Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) TaaT válasza HKorn (#6097) üzenetére


TaaT
veterán

:K [link]

Give them hell Ukraine!

(#6102) cocka


cocka
veterán

A megalomániásoknak:

[link]

(#6103) HKorn válasza TaaT (#6101) üzenetére


HKorn
addikt

köszi, megnyugtató.

viszont kinézetre, meg méretre a Sandisk Ultra jobban tetszik, cserébe kicsit lassabb, nem tudom melyiket rendeljem :(((

Run&Ride

(#6104) HKorn válasza HKorn (#6103) üzenetére


HKorn
addikt

bár ahogy olvasgatom a külföldi vásárlói véleményeket róla, elég jól lehúzzák az írási sebessége miatt az Ultrát..

Run&Ride

(#6105) Astrasattila


Astrasattila
tag

Szervusztok!

Elég rég néztem be ide, de ahogy látom, még mindig jó vételnek számít a SanDisk Extreme. Muszáj vennem egy pendrive-ot, így szerintem ismét ilyet fogok venni. Illetve nem tudom, hogy ismeritek-e ezt az oldalt. Nekem elég hitelesnek tűnik.

(#6106) bul07 válasza bul07 (#6094) üzenetére


bul07
nagyúr

Úgy néz ki hogy lesz gazdája a s102-nek , így most megvettem a SanDisk Extreme-t kíváncsian várom hogy mire lesz képest nálam :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6107) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Na én gondoltam nem kérdezek be előtte, az ajánlás úgyis egyértelmű (32 gigás Transcend ebayról). Viszont volt fent 2 is. Csak a valuta különbözik a kettőnél ugye? :)

Aki már többször rendelt tőle: Mennyi az átlagos idő míg megjön? Ez lesz a második rendelésem ebayról, eddig amit rendeltem az a várható kiszállítás előtt jött 2-3 nappal, szóval gyors volt.

[ Szerkesztve ]

(#6108) bul07 válasza Tomi0703 (#6107) üzenetére


bul07
nagyúr

Azért van két valutában mert valószínű hogy az angol ebay-re külön is feltette fontban

Általában 14nap körül, viszont mostanában előfordult 30nap körül is

Csak jelezem hogy érdemes megrendelni a karácsonyi ajándékokat mert jön a csúcsjárat és a szeptemberi meg a nagyon hosszú októberi ünnepeik miatt jelentős késések is előfordulhatnak
Tavaly olyan is előfordult hogy szeptember végén rendelt karácsonyfa izzó december közepén jött meg

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6109) peestike


peestike
senior tag

sziasztok!
a hozzáértők segítségét szeretném kérni, nem tudok dönteni. :N
melyik lehet jobb vétel az alábbiak közül véleményeket szerint?
[link]
[link]
[link]
[link]
csak nagy fájlok másolására lenne használva, 1-25 giga között.
a segítséget előre is köszönöm! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6110) peestike válasza peestike (#6109) üzenetére


peestike
senior tag

annyival kiegészíteném (elfelejtettem...), hogy csak usb 2.0 port van, 3.0 nincs sajna.
(kábé pc-TV közötti hordozásra, filmezésre kell elsősorban.)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6111) bul07 válasza peestike (#6109) üzenetére


bul07
nagyúr

Ezek felejtősek:
SANDISK ULTRA
DT101
HAYABUSA

A 4 közül a 790-es a nyerő itt egy teszt róla , a többi azért felejtős mert lassabbak

Jelenleg szerintem az a fokozatok nála(hogy mit érdemes megvenni)
790->DTR30->SanDisk Extreme

Amúgy ha van kedvetek keresgélni
Kijött az új SANDISK ULTRA FIT(laptopba való mert kicsi)
Az olvasási sebesség megvan hogy 130 MB/s
De mennyi lehet az írás?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6112) Gézengúz válasza bul07 (#6111) üzenetére


Gézengúz
addikt

Huhúú, nagyon állat kell egy ilyen, a régi nem tudott ennyit (FIT) ;)

(#6113) bul07 válasza Gézengúz (#6112) üzenetére


bul07
nagyúr

Na ezt találtam
Write Speed: 60MB/s

Meg olyat hogy 1.2GB-ot kevesebb mint 40s alatt másoltak rá 32-64GB-ra vonatkozik [link]

Ha rendelsz mindenképp csinálj majd tesztet :K :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6114) peestike válasza bul07 (#6111) üzenetére


peestike
senior tag

nagyon szépen köszönöm a segítséget :C
így már azért könnyebb lesz mindenképp!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6115) Tomi0703 válasza bul07 (#6108) üzenetére


Tomi0703
őstag

Ertem, koszi.

Amugy mar kuldte is a feedbacket rolam. Ez mindig igy megy nala? :)

(#6116) bul07 válasza Tomi0703 (#6115) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen így megy, egyes eladók előre megadják(amúgy sincs értelme várniuk mert csak pozitívat tudnak adni)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6117) TaaT


TaaT
veterán

Haver most mesélte hogy másik haverját megfogták a vámosok mert pendrive-ot és memkártyákat árult a neten, és nem volt rajtuk hologramos jogdíjmatrica. :O :W

Give them hell Ukraine!

(#6118) cocka válasza TaaT (#6117) üzenetére


cocka
veterán

A fizetni kell a termékért még mindig jobb opció, mint a megsemmisítjük a terméket és nem fizetünk vissza semmit.

(#6119) laabom


laabom
tag

Sziasztok. Pendrive-ot szeretnék vásárolni lehetőleg 64gb-osat. Samsung Smart Tv-re szeretném csatlakoztatni filmézésre ami viszi a full hd filmeket is. (ritkán nézek filmet ezért nem akarok venni hordozható vinyót)
Javaslatokat szeretnék kérni melyiket érdemes lenne vennem.
Köszönöm előre is a válaszokat.

(#6120) bul07 válasza laabom (#6119) üzenetére


bul07
nagyúr

Itthon vagy esetleg ebay is szóba jöhet?(Ha csak vásárlás menete miatt nem játszana az ebay van segítőész fórumtárs aki rendezi a rendelést)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6121) laabom válasza bul07 (#6120) üzenetére


laabom
tag

Elsősorban itthon gondolkodtam. Ebay ben nem vagyok jártas még nem rendeltem semmit. De jöhet mind kettő:-)

(#6122) bul07 válasza laabom (#6121) üzenetére


bul07
nagyúr

Itthon a S102 ami jó választás 11.800Ft

ebay-ről a soksásos a 790-es ami megéri 6450Ft(ha normalizálódna az árfolyam pár százassal olcsóbb is lehet), utána már olyan nagy a szakadék hogy garancia miatt érdemes beáldozni egy kis sebességet és venni itthonról

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6123) bul07 válasza laabom (#6121) üzenetére


bul07
nagyúr

És még annyi hogy ebay-es rendeléshez ajánlom Winner_hun-t, itt a hirdetése amibe mindent leír (Él a hirdetés csak még nincs meghosszabbítva)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6124) laabom válasza bul07 (#6122) üzenetére


laabom
tag

Köszönöm a segítséget

(#6125) laabom válasza bul07 (#6122) üzenetére


laabom
tag

Még annyit hogy esetleg valami laposabb alakút is linkelhetnel mert a tvnél elég kevés a hely nem biztos hogy a kerek odafér. Köszönöm

(#6126) bul07 válasza laabom (#6125) üzenetére


bul07
nagyúr

Én a helyedben vennék egy ilyet(vagy lehet neked is van otthon)
Több előnye is van
Nem kell mindig a tv háta mögé nyúlkálni, az USB ajzat se fog kitágulni
Tesómnál is így van, a kábelt meg lehet szépen helyezni

Amúgy van rövidebb is , vagy kicsit többért jobban kinéző [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6127) TaaT


TaaT
veterán

Ma vidámság :C

"Mélyen ár alatt eladó Transcend Jetflash 790-es, a világ leggyorsabb! Usb 3.0-ás 32 GB-os pendrive-ja. Élettartam garancia, elképesztő 90 MB/s olvasási 25 MB/s írási sebesség!"

Give them hell Ukraine!

(#6128) laabom válasza bul07 (#6126) üzenetére


laabom
tag

Köszi. Tudnál linkelni egy ilyen kábelt esetleg ha az Ipon.hu-n található ilyen. Megköszönném

(#6129) cocka válasza TaaT (#6127) üzenetére


cocka
veterán

Holnap meg szomorúság? :( :F

(#6130) bul07 válasza laabom (#6128) üzenetére


bul07
nagyúr

Úgy látom hogy itthon veszed , ez a te döntésed viszont honnan abban már esetleg lehet tanácsot adni

ipon
S102 64Gb 5év gar 11.740 Ft [link]
Kábel 0.8m 1.156 Ft [link], van olcsóbb is de azok 3-4,5m-ek szerintem túl hosszú egy tv-hez
Futár 2500Ft

aqua.hu
S102 64Gb 10év gar 11.890 Ft
Kábel 610 Ft , 680 Ft, 500 Ft
Futtár 1000Ft

Remélem még nem késő

Ha rendelésre veszed akkor az aqua a a nyerő

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6131) TaaT válasza cocka (#6129) üzenetére


TaaT
veterán

Lemaradt egy i betű :B

Give them hell Ukraine!

(#6132) gera021


gera021
aktív tag

Sziasztok. Pendrive t keresek win7 telepitesre. Csak arra hasznalnam. Meiket vegyem erre a celra?

[ Szerkesztve ]

(#6133) laabom válasza bul07 (#6130) üzenetére


laabom
tag

Egyáltalán nem késő még. Nem szükséges amúgy USB 3.0 kábelt venni elég a 2.0-ás is?

(#6134) bul07 válasza laabom (#6133) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha a TV-d tudja a USB3.0-át akkor kell, ha nem nem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6135) vond válasza laabom (#6133) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha a pendrive ki tudja használni, akkor az USB2-es szabvány simán bírja a legkomolyabb bitrátájú bluray filmeket is, sőt akár a 4K anyagokat is. Szóval ha csak lejátszás a cél, akkor nem kell USB3-as kábel.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#6136) laabom válasza vond (#6135) üzenetére


laabom
tag

Oké. Köszönöm

(#6137) andatti


andatti
senior tag

Nos, végre megrendeltem a transcend 32 Gb-os pendrive-ot... Érdekes, hogy az ebay (forint) árnál végül 200 Ft-al többet vont le az otp a számláról...
Esetleg tudtok ajánlani 8 Gb-os pendrive-ot is? Az (is) ajándékba lenne, tv-n néznének rajta filmet, de még szgépük sincs, szóval valami alap cucc jó lenne, nem baj, ha lassú, csak ne akadjon, épp ezért (szerintem) lehet olcsó... Gondolom ebayről még mindig olcsóbb, mint szaladgálni valamelyik multiba...

(#6138) bul07 válasza andatti (#6137) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez talán jó lenne [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6139) andatti válasza bul07 (#6138) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi. Pipa. (Már meg is rendeltem... :) ) Kíváncsi leszek, melyik ér majd ide hamarabb... :D :D

(#6140) bul07 válasza andatti (#6139) üzenetére


bul07
nagyúr

Amúgy most elég gyors a megérkezés
4-én rendeltem és tegnap megérkezett két darab

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6141) TaaT válasza andatti (#6137) üzenetére


TaaT
veterán

"Érdekes, hogy az ebay (forint) árnál végül 200 Ft-al többet vont le az otp a számláról..."

Lehet állítani hogy a bankod váltson, olyankor a kiírt árnál pár forinttal kevesebbet von le...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#6142) bul07 válasza TaaT (#6141) üzenetére


bul07
nagyúr

De ott is lehet eltérés mert pár nap eltelik mire levonja és addig változhat az árfolyam

Megjöhetne már a rendelt SanDisk Extreme, már bőszen tesztelném , kíváncsi vagyok hogy a merevlemez ki tudja e szolgálni a sebességbeli igényét , szerintem nem, és az is hogy mennyire korlátozza

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6143) TaaT válasza bul07 (#6142) üzenetére


TaaT
veterán

Én úgy tudtam annyit von le amennyiért akkor megvetted, tehát árfolyam ingadozás már nincs. :)

"szerintem nem, és az is hogy mennyire korlátozza"

Ja, haver is mondta hogy jobbra számított mint 100megás sebesség, aztán másik haver kérdezte tőle, ugye nem HDD-ről másolsz? :)

Give them hell Ukraine!

(#6144) vond válasza bul07 (#6142) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A DT01ACA200 nem lesz elég gyors, hogy maximálisan kiszolgálja. S nagyjából majdnem az összes HDD kevés lenne. Igazság szerint ide már SSD kellene, de ugye egyelőre nem embernek való az ára, ha adattárolásra is használnánk.

Az, hogy mennyire fogja vissza, az nagyban függ a merevlemez telítettségétől is. Pl. a tányérok belső részéről akár a 180 MB/s körül is olvashatsz róla, de ha már nagyrészt tele van, akkor ez bizony lemegy bőven 100 alá is.

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#6145) bul07 válasza TaaT (#6143) üzenetére


bul07
nagyúr

:DDD

(#6144) vond
Igen tudom hogy kevés lesz bár nem mértem anno olyan rossz értékeket , bár kellene egy friss teszt is :)
Van a gépembe egy V300-as is kíváncsi leszek hogy arról hogy fog muzsikálni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6146) vond válasza bul07 (#6145) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja-ja, SSD-ről jobb lesz, csak gondolom nem ott tárolod a dolgaidat. :) Annak idején én is SSD-vel teszteltem a SanDisk Extreme-et, de ugye a 64-es még ennél is gyorsabb lesz. Ilyet rendeltél, nem?

Ami nagy különbség lesz a többi pendrive-hoz képest, az nem is annyira a szekvenciális tempó, hanem a kis file-ok kezelése.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#6147) bul07 válasza vond (#6146) üzenetére


bul07
nagyúr

"Csak" 32GB-ost rendeltem , elég ez filmhordozásra, 64GB-os meg amúgy drága nekem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6148) atenza


atenza
senior tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy 32gb-os usb3-as pendrive-ra, mert a mostani super talen pico-m már kicsi a tárhelyet tekintve, illetve lassúcska. Lehet ebay, ár nem fontos, inkább rászánok többet csak jó legyen, azonban amit nagyon szeretek ebben a super talentben hogy pici, nem kell kupakolni sem tologatni és még jól is néz ki. (mellesleg vízálló, de ez nem olyan fontos)
Az is lehet h megtartom ezt a picot a kulcscsomón és az új csak itthon lesz szóval akkor a méret se lényeg.

(#6149) bul07 válasza atenza (#6148) üzenetére


bul07
nagyúr

A favorit most
790 , teszt róla

Utána DTR30 majd SanDisk Extreme(ez piszok gyors kicsit feljebb linkelve teszt)

Viszont ha kicsi kell akkor most jelent meg SanDisk Ultra Fit , olvasásra 130-at írnak írásra meg 60-at , viszont ezek nettes adatok és lehet hogy a 64GB-ra vonatkoznak, nagyon friss nincs teszt, ha megrendeled megteszed hogy teszteled és felrakod a sebességes fórumba

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6150) atenza válasza bul07 (#6149) üzenetére


atenza
senior tag

Oké, köszi, valószínű a pici lesz akkor, de lehet h a 64-es és nem a 32-es.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.