint maga a router, ráadásul 5 GHz sávon csak 1*1:1 mimo - ami negatív kihatással van a sebességre és a kapcsolat minőségére is -, amíg a router minden sávon 2*2.2 mimo tudású, ilyen range extender passzolna hozzá jobban, abból is inkább egy jobb antennás képességekkel rendelkező.
az iphone 5s nem ac képes, ráadásul 2.4 GHz sávon nem 40 MHz képes, így azon kapcsolaton mérhetően 40 Mbps környékén vége van, 5 GHz sávon többet is tud, ha jók a beállítások a routeren. (40 MHz...stb.)
a kertig nem a távolság a problémás, hanem inkább a fal, de több infó kellene; milyen ellenoldali wifi modullal, melyik frekvencián, milyen beállításokkal...stb.
a fentiek alapján nem biztos, hogy a routert kell cserélni, pláne nem csak 2.4 GHz képesre, mert bár az a sáv nem annyira fogékony az akadályozó tényezőkre (fal...stb.), mint az 5 GHz, de cserébe nem is képes olyan gyorsa átvitelre azonos szabvány esetén sem, ráadásul a mobiltelefonok többsége szűk keresztmetszet marad a 2.4 GHz esetén csak 20 MHz tudás miatt. (alig van kivétel, még a két 6-os iphone sem az, konkrétan csak a note 4-et merem mondani, mert most olyan van nekem és az 2.4 GHz sávon 40 MHz, illetve összességében mimo képes.) -
Multibit
nagyúr
válasz
krisz777 #43188 üzenetére
Ha visszaolvasol, láthatod, sokszor le lett írva: csak vásárlás után, a gyakorlatban derül ki, hogy hogyan viselkedik az adott wifi-s eszköz! Nem lehet előre tuti tippet adni, mondván: "ez jó lesz neked"! A környezet (távolság, falak, ellenoldalak, beállítás, elhelyezés) erősen befolyásoló tényező.
AC routert és AC range extendert vettél. Van AC-s kliensed? Az iPhonod nem az. Gyanítom a TV sem! Milyen frekvencián üzemelt az iPhone, 2.4 GHz vagy 5 GHz? A tévé milyen frekvencián üzemel? Nagy bitrátás filmekhez inkább a kábel javasolt, bár megfelelő eszközökkel megfelelő beállítással wifi-n is megy.
Ha a PC-n vezetékkel csak 400 Mbit/s jött össze, az a számítógép gyenge hardvere miatt lehetett (CPU, RAM, HDD). Egy hálókártya manapság vagy 100 megabites, vagy gigás. A tied nyilván gigás.
Bár téged ez nem vigasztal, de nálam egy ugyanilyen routerrel és iPad Air 2-vel ilyen sebességek jönnek össze:Akár BD remuxok is nézhetők így. A router az egész lakásban jól szór (legrosszabb esetben 2 falon keresztül), mind N, mind AC wifi-vel.
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- Autós topik
- Poco F7 – bajnokesélyes
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Milyen házat vegyek?
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Mini PC
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Steam topic
- További aktív témák...
- ASRock B550M-ITX/ac alaplap + Crucial Ballistix 16GB DDR4 3600MHz CL16 memória kit - ELADÓ!
- Új 0km es GARANCIAS acer nitro 15 rtx 4060 ryzen 7
- Új garanciás MSI Alpha ! R9 7945hx 32 ram 17 col 240hz qhd rtx 4070
- Ár értékbajnok! Prémium kategória 4060 ESZMÉLETLEN JÓ ÁRON! GIGABYTE AORUS rtx 4060
- ENNYI PÉNZÉRT ilyen konfigot nem kapsz! Prémium kategória! Gigabyte aorus rtx 4070 i9 14900hx 2k qhd
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF Z390-PRO GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550M WIFI R9 5900X 32GB DDR4 1TB SSD RX 6800XT 16GB Zalman Z1 PLUS Chieftronic 750W
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3441, 92% Akkumulátor
- iMac Pro 1.1 2017 Intel Xeon W2150B 64GB 1TB VEGA 64 16GB!!! 1 év garancia!
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3004
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest