Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Geniusg


Geniusg
csendes tag

Üdv, ma érkezett meg az ebay-ről rendelt 32 GB-os SanDisk Ultra Fit, elméletileg erről még nincs hiteles teszt (ha minden igaz akkor augusztusban jelent meg), így hasznos lehet az általam készített sebességmérés.

USB 3.0 esetén:

USB 2.0 esetén:

Igazából mivel még nem használtam sosem ezt a programot, így remélem nem szúrtam el semmit, és tényleg a valós adatokat mutatja, ezek alapján nekem úgy tűnik, hogy jobban jártam volna egy Transcend JetFlash 790-el.

[ Szerkesztve ]

(#6302) bul07 válasza Geniusg (#6301) üzenetére


bul07
nagyúr

Nagyon szépen köszönjük a tesztet
Sebességre nem jártál rosszabbul [link], csak abban hogy többe kerül

Bár akinek mondjuk laptopba kell vagy kocsiba annak megéri ez a kis felár

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6303) kerekfej válasza Geniusg (#6301) üzenetére


kerekfej
addikt

Pici méretéhez képest eléggé elfogadható sebességű.
A másik topciban van a sebességmérés

[ Szerkesztve ]

(#6304) ftb01 válasza Geniusg (#6301) üzenetére


ftb01
tag

Köszi a tesztet, pont egy ilyen vételén gondolkodom. Pár hete vettem egy Kingston microduo-t de az eléggé gyenge eredményeket hozott: [link]

I’ve got the chance I have to try

(#6305) kerekfej válasza ftb01 (#6304) üzenetére


kerekfej
addikt

Kingston meg amúgy sem ajánlott márka. Nem valami tartósak, nem megbízhatóak (de már vagy 5 éve ez a helyzet velük).

(#6306) alpihun


alpihun
senior tag

kingston datatraveler g4
adata dashdrive uv150
kingston datatraveler 100 g3
kingston datatraveler se9
kingston datatraveler 101 g2
maxell venture
kingmax superstick mini
serious datavault v35

Ez a választék. Mind 16 gigás verzió. Melyiket vegyem, ha a sebesség nem annyira fontos tényező, mint a tartósság (nem strapabírás! csak ne adja meg magát pár hónap után random)? Pármegás fájlok ingáznának rajta suliból haza és vissza. De kell a 16gb, mert néha bejön pár nagyobb transzfer.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#6307) kerekfej válasza alpihun (#6306) üzenetére


kerekfej
addikt

Ezek közül egyiket sem ajánlom.

(#6308) bul07 válasza alpihun (#6306) üzenetére


bul07
nagyúr

Mindenből lehet hibás
Szerintem így dönts ár->garancia hossza majd gyorsaság és kinézet
De 2500-3000Ft-nál többet ne adj értük, ebay-ről 2200Ft egy 790-es , bár várni kell rá

De mi az hogy ez a választék , ha üzlet akkor megmondod neked mi kell és hogy mennyiért tudják beszerezni
Ha meg nem akkor van másik üzlet is

Figyelem Kínai rendeléseknél figyeljetek mert most jön az ünnepük ami vagy 10napos leállás lesz , szep. 29-30-tól okt. 8-9-ig , majd ugye a torlódást kell feldolgozniuk ami nem kis munka
Ha ma valaki még rendel lehet elhagyja Kínát az ünnep előtt de nem biztos

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6309) alpihun


alpihun
senior tag

Akkor legyen ilyen:
link1
link2
40 román pénz körül jó lenne megúszni.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#6311) bul07 válasza alpihun (#6309) üzenetére


bul07
nagyúr

S102 jó választás lenne , igaz 9pénzel több mint 40 [link] , teszt

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6312) cocka válasza bul07 (#6308) üzenetére


cocka
veterán

[link]

E szerint okt. 1-től okt. 7-ig megy a banzáj, előtte szeptemberben nincs semmi. Mondjuk látva ezt a listát, ezeknél gyakorlatilag egész évben megy a banzáj.

(#6313) bul07 válasza cocka (#6312) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen de előtte egy két nappal leállnak mert akár több ezer kilométert is kell utazniuk a családhoz
És ez ünnep után visszafele is igaz
Több millió ember indul útnak ilyen nagy ünnepek idején

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6314) cocka válasza bul07 (#6313) üzenetére


cocka
veterán

Eggyel több ok, ami miatt gyűlölöm őket. :DDD

(#6315) alpihun válasza bul07 (#6311) üzenetére


alpihun
senior tag

Ja, csak kifelejtettem, hogy kulcstartós legyen. 5-t hagytam már el az elmúlt két évben.
Tényleg nincs itt egy olyan, amelyik megtenné, ha 20 megánál nagyobb fájl havi egyszer menne rá szóval a másolási sebesség abszolút nem döntő?
Pl a kingston se9-ben a sebessége mellett mi az amiért nem ajánlott?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#6316) bul07 válasza alpihun (#6315) üzenetére


bul07
nagyúr

Olyan nincs ami nem ajánlott mert kifejezetten széria hibás termékről nem tudunk, annyi van hogy mintha Kingston olcsóbb kategóriájából több halálozna el , de ez is szóbeszéd, ha te veszel egy SE9 lehet sose lesz vele bajod

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6317) cocka válasza alpihun (#6315) üzenetére


cocka
veterán

Ezért most el fognak átkozni, de pl. még egy maxell venture-rel se találkoztam, ami tönkrement volna. :D

(#6318) alpihun válasza bul07 (#6316) üzenetére


alpihun
senior tag

Üssekő, kétszer is elhagyom amíg baja történhetne :D
Meg van rendelve.

Köszöntem. majd tapasztalatokat közlök.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#6319) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Vettem egy Corsair Voyager GT-t, nagyobb, mit a sima verzió, az USB csatlakozója lötyög. Az előzőé kicsit mozog, a régebbiek (USB 2.0) teljesen stabilak. Ez a nem túl masszív kialakítás normális vagy hiba?

[ Szerkesztve ]

(#6320) kerekfej válasza pinnacle (#6319) üzenetére


kerekfej
addikt

Ismerősnek ilyen van 8GB-osban, de az eléggé masszív, semmi nem lötyög rajta.

(#6321) pinnacle válasza kerekfej (#6320) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Visszavittem, mondtam kérdezzék meg a nagykerben, hogy ez a lötyögés a 32GB-s típushibája-e, ha igen, akkor inkább a régebbi kéket kérem.

(#6322) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy melyik lehet jobb vásár:
Corsair 32GB Flash Voyager GT USB 3.0

SanDisk 32GB Cruzer Extreme USB 3.0
Kuponnal mindkettő 20 Font lenne,így tehát az ár nem mérvadó.
Köszönöm előre is .

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#6323) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Sziasztok!

Én nem pendriveról, hanem MicroSD kártyáról érdeklődnék. 32GB-osat szeretnék telefonba, viszonylag olcsón. Szerintetek mi a legjobb vétel? (eBay játszik)

Köszi!

(#6324) bul07 válasza pietrrr (#6323) üzenetére


bul07
nagyúr

Én ezt ajánlanám , DVR-be sokan rendeltek már és tökéletesen működnek

Vagy ez

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6325) TaaT válasza bul07 (#6324) üzenetére


TaaT
veterán

Toshiba is jó :K

Give them hell Ukraine!

(#6326) musli26


musli26
tag

Sziasztok!
Megjött már valakinek a pendrive(Transcend Jetflash 790 32gb)?
Az ismert eladótól ez:[link]
Én Szeptember 2. rendeltettem meg de még nem kaptam meg.

Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#6327) TaaT válasza musli26 (#6326) üzenetére


TaaT
veterán

1x volt egy csúszásom az ominózus eladóval, az ominózus pendrive-al, türelem pendrive-ot terem. :) [link] [link]

Give them hell Ukraine!

(#6328) bul07 válasza musli26 (#6326) üzenetére


bul07
nagyúr

30nap alatt teljesen normális a szálítási idő, majd 30nap után lehet izgulni
Volt nekem tőle 31napos érkezés is

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6329) PainKiller13 válasza musli26 (#6326) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én Aug 29.én rendeltem, de már 1 hete legalább nálam van.

(#6330) Kezdő vagyok válasza cocka (#6317) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nekem volt egy Verbatim Store'n Go 16 GB,amikor egy ismerőshöz elvittem rajta a cuccot,minden rajta volt.
Szabályosan lecsatlakoztattuk,később rátettük az USB csatlakozóra:eltűnt róla minden! :Y
Gyakorlatilag nem lehetett rajta látni semmit sem,mert nem engedett belemenni a Windows.
Az akkori Cora-ban vettem,garanciában megnézték,ők is tapasztalták a jelenséget:pénz visszaadás lett az eredménye,teljesen korrektül jártak el.
Ő volt az:
[link]
Talán 1 évet használtam?

Pedig a Verbatim DVD-ben,CD-ben nekem bejött.

[ Szerkesztve ]

(#6331) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Ezek közül melyik a legjobb szerintetek?

SanDisk 32GB Cruzer Extreme USB 3.0 (9e)
Verbatim 32GB V3 MAX USB 3.0 (8e)
Corsair 32GB Flash Voyager Slider USB 3.0 (6e)

Vannak mások is, de nekem ezek tetszenek... Vagy esetleg tudtok valamit ajánlani, amit nézzek meg?!

Jelenleg csak usb 2.0 fogom használni.

Köszi

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#6332) cocka válasza Kezdő vagyok (#6330) üzenetére


cocka
veterán

Nekem sose jött be, mert bár a dvdivel és cdivel nem volt gond, az ára indokolatlanul sok. Az pedig hogy egy dvd meddig őrzi meg a rajta lévő adatot igencsak függ a tárolás módjától is!

(#6333) Kezdő vagyok válasza cocka (#6332) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Melyek az ideális tárolási követelmények?

(#6334) cocka válasza Kezdő vagyok (#6333) üzenetére


cocka
veterán

Sötét, száraz, nem túl meleg és lehetőleg pormentes hely.

(#6335) VigyorEX


VigyorEX
tag

64 GB 3.0-s pendrive-ot szeretnek venni.

Sony KDL32W700B [link] TV-hez .

Javareszt 720p/1080p filmeket neznenk rajta. Tudom/sajnos a tv-n csak 2.0-s USB port van, de visszafele mar nem fejlodnek
.
Corsair Flash Voyager GS 64GB USB 3.0 vagy a Corsair Flash Voyager 64GB USB 3.0 lenne a jobb valasztas ?

Koszonom a valaszokat :R

(#6336) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok.Lenne egy kérdésem. Adott egy z87 mpower max lap. Hozzájutottam egy 16gb-os sandisc ultra pendrivehoz ami usb 3.0 elvileg 100MB/s-t tud. Most másoltam és 45-50mb/s volt. Ez jónak számít?

(#6337) #81556480


#81556480
törölt tag

Heló!

A verbatim pinstripe 64 gb pendrive megbízható ?

(#6338) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy a sandisk extreme pendrive-nál miért írnak mindig más adatot a gyártók?

Ott van pl. a 64 gigás példány.

Az egyik helyen 190/170-es a másik helyen 245/190-es. Most akkor honnan a fenéből derül ki, hogy ha rendelek egyet melyik verziót küldik?

245/190:

[link]

[link]

190/170:

[link]

[link]

[link]

[link]

(#6339) TaaT válasza cocka (#6338) üzenetére


TaaT
veterán

Nemrég volt erről téma [link]

Give them hell Ukraine!

(#6340) cocka válasza TaaT (#6339) üzenetére


cocka
veterán

Annyi, hogy 32-esnél kicsit másak az adatok.

(#6341) Kátai


Kátai
senior tag

Szerintetek Ezt megéri megvenni?Csak sima adatmentéshez kellene.

[ Szerkesztve ]

(#6342) bul07 válasza Kátai (#6341) üzenetére


bul07
nagyúr

Úgy nézem csak németbe szállít, bár ha ott vagy akkor nem gond

Amúgy piszok lassú

Amúgy kicsit több a szállítási idő de jobbakat is lehet venni [link], egy 790-el jól járnál
Ha kicsi méret kell akkor ott a SanDisk Ultra Fit, van is teszt róla [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6343) Kátai válasza bul07 (#6342) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszi,erre gondoltál: Transcend JetFlash 790?

[ Szerkesztve ]

(#6344) Kátai válasza Kátai (#6343) üzenetére


Kátai
senior tag

Ennek a garija élettartamos,vagy én értelmezem félre?

(#6345) bul07 válasza Kátai (#6344) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen erre gondoltam , a sebességes fórumrészben nem egy tesztet találsz

Igen élettartam de, az érvényesítése a nagyobb gond, visszaküldeni Kínába megoldható csak ugye nem egy olcsó mulatság

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6346) TaaT válasza bul07 (#6342) üzenetére


TaaT
veterán

Tegnap voltam havernál, rámértünk a 64gigás Sandisk Extreme-ére, 200/200-at hozott kerekítve.

Give them hell Ukraine!

(#6347) Kátai


Kátai
senior tag

Kicsit vissza olvasgattam és lehet ez lesz a vége.Valahogy jobban bízok a SanDisk márkában.Bár nem tudom mennyire számít a márkanév.

[ Szerkesztve ]

(#6348) Kátai


Kátai
senior tag

Hát amit ITT olvastam csak ez lesz a vége.Nem akarok cserélgetni évente.

(#6349) Melon87


Melon87
tag

Helló!

USB 2.0-ba kellene egy viszonylag jó és olcsó pen, ezt néztem ki nem tudom, hogy ez plafonon kihasználná a 2.0-ás portot vagy van jobb alternatíva?

Esetleg később új gépben valószínűleg lesz 3.0-ás USB abba hogy muzsikálna?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#6350) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

4-5 ezer Forintig van valamilyen best buy pendrive? Mymemory, amazon is játszik. Ebay-t nem tudom...ott azért nem nehéz hamisítványt kifogni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.