Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) MmDorian


MmDorian
őstag

a p45öt a water pipe miatt választottam, őő elnézést heat pipe :W :DD :DDD

(#9652) MmDorian


MmDorian
őstag

hülyeséget írtam ugye ? a 35ön is van pipa, valamit mondott az okos ismerős csak már nem emléxem, valami a vga val kapcsolatosan jutott arra az eredményre, hogy nekem a p45 kell

(#9653) Telefunen válasza MmDorian (#9652) üzenetére


Telefunen
őstag

A P45 PCIe 2.0-ás aminek kétszer akkora a sávszélessége, de ennek a teljesítményre szinte semmilyen hatása nincs (elég a PCIe 1.1 16x), illetve a P45 képes 8+8-as crossfire-re (ha két VGA-t használnál), míg a P35 csak 16+4-esre képes, ami alaposan megfogja a teljesítményt.

(#9654) MmDorian válasza Telefunen (#9653) üzenetére


MmDorian
őstag

Értem kösz a választ :R

És még egy a Gigabyte vagy az Asus lenne bölcsebb választás ?, ja és nektek se jön be az ipon ? :D nem tudom mi van vele... :((( pedig ma szeretnék redelni

(#9655) Telefunen válasza MmDorian (#9654) üzenetére


Telefunen
őstag

mindenképpen Gigabyte ;) (P45-ben főleg)

ipon tényleg bizonytalankodik ma

mellesleg P35-ből csak a DS4-től felfelé van heatpipe (de ettől még jó lap a DS3P, akár quad alá is)

[ Szerkesztve ]

(#9656) MmDorian


MmDorian
őstag

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2841

ott a heat pipe, nem ? és az sokat számít hűtésileg ?

jah... megint hülyeséget mondtam, mer ez p45 :D elnézést a sok elírásért de már be vagyok sózva :DDD :DD

de attól még érdemes pipásat venni ?

[ Szerkesztve ]

(#9657) Telefunen válasza MmDorian (#9656) üzenetére


Telefunen
őstag

Én a P35-ről beszéltem, ott tényleg csak a DS4-től van HP

(bár ahogy elnézem a rev 2.1-en -vagyis az EP-n- már ott is van)

A HP önmagában nem sokat számít, az viszont nem rossz dolog hogy a feteket is hűti (a processzorfoglalat körül)

[ Szerkesztve ]

(#9658) Qru válasza MmDorian (#9656) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

P35 nem melegszik annyira, ott nem hátráltata a HP. 965-ös DS4-emnél anno hátráltatott, mert a forró északi híd hőjét átvitte a délire is... :( P35-nél inkább csak design sztem, P35 DS3R is tökéletesen elég.

mod: Inkább Giga mint Asus sztem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#9659) elmoraan (r) válasza MmDorian (#9648) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Ár-értékben szerintem P-35DS3-Q6600 kombóval egész jól járhatsz.

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#9660) MmDorian


MmDorian
őstag

Talán mostmár eldöntöttem, hogy a Q6600 lesz, de annak a gyári hűtője elég lesz, ha nem akarok tuningolni ?

Jah, és a nem PCI-e 2.0 nem fogja vissza a kártyát ? (ASUS 4850 512 MB)

(#9661) Telefunen válasza Qru (#9658) üzenetére


Telefunen
őstag

DS3R-t ajánlasz, de azért neked is egy DS4 van a Quad alatt.. szerintem kár lenne DS3P alá adni.

MmDorian: Nem sokat számít: itt egy tesz, ahol PCIe 2-vel tesztelik a 9800GX2-őt (ami azért elég brutál kártya), a 8x-os sebesség (ami egyenlő a PCIe 1.1 16x-al) alig fogja vissza..

[ Szerkesztve ]

(#9662) sgergi válasza MmDorian (#9660) üzenetére


sgergi
veterán

Tuning nélkül elég, bár nem lesz túl halk.

Nem.(pár %)

(#9663) MmDorian


MmDorian
őstag

Érdemes lenne 32 bites vista ultimate sp1 gyel használni a gépet ?

vagy elég az xp sp3 is ?

P45 DS3P
Q6600
2*1GB CSX
640 WD
Pioneer 20x DVD-író
ASUS 4850 512 MB

(#9664) qdak


qdak
addikt

szerintetek meik jobb:
(478) 2,8 GHz 512/800
(939) 2,0 GHz 512/400 Venice (3200+)
ui: az intel-t jobben szereti a CS Source, vagy ez csak az ujjaknál érezhető ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#9665) Telefunen válasza qdak (#9664) üzenetére


Telefunen
őstag

sokkal-sokkal jobb az AMD (ehh, source alatt is, legalábbis egy 2,8-as northwood-nál mindenképpen)

MmDorian: Tedd fel mindkettőt, alapesetben XP, ha meg ki akarod próbálni a DX10-et akkor bebootolsz Vista-ra.

(#9666) qdak válasza Telefunen (#9665) üzenetére


qdak
addikt

oksi, értem, köszi.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#9667) piroskek1


piroskek1
csendes tag

Helló !

Szeretnék uj gépet venni.
Az intelt nem ismerem, csak tudom hogy jó.
Túl sok pénzem nincs ugyhogy ezeken gondolkodom.

Kérdéseim :
-Az intelnél az E6xxx E8xxx szériában a 8-as a legujabb ?
Tehát a E8400-as a "legjobb" kétmagos intel ?
Azt érdemes megvenni ?

Ez a 2 megfizethetö nekem :
Intel E8400 , vagy Phenom x4 9850. Ez a 2 van egyáraban kb.Vagy ilyen árban van még q6600 is.

Ha intelt vennék alaplapot is kellene cserélni.
Játékra , videokonvertálsra, meg egyszóval mindenre használom a gépet.
Tuning is érdekel, gondolom az intel jobban huzható.

Melyik a jobb váláasztás ?

[ Szerkesztve ]

(#9668) g@bo válasza piroskek1 (#9667) üzenetére


g@bo
nagyúr

intel, E7200.

amd 4 mag szép és jó, lett volna, 3 éve.

(#9669) piroskek1 válasza g@bo (#9668) üzenetére


piroskek1
csendes tag

Miért 7200 ? Mert neked is olyan van ?:)))))
Jobb a 8xxx széria ? Én csak a számok alapján gondolom , nem értek hozzzá.
Ezért légyszives okfejtést is ;)

(#9670) MmDorian


MmDorian
őstag

mennyi pénzed van rá ?
mert ha konvertálás ijenek, és ha hosszú távra gondolkocc, akkor Q6600, és egy giga p35 ös lap jó lehet, tápod mekkora ?

iPONon azE8400 és a Q6600egyár, én is ilyet veszek a héten (Q6600), vgaból a 4850 ha játék, ha nincs ennyi pénzed, majd valamit kitalálunk, de azt a vga topikban :K

[ Szerkesztve ]

(#9671) piroskek1 válasza MmDorian (#9670) üzenetére


piroskek1
csendes tag

Nem akarok semmi mást venni csak alaplap+proci.
Csak nem tudtam dönteni nagyon.
Magokat tekintve a 4 magos biztos idötállóbb, de az asszem quad 2,6 a E8400 meg 3 GHZ.
Gondolom tuningba nem mind1.

[ Szerkesztve ]

(#9672) MmDorian válasza piroskek1 (#9671) üzenetére


MmDorian
őstag

a kvad 2,4Ghz, de ha a q6600akarod tuningolni, ahhoz egy jó hűtő, és nem utolsó soran izom alaplap kell, szerintem a kvadot egy darabig nem kell még tuningolnod, én is ezért választottam, és ahogy hallom a havertől a 4 magoson a játékok is mennek rendesen, igzaz nem használják ki, de ez nem sokáig lesz így(szerintem), válaszd amelyiket akarod, mind a kettő jó választás, de hosszabb távra midennképp a Q6600

de mennyi pénzed van rá ? az alaplap miatt

[ Szerkesztve ]

(#9673) piroskek1 válasza MmDorian (#9672) üzenetére


piroskek1
csendes tag

Hát alaplapot is olyan 30-35 között néztem ki, de még annak nem jártam utána milyik lenne a legjobb választás. Asus P5Q deluxe amit kinéztem. Mert a mostani is Asus és teljesen elégedett vok vele. Gigabytot utálom azt tuti nem veszek, mégha ingyen adnák sem.
Mindenképp ddr2 kell. És ha lehet támogassa a crossfiret. De asszem ez amit kinéztem
ebbe belemenne 2 Ati kártya.
Ha valaki tud olcsóbbat de jót az leirhatná, bár még nem olvastam az alaplap teszteket az oldalon, pedig látam már hogy van.
Az idötállóságbe nem hiszek, mert 2 év mulva ugyanugy nem lesz már processzor a q6600 mint az E8400 sem. Tehát "hosszu távon" gondolkodás nem motivál egyatalán, mert nincs olyan. Tunin inkább jobban. Az E8400-et jobban lehet feltornázni gondolom, Föleg hogy az 45nm a quad meg 55 igaz ? Na meg eleve több már az alap orajel is.

[ Szerkesztve ]

(#9674) g@bo válasza piroskek1 (#9673) üzenetére


g@bo
nagyúr

ebben az iparágban nincs hosszútáv, 35 ropiért lapot venni meg baromság, a nehalem előtt... 7200 azért jó, mert ocsó. a + manit beleölheted egy 8200-8400 ba, ha tényleg 2 évig el akarsz lenni. alaplapból is bőven jó egy asus p5q, vagy egy erősebb darabja, de max 20k körül.

(#9675) MmDorian


MmDorian
őstag

Elbizonytalanodtam :(
A Q6600 hoz elég lesz a gyári hűtő, vagy vegyek egy ilyet ? : Cooler Master Hyper TX2
Kb, ennyi pénz van rá (4-5k)

(#9676) Qru válasza MmDorian (#9675) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem lesz tuning akkor elég a gyári is. Ha lesz tuning akkor meg egy erősebb tuninghoz a CM TX2 is kevés. Q6600 bírja a tuningot de melegszik is nagyon. Egy közepes tuninghoz (kb 3GHz) viszont elég a TX2 is.

#nincsbennetarcsi

(#9677) MmDorian


MmDorian
őstag

Kösz a gyors választ :R

(#9678) bajusz15


bajusz15
senior tag

nem találtam a megfelelő topicot, ezért itt teszem fel a kérdésemet.Melyik paszta a legalkalmasabb a processzor és a hűtő közé?? Még annyit hogy az a paszta jó, amelyik a CPU és a hűtője közé megy, a videókártyára is??

(#9679) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv!

Van egy HP notebookom Celeron 2,66-os procival (socket478).
P4-es Mobil procikat is fogad 3,06 Ghz-ig.
Jelenleg 2 lehetőségem van a bővítésre, egy 2.0 P4M és egy 2,8 P4M.
Kérdésem, okoz-e ezek közül bármelyik észrevehető teljesítménynövekedést.

Köszi a segítséget.
Nézegettem neten benchmarkokat, de mindegyik mást mond...

[ Szerkesztve ]

(#9680) vp.isti


vp.isti
csendes tag

Üdv, processzort szeretnék venni, csak nem tudom melyik mellett döntsek.

AMD X2 6000+ vagy Intel Core2Duo E7200 2.53ghz. Semmi tuning nem lenne, csak alap beállítások. Melyik érné meg jobban, melyik jobb teljesítményben és játékokhoz?

Köszi.

Ez nem egy telefon, ez Nokia

(#9681) Füleske válasza bajusz15 (#9678) üzenetére


Füleske
addikt

(#9682) g@bo válasza vp.isti (#9680) üzenetére


g@bo
nagyúr

7200...

x2 5000+ procim is volt, amit rendesen tuningoltam. intel jobb, most... nincs mese.

(#9683) MmDorian


MmDorian
őstag

Melyik proci hajtja ki jobban a 4850et ? E8500 3,16Ghz, vagy Q6600 2,40Ghz, gondolom a magasabb órajelű ?!

(#9684) Devdi válasza MmDorian (#9683) üzenetére


Devdi
aktív tag

E8500

(#9685) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

A nyáron tervezek új gépvásárlást (ki tudja, hogy szeptembertől mennyivel fognak megdrágulni a PC alkatrészek..... a korábbi években már megtörténtek az áremelések, a suli miatt)

Három procit kinéztem, E8400, Q6600 és esetleg Q9300 (gondolom, kevés a 6 MB cache) - /pénztárcám ennyit enged/.

Videókonvertálásra (pl. videokameráról), 3D gépészeti tervezésre, játékokra, filmnézésre, stb., általánosra gondoltam.

Mivel E8400 és Q6600 majdnem azonos árban vannak. De a jövő szempontjából fontos nekem a megbízhatóság és a stabilitás. Igazából 3-4 évre terveztem (a mostani gépem 5 éves és ezért akarok teljesen új gépet most)

A fentebb leírt műveletek alapján Q6600 a megfelelő processzor számomra. Nektek mi a véleményetek?

Előre is köszi a választ!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#9686) sgergi válasza Viperator (#9685) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, ezek alapján a q6600-al jól járnál, főleg, ha tuningolnál. Viszont tuninghoz kell egy komolyabb (gigabyte p45-ds3p, vagy p35-ds3p) szintű alaplap, és komolyabb hűtő. Így viszont 3,2-3,4--re húzva a procit, sokáig jó lehet.

(#9687) Qru válasza Viperator (#9685) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

6MB L2 cache sem olyan kevés nincs érzehető különbség a 8-hoz képest, viszont ha tényleg hosszútávra tervezel, jó jöhet a Q9300 amit már támogatja az SSE4.1-et.

#nincsbennetarcsi

(#9688) jasszer


jasszer
senior tag

Sziasztok,

Keresgéltem neten, de nem találtam olyan átfogó procitesztet, amiben a teljesítmény mellett szerepelne az is h mennyire fűtenek a CPU-k, konkrétan ezek érdekelnének: E7200, E8400, Q6600. (vagy árban közel álló AMD-k is)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#9689) MmDorian válasza Viperator (#9685) üzenetére


MmDorian
őstag

Ha E8400ban gondolkodnál, akkor nézd meg az iPONon most az E8500 és a Q6600 van egy árban, de serintem is inkább a Q6600at veddm mondjuk én inkább a 8500melett maradtam, mondjuk az már 3,8on elég jól mehet :K

(#9690) Qru válasza jasszer (#9688) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Konkrét teszt erdményekkel nem tudok szolgálni, de a sorrend: E7200 -> E8400 -> Q6600. Nyilván tuningnál a Q6600 elhúz a +2 mag (+nagyobb cache) és a nagyobb csíkszélesség miatt jelentősen.

#nincsbennetarcsi

(#9691) Viperator


Viperator
őstag

Megnéztem az egyik külföldi tesztoldalt, az E8500 jobb, mint a Q6600 és a Q9300...

Lehet, hogy E8500 lesz a kiválasztott processzor!

Tuning esetén milyen hűtőt érdemes venni? CM Z600 vagy TX2? Esetleg valamilyen Xigmatek?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#9692) Devdi


Devdi
aktív tag

A q6600-at meddig kellene tuningolni, hogy olyasmi szinte hozza a játékokat mint az e8400? Vagy érdemes-e játékra vanni quadot vagy inkább maradjak az e8400-nál? Videókari hozzá 4850/4870.

(#9693) Viperator


Viperator
őstag

Hamarosan fog megjelenni az új foglalatú processzor és alaplap (pl. Nehalem).... milyen árban lesznek ezek piacra való belépésük után először?

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#9694) Devdi válasza Viperator (#9691) üzenetére


Devdi
aktív tag

CM Z600; CM 212; Xigmatek 1283 vagy Xigmatek 964/963. Pénztárcádtól függ.
[link] Ezt érdemes átböngészni

[ Szerkesztve ]

(#9695) g@bo válasza Viperator (#9693) üzenetére


g@bo
nagyúr

mi lesz jövőhéten az 5 ös lottó számsora? :F

(#9696) Viperator válasza g@bo (#9695) üzenetére


Viperator
őstag

Nana! Nem tudom, hogy korábban valaki megnézte piaci árakat, mikor megjelentek a piacon először egy teljesen új rendszer (pl. 775 foglalatú processzor).... és milyen árban voltak ezek? /az előző generációkhoz képest milyen nagyságban. Ezt még nem azt jelenti, hogy pontosan kell megadni az árakat, csak annyit, hogy várhatóan kb. mininum 40-50 ezer HUF-tól kezdődnek az árak..../

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#9697) jasszer válasza Qru (#9690) üzenetére


jasszer
senior tag

Igen, ezt tudtam, tulajdonképpen a teljesítményben szerettem volna vmilyen arányt felállítani pár teszt alapján (közben néztem árakat és az E8400-at kiejtettem a versenyből), hogy érdemes-e közel a dupláját kicsengetni a Q6600-ért.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#9698) Viperator válasza Devdi (#9694) üzenetére


Viperator
őstag

Biztos jók ezek a hűtők, a ventilátor az alaplappal merőlegesen áll, akkor a kinézett CM RC590 vagy CM Elite 331 ház nem jó! :( Ezeknek az oldalán be van építve egy műanyag tölcsérszerű cső a processzor felé...... /tehát az alaplappal párhuzamosan álló ventilátor a megfelelő)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#9699) MmDorian


MmDorian
őstag

Szép Estét !

Kicsit off, de nem tudom hol kéne föltenni a kérdést

Ha valakinek, van valami tapasztalata, arról, hogy személyes átvételnél mennyire lehet komolyan venni a másnap 14 órát ? (iPON) aki vett már itt több cuccot és személyesen vette át írjon, mer nem szeretnék fölös 2 órát utazni, kösz :)

[ Szerkesztve ]

(#9700) sgergi válasza MmDorian (#9699) üzenetére


sgergi
veterán

Teljesen komolyan lehet venni, eddig mindig ott volt minden, valamikor már 11-kor is.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.