Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) atala válasza zsolt19900 (#11648) üzenetére


atala
Topikgazda

A leg költség hatékonyabbak a tartályos tintasugaras nyomtató. Viszont ezek nem egy sebesség bajnokok.
Esetleg meg lehetne nézni az Epson M105 nyomtatót. Nagyon olcsó bele a tinta, ami ráadásul pigmentes.
Ugyan az a nyomtatási sebessége mint az én 5620-as nyomtatómnak, ami piszok gyorsan nyomja ki a lapokat.
ITT egy sebesség teszt.
Ára 36e körül van.
A másik lehetőség, hogy veszel olyan lézeres gépet, ami hamar bemelegszik, és olcsó hozzá az eredeti, vagy az utángyártott toner.

(#11652) zsolt19900 válasza atala (#11651) üzenetére


zsolt19900
őstag

ez tetszik, picit továbbgondolva érdemesebb az L szériát választani, ha mégis lenne színes nyomtatás? vagy felesleges?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#11653) atala válasza zsolt19900 (#11652) üzenetére


atala
Topikgazda

Ha nem, vagy csak nagyon ritkán nyomtatsz színeset, akkor nem érdemes, mert a színes fúvókák ugyan úgy be tudnak száradni.
Ráadásul a színes tartályos nyomtatók sokkal lassabbak mint ez.

(#11654) brumm válasza atala (#11642) üzenetére


brumm
csendes tag

Köszönöm.
Csináltam egy ár összehasonlítást.
Feltételezve, hogy kb 5 évig meglesz és ez alatt nyomtatok kb. 40-45 ezer oldalt.
Beleraktam a beszerzési költséget, a festék árat és egyéb (dob fényhenger szemetes szivacs és papír árat)
Lézereknél az utángyártottal számoltam mindenből. így meglepő módon győzött a legdrágább Canon lbp251w illetve az Epson AL-m300d. Vagyis az Epson volt az első (alig 3 forintos szumma, kevesebb mint 1 forint toner ár) ami viszont nem Wifi-s és ez hátrány. Így a Canon 3,4 Ft -jával is képbe kerül. Az eredetileg kinézett M105 több mint 4 Ft -os költségű, természetesen a legrosszabb a Xerox több mint 6 forint.
Az M105 a duplexen bukott, mivel a lap árat 2 Ft-nak számoltam, a duplexes lézerek 1,3 ával szemben.Illetve a festék is egy kicsivel több mint a 300DN -é, igaz ez esetben gyáriról beszélünk, ami azért nem elhanyagolható.
Ezek után a kérdés !
Van valaki aki tud részletesen valamit mondani az Epson AL-300DN ről? Epson csinálja, vagy valaki más , valóban csak a gyári leírás szerinti 100.000 oldal után kell dobot cserélni benne?
Használói, szervizes tapasztalat:
Más : Most már a Canon oldaláról eltűnt a 3 év gari. Ez valóban így van, vagy csak én nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#11655) atala válasza brumm (#11654) üzenetére


atala
Topikgazda

Amin rögtön cáfolni akartam, az az Epsonnál a 100e oldalig használható dob. Egy alig 40 ezrer Ft-os nyomtatóba nem szoktak ilyen sokáig üzemelő dob egységet tenni.
De valóban annyi az Epson oldala szerint.
Mondjuk ha nem eredeti tonert (Ennél nem is tonerről beszélünk, csak egy tartályról amiben a por van) fogsz használni, akkor biztosan nem fog 100e oldalig működni a dob, és a fuser. Fuser csere, az már gazdasági totálkár, mert kétszer annyiba kerül mint a nyomtató.
A Canon is jó választás lehet papíron. Olcsó hozzá az utángyártott toner, és ha jól látom, akkor a fényhenger is a tonerben van, így azt sem kell cserélni külön.
Szerintem itt felhasználói, és szervizes tapasztalatot ne várj.
Ahogy elnézem mind két gépre 1 év garancia van.
A Canonban több a memória, és kicsivel kevesebb a bemelegedési idő, de drágább is.

Nem pontos a számításod, mert nem mindent fogsz 2 oldalasan nyomtatni, de ha kell a kétoldalas nyomtatás, akkor nem jó az M105.

[ Szerkesztve ]

(#11656) zsolt19900 válasza atala (#11653) üzenetére


zsolt19900
őstag

akkor a segítségetekkel + a józan eszemmel arra jutottam, hogy a m105 teljesen jó lesz nekem.... szórólapjainkat így is úgy is olyan "egyszerű" módon nyomtatom 2 oldalasan, hogy kinyomtatok 100 dbot egyik oldalt és visszateszem és ismét 100 a másik oldalára :) az ár érték aránya + az, hogy én töltöm (ráadásul a kezdőcsomagban is 2db 140ml kezdőtöltet van) és hogy a továbbiakban is mennyi a költsége a tölteteknek, hát meggyőzött :) + a visszatérítési akciója az epsonnak sem egy rossz dolog

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#11657) brumm válasza atala (#11655) üzenetére


brumm
csendes tag

"Nem pontos a számításod, mert nem mindent fogsz 2 oldalasan nyomtatni, de ha kell a kétoldalas nyomtatás, akkor nem jó az M105."
Nem akartam részletezni, de így most írom le a papír számítás lényegét.Az M105-nél azért 2 Ft mert a tintás háklis a papírra. És jó papírt nem kapsz ezer forint alatt. ezért 2 Ft/oldal. A lézernek jó a kicsit gyengébb papír is mondjuk 800 Ft. Mivel átlag 60 % ban nyomtatunk kétoldalast tehát 1000 oldal ára 300*1,6+400*1,6 = 1120Ft
így írtam 1,3 Ft laponként.
Mivel az 5 év alatt 40-45 ezer oldal lesz a teljes nyomtatás szerintem, ha valóban 100 ezret bír a fuser meg a dob, akkor utángyártott porral is el kell mennie 45-50 ezret. Tehát ha 50 körül beszarik valamelyik , akkor addig használtuk és kész.

[ Szerkesztve ]

(#11658) atala válasza zsolt19900 (#11656) üzenetére


atala
Topikgazda

A visszatérítéssel most 30e Ft-ba kerül. Ehhez adnak 12e oldalra való tintát.
Tehát papíron 2,5 Ft-ba jön ki egy oldal, amiben már a nyomtató ára is benne van. Utána 0,75 Ft egy lap.
Ráadásul most 3 év garanciával.
Szerintem jó választás, de csak akkor ha legalább hetente nyomtatsz vele.
Pénzvisszatérítés csak végfelhasználóknak van, arra figyelni kell.

[ Szerkesztve ]

(#11659) brumm válasza atala (#11658) üzenetére


brumm
csendes tag

"A visszatérítéssel most 30e Ft-ba kerül." Hol, mert így már jobb lehet?
Nálam kicsivel több a festék ár (0,9 Ft) igaz, hozzáadtam a webshop szállítási költségét is. (nem pesti vagyok)

(#11660) brumm válasza brumm (#11659) üzenetére


brumm
csendes tag

Bocs, utánanéztem a feltételeknek. Már tudom hogy kell csinálni.
Igen, Így olcsóbban, 3 év garival azért jobbnak tűnik az M105, mint az egy év garis lézerek..
Csak kicsit félek a tintasugarastól, ezért próbáltam találni lézerest ami hasonló kondíciókkal van.
Azért az epson AL-300dn még izgat egy kicsit.
Megnéztem a német epson oldalt. Ott több mint 400 euro ez a nyomtató.
És ez azért több kérdést felvett. Miért ilyen olcsó ez nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#11661) qnadam válasza brumm (#11660) üzenetére


qnadam
veterán

sok példánynál amúgyis érdemes így, mert a nyomtat - fordít - nyomtat folyamat sokkal hosszabb, mint a nyomtat - nyomtat.
viszont érdekelne, hogy jó minőségben milyen gyorsan dolgozik az m105 :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11662) atala válasza brumm (#11660) üzenetére


atala
Topikgazda

Valóban kicsit rizikósabb a tintás nyomtató, én nem tapasztalom hátrányát. Nekem volt lézeres nyomtatóm, azzal sem volt tökéletes a nyomtatás, főleg az utángyártott tonerrel. Egy idő után csíkozott, kihagyott, persze ez a toner hibája volt.
A kérdés az az M105-nél, hogy ezt a sebességet amit a yuotube videón látni, milyen minőségben hozza.
ENNÉL a videónál az látszik, hogy jó minőségben nyomtat, és gyorsan.
Én nem láttam még élőben, de engem meggyőzött.
Ami még a tintás előnye, hogy nem fogyaszt sok áramot.

[ Szerkesztve ]

(#11663) atala válasza qnadam (#11661) üzenetére


atala
Topikgazda

ENNÉL már gondolom jobb minőségre van állítva.

(#11664) Joe Swanson


Joe Swanson
senior tag

Sziasztok! Nyomtató vásárlás előtt állok.
Olyan nyomtatót keresek, ami alacsony fenntarthatóságú, van benne szkenner, minél olcsóbban nyomtat minnél több oldalt, és megbízható legyen. A lehető legolcsóbban szeretném ezt kihozni, tehát a legjobb ár/érték arányút keresem ebben a kategóriában. Előre is köszönöm!

(#11665) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#11622) üzenetére


Bazsee71
őstag

A hétvégén párom szüleinél próbáltam meg gatyába rázni az L365-öst. Három próbálkozás fejtisztítással, eredménytelenül. Utána erőteljes öblítés, vártunk 12 órát, eredménytelen. Újabb háromszori fejtisztítás, eredménytelen. Érdekes, hogy csak a fekete problémás, a színek rendben vannak. Most küldjük szervizbe, de nagyon megbántam, hogy ezt a típust ajánlottam nekik.

(#11666) atala válasza Joe Swanson (#11664) üzenetére


atala
Topikgazda

A legalacsonyabb fenntarthatóságú nyomtatók a tartályos tintasugarasok.
Mennyit nyomtatnál vele, és milyen rendszerességgel?
Színes nyomtatás kell?

(#11667) Bazsee71 válasza atala (#11655) üzenetére


Bazsee71
őstag

Bocsánat a láma kérdésért, de a fényhenger = dob? Brothernél láttam, hogy az vehető külön, a Canon-nál viszont csak a toner van feltünetve fogyóeszközként. Melyik a jobb választás: ahol egyben van, vagy ahol külön?

(#11668) atala válasza Bazsee71 (#11667) üzenetére


atala
Topikgazda

Igen, a dob egységben van a fényhenger. Ahol a tonerben van, ott a tonerrel együtt cseréled a fényhengert is. Ez a jobbik megoldás. Viszont az utángyártott tonernél nem lehet tudni, hogy milyen fényhengert tesznek bele, mert szerintem nem újat. Bár, még az is lehet, mert kínából általában 1500-2000 ft-ért már lehet fényhengert venni.
Ahol külön van a fényhenger, és legalább 100e oldalra jó, ott meg az a jó, hogy tudod, hogy azt csak te használtad, és hogy meddig jó.

(#11669) Joe Swanson válasza atala (#11666) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Kell szines nyomtatas, szkenner. nekem mindegy h lezer vagy tintasugaras.

(#11670) atala válasza Joe Swanson (#11669) üzenetére


atala
Topikgazda

Azért nem mindegy, mert ha sokáig nem nyomtatsz akkor a tintás be fog száradni. Legalább heti használat kell neki. Viszont a színes lézerbe nagyon drága a toner, de ha csak nagyon keveset használod, akkor annyira nem számít az ár.

(#11671) Viki84


Viki84
tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Vízálló tintájú színes nyomtatót keresek (kreatív hobbihoz, ahol vizezni, ragasztózni kell a papírt). Van ilyen tintasugaras nyomtató? Köszönöm!

(#11672) qnadam válasza Viki84 (#11671) üzenetére


qnadam
veterán

az l805-tel kipróbáltam, frissen készült nyomat fotópapíron. a csap alatt sem lett semmi baja.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11673) atala válasza Viki84 (#11671) üzenetére


atala
Topikgazda

Olyan nyomtatót keress, ami pigmentes tintát használ. Ezek vízállóak. A másik lehetőség, hogy tölthető patront használsz, és töltesz bele Ilyen tintát.

(#11674) atala válasza qnadam (#11672) üzenetére


atala
Topikgazda

Az nem a tinta miatt nem folyt meg, hanem a papír miatt. A fotópapír kialakítása olyan, hogy beszívja a tintát, és elzárja a víz útját. Az L805 tintája nem vízálló, mert dye tinta nem pigmentes.

(#11675) Bazsee71 válasza atala (#11668) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi. Még van időm kitalálni, de eddig a Canon és a Brother esélyes, csak előbbinél meglepődtem a megoldáson, de már világos. :)

(#11676) qnadam válasza atala (#11674) üzenetére


qnadam
veterán

az megvan, hogy nem a tinta miatt, csak hogy esetleg ez is megoldás lehet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11677) koko52


koko52
veterán

Üdv mindenkinek!

A cégünk plotter nyomtatót szeretne vásárolni. Lézerest kerestem, (csak feketét nyomtatunk) de nem találok. Ha csak tintás van, olyan érdekelne amelyikbe tekercses papír belefér (nem a legkisebb tekercs) és után tudom tölteni vagy van hozzá utángyártott patron nem horror áron. Mit tudtok ajánlani? Köszönöm a segítséget!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11678) koko52


koko52
veterán

Még annyi, hogy A0-s méret legyen. (A0 milyen széles 841 vagy 1189mm?)

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11679) Varshi


Varshi
aktív tag

Atala, jó lett a topikösszefoglaló.

(#11680) qnadam válasza koko52 (#11677) üzenetére


qnadam
veterán

nagyformátumban nincs lézer, tintás van. ott meg nagy patronok vagy tölthető tartályok, de egy ilyen drága cuccban én már biztos nem kísérleteznék utángyártott levekkel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11681) koko52 válasza qnadam (#11680) üzenetére


koko52
veterán

Értem. Konkrét típust tudsz ajánlani? A tölthető tartályos jól hangzik.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11682) atala válasza koko52 (#11681) üzenetére


atala
Topikgazda

Itt még asztali nyomtatót sem tudunk sokszor ajánlani, nem hogy nagy formátumút. :U

(#11683) atala válasza Varshi (#11679) üzenetére


atala
Topikgazda

Köszi, igyekeztem. Még a lézeresekről kellene valamit írni.

(#11684) qnadam válasza koko52 (#11681) üzenetére


qnadam
veterán

nem, egyáltalán nincs tapasztalatom velük. viszont ha bme környéként körbenézel a másoldáknál, az segíthet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11685) energomatt válasza koko52 (#11681) üzenetére


energomatt
senior tag

Én sem ismerem ezeket, de legtöbben a Harry-t szokták ajánlani.

(#11686) koko52 válasza energomatt (#11685) üzenetére


koko52
veterán

Rendben, köszi.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11687) Viki84 válasza atala (#11673) üzenetére


Viki84
tag

Köszönöm a választ atala és qnadam!
A fotópapír nem minden esetben megoldás, a tintának kellene vízállónak lenni. Írnál példát színes pigment alapúra? Elkezdtem keresgélni, de még nem sok sikerrel jártam. Vagy gondolkozzak színes lézerben? Ez minden esetben vízálló?

(#11688) qnadam válasza Viki84 (#11687) üzenetére


qnadam
veterán

a lézer mindenképp, viszont a vele készült fotók kevésbé szépek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11689) atala válasza Viki84 (#11687) üzenetére


atala
Topikgazda

A lézer nyomata vízálló.
Az Epsonoknál olyan nyomtatót keress, amelyik Durabrite tintát használ. Ha jól tudom, mindegyik workforce-pro nyomtató. A többi márkánál nem tudom, hogy melyik használ pigmentes tintát.

(#11690) Viki84


Viki84
tag

Köszönöm! Szétnézek.

(#11691) lac14548


lac14548
aktív tag

Melyik külső tartályos nyomtatót ajánljátok ami:

- wifis
- a kész nyomatot tálcára tolja (nem az asztalra)
- scanner is egyben (A4)
- nem számol nyomtatott lapokat (vagy lehet házilag nullázni) Olvastam valamelyik tipusról hogy 10.000 oldal után megáll és "javasolja az új nyomtató vásárlást"

Jelenleg egy HP C4780 van, ami már -szerintem érintkezési probléma, vagy a kora miatt- néha már nem fogadja el a tintapatronokat.
A gyári patronok nagyon drágák.

Nem napi, csak -egyszerű- otthoni használatra kellene.
Elképzelhető, hogy több mint 10 nap is eltelik két nyomtatás között (a beszáradás problémát olvasva írom.).

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#11692) atala válasza lac14548 (#11691) üzenetére


atala
Topikgazda

Mindegyik egy tálcára teszi a kinyomtatott oldalakat.
Félre vagy informálva. Egy nyomtató sem tilt le egyszerűen bizonyos oldalszám után azért, hogy vegyél másik nyomtatót.
Azért tiltanak le, mert betelik a hulladék tinta tároló. A fej tisztítás során valahová el kell vezetni a hulladék tintát. Ez a tinta mennyiséget a nyomtató megbecsüli, és amikor elér egy bizonyos szintet, akkor először figyelmeztet, majd egy idő után letilt, hogy ne csurogjon ki a tinta a nyomtatóból.
Volt itt olyan ember, aki csak resetelte a számlálót, de a szivacsot nem cserélte ki. Egy idő után már nem bírta a szivacs elnyelni a tintát, és kifolyt a nyomtatóból.
10 napot még talán kibírnak a tintasugaras nyomtatók, ha nem nyomtatsz velük, de utána minden eltelt nap kockázat, hogy beszáradjon, ezt vedd figyelembe! Ha nincs túl meleg helyen, lehet, hogy még egy hónapot is kibír, de erre én nem alapoznék.

Az összefoglalóban megtalálod az összes tartályos nyomtatót.
A teljesség igénye nélkül ami wifis, és szkenner is van benne :
Epson L386
Canon G3400
Brother DCP-T500
Brother DCP-T700

(#11693) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Szeretnék venni egy színes nyomatót, amely nem túl gyakran lenne használva (max hetente 1-2 alkalommal, egy két oldal erejéig). Illetve jobb lenne Wifi-s verzióba a nyomtató, illetve akár a legközelebbi boltban is kapható legyen a patronja, olcsón (vagy után gyártottban is legyen belőle).
Kb. 15-18k értékben.
Újat szeretnék venni, karácsonyra lenne a családnak.

Találtam ezt a HP DeskJet Ink Advantage 3635, és annyira nem drága a patronja se, 5-6-ból meg vannak a patronok.
Erről mi a vélemény?

Előre is köszönöm a választ! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#11694) atala válasza Unteroff (#11693) üzenetére


atala
Topikgazda

Amire neked kell, arra tökéletes. Nincs sok tinta a patronba, tehát az oldalankénti lapszám magas. Pl a feketénél minimum 10 Ft/lap. Viszont ha beszárad, akkor csak kicseréled a patront, és van egy új nyomtatód.

(#11695) Unteroff válasza atala (#11694) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Hm, akkor ez lesz a régen várt nyomtató, amely otthonra kell. Bár még "messze" van karácsony, lehet megvárom a Black Friday-t. Max ugyanaz az ára lesz, mint most, csak "akciósnak" feltüntetve. Vagy felesleges megvárni a fekete pénteki akciókat?

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#11696) energomatt válasza Unteroff (#11695) üzenetére


energomatt
senior tag

Figyelem! A Topikgazda jósolásra készül......

(#11697) atala válasza energomatt (#11696) üzenetére


atala
Topikgazda

Nem véletlenül nem válaszoltam rá. Még nem vettem meg az üveg gömböt. :)

(#11698) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Kollégámnak kellene egy alapszintű színes nyomtató. Gyerkőc fotóiból nyomtatni ki időnként néhány darabot. A mennyiség kicsi, a minőségből sem kell profi, a lényeg, hogy működjön. Én elsőre egy L120 vagy G1400-ra gondoltam, viszont nem tudom, hogy azok hogyan bírnák, ha 1-2 hétig leállna a nyomtatás. Lézerből viszont ennél jóval drágább a színes, így azt hiszem az kiesik. Van esetleg tippetek, hogy mi lenne a jó megoldás?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#11699) atala válasza CactuS (#11698) üzenetére


atala
Topikgazda

Ha fennáll a lehetősége, hogy hosszabb ideig nem lesz használva, akkor olyan nyomtatót kell venni, aminek a patronjain rajta van a nyomtatófej is. Ezekkel drágábbra jön ki a nyomtatás, de ha mégis beszáradna, akkor csak patront kell cserélni.

(#11700) CactuS válasza atala (#11699) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lefordítva, hogy megértsem a hagyományos, mini patronos tintásakról beszélünk, ugye? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.