Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26201) tomcat78 válasza t.imi (#26199) üzenetére


tomcat78
őstag

Néha az az érzésem, hogy ilyen boltokban bukott benzinkutasok dolgoznak..... :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26202) t.imi válasza tomcat78 (#26201) üzenetére


t.imi
addikt

Azt is el tudom képzelni. :K

Ettől függetlenül tetszik az Acer 350, előtte egy Logi 432 volt....hát, vannak bajok.
Össze tudnám párosítani a 2.0-val, szavam se volna.

(#26203) tibaimp válasza pulutodurumo (#26200) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszönöm a választ :R .

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26204) szpeti40


szpeti40
addikt

Berendeltem a Creative oldaláról egy Sound Blaster X3-at, olcsóbbra jött ki mint itthoni boltokból. Kíváncsi leszek, köszönöm a segítséget :R
Az X4-ről nem olvastam jókat, meg nincs is most készleten.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26205) tibaimp válasza szpeti40 (#26204) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mit olvastál az x4-ről? Pedig az lenne az utód!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26206) szpeti40 válasza tibaimp (#26205) üzenetére


szpeti40
addikt

Itt, meg még pár reddit posztban nem írtak túl meggyőzőeket.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26207) tibaimp válasza szpeti40 (#26206) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót!
Majd írd már meg légyszíves a tapasztalataidat, mert én is ezzel a külső hangkártyával szemezgetek. :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26208) szpeti40 válasza tibaimp (#26207) üzenetére


szpeti40
addikt

Okés! :K

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26209) tibaimp válasza szpeti40 (#26208) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi előre is :R :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26210) t.imi válasza t.imi (#26202) üzenetére


t.imi
addikt

Urak, közben nézegettem ezt/azt.
Külső hangkártyán, ha egy Y osztóval engedem ki a hangot füles/2.0, nem teszi tönkre az USB kártyát?
Sokkal okosabb nem lettem, 2-3 típus szimpatikus, mondjuk így.
Asus Xonar U7 mk II - ezt szidták erősen egy hazai tesztben, forrasztás hiba rev 1 és 2-őn, bár ezen van hely fülesnek és hangfalnak is.
Asus Strix Soar 7.1 pci-e - szintén van hely fülesnek és hangfalnak is.
Sound Blaster X1 - csak Y elosztóval lehetne, ha lehet két eszközt rákötni
Sennheiser Epos GSX 300 - dettó csak Y elosztóval lehetne, ha lehet két eszközt rákötni. Itt viszont gombnyomásra tudok sztereó és 7.1 között váltani.

(#26211) Trk.Adam87 válasza tibaimp (#26207) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Az emagon most jó áron van:
[link]
43000 Ft

(#26212) szpeti40 válasza Trk.Adam87 (#26211) üzenetére


szpeti40
addikt

Viszont nem eMag a forgalmazó, gariztatás macerás lehet.
Creative 2 év garit ad. 129€-ra jött ki ingyen szállítással.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26213) ANOka válasza szpeti40 (#26212) üzenetére


ANOka
őstag

Melyik oldalról szállít Mo-ra a Creative?

(#26214) szpeti40 válasza ANOka (#26213) üzenetére


szpeti40
addikt

en.creative.com

Google mindig az amcsi oldalt hozza.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26215) tibaimp válasza Trk.Adam87 (#26211) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Trk.Adam87, szpeti40: köszi az infókat srácok :R :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26216) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

PC-t használok Edifier aktív hangfallal, ami S/PDIF és digitális koax jelet is tud fogadni. Jelenleg S/PDIF-en keresztül hajtom.

Szeretnék alaplapot cserélni, de újabban lespórolják a digitális kimenetet vagy csak a nagyon felszerelt (számomra irreálisan drága) lapokra rakják.

Kérdés az lenne,
-(1)
hogy külső USB=>digitális audo konverter mennyire problémamentes a mindennapokban, illetve van-e érezhető késleltetése a konverzió miatt?

-(2)
Ha monitor-tv -t HDMI-n kötök a gépre és a TV S/PDIF out-járól hajtom az aktív hangfalat, akkor lesz hang-késleltetésem? Tehát a tv által a HDMI-ből leválasztani S/PDIF-be a hangot az jelent-e késleltetést?

(#26217) tomcat78 válasza joysefke (#26216) üzenetére


tomcat78
őstag

Nem fogsz hallani semmi csúszást. De teljesen mindegy miről hajtod. Az Edifierek DAC része nem épp a leg izmosabb, az analog jelhez képest csak akkor lesz (talán) hallható különbség, ha valami nagyon fapados deszkáról hajtod. Szerintem egy jobb hangkártya, analog kimenetekkel jobb eredményt adna. Már úgy a hangfal korlátaiig bezárólag. Azért az Edifiereket érdemes helyén kezelni, felesleges vagyonokat el locsolni a hajtásukra, mivel a hangfalaik képtelenek vissza adni belőle egy bizonyos határ fölött bármit. Nem rosszak feltétlen! De konzumer vonalra készültek, ennek megfelelő képességekkel. Meg ugye adja magát a kérdés, hogy zene esetén mi a forrás. YT alá pl holt felesleges még hangkártya is.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26218) kutyek válasza joysefke (#26216) üzenetére


kutyek
senior tag

Én nem értek egyet Tomcattel, szerintem mindenképp digitálisan hajtsd meg a hangfalat, mivel az Edifierek natív digi platformon működnek (az analóg jelet először ADC-n digitalizálják), analóg jellel csak plusz (analóg) zajt viszel be. Az S2000mkiii-ban lévő egység egy integrált PCM1791-es DAC-ot tartalmaz, a maga idejében (diszkrét komponensként) ez a Ti egyik csúcs DAC chipje volt, sokezer USD-s kategóriájú Hifi cuccokba is szerelték. Lehet, hogy csak ~110 dB dinamikát tud egy modern USB-s DAC 120+ dB-jéhez képest, de
- erre egyrészt nincs szükség, otthon sose hallasz ~90 dB-nél többet,
- hiába az USB DAC nagy dinamikája, ha utána az Edifier analóg bemenetén az ADC csak ~95 DB-t tud.

De a legnagyobb hátrány a (potenciális) plusz analóg zaj, nekem a digitális input néma csend, az analógnál van pici alapzaj...

(#26219) joysefke válasza kutyek (#26218) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Igen, digitális jelet szeretnék, a kérdés a hogyan :)

De a legnagyobb hátrány a (potenciális) plusz analóg zaj, nekem a digitális input néma csend, az analógnál van pici alapzaj...

Igen, ezt a tulajdonságát a digit inputnak nagyon szeretem. Régen mindig sistergés volt egyáltalán nem hiányzik.

USB -> SPDIF konverterek nem adnak hozzá érezhető késleltetést a jelhez?

(#26220) tomcat78 válasza joysefke (#26219) üzenetére


tomcat78
őstag

Normális kábelek, normális hangkártya és normális hangfalak.... Problem solved. Amúgy a kollégának válaszolva: teljesen mindegy mit építenek az Edifier hangfalakba, ha maga cucc nem tudja. Rakhatsz bele bármilyen DAC-ot, maga a hangfal nem képes kiszolgálni. Igaz, itt divat számháborút vívni, hogy de a több az jobb.... épp csak ezek a cuccok gyakorlatilag a közelében sincsenek még annak sem, amit papíron rá hazudnak. Nem, tényleg nincsenek. Még a száz akárhány ezres Edifier sem képes rá. Ettől lehet szimpatikus a hangja, de érdemi változást egy normálisabb DAC vagy hangkártya sem fog hozni egy szint fölött, mert maga a hangfal és az abban alkalmazott technológia a szűk keresztmetszet. Pláne, ha esetleg az egészet YT-ról hajtod, ami jó esetben egy jobb mp3 (ami még mindig szar) minőségét tudja. Esetleg lehet egy hangkártya karakterisztikája szimpatikusabb pl hangzás terén, de a többi az kb a placebo kategória... Mégis akkor mi a fészkes fenének sok bit meg hertz?

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26221) joysefke válasza tomcat78 (#26220) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Mégis akkor mi a fészkes fenének sok bit meg hertz?

Köszi a választ, tehát nekem nem a sok bit meg Hz kell, hanem az hogy digitális legyen és ha lehet optikai ami elhagyja a PC-t. Nem azért mert azt hiszem hogy ettől majd olyan sokkal jobban fog szólni a hangfal, vagy mert audiofil vagyok (nem vagyok).

Nekem azért kell az optika hogy a megnyugtató tudat meglegyen, hogy a lehető legtöbb hibalehetőséget kiküszöböltem, hogy a hang nem függ sem az alaplapomtól sem a hangkártyámtól, sem a tápomtól, semmitől csak a digitális jeltől és a 2.0-ás aktív hangfaltól.

Tudni, hogyha alaplapot cserélek vagy a lap helyett a kijelző S/PDIF outjára dugom a kábelt, esetleg kijelzőt cserélek akkor is pontosan ugyan azt fogom kapni (na meg egy kis késleltetést, feltételezem).

A másik meg a sistergés, olyat sem szeretnék. Mióta ez a hangfal van meg az optikai bemenet azóta teljes némaság van az asztalomon.

A kérdésem arra irányult hogyan érdemes digitális (lehetőleg optikai) hangkimenetet csinálni késleltetés nélkül, ha esetleg az alaplapról lespórolták ezt.

[ Szerkesztve ]

(#26222) joysefke válasza joysefke (#26221) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

nem tudom, hogy ezek a kívánságok nagyon elrugaszkodottak-e vagy sem :)

(#26223) tomcat78 válasza joysefke (#26221) üzenetére


tomcat78
őstag

Akkor tök egyszerűen a válaszom: Nem érdemes vele küzdened. Külső hangkártyával sem lesz zaj a rendszerben, ha jól választasz ( itt nem kell százezres tételben gondolkodni) . És elég valószínű, hogy még annyi késésed sem lesz, ha ki tudod iktatni a hangfalad konverterét. A szűk kersztmetszet az lehet, hogy gyanítom, hogy csak RCA van rajta analog bemenetként. Ez meg a normális hangkártyákon ritka felület mostmár. Bár nem lehetetlen találni.
Csak némi adaléknak: én digitálisról mentem vissza analogra, mert jobb a végeredmény a saját környezetemben és a saját céljaimhoz. Analog keverő, analog hangkártya, analog csatlakoztatott hangfalak, stb....
Amúgy a késleltetés témaköréhez: ASIO driver. Szerintem még arra sem lenne szükséged.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26224) kutyek válasza tomcat78 (#26220) üzenetére


kutyek
senior tag

Nekem nem ez a tapasztalatom, és a mérések, amelyeket olvastam a komolyabbakról, szintén nem erre jutnak. Az S2000, S3000 széria jó minőségű cuccok, jó alkatrészekből, tisztességesen összerakva. A sajátomat mértem is (basszus korrekció miatt), és szintén nem találtam említésre méltó problémát.
Természetesen elhiszem, hogy neked más a tapasztalatod (nem tudom, konkrétan melyik modellel), de az enyém, illetve párszáz (pl.) amazon értékelőé szintén az ellenkező irányba mutat.

(#26225) kutyek válasza joysefke (#26222) üzenetére


kutyek
senior tag

Szerintem a késleltetésen ne aggódj (zenénél eleve mindegy, hogy pl. 0.05 vagy 0.5 sec), sok USB-s külső hangkártya van SPDIF kimenettel...

(#26226) tomcat78 válasza kutyek (#26224) üzenetére


tomcat78
őstag

Zenélek, amolyan házi studiom van.... A hangtechnika, akkusztika hobby féle az életemben. Szóval maradjunk annyiban, hogy az Edifier konzumer vonalon elfogadható/jó is tud lenni. De ebben ki is merül. Ez nem jelenti azt, hogy rossz lenne, mint írtam is. Csupán annyit, hogy a papíron létező adatoknak semmi köze a valósághoz. Mérések.... Amikor egy tized dB rengeteget számít adott esetben, akkor nem épp az Amazon közönsége az, amire hallgatni fogok. Mert ott csúnyán el fog vérezni. Simán csak azért, mert nem képes lekövetni és vissza adni. Nem arra van kitalálva. Tartalom fogyasztásra jó lehet, de ez is egyéni preferencia és forrás kérdése. A lánc többi elemétől függően. Szóval ezt a kategóriát nagyon hamar túl lehet lépni minden tekintetben. Egy Tidal masternél egy normális hangkártyával hallgatva egy normális(abb) hangfallal te is hallanád a különbséget (ami szintén egy sok összetevős dolog tud lenni) . Hangsúlyoznám, hogy ettől nem rossz, csak helyén kell kezelni és felesleges vagyonokat költeni mellé hangkártyára. Pláne, ha a forrás sem, adott mellé.
Mindenki úgy költi a pénzét, ahogy akarja. Zenénél mindig az a fontos, ami az adott embernek megfelel. De ettől ezek a hangfalak és brand csak a saját ligájában tud labdába rugni. A minőség és hanghűség nagyon nem itt kezdődik. Sem építésben sem pénzben. Ezért írom, hogy nem kell mellé űber hangkártya, mert semmit nem fog hozni. Maximum máshogy torzít.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26227) kutyek válasza tomcat78 (#26226) üzenetére


kutyek
senior tag

Én is érintett vagyok, 40 éve csellózom, más hangszereken is játszogatok, klasszikus zenei oktatásban volt részem (nagy szerencse utólag úgy is, hogy végül mégsem zenész lettem). Szintén home studio, mikrofonnal is veszek fel, van rendes interface-em, studio monitorok / fejhallgató / quality IEM. Nem vagyok teljesen járatlan a témában.
Szerintem 0.1 dB különbséget nem ésszerű meghallani otthoni körülmények között, inkább 0.5 dB a threshold, ami szintén apró különbség, amire koncentrálni kell, hogy jól halld, sima otthoni zenehallgatásnál ekkora különbség szerintem nem téma. Megmondom őszintén, többféle variációban is próbáltam a zenehallgatáshoz a különböző eszközöket / láncokat, és igazából nincs nagy különbség minőségben mondjuk az interfész + monitorok vs. interface + Edifier, vagy interface + füles vagy telefon + füles között, azonos lejátszási és egyéb beállítások mellett. Hasonlóképpen, pontosan belőtt para EQ-val (azonos targetre eq-zva) a drótos stúdió fejhallgató és a drágább BT fejhallgató is nagyjából egyformán szól _nekem_, casual zenehallgatáshoz szerintem ugyanolyan jó mindkettő. De hát kinek mi, az tény, hogy a zenében én nem vagyok nagyon ráfeszülve a hangzás technikai minőségére, lehet, hogy a fülem erre kevésbé fogékony, mint a zenei jellemzőkre...
Peace :)

(#26228) tomcat78 válasza kutyek (#26227) üzenetére


tomcat78
őstag

Én (javarészt) analog szintikkel szórakozom. Ahol több paramétert tudsz változtatni, ott azért annyira nem életszerűtlen a 0,1 dB környéke és annak hallhatósága. Szerintem ilyen tekintetben teljesen más világ, mint a klasszikus zene és hangszerek. Egyiket sem a másik elé helyezve! Csak más sajátosságai vannak. Szinti vonalon mozogva, ahol akármilyen szintézissel tudsz játszani, ott tényleg tudsz hallani nüansznyi eltéréseket adott esetben. Pont a jel útja (szintézisen belül) miatt. Amúgy alap esetben igazad van. Bár szerintem átlag ember még a fél dB változásról sem tudja megmondani, hogy voltaképp mit is hall. Szerintem az eltérő preferencia adja a tapasztalat beli különbséget. Azt mondjuk hozzá tenném, hogy pl a saját cucaimon klasszikus zenét meghallgatni idegesítően részletes tud lenni.... És hallottam olyan hifi cuccot, amitől lementem hídba. Pedig nem vagyok klasszikus zene rajongó. Más világ csak úgy hallgatni bármilyen zenét, meg foglalkozni vele. Ebből adódóan az igények is mások. Sok összetevős téma már önmagában mondjuk egy hangfal helyének a jó megválasztása is. De azzal, amit leírtál pont alátámasztod azt, hogy felesleges vagyonokban meg akármilyen "minőségben" gondolkodni sima mezei userként, mert semmit nem nyer vele az ember gyereke. Az analog és digitális jelút közti különbség (utalva a kolléga kérdésére) gyakorlatilag hiba határon belüli home felhasználás esetén. Lehet, hogy mérhető(biztosan), de kár vele foglalkozni, ha semmit nem nyer vele, mert nem fogja hallani.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26229) kutyek válasza joysefke (#26222) üzenetére


kutyek
senior tag

amúgy jól elbeszélgetünk egymással offtopic, de szegény @joysefke még nem kapott választ a kérdésére. Én ilyesmit vennék [link] ez minőségi cucc, bár micro-USB csatis :( de amire neked kell, arra tökéletes. Késleltetés miatt ne aggódj, ha kell, videóra úgyis kompenzálhatod a PC-n.

PS. alin biztos vannak ilyesmik féláron is...

[ Szerkesztve ]

(#26230) szpeti40


szpeti40
addikt

Na megjött a Creative Sound Blaster X3 (Igazából már pénteken, csak melóhelyre kértem én meg közben lebetegedtem és ma került itthonra).

Én egy kis valamire számítottam képek alapján, de ez akkora mint a tenyerem :D
A talpa az nagyon tapadós, ahova leraktam az asztalra onnan nem lehet csak úgy arrébb lökni.

Na de a hangzása, hát én nem bántam meg, a progijával elég sokmindent lehet állítgatni, én még csak az EQ-ig jutottam el és még csak zenét hallgattam vele, játékokig még nem jutottam el.
De jelentős előrelépés van az alaplapi dörgető után :C
Kicsi állítgatás után az AKG-val egy 50MB-os flac-ot meghallgatva csendben vigyorogva bólogatós volt előtte az alaplapival meg csendben zokogós.
A Sony-nak már más a képe, az alapból is egy "diszkósabb" hangképű fejes, alaplapival sem szólt olyan rosszul, na itt végig vigyorogtam, igaz nem olyan részletes mint az AKG, de én nagyon szeretem ezt a fejhallgatót.
Összességében azt mondom, hogy eddig nagyon megérte a kártya, igaz még csak fél napja van meg.
A tetején lévő hangerő szabályzó a windows-ban is állítja a hangerőt, szóval nem kell varázsolni vele, hogy külön hangerő van mindkét helyen. Nemtudom mennyire általános az ilyen külső hangkártyáknál de nekem pozitív csalódás volt.

Azt néztem, hogy a Fiio felületén nem sok mindent lehet állítani, meg elég retro kinézete is van, na itt mindent lehet (szerintem, átlag zenehallgató vagyok, semmi extra).

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26231) pulutodurumo válasza szpeti40 (#26230) üzenetére


pulutodurumo
őstag

"A tetején lévő hangerő szabályzó a windows-ban is állítja a hangerőt, szóval nem kell varázsolni vele, hogy külön hangerő van mindkét helyen."
Nem is, hanem csak. Sok hangártyánál így van megoldva, az én X-Fi HD-m is ilyen. Nem egy analóg potméter van bennük, hanem így, digitálisan vezérli.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26232) tomcat78 válasza pulutodurumo (#26231) üzenetére


tomcat78
őstag

Ehhez mondjuk hangkártya sem kell, ha nem akarja az ember.... Billentyűzetekből is sok tudja, dedikáltan. Nem mondanám épp extra dolognak.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26233) pulutodurumo válasza tomcat78 (#26232) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Sőt, van olyan DAC is nem egy, amin semmilyen hangerő szabályzó nincs.
De itt most arról van szó, hogy ezek hogyan működnek. Nyilván senki nem vesz külső hangkártyát csak azért, hogy legyen egy forgókapcsolója, amivel tud játszani.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26234) tomcat78 válasza pulutodurumo (#26233) üzenetére


tomcat78
őstag

Félre értesz. Én a kolléga meglepődését nem tudom hová tenni, holott nem egy extra dolog.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26235) szpeti40 válasza tomcat78 (#26234) üzenetére


szpeti40
addikt

Lehet nem extra, de mint írtam nem vagyok jártas ebben a világban és külső hangkártya sem volt a kezemben még sosem.
Biztos tudnék én is olyat mondani, ami nekem hétköznapi, Te meg rácsodálkoznál.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26236) tomcat78 válasza szpeti40 (#26235) üzenetére


tomcat78
őstag

Simán elképzelhető. :DD
Nem is a hangkártya mivolta miatt lep meg a dolog, hanem a digitális hangerőszabályzás- szerintem- egy elég hétköznapi dolog. Pusztán ezért lepődtem meg. Nem bántó szándékkal írtam! :R

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26237) szpeti40 válasza tomcat78 (#26236) üzenetére


szpeti40
addikt

Na de én teljesen meg vagyok elégedve a kártyával, tudom ajánlani :K
Creative oldaláról rendelve 2-3 nap alatt ki is jött.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26238) tibaimp válasza szpeti40 (#26237) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A hátsó 5.1-es rész és az első jack rész külön jelenik meg a Win-ban a Hang-ok részen? Vagy hogyan látható ott az eszköz?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26239) szpeti40 válasza tibaimp (#26238) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem, egyben van mint "Speakers". Alapból az 5.1 szól, de ha rádugod a fejest, akkor meg az. Az SPDIF van még külön.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26240) tibaimp válasza szpeti40 (#26239) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Tehát akkor, ha előre bedugsz egy sima sztereo fülecset, akkor hátul az 5.1 nem szól?
(csak azért kérdezem, mert az X4-ben pont ez a lényeg, hogy ezt a két "szálat" külön választották, de a Win is külön látja, külön eszközként, ha jól olvastam)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26241) szpeti40 válasza tibaimp (#26240) üzenetére


szpeti40
addikt

Így van, nem szól.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26242) tibaimp válasza szpeti40 (#26241) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kár! Akkor tényleg az X4-et kell megnéznem. Köszi az infót :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26243) megott


megott
tag

Na ez egy normális külső kártya, hátha valaki kedvet kap hozzá.
https://www.menemszol.hu/aprohirdetes/hangkartia/e-mu-1616m-r54355/

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#26244) szpeti40 válasza tibaimp (#26242) üzenetére


szpeti40
addikt

Most ha jól látom, Márc 17-től rendelhető lesz a hivatalos oldalon az x4. [link]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26245) tibaimp válasza szpeti40 (#26244) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen! Én is pont ezt nézegetem. Köszi :K
Van még pár "versenyző" még elválik.

szerk:
Az is megfordult a fejemben, hogy 2 darab külső hangkártyát venni, egyet játéknak, mondjuk oda jó lenne az X3, és egyet zenének, oda meg egy komolyabb egységet, mint, amiket fentebb linkeltek a srácok (nem feltétlen ilyen "PC alapút")! Ehhez mondjuk még valami fasza fülecs is kellene majd, csak így meg már esetleg több 100.000Ft-ba is beleugorhatok......na mindegy, agyalok!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26246) snipr válasza szpeti40 (#26237) üzenetére


snipr
aktív tag

A G6 is egész jó áron van épp (99.99Eur). Ő mennyire ajánlott versenyző még mostanság?

[ Szerkesztve ]

(#26247) tomcat78 válasza szpeti40 (#26237) üzenetére


tomcat78
őstag

Köszi, de kihagyom..... Kizárt, hogy egy ilyenért pénzt adjak :DDD Nálam teljesen más a preferencia. Gyakorlatilag mindenre IS alkalmatlan lenne. De használd egészséggel :R

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26248) tibaimp válasza tomcat78 (#26247) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor Neked milyen kellene esetleg van? Csakhogy tudjak mérlegelni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26249) tomcat78 válasza tibaimp (#26248) üzenetére


tomcat78
őstag

Egy halom szinti, dobgép, groovebox, analog keverő és társai mellé.... Köszönöm, de van. Épp ezért nem piszkálnám bottal sem, mert ezekhez teljesen alkalmatlan. Torzít, csörög, brummog.... Konzumer, klasszikus V karakterisztikával "megáldott" (inkább vert..... ) az összes. Szóval számomra a semmire nem jó kategória. Úgy kb az összes ezen a vonalon, mivel mindre igaz. A hanghűséget hírből sem ismeri egyik sem. Persze, ettől hallgatni még lehet. De dolgozni vele, rajta gyakorlatilag a teljesen esélytelen kategória. Még hobbyként is egyszerűen sz@r hozzá.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26250) tibaimp válasza tomcat78 (#26249) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így mák érthető. :R

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.