Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) Alastair' válasza Big M (#31049) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szinte mindegyiknek 1.4 volt a Vidje. Nekem a 955-ös 1.4 volton 4.1 GHz-et megy. Ennek fényében minek a 965, 975, 980?

Alister from Hell

(#31052) r9550 válasza Kassadin (#31031) üzenetére


r9550
senior tag

akkor p2 x4 955? nekem fontos lenne viszont ennél a procinál a stabil 4ghz hűtés nemlényeg hyper z600-am van fx6100-at igazábol kíváncsiság miatt venném de a későbbiekben ahol az x4 955 kevés lenne ott nagy valószínűséggel az fx6100 is kevés lenne jah és athlon 2 x2 250-röl váltanék :DDD

(#31053) Kassadin válasza r9550 (#31052) üzenetére


Kassadin
addikt

50 ezerért vennél procit kíváncsiságból? Jópofa vagy.:DDD

(#31054) mdraco


mdraco
őstag

Sziasztok!
Mindkét proci egy árban van és raktáron is van:
Amd Phenom II x4 955 vs FX-4100 melyik éri meg? :F
Köszönöm :)

(#31055) GaborGh válasza Kassadin (#31053) üzenetére


GaborGh
őstag

Én is kíváncsi vagyok, de ennyire azért nem... :N :DD

(#31056) r9550 válasza Kassadin (#31053) üzenetére


r9550
senior tag

hát tulajdonképp az fxre olyan 20-at a p2x4-re olyan 12-őt kellene ráfordítani

(#31057) r9550 válasza mdraco (#31054) üzenetére


r9550
senior tag

privibe link hol van raktáron 4100 plz előre is thx :R

(#31058) kimeran


kimeran
csendes tag

Sziasztok, egyszerűen nem találtam konkrét választ sehol. Szóval van egy KN9 Ultra lapom ami ugye AM2-es processzorokat támogat, de a kérdésem az lenne hogy egy AMD Phenom II X2 555 BE 3200MHz processzor jó lenne e bele? nagy a kavarás mindenfelé. kösz előre is a választ! :R

(#31059) r9550 válasza kimeran (#31058) üzenetére


r9550
senior tag

nem támogatja

(#31060) Kassadin válasza kimeran (#31058) üzenetére


Kassadin
addikt

A lapod am2-s foglalatú procikat tud befogadni, amit linkeltél az pedig am3-s.
De lehet is látni a különbséget képeken is:AM2/AM3.

(#31061) Mengele


Mengele
tag

Hi

Ga790X,Phenom II X4 955,4Gb,HD6850 CrossfireX,Samu750gb,Enermax 525,LG23.

A 955 -est megerne lecserelni Phenom II X6 1090T -re :F
Vagy inkab kovetkezo generecios Bulldozer,de 8 megal?

Helpet elore is koszonom :R

(#31062) Alastair' válasza Mengele (#31061) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Egyikre sem éri meg lecserélni. Az X6 játékokban szinte semmivel sem jobb, sőt van ahol gyengébb is. Ha egész nap renderelsz és konvertálsz, akkor esetleg. Átlagos használatra és játékra semmiképp. A Bullból meg kell várni a következő revizíót, mert ez még messze nem az igazi. Még 1 évig no para, a 955 bőven jó. 3.6 - 4.0 GHz-n kuncogva szaladgál alapfesz alatt. :DDD

Alister from Hell

(#31063) sicklife


sicklife
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy mi a külömbség az intel i5 2500 és az intel i5 2500K között?
melyik éri meg jobban?
Elöre is köszi!

"Akkor most vegyél egy ilyet vagy vedd meg ezt" :D

(#31064) Qru válasza sicklife (#31063) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2500k-ban erősebb a beépített grafikus meg és tuningolható is maga a processzor.

#nincsbennetarcsi

(#31065) FireKeeper válasza Qru (#31064) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

viszont a 2500k nem tud VT-t. egy játékosnak ugyan ez nem igazán fontos de azért a teljes igazsághoz hozzátartozik :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#31066) Alastair' válasza sicklife (#31063) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 2500 szorzó záras, a 2500K nem. Azt húzhatod 5GHz-re is, egy jó hűtővel.

Alister from Hell

(#31067) Qru válasza FireKeeper (#31065) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak VT-d-t nem tud a 2500K, VT-x-et igen. De amúgy igazad van.

#nincsbennetarcsi

(#31068) Alastair' válasza Qru (#31067) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nagy érvágás lehet :DDD

Alister from Hell

(#31069) Qru válasza Alastair' (#31068) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem is. :D De sose lehet tudni és az igazság ugye odaát van...

#nincsbennetarcsi

(#31070) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Milyen AM3 4 magosítható prockót ajánlotok használtan 15-20k körül?

(#31071) FireKeeper válasza HollyBoni (#31070) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Lehetőleg B3 steppingeseket (B55, B60, eredeti nevükön X2 555, X2 560, tudtommal ezek már mind B3-asok). ezek általában vígan elszaladgálnak 4GHz környékén is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#31072) HollyBoni válasza FireKeeper (#31071) üzenetére


HollyBoni
veterán

X2 555 tetszetős,ebben TUTI fel lehet oldani a +2 magot?

(#31073) FireKeeper válasza HollyBoni (#31072) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

abból, hogy 4 magosítható, azt hittem, hogy pretestedet veszel. bár 20 rugóból szerintem már olyat is kapsz, és akkor legalább nem kell izgulni.

ha nem akarsz előre teszteltet venni, akkor talán itt tudnak segíteni, de a kupakon lévő sorszám alapján való azonosítás sem 100%-os módszer.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#31074) GaborGh válasza Qru (#31067) üzenetére


GaborGh
őstag

Mi az a VT-d és VT-x?

[ Szerkesztve ]

(#31075) Genji


Genji
őstag

Proci+lap kombót keresek HD6850-hez. Játékra legyen jó, amúgy csak film és net. Vagy vmi kis Intel SB-t vagy AMD-t szeretnék, de az AMD-hez közöm nincs Athlon óta. Ott mi a bestbuy a fenti VGA-hoz?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#31076) GaborGh válasza Genji (#31075) üzenetére


GaborGh
őstag

Tessék:

- Asrock H61M/U3S3: ~16.500,-
- Intel Core i3-2100 3.10GHz BOX: ~26.990,-

Gigabyte GA-970A-D3 (AMD-AM3+): ~22.500,-
- AMD Phenom2 955 X4 BOX Black: 25.990,-

[ Szerkesztve ]

(#31077) Alastair' válasza Genji (#31075) üzenetére


Alastair'
nagyúr

AM3-as Giga alaplap és egy X4 955BE, az AMD-től tökéletesen passzol a 6850-eshez. Ha egy kicsivel többet tudsz költeni az alaplapra akkor ez is mehet: AM3+, ebbe később már veheted az újabb AM3+-os bulldózer bármelyikét is.

GaborGh: nem akarlak megbántani, de ha már árakat is írogatsz, az jó lenne rendes linkkel igazolni, vagy megmutatni. Mert így aztán keresgetheti, hogy te miről "beszélsz", hol vannak ilyen árak. :U

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#31078) Genji válasza Alastair' (#31077) üzenetére


Genji
őstag

Köszi Vader Nagyúr! Tetszik, úgyhogy az általad ajánlott Giga lap + x4 lesz belőle. A kérdés még, mennyivel jobb teljesítményben/fogyasztásban az azonos árú SB! :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#31079) GaborGh


GaborGh
őstag

Sry!

Általában Giannitól szoktam, mert jó áron dolgozik és megbízható, valamint az árlistája is itt van mindig a kezem ügyében...

(#31080) GaborGh


GaborGh
őstag

Jelenleg mindenben jobb az SB!

-Fogyasztásban: 50%
-Teljesítményben 10%
-Árban: 1 proci hűtő

(#31081) Bogyó bá' válasza GaborGh (#31080) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ja, meg a fogyasztás miatt 50 - 100 W-tal kisebb tápegység is elég neki, az is mínusz 2-3 ezer pénz....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31082) GaborGh válasza Bogyó bá' (#31081) üzenetére


GaborGh
őstag

+1 :K

(#31083) Genji válasza GaborGh (#31080) üzenetére


Genji
őstag

Hűtő (Alpenfohn Matterhorn) meg táp (Corsair 620HX) adott, de ha az i3-2100 mindenben odaveri, nincs sok értelme AMD-t venni. :(

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#31084) FireKeeper válasza Genji (#31083) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azért a "mindenben odaveri"-t kis túlzásnak érzem. többszálas alkalmazásokban jobb a phenom. és tuningolható is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#31085) Alastair' válasza Genji (#31078) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Teljesítményben az X4 955BE jobb mint a 2 magos 2100. Alapórajelen kb. egy szinten vannak, de az X4 könnyedén megy 3.7-en, ahol már meglehetősen jól teljesít, és a 2100-et lazán kenterbe veri, szinte mindenben. Mégiscsak 4 fizikai magja van.

A 2100 köré épített rendszer kevesebbet fogyaszt, és jelenleg elég jól futnak vele a játékok. Viszont nincs tuning, ami azért egy procinál szerintem hatalmas hátrány. Lehet 1 év és elfogy, akkor vehetsz bele erősebb procit, a 955BE viszont húzható könnyedén, mert nincs benne szorzózár.

Itt van a BF3 proci tesztje: klikk, az X4 980 elég jó, nem csak ebben, sok más játékban is. Az 955-öm pl. 1.26 volton tudja a 980-as alapórajelét, vagyis a 3.7GHz-t. I3 2100-et nem nagyon látok a közelébe. :U

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#31086) Bogyó bá' válasza Genji (#31083) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Add el azt a brutál hűtőt, tedd hozzá az árát a procira szánt pénzedhez, és akkor vegyél egy i5-2300-at. Így már a legfanatikusabb AMD-fanok véleményét is negligálhatod.....

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31087) solfilo válasza Genji (#31083) üzenetére


solfilo
veterán

Olvasdgasd át ezt és el tudod dönteni, hogy mindenben odaveri e. :))
link

solfilo

(#31088) Genji


Genji
őstag

Látom AMD-s a tábor a topikban. :) Most olvastam el (újra) a PHs i3-2100 tesztet és ahogy többen említettétek a tuning miatt (és az AM3+ bővíthetőség miatt) mégis AMD a szimpatikusabb. Próbálom magam túltenni az egyetlen fájó ponton, a fogyasztáson.
Köszi mindenkinek a hozzászólást!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#31089) Kassadin válasza Bogyó bá' (#31086) üzenetére


Kassadin
addikt

És használja gyári hűtővel? Az gyönyörű lenne.

Lord Vader: Te meg olvass privátot. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31090) Alastair' válasza Bogyó bá' (#31086) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az I5 2300 45 ezer forint, kicsit nem egy kategória a 955BE 26 ezres árával. :U

Alister from Hell

(#31091) Bogyó bá' válasza Alastair' (#31090) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha már nem a legolcsóbb helyen nézed, akkor ott a Phenom se 26 ezer....
Az alapórajeles, nem húzható i5-2300-hoz meg elég lenne a stock cooler, a mostani brutálért meg nem kis pénz kaphatna... ... erre próbáltam meg célozni.
És az már messze nem ugyanaz a kategória.

Ha platformot kell váltania, (alaplap, esetleg memória) jelenleg nem sok érv szól az AMD mellett. Már az ára sem (ha minden tényezőt figyelembe veszünk).

Szerintem (!) az otthoni, általános irodai célra, multimédiára, alig-játékra való kategóriában talán a Llano játszik.... ....új konfig építése esetén.

Más kérdés, ha egy meglévő AM2+ vagy AM3 deszkában kellene némi plusz teljesítményt kicsikarni, akkor pl egy AthlonII-ről Phenom II-re váltás természetesen megéri.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31092) Alastair' válasza Bogyó bá' (#31091) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Akkor mehet is tovább a móka. Mert ha 45 ezer az I5 2300, ami nagyon nem éri meg, akkor már nem sokkal drágább az I5 2500K, ami jelenleg a kategória bajnoka. 53 ezer. Vagy nem?
És akkor ennek az árából már 2db 955-öt is lehet venni. :DDD :DDD

Hiszen milyen egyszerű a más pénzét költeni.......

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#31093) Bogyó bá' válasza Alastair' (#31092) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mondom: szerintem!

Idestova tíz éve szopatom magam az AMD különféle modelljeivel, rendszeres, de mindig csak egy-egy részletre kiterjedő gépfejlesztésekkel. De mivel teljes platformváltást kellett csinálnom, így el kezdtem számolgatni (úgy másfél hónapja). Nekem az jött ki, hogy ha már úgyis alaplapot + processzort + memóriát kell cseréljek (jó sok DDR2-m volt) semmi nem kell az AMD-hez kössön. Akkor még nem volt kinn a Bull, de már lehetett pletykákat olvasni arról, hogy nem lesz nagy durranás. A Bullhoz amúgyis csak a drágább/jobb AMD deszkák passzoltak igazán (970-990), én meg azok árát is sokalltam, Nálam tuning nem játszik (munkára van elsősorban az erős gép), így az Intelhez jóval olcsóbb, de USB3-as, SATA3-as alaplapot vehettem. Akkor éppen a sima i5-2500 volt akciós (41k HUF, ismert, megbízható boltból), így ezért választottam azt. (Eredetileg 2300 vagy 2400 volt tervben.) Szóval másfél hónapja ugrottam egy nagyot, és megváltam az AMD-től. Az azóta eltelt fejlemények szerintem az én döntésemet igazolják.

kieg: Az előző felállás amúgy egy Athlon II-X4-640 volt, AM2+ lapban, DDR2 ramokkal. Ennek nem sokkal kisebb a teljesítménye, mint a 955-é. (Mondom, nálam tuning nem játszik, a gépnek hibátlanul mennie kell, mindig!) Ahhoz képest kétszer gyorsabb lett a gépem, és vagy 50 wattal kevesebbet fogyaszt, napi 12-15 órát is megy, így ez sem elhanyagolható tényező. Egyszeri, és még csak nem is túl nagy beruházással vásároltam magamnak 2-3 év nyugalmat. (Az Athlonos félkonfig elég jó áron elment...)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31094) Alastair' válasza Bogyó bá' (#31093) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én pontosan tudom, hogy mire gondolsz. Nálam sajnos a pénztárca nagyon fontos számottevő :O , ezért választottam az AMD-t, pedig már régóta én is Inteles voltam. Nekem tetszik, szerintem jó kis gép így is, a 6850-es kimondottan illik bele. Kicsit tartottam tőle mikor vettem, de szerencsére nagyon jól teljesít, teszi ezt szerintem olcsó, de kimagaslóan. Eddig még elég volt mindenre, semmi nem indokolja a 20 ezerrel drágább Intelt.
Ha nem a pénzt kellett volna számolgatnom, akkor természetesen én is a 2500K-t vettem volna.

Alister from Hell

(#31095) Bogyó bá' válasza Alastair' (#31094) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na ez már nagyon OFF: nálam is lapos a pénztárca, így volt előtte pár álmatlan éjszakám, hogy a régi konfigot hogyan újítsam fel úgy teljesen, hogy a rendelkezésre álló 50 ezer forintból a lehető legtöbb teljesítményt és főleg nyugalmat vásároljam meg magamnak...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31096) Alastair' válasza Bogyó bá' (#31095) üzenetére


Alastair'
nagyúr

én halál nyugodt vagyok ezzel a géppel is. :D Túl sok bővítési lehetőségem nincs már, max egy X6-os Thuban, majd később, olcsón. A DDR2 elég drága, de ha nagyon muszáj még 4 gigát bele tudok tenni.

Az Intelnek egy kicsit gyors most a tempója, pár év alatt kiadtak 3 foglalatot, és már az Ivy a küszöbön.

Persze a váltás mindig nehéz döntés, ha van rá pénzed azért, ha nincs akkor meg azért. :))

Alister from Hell

(#31097) vanye válasza Bogyó bá' (#31093) üzenetére


vanye
senior tag

"Az előző felállás amúgy egy Athlon II-X4-640 volt, AM2+ lapban, DDR2 ramokkal. Ennek nem sokkal kisebb a teljesítménye, mint a 955-é. (Mondom, nálam tuning nem játszik, a gépnek hibátlanul mennie kell, mindig!) Ahhoz képest kétszer gyorsabb lett a gépem (...)."

Ha megkérlek rá, kifejtenéd egy kicsit bővebben is, hol és miben nyilvánul meg ez a kétszeres gyorsaság? Mert ez így origó nélkül, bele a nagyvilágba eléggé maszatolás-jellegű valami.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#31098) rapiddani


rapiddani
tag

Sziasztok!

Mai játékokhoz mérve, ha mindenképp Socket 775-nél szeretnék maradni egyelőre, a 2 közül melyik procit érné meg jobban megvenni?

E8400
Q6600

A konfig amihez kellene, az aláírásomban található (az E4400 helyett lesz).
Elég jó hűtőm van, szóval túl lennének hajtva (E8400 talán 4GHz, Q6600 3.4GHz?)

Kissé elbizonytalanodtam, mert a régebbi postokat olvasva sokan az E8400-t javasolták, de akkor ugye még alig volt 1-2 olyan játék, ami kihasználná a több magot. Most meg sorra jönnek.

Tehát most melyik érné meg jobban, mindent összevetve? Csak játékra.

Köszi,
üdv

(#31099) Qru válasza rapiddani (#31098) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A legtöbb új játék már profitál ha 2-nél több mag van, az E8400 meg anynira nem jól húzható, hogy beérjen egy tuningolt Q6600-ot. Azokban a 3,5-3,6GHz simán benne van egy jobb hűtővel. Neked meg az van.

Szóval mindenképpen Q6600-ot vegyél, ha lehet G0 steppingesett, azok kicsit jobbak tuningban általában.

#nincsbennetarcsi

(#31100) Bogyó bá' válasza vanye (#31097) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Valóban, így nem pontos amit írtam: a kétszeres gyorsulás az szintetikus tesztekkel mérve jön össze. A gyakorlatban viszont az új konfigon a programok (nem játékok elsősorban, hanem CAD, PS, stb.) akkor is röccenés nélkül futnak, ha egyszerre nagyon sok minden meg van nyitva. Eddig ez nem mindig volt így. Sokkal gördülékenyebb lett az egész, pedig az SSD már a régi konfigba, még a télen / kora tavasszal belekerült.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.