Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) nünüke1975 válasza Ringman (#11250) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Konkrétan erre:epson l386

Csak nem tudom hogy a 6500 oldal szinesből mennyi lenne ha sok fotót nyomtatok.Mert ugye az eszi a festéket.Csanítom hogy kb. 1000 oldal ami még mindig jónak mondható.

(#11252) nünüke1975 válasza Varshi (#11249) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Azért gondoltam inkább erre epson l386

(#11253) Varshi válasza nünüke1975 (#11251) üzenetére


Varshi
aktív tag

Én még sose nyomtattam 1000 fotót. :D
De nem is arra van. Viszont sok Barbie-t, Jégvarázst és Star Wars képet igen, és fel se tűnik a tinta fogyása...

Nekem 355-ös van az ennek az elődje.

[ Szerkesztve ]

(#11254) nünüke1975 válasza Varshi (#11253) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Jó azt csak képletesen értettem.Akkor meg vagy elégedve?Külső tartályos,tinta spórolós wifis és még jól is néz ki.Akkor ajánlott vétel?Kicsit drága de megéri?Amugy milyen minőségü fotókat nyomtat?Gondolom kipróbáltad.Ja most nézem.Ennek az elődje az drágább volt.

[ Szerkesztve ]

(#11255) Varshi válasza nünüke1975 (#11254) üzenetére


Varshi
aktív tag

Én fotónyomtatásra nem ezt venném, engem nem nyűgözött le.

(#11256) nünüke1975 válasza Varshi (#11255) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Most egy hp deskjet c4200 van.Annál csak jobb lehet.Amugy nem kimondottan fotonyomtatásra venném csak egyszer egyszer néha egy fotó a képkeretbe.Nem albumokat akarok csinálni

[ Szerkesztve ]

(#11257) Varshi válasza nünüke1975 (#11256) üzenetére


Varshi
aktív tag

Csodát ne várj, de felismerhető lesz mindenki, ha ez megnyugtat! :)
Ja, és olcsó lesz. Az meg fontos.

(#11258) nünüke1975 válasza Varshi (#11257) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Kössz ez megnyugtat :)
Akkor nem lesz emberekből cserebogár az jó :)

[ Szerkesztve ]

(#11259) nünüke1975 válasza nünüke1975 (#11258) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Bár a HP-val is elég tűrhető fotókat tudtam nyomtatni pedig már van vagy 10 éves technika.Csak hát a színes patron húzósan fogy és az ára is húzós még után gyártottba is

(#11260) Varshi válasza nünüke1975 (#11259) üzenetére


Varshi
aktív tag

Nem 10 éve találták fel a színes nyomtatást. :)
A HP mindig is híres tintapusztító volt. Képes szerintem még arra is, hogy kikapcsolt állapotban is fogyassza...

(#11261) nünüke1975 válasza Varshi (#11260) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Azt értem.De egy 10 évvel ezelőtti konstrukció jóval elavultabb mint a mai.Egy kérdésem lenne.Milyen vastagságú papírt visz ez a nyomtató?(fotópapírra gondolok).Nem találok róla semmilyen infót.

(#11262) Varshi válasza nünüke1975 (#11261) üzenetére


Varshi
aktív tag

Na de érted: 10 évvel ezelőtt is volt egy CD-lejátszód, meg ma is veszel egyet.
10 évvel ezelőtt nem tudta szépen lejátszani csak azért, mert a mai többet tud? :)
Az meg, hogy mennyiért, az alapvetően üzletpolitikai kérdés.

A fotópapírt viszi. Nekem a karton jellegű, kicsit merevebb papírokkal szokott gondom lenni.

(#11263) nünüke1975 válasza Varshi (#11262) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Szerintem a cd lejátszó nem jó hasonlat.Úgyhogy már ma szinte nem is létezik.Ellenben a nyomtatóval ami lássuk be azért fejlődik

[ Szerkesztve ]

(#11264) Varshi válasza nünüke1975 (#11263) üzenetére


Varshi
aktív tag

Mi fejlődik? Max a cseppméret.

Nem értettél meg. Ha már 10 és is jól nyomtatott/jó zenét játszott a CD, akkor milyen csodát vársz tőle most? Ez a modern fogyasztói társadalom csapdája.
10 éve a 2-4 pengés borotvával is jól tudtam borotválkozni, most meg már lassan az 5 pengés is ciki. :D

Ne lepődj meg, hogy nem haladt előre lűtvűnyosan a fotónyomatok minősége. Nincs értelme, ha már akkor is jó volt. Haladt mondjuk az ár, de azt pont megbeszéltük, hogy mi alakítja. A sebesség? (Növelje a 10e Ft-os nyomtató sebességét is az egekbe? Akkor ki veszi meg az üzletit 100-ért? Érted...? :) )

Meglátásom szerint egy csomó dolgot nem éri meg a termékekbe beépíteni. Ahogyan soha el nem romló autót se éri meg gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#11265) devil-k


devil-k
nagyúr

Hahó!

Max. 25.000 Ft-ért szeretnék nyomtatót, esetleg scannerrel ellátott multigépet.

Van valami best buy? Otthoni használatra.

- mozi bolondéria -

(#11266) nünüke1975 válasza devil-k (#11265) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Tescoba van ennyiért epson canon

(#11267) Frawly


Frawly
veterán

Multifunkciós nyomtatót vennék, olcsón (30k) környéke, valami kompakt lézereset lehetőleg, színes nyomtatás nem kell. Magas minőségi szint és gyorsaság nincs elvárva, de ne legyen teljesen hulladék nyomtató sem. Elég kevés oldal lesz vele nyomtatva, havonta 5-10 oldal. Wi-Fi-támogatás nem kell, elég az USB-kábeles csatlakoztathatóság. Linux alá lesz, de a linuxos támogatásnak majd én utánanézek, ha tudom merre induljak el a keresésben. Mit ajánlotok?

Esetleg az is jó, hogy külön monó lézernyomi és mellé egy olcsóbb A4-es szkenya, bár a kis helyigény miatt jobb lenne az egybeépített. Nem vagyok nagy híve a multifunkciósoknak, de a helyigény és az olcsóság a legfontosabb.

Nézegettem olcsóbbakat az angol Amazonon, mivel a helyi kiszállítás sok terméknél ingyenes (nem M.o-n veszem), de csak tintasugaras, bóvlinak kinéző egyedeket találtam: HP DeskJet 3630, Epson WorkForce WF-2750DWF, Canon PIXMA sorozat különböző modelljei.

Lézerben csak a Brother DCP-1510-et találtam 25 ezer környékén, de arról nem tudok semmit, soha nem találkoztam még ezzel a márkával, mindenesetre Linux alatt is beüzemelhető a net szerint. Egy hátulütőjét mindenképp látok, nem kompakt, méretre már lehet, hogy nagy.

[ Szerkesztve ]

(#11268) Varshi válasza Frawly (#11267) üzenetére


Varshi
aktív tag

Pár hónapja kérdezett valaki ilyesmit, és akkor körülnéztem: úgy emlékszem, nem nagy a választék ebben árkategóriában. De 2 perc alatt ezt találtam 30-ért: SL-M2070 Mono
Ez még olcsóbb: Xerox WorkCentre 3025V

De általában fogalmunk sincs róla, milyenek.

(#11269) Frawly válasza Varshi (#11268) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz szépen az ajánlást. Ránézésre, adatlapok alapján mindkettő szimpatikus. SL-M-es Samsungokkal (nem multifunkciósokkal) amúgy is jók a tapasztalataim, kapni is lehet, szerintem ennél maradok majd. 32k-ért kicsit drágállom, de korrektnek tűnik, és ahogy nézem, utángyártott toner is korrekt áron van bele, 6k-ért az 1000 oldalas kapacitású. Linux alatt is megy, meg egyébként Generic PLC driverrel bármilyen OS alatt életre kelthető.

A Xeroxot nem találom itt helyben, legalábbis nem ezt a konkrét modellt.

[ Szerkesztve ]

(#11270) energomatt válasza Frawly (#11269) üzenetére


energomatt
senior tag

Ez nem ajánlás volt, hanem egy találat, ami láthatóan attól lett értékesebb, hogy más találta, helyetted.

A nyomtatógyártók folyamatos változtatásokat végeznek a tipusaikon, általában nem fejlesztés miatt, hanem azért, mert meg kívánják nehezíteni a patronok utángyártását. Ennek következtében nem tud kialakulni egy olyan tapasztalat, aminek alapján, hosszabb távon és sokaknál bevált konkrét és még kapható tipusokról beszélhetnénk. A legtöbb tapasztalat az utángyártott patront áruló cégeknél csapódik le, ezért én vásárlás előtt ott szoktam érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#11271) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Sziasztok, beleszaladtam egy zsákutcába, a tapasztalatotok megosztásában kérném a segítségeteket.
Fél éve vásároltam a családba egy Canon 5750-et, ami az IP4000et váltotta. Az eredeti/utángyártottt patronokat fecskendővel töltöttem a gazdaságosság végett.
Az 5750et is az utántöltési lehetőség miatt vásároltam. A fekete PGI570 és a szines CGI571 re rákeresve a youtube-on néhány videót átfutottam. Volt ahol felülröl tűvel, vagy alulról a flakonból cseppegtetve töltötték a patront. Berendelt festékek megérkeztek, most válik esedékessé a töltés.
Ísmét youtube, és meglepetésemre már a patronchipek resetelése is része a videóknak. Lehet annó elkerülte a figyelmem, de errre nem készültem. A patronok töltöttsége kb 20%
Kérdésem: Be kell szereznem chip resetelő dokkolót? Vegyek utángyártott patront amit tudok tölteni? Vegyek chipet és járjak utána hogyan kell felaplikálni a patronra?
Mellik a gazdaságosabb? Merre induljak? Ebből a zsákutcából mutassatok utat :) Köszönöm

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#11272) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
Printer vásárlási szándék kapcsán, az általános információ gyűjtés eredményeképpen a :
HP Deskjet 4535, és a Canon PIXMA MG5750 típusok valamelyikére esne a választásom. Első ránézésre, csak azt mondhatom, hogy az ár, szolgáltatás, mindkettőnél hasonló, és számomra megfelelő.
De ha volna valakinek tapasztalata, infója, -vagy egyéb javaslata- a típusok használhatóságával, megbízhatóságával, stb., kapcsolatosan kérem, hogy ossza meg velem. Előre is köszönet a válaszokért.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#11273) Segnior_Barthez válasza macera2 (#11272) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv, Én is érintett vagyok a Canon 5750 nel kapcsolatban, mint postoltam feljebb :) Néhány tapasztalatot megírok.
Összességében elégedett vagyok a nyomtatóval. Dekoratív masina és teszi a dolgát. Kábel nélkül használom, a router köti össze az eszközökkel. A noti és a mobilomról indítom a nyomtatásokat. Nagyon kényelmes és geek egy fotót nyomtatni a telóról. Ehhez azonban be kell kapcsolni a nyomtatót - kézzel, és a tálcákat is ki kell hajtani + papírcsere. A playről letöltött Canon app-ja (apja) elégséges beállításokat tesz lehetőve. A notin telepített Canon Quick Menuből azonban szélesebb beállítási lehetőségeket enged. Néhány esetben azonban a teló (LG G4) nem tudja felvenni a kapcsolatot a printerrel. Ennek még nem jöttem rá az okára. A UPC gyári beltérijét használom routernek. Annak resetelésével a megoldódik a connect.
PDF és jpg fotókat nyomtatok A4 és 10x15 méretben akár felhőből. A nyomtató kb 1 perc alatt válik üzemkésszé ON után. Nyomtatási sebessége gyors. Minősége remek ár érték arányát tekintve. Csíkozódás nem jelentős (Ha minőségi nyomatot akarok akkor a nyomda a megoldás).
Ami bosszantó az a hangja. Mint egy steampunk üzemcsarnok - klattyog, süvít, ropog, nyüszít, zörög... :)
Beletettek beletettek egy "CSÖNDES MÓDot" amit a beállításokból lehet állítani. Kicsit halkabb és lassabb az ébredése a nyomtatónak.
Tudja magát upgradelni a netre felmászik és letölti a friss frimware-t. A Nyomtató kijelzőjén megjelenik ennek a lehetősége. Egyenlőre nem frissítettem. Ha lesz megoldásom a fenti postban írtakra, akkor frissítem.
Összességében meg vagyok elégedve. A HP-re remélem érkezik egy tulaj hozzászólása. Üdv.

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#11274) macera2 válasza Segnior_Barthez (#11273) üzenetére


macera2
aktív tag

Üdv! Kösz a választ, megfontolom. De azért még várok egy HP tulajt is.
Említetted, hogy a "Csíkozódás nem jelentős". Ez a képek esetén,
egyáltalán észrevehető? A prospektusok emlegetik, a gazdaságos üzemmódot. Ez összefügg a tintacsepp méretével? Én eddig 5 ill. 2 pikoliteres méretekről tudtam. A speckóba ilyen adatot nem találtam. Neked van valamilyen infód erre vonatkozóan?

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#11275) Segnior_Barthez válasza macera2 (#11274) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Régebben bújtam ezeket az adatokat, de a cseppek térfogatáról nem olvastam infót. A csíkok olvasatomban azt jelenti hogy a kocsi végighalad a papír felett és kb. 10mm szélességen festi a papírt, majd újra. A kocsit mozgató mechanika pontos tervezésére és elkészítésére gondolok amikor a fentieket írom. Az előző printeremmel összehasonlitva ennél már jobb és pontosabb a mechanika. Mondjuk 10 év telt el azóta.

https://m.prohardver.hu/tema/milyen_nyomtatot_vegyek_2/hsz_11271-11271.html erre vki?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#11276) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Multifunkciós lézernyomtatót szeretnék venni a max. 40 ezres árkategóriában. Melyikkel járnék jobban?

Brother DCP-1610W

Samsung SL-M2070W

Ricoh SP 220SNw

Köszönöm előre is!

(#11277) lionshamlet válasza macera2 (#11272) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Nálam is 5750 teszi a dolgát, fentebb írtam a tapasztalataimrol.

(#11278) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok.HP 2135-be milyen színes patront ajánlotok, ami ár/értékben a legjobb?

(#11279) cszn


cszn
őstag

Sziasztok!

Széles mátrix nyomtatóra (136 oszloposra) lenne szüksége a cégünknek. Eddig Epson FX-1170 volt használatban, de már rengeteg baja van, úgyhogy újat kellene venni. Fogalmam sincs mire kell ezeknél figyelni. Mik az ajánlottak? Mik a buktatók? Nem lenne kifejezetten nagy terhelés alatt, de a megbízhatóság fontos lenne.

Eddig ezeket találtam: Epson LX-1350, Epson FX-2190, illetve OKI ML3321eco, OKI MICROLINE ML3391eco.
Ezeknél olcsóbban csak használtan lehetséges?

Köszi a válaszokat! :R

(#11280) macera2 válasza Segnior_Barthez (#11275) üzenetére


macera2
aktív tag

A Canon 5750 nekem is szimpatikus. Ami megfontolásra késztet, az a tintapatronok ára. 5 patron, kb. 3000 Ft./patron ár, kicsit magasnak tűnik. A másik a „csíkozódás”. Meg van az oka az biztos, de ha már egyáltalán látható egy fotón, akkor szerintem, az már szerviz feladat.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#11281) zolo96


zolo96
tag

Sziasztok. Brother MFC-L2700DW Erről a nyomtatóról mi a véleményetek? Ajánlott vételnek számít?

(#11282) KöviLaci


KöviLaci
csendes tag

Sziasztok! Multifunkciós A3-as nyomtatót keresek, elég ha nyomtatni tud A3-ban, scan jó A4-ben is csak legyen rajta automata lapadagoló

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11283) energomatt válasza zolo96 (#11281) üzenetére


energomatt
senior tag

Lehet, hogy csak én tudom a keresőt használni, más meg nem?
Azt már neked kell eldöntened, hogy ha valamit egy ember ajánl az ajánlott nyomtató-e? De ez az "egy" is nagyon soknak számít ebben a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#11284) macera2


macera2
aktív tag

A HP szervizbe, az illetékes szerint, azért „szellemképes” a printelt szövegem, mert a fekete, -vadi új utángyártott HP56-os- patron selejt. Vegyek bele eredetit. Elég drága próba lenne. Inkább egy garantált jó minőségű utángyártottal kísérleteznék.

Emiatt, nyomozok az után a fórumtárs után, aki azt említette, hogy Kínából szokott rendelni jó minőségű utángyártott tintapatronokat. Kérem, jelentkezzen. Ill. ha valakinek van idevágó infója, javaslata, azt is köszönettel fogadnám.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#11285) energomatt válasza macera2 (#11284) üzenetére


energomatt
senior tag

Olyan helyen vásárolj, illetve érdeklődj, ahol probléma esetén cserélnek is.

(#11286) csabi324


csabi324
tag

Sziasztok
3 nyomtató közül szeretnék választani egyet.
Melyiket ajánljátok?
Mind a 3 tud fényképet nyomtatni?
A fénykép nyomtatás az elsődleges szempont.
Epson xp-235
Hp 2135 AIO
Canon Mg2950

(#11287) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Kifejezetten fotó nyomtatásra melyik nyomtatót ajáljátok ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11288) Varshi válasza Core2duo6600 (#11287) üzenetére


Varshi
aktív tag

Mennyit nyomtatnál?
Havi 1 és napi 1 között nagy a különbség, és ez még csak nem is a két véglet.

(#11289) Core2duo6600 válasza Varshi (#11288) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Na hát ez egy nagyon jó kérdés.
Van hogy naponta 5-10 vagy több. és hogy hetente 1 - 2 menne, ki.

Előre nehéz megmondani.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11290) Varshi válasza Core2duo6600 (#11289) üzenetére


Varshi
aktív tag

Mennyit nyomtattál idén eddig, illetve tavaly?

(#11291) Core2duo6600 válasza Varshi (#11290) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nincs fotónyomtatóm, így egyet sem.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11292) energomatt válasza Core2duo6600 (#11291) üzenetére


energomatt
senior tag

Én látom körvonalazódni a megoldást:

Most veszel egy akármilyen nyomtatót. Egy év műlva pontosan megszámolod, hogy hány képet nyomtattál. Ezt megírod és akkor Varshi megmondja, hogy milyen nyomtatót kellett volna venned, szerinte. (+-10 kép eltéréssel.)

(#11293) atala válasza Core2duo6600 (#11287) üzenetére


atala
Topikgazda

Epsom L805. Elég drága, de sok tintát kapsz hozzá, ami nagyon sok fotóra elég. Kb 10 kis patronos szett ára benne van a nyomtató árába. Szépen nyomtat, és gyorsan.

(#11294) Core2duo6600 válasza atala (#11293) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen fotópapír vált be hozzá ?

Ill. Milyen fotóópapírok azok amik még jók akár más nyomihoz is ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11295) ocscsaba válasza Core2duo6600 (#11294) üzenetére


ocscsaba
tag

Ajánlom az Office Depot márkájú fényes 180 g fotópapírokat.Nagyon jók, évek óta ezt használom., 5 patronos Canon Pixma ip4850 típusú géphez.
Itt eladó 4950-es beüzemeletlen nyomtató 59.000,-Ft-ért.

(#11296) atala válasza Core2duo6600 (#11294) üzenetére


atala
Topikgazda

Én nem fotópapírhoz használom.

(#11297) yolan


yolan
őstag

Sziasztok!

Párom kinézett egy nyomtatót, majd hozzám fordult segítségért, én pedig hozzátok.
Kinézett egy Canon Pixma MG3650 tintasugaras nyomtatót.
Fontos szempont a tintasugaras mivolta plusz a szkenner (a wifi ios kompatibilitás plusz előny). Több külföldi fórumon is azt találtam, hogy az átlaghoz képest drága a parton és a per lap ár eléggé rosszul jön ki ezzel a nyomtatóval.
Nem vagyok nyomtató guru ezért kérném a segítségeteket, hogy olyan 20.000 forintig tudnátok ajánlani tintasugaras nyomtatót!?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#11298) Core2duo6600 válasza yolan (#11297) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nagy általánosságban egy tintasugaras nyomi használata akkor kedvező árú ha utángyártott patront / tintát használsz benne, lehet találni jó minőségűt is.
Van pár gép amivel a gyári tinta használata is kedvező, de jellemzően maga a nyomtató drágább.

Azért jó lenne tudni, mit nyomtatnál ? és mennyit ?
Milyen gyakran ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#11299) Emi1986 válasza macera2 (#11272) üzenetére


Emi1986
tag

Szia!

Én is pont ebben a dilemmában vagyok.
HP Deskjet 4535, és a Canon PIXMA MG5750?

Üzemeltetés szempontjából melyik előnyösebb?
A hb-ban ugye egy trikolor patron és egy fekete van. A Canonban pedig szét van bontva.

Várnék néhány okos véleményt a témában.

Előre is köszi.

(#11300) Varshi válasza yolan (#11297) üzenetére


Varshi
aktív tag

Általában a külföldi review-k egy dologban nagyon nem jó viszonyítási alapok: a patronár. Ott ugyanis mindig a gyárit; az OTTANI árakon vett gyárit nézik.

Nálunk meg rengeteg netes patronbolt van (simán van 30-50% eltérés a gyári patronárak között), sőt az árukeresővel nem is kell nézned a boltokat közvetlenül. Utángyártottból meg aztán akár minden héten érkezhet Kínából egy új szállítmány.

Én az ár és a minimum elvárt funkciók után közvetlenül a patronárakra keresek rá (úgyis hozza a gyárit és az ugy-t is a keresés), abból már kábé el tudom képzelni, mennyiért üzemeltethető egy nyomtató.

Az utántöltésbe nem szeretnék belemenni, mert az már egy másik világ. (régen sokáig csináltam én is, ma már nem)

Erre a "20e forintig ajánljatok nyomtatót" kérdésre meg nem fogsz olyan választ kapni, ami biztos megfelelő az elvárásidnak: ugyanis azokról jelenleg nem tudunk semmit.
Javasolt visszaolvasni a topikban, sokkal jobb kérdéseket fogsz feltenni, ami elsősorban neked hasznos.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.