Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#453) Imibácsi válasza Dyingsoul (#451) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

2 Ft/lap? De jó is volna... Na most egy 500 db-os lapköteg kb. 1000 Ft (Tecsóban 750Ft), de számoljunk 2 Ft-ot csak a lapra. Az én nyomtatómba egy utángyártott toner, ami 2000 oldalas, 6000 Ft futárral, tehát az még rátesz laponként 3 Ft-ot, feltéve, hogy mind a 2K oldalt le tudom vele húzni (ami kb. azt jelenti, hogy extra halvány, extra sorköz és semmi kép). Így kijövök 5 Ft/oldal-ra, nagyon jó esetben, de a vegyes tartalmú nyomtatás miatt inkább 7-8 Ft/oldal az átlag. A Samu/Xerox sem lehet sokkal takarékosabb, szóval szerintem kb. 5 Ft körül úszod meg ha tonertakarékosan használod.

Az utántöltés egyértelműen megéri, ha rendelkezel némi műszaki kézügyességgel. Ha nem, akkor inkább ne állj neki. A karbantartás meg... hogy a HP szlogennel éljek; ha 1 éven belül romlik el, adnak egy újat, ha 1 év után, akkor meg vegyél egy újat. Neked nem nagyon kell ezekhez hozzányúlni, mert a mozgó alkatrészek többségét belesűrítik a tonerbe, amit meg ugye 2-3 töltés után úgyis cserélsz. Néha egy tisztítást célszerű végigtolni a hengeren, mert némi rászáradt port leszed. 100-200 oldalnál többet szerintem ne nyomtass egyszerre mert lehet néha bekapja a lapot. Garanciális utántöltésről még nem hallottam.

Saját véleményem talán annyi, hogy ha megvetted a nyomtatót, akkor rakd le a helyére, használd amíg megy, aztán ha meghal, akkor vegyél egy újat. A gyárak is erre számítanak, meg ha szervízre kerülne a sor, az úgyis gariidő után jön el. Addigra meg úgyis kapsz lézert majd 10000 Ft-ért is :)

Részemről ennyi.

[ Szerkesztve ]

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.