Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) edari válasza gedikart (#6699) üzenetére


edari
őstag

Teljesen jó a Transcend. Vedd meg nyugodtan.

(#6702) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

A Moto G telómmal OTG-n használtam eddig egy 4 és egy 32GB-os pendrive-ot, NTFS és FAT32 módban is mentek tökéletesen. Most vettem egy 64GB-os Transcend 760-ast, amit (habár a teló felismeri) de azt mondja hogy nem tudja megnyitni, akármilyenre is formázom..

A teló topicjában nem tudtak segíteni, elvileg kezelnie kéne a 64-eset is és most nem tudom, hogy minden 32Gb felettivel baja van-e vagy talán csak ezzel?! Kinéztem egy direkt OTG-re készített, microUSB-vel is ellátott Corsair Flash Voyager GO-t, de nem tudom, hogy meg merjem-e venni a 64GB-osat belőle.. Tud valaki esetleg tanácsod adni ez ügyben?!

[ Szerkesztve ]

(#6703) vond válasza Kroni1 (#6702) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mivel formázod a 64 gigás pendrive-ot? Az alap Windows folyamat tud ám érdekes dolgokat csinálni. Én egy 64 gigás pen FAT32-re formázásánál futottam bele, hogy nem igazán bírta normálisan megformázni. Aztán feldobtam az EaseUS Partition Master-t, s egyből jó lett. Esetleg próbálj ki Te is valami komolyabb partícionáló, formázó szoftvert. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#6704) Kroni1 válasza vond (#6703) üzenetére


Kroni1
veterán

Ezt és a 32-est (amivel megy simán az OTG) azt is csak simán win alatt.. de megpróbálom mégegyszer a Paragon Partition Manager-el, az is megvan..

[ Szerkesztve ]

(#6705) kerekfej válasza Kroni1 (#6704) üzenetére


kerekfej
addikt

Próbáld meg 2db egyenlő partícióra osztani. Csak egy tipp.

(#6706) Kroni1 válasza kerekfej (#6705) üzenetére


Kroni1
veterán

:R nem rossz ötlet, köszi!

(#6707) Kroni1


Kroni1
veterán

köszönöm a tippeket, sikerült megoldani! Valóban a win8 formázója volt a hiba, paragonnal megformáztam, és most tökéletes! :R :C

(#6708) vond válasza Kroni1 (#6707) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, mondtam én. Örülök, hogy jó lett. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#6709) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok

Olyan kérdésem volna - még ha kicsit lámának is tűnik v. az-, hogy kinéztem egy
Kingston Data Traveler Ultimate 3.0 G3 64GB USB 3.0 pendrive-ot, az adatok alapján amiket néztem a másik részlegben (írási,olvasási [link] ; [link] ) meg is venném, viszont nem tudom asztali dvd lejátszó felismerné-e.
Eddig 16Gb-os volt benne a legnagyobb.
FAT32-ben formázva mekkora a max méret amit asztalik elbírnak ? 32Gb v. típusa válogatja?
A lejátszónál semmi ilyen infót nem találtam: MILLENIUM MN9607.

Közben itt hagytam amit begépeltem és kutakodtam, lejátszókkal foglalkozó fórumon, ahol az egyik tag 160Gb-os vinyót akart rádugni:
"Nos: FAT 32, 5 db 32 Gigás partíció. A távirányító USB gombjának nyomogatásával szépen vált a partíciók között, látja az egészet."

Most ha itt a ph-en említett normálisabb particionáló programokkal ketté szedem a pendrive-ot akkor ugyan úgy jó lehet mint a vinyó esetén?

Aki esetleg próbált már egyben 64Gb-os pendrive-ot rádugni lejátszóra írja már meg legyen szíves működött-e neki ill. ez a 2 partició pendrive-on dolog is jó lehet-e.

Köszönöm előre is a választ.

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#6710) a8l válasza a8l (#6689) üzenetére


a8l
aktív tag

Meg is rendeltem egy 64Gb-s extreme-t a szokásos ebay-es eladótól, van rá akció 35$ volt.

(#6711) TaaT válasza a8l (#6710) üzenetére


TaaT
veterán

Nagyon köszönöm a tippet, be is rendeltem párat :R

Give them hell Ukraine!

(#6712) LógaGéza válasza a8l (#6710) üzenetére


LógaGéza
addikt

Eredetileg mennyi volt? Mert a Transcendek nem mentek lejebb :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6713) TaaT válasza LógaGéza (#6712) üzenetére


TaaT
veterán

11.000ft körül volt pár napja.

Give them hell Ukraine!

(#6714) a8l válasza LógaGéza (#6712) üzenetére


a8l
aktív tag

45-ről ment le 35-re.
Reggel pont néztem a dx-en a nem létező kedvezményes cuccokat, és ha már ott voltam jött egy email az ebay-től is, és ott láttam meg, meg is rendeltem, mivel ettől az eladótól még mindig jó árut kaptam és 12nap alatt megérkezik.

(#6715) Rollee válasza a8l (#6714) üzenetére


Rollee
aktív tag

Szia!
Esetleg ha egy linket dobsz róla megköszönném.
Üdv.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#6716) a8l válasza Rollee (#6715) üzenetére


a8l
aktív tag

(#6717) Kroni1


Kroni1
veterán

RPi mellé szeretnék gyorsítás és "SD card corruption" céljából egy 8 vagy 16GB-os pendrive-ot, hogy a rendszerfájlok azon legyenek és ne az SD kártyán, tehát nem számít a szekvenciális sebesség, csak az lenne a lényeg, hogy a kisebb fájlokkal is viszonylag gyorsabban megbirkozó darab legyen.. Erre mit tudnátok ajánlani? Habár az RPi-n csak USB2.0 csati van, de tesztek szerint 3.0 pendrive-okkal mégis gyorsabb, tehát elsősorban USB3.0 pen érdekelne.. (nézegettem a sebességes topicot, de nem találtam kis fájlokkal sebességben nagyon kiemelkedőt..)

(#6718) Rollee válasza a8l (#6716) üzenetére


Rollee
aktív tag

Köszi! :R

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#6719) LógaGéza válasza Kroni1 (#6717) üzenetére


LógaGéza
addikt

A Sandisk Extreme-nek kiemelkedő a 4K-s olvasása/írása, többek közt ezért rendeltem én is ilyet. A napokban akciós is kedvenc eladónknál eBayen, feljebb találsz linket.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6720) Kroni1 válasza LógaGéza (#6719) üzenetére


Kroni1
veterán

Mekkorát rendeltél?! Én is vettem most nála egy 64GB-osat, de akkor lehet, hogy egy 16GB-ost is veszek még!

(#6721) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

Milyen 32gb-os 3.0-ás pendrive-t ajánlotok? Kingston Pendrive R30 G2 vagy van nála jobb ár/érték arányú?

Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#6722) LógaGéza válasza Kroni1 (#6720) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az 16-os lassabb mint a 64-es, viszont még így is gyorsabb mint az átlag.
Én a 64-est nem pont Pi-hez vettem - persze ott is ki fogom próbálni :) -, hanem rendszertelepítőkhöz, ott is elég fontos a 4K írás :)

h1ght3chzor

Csak magyar rendelés, vagy eBay is játszik?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6723) Kroni1 válasza LógaGéza (#6722) üzenetére


Kroni1
veterán

Persze, a 64-est én is filmekhez vettem, de a 16-os is tökéletes lesz a pi-hez!

(#6724) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!

Ez mennyire számít jó ajánlatnak?

(#6725) LógaGéza válasza peter9228 (#6724) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Attól függ mennyi a szállítás, itt is e körül van, csak ingyen a posta

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6726) peter9228 válasza LógaGéza (#6725) üzenetére


peter9228
aktív tag

6200-ra jön ki forintban szállítással együtt. Maradok ennél, olcsóbb és hamarabb itt van.

(#6727) Wyll válasza peter9228 (#6726) üzenetére


Wyll
őstag

Sziasztok!

Tavasszal volt egy ilyen fellángolásom, akkor ezt a "hipergyors" cruzer extreme-et meg lehetett venni ebay-ről kb 8000ért. Csak valamiért a rendelésig már nem jutottam el...

Változott azóta valamit a helyzet?
8000-ért kb mi a leggyorsabb/legajánlottabb megoldás?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6728) errorcode06 válasza Wyll (#6727) üzenetére


errorcode06
őstag

Sziasztok. Tönkrement a penem és sürgősen kellene valami új helyette (még a héten megvenném). Erről mi a véleményetek? Megér ez 10k-t? Vagy tudtok mást ajánlani helyette?

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#6729) cocka válasza errorcode06 (#6728) üzenetére


cocka
veterán

Igen megéri, de pclandtől rendelve weboxra 0 Ft a kiszállítás. Az ipon bekaphatja, van hogy a szállítás több, mint amennyit rendelnél. Meg az se semmi, hogy pickpackra 1257 a szállítási költség. Bár ha pesti vagy gondolom leszarod mennyi, ha személyesen is átveheted.

(#6730) errorcode06 válasza cocka (#6729) üzenetére


errorcode06
őstag

Igen, szerencsére nincs problémám a pesti átvétellel, bár most ezen a pikpakkos áron én is meglepődtem...

Egyébként még ezt néztem hirtelen mellé, kicsit olcsóbb, csak azért...

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#6731) bul07


bul07
nagyúr

Pick pack-ra egy gondolat
Pick pack pontra is ugyan úgy jár a garancia futár , máshol lehet hogy olcsóbb a szállítás de a garancia futárt van hogy külön kell megvenni, akkor meg már több is lehet

Amúgy én ajánlanám a Posta pontot is az ipon-nak, én már kerülöm a futárt ha lehet
A futárral az a baj hogy kiszámíttathatatlan, ma jön? és ha igen mikkor? várjam itthon? felhív érkezés ellőt?
Ha meg fix helyre van rendelve akkor ha van időm elmegyek érte és annyi, nem kell máshoz igazodni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6732) cocka válasza bul07 (#6731) üzenetére


cocka
veterán

Ja a webox meg még jobb, mert ott személyes kontakt se kell, csak kiveszed az automatából és ennyi.

(#6733) bul07 válasza cocka (#6732) üzenetére


bul07
nagyúr

Aha csak a legközelebbi hozzám 75Km ;]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6734) cocka válasza bul07 (#6733) üzenetére


cocka
veterán

Hát ide csak 300 m. És persze nem Budapest.

(#6735) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Gondolkodm USB3 pendirve vásárlásán.
Nem tudom, hogya következő koncepció megoldható:
1. partíció w8,1 telepítő
2. partíció linux telepítő live cd
3. partíció adat.

16 vagy 32 GB-os megoldásokban gondolkodom. Mik az ajánlottak?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6736) cocka válasza MZsoltee (#6735) üzenetére


cocka
veterán

Ehhez mi a ráknak 1-nél több partíció? Meséld már el. :U

(#6737) MZsoltee válasza cocka (#6736) üzenetére


MZsoltee
veterán

Hogy tudjak bootolni?

Visszaolvasva ez jóféle:[link]

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6738) cocka válasza MZsoltee (#6737) üzenetére


cocka
veterán

Kb. tízféle isot tudok bootolni 1 partícióról.

Segítek: [link]

(#6739) MZsoltee válasza cocka (#6738) üzenetére


MZsoltee
veterán

Pontosan milyen tipust ajanlotok 32 GBosbol? Megeri a 7-8ks kategoriabol valasztani, vagy a hetkoznapokban nem lehet eszrevenni a kulonbseget az olcsobb es a dragabb kategoria kozott? Pl ha egy live linux fut a penrol.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6740) cocka válasza MZsoltee (#6739) üzenetére


cocka
veterán

Hát nem tudom, nekem viszonylag gyorsan bebootolja a xubuntut is.

Mondjuk tegyük hozzá, hogy nekem nincsenek gagyi pendrive-jaim.

[ Szerkesztve ]

(#6741) MZsoltee válasza cocka (#6740) üzenetére


MZsoltee
veterán

En is egy jot szeretnek, ezert kerdezek itt...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6742) Wyll válasza Wyll (#6727) üzenetére


Wyll
őstag

Erre a kérdésemre valaki? :U

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6743) Pól2


Pól2
csendes tag

Egy kis segítség, tudtok bent változtatni típusokat.!

http://usb.userbenchmark.com/Compare/SanDisk-Extreme-USB-30-64GB-vs-Adata-DashDrive-Elite-UE700-USB-30-64GB/1459vs1562

[ Szerkesztve ]

(#6744) LógaGéza válasza Wyll (#6727) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Mekkora méret kell? Sajnos az akciós 64GBos Sandisk Extreme elfogyott, de 32-esből van 6500 körül :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6745) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Meghozták a pendrive-ot:
Kingston Data Traveler Ultimate 3.0 G3 64GB

Asztali felismerte, bár nem tudom ha fullon telemásolom akkor felismeri-e az egész tartalmat.

usb 2-es külső vinyóról másolva pendrive-ra (pendrive usb3-as portban) ~29Mb/s
a pendrive-ról visszamásolva külső usb2-es vinyóra usb 3-ás porton ~37.5Mb/s

Az alaplapon ASUS M5A97 EVO R2.0
2 usb3-ad port van rajta, amiből ha mind a kettőre rá van dugva eszköz (usb2-es külső vinyó és ez a pendrive) ekkora adatot olvas ki a program:
[link]

Ha a 2 usb3-as port közül az egyik üres a másikban ez a pendrive akkor:
[link]

Van 8 usb2-es és 2 usb3-as dugalj. Ebből 4db usb2-es van használatban, a pendrive pedig az usb3-asban, a másik szabad.

Megmondom őszintén jobbra számítottam.Vagy nem jól teszteltem ? Miután kiírta a Read/Wrte adatokat lestoppoltam, bár nehezen engedte.

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#6746) TaaT válasza Roland8622 (#6745) üzenetére


TaaT
veterán

Sztem is kicsit kevés. [link]

Give them hell Ukraine!

(#6747) Roland8622 válasza TaaT (#6746) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Lehúztam a webcam-ot, maradt usb2-es portokon: billentyűzet + egér + WD Element 1Tb
usb3-as porton: ez a 64Gb-os pendrive

Próbaképp sajátgépben nagyobb fájlt másoltam rá külső vinyóról és akkor is ekkora másolási értéket írt ki.

Viszont ami már nagyobb mint 4Gb:
TC-vel a belső vinyó particiójáról másoltam ott 6Mb-ot ír ki :(((
[link]
Viszont sajátgépnél meg nem is engedi:
[link]

Újraformázzam esetleg?

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#6748) Roland8622 válasza Roland8622 (#6747) üzenetére


Roland8622
aktív tag

NTFS-be formázva hozza a sebességet ha belső vinyóról másolok, felugrik 110Mb-ra is, de átlag 70-et hozta. Viszont az asztali nem ismeri fel, csak a FAT32-öt.
2 particiót nem lehet a pendrive-ra ? Megfelezném, egyik fele FAT32 másik NTFS.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#6749) TaaT válasza Roland8622 (#6748) üzenetére


TaaT
veterán

Hát én sose particionáltam pendrive-ot. :B

Give them hell Ukraine!

(#6750) Roland8622 válasza TaaT (#6749) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Ketté particionáltm, de a csak az egyik felét látja, a másiknak nem oszt ki betűjelet. Program látja win7 nem.

Hopp ez a videó alapján 1pendrive-on van fat32 és ntfs is és még betűjelet is lehet kiosztani. Na erre kíváncsi leszek:
[link]

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.