Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26251) megott válasza tomcat78 (#26249) üzenetére


megott
tag

Az emu-1616ra nem is reagáltál! :))

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#26252) tomcat78 válasza megott (#26251) üzenetére


tomcat78
őstag

Klasszikus darab :D De itt szerintem kevésbé tart számot érdeklődésre.... Hiába veri agyon a csilli-villi gamer kártyákat hangban. Más világ, más igények :)

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26253) megott válasza tomcat78 (#26252) üzenetére


megott
tag

Ha már neked okozott pár kellemes pillanatot, már megérte itt megosztani, hátha a gémerekben is felébred valami a minőség igénye felé :D

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#26254) tibaimp válasza megott (#26253) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem az a gond! Nincs olyan csatim, ami abba megy bele. A mostani fülecsem 3 darab jack dugós + USB amiről a tápot kapja. "Zenei" fülecsem még nincs, de ha vennék valami, mondjuk Sennheiser-t, tudtommal, az is jack csatis. Illetve az nem tiszta, hogy egy ilyet, hogy kötök össze a PC-vel? (annyira nem értek hozzá, gondolom ez látszik, szóval én a "sima" botfülű felhasználó vagyok)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26255) megott válasza tibaimp (#26254) üzenetére


megott
tag

Hát lehet később "kabáthoz a gombot" módszerrel élni, de elsősorban nem neked lett címezve a megjegyzésem ;)

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#26256) tibaimp válasza megott (#26255) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, gondoltam! Csak én reagáltam is :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26257) megott válasza tibaimp (#26256) üzenetére


megott
tag

Köszönöm, hidd el, ha szép lassan felveszed a studiós vonalat elhagyod a konzumer és soho cuccokat, nem az fog érdekelni hogyan kösd össze, mert más lesz a preferenciád, természetszerűleg hozzák ezek a cuccok a "nem háztartásbeli" csatlakozókat és szabványokat, viszont megnyílik egy olyan hangi világ előtted amit addig nem feltétlenül ismertél.
Természetesen ennek pro és kontra oldalával, nem olcsók, viszont stabilak és értéktartóbbak, a megbízhatóságukat már nem is hozom ide.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#26258) tibaimp válasza megott (#26257) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R .

Életemben egyszer, a külső konzulensem házában hallottam SACD-t egy Yamaha CD lejátszón + Audionote (nem biztos, hogy így kell leírni) kézzel összerakott, csöves előerősítős és erősítős rendszeren, arany! vezeték+csatikkal összekötve! Michael Jackson volt az SACD, konkrétan beszartam....először a hangoktól, aztán attól, hogy a férfi elárulta, mennyibe került neki a cucc...
Egyedül még a szoba akusztika nem volt kész, mert akkoriban készítette, készült (pontosan nem is emlékszem már rá, mit is jelentette ez akkor neki).

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26259) pulutodurumo válasza tibaimp (#26258) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Csak óvatosan, egy felső polcos fejhallgató, hozzá DAC és erősítő, hopp el is ment 2 milla. :D
És akkor még nem is hangdobozos rendszerről beszélünk, akkor rendezheted át a lakást is, ahogy a sztoridban is írod.
Persze azért egy szimplán normális otthoni cucc megállhat egy havi fizuból.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26260) tibaimp válasza pulutodurumo (#26259) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Dehogy akarok én olyat! Max egy havi fizu, ahogy írod, az én "vájt fülemnek" tökéletes.

szerk:
De még meglátom... :B

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26261) tomcat78 válasza pulutodurumo (#26259) üzenetére


tomcat78
őstag

A havi fizu részéhez: azért ez nem feltétlen így van. Meg lehet úszni olcsóbban is. Persze.... Kérdés mennyit értünk havi fizu alatt ;] Azért egy zenei szinten elfogadható fejes plusz hangkártya kijöhet egy csilli-villi gamer hangkártya árából is simán. Zene hallgatás terén meg már ott is nagyságrendekkel jobb a minőség. A belépő szinten studió vonalon, azért szinte kb bármi megeszi a konzumer cuccokat. A nagy kérdés, hogy Stephen Bloodnak hiányzik e az ergébé meg a letépiafajemabasszus érzés. Ha igen, ne erre induljon el, mert csalódni fog. A másik pedig a forrás.... A jó forrás nem épp a YT és mp3 vonalnál kezdődik. Azokhoz bőven jók a gamer cuccok is. Ami eleve szar, azon már sokat nem tud rontani. De viszonylag kis pénzből is lehet halható előrelépést összehozni ezekhez a cuccokhoz képest.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26262) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok

Egy régi Genius Sw-hf 5.1 hangfalszettem van, és az alaplapi alc897 kevés hozzá.
Nagyon szimpi a Soundblaster AE7. Gondolom rá tudom kötni a zöld meg narancs jacket ugye? Illetve mivel nincs center meg hátsó tud olyat ugye hogy ami nincs hangszóró azt ráteszi a 2 frontra?
Valamint optikán kimegy az 5.1?
Illetve az alaplapi alsó pcie x16 slotba is tehetem?

Köszönöm

Galaxy S23 256GB Cream

(#26263) Zsömica válasza Simivok (#26262) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nem megbántásból de:
- azt írtad 5.1-es a rendszer, akkor hol a center és a hátsók..?
- miért az AE7..? Nem a te Genius holmidhoz való cucc, nem tudnád kiaknázni velük a kártya lehetőségeit; oda bőven elég pl.egy AE5 is.., de még az is túlzás lesz kissé..! :)

(#26264) Simivok válasza Zsömica (#26263) üzenetére


Simivok
senior tag

AE5 is elég lenne, de ott panaszkodtak a driverre.
Sztereóként használom mélyhanggal, nekem így tökéletes, de az alaplapi erőtlen hozzá. Asus xonar és társai, azokra is megy a panasz rendesen.
Egyébként optikán rákötném néha egy komolyabb erősítőre, szóval nekem megérné, főleg hogyha eladom a gépet akkor megy majd a következőbe.

Galaxy S23 256GB Cream

(#26265) Zsömica válasza Simivok (#26264) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Semmi gond a drivereikkel, legalábbis w10 alatt, használtam őket.., ill. a Xonarokkal sincs semmi baj- viszont én UniXonar drivereket használom őket ugyancsak w10 alatt..!

(#26266) Simivok válasza Zsömica (#26265) üzenetére


Simivok
senior tag

és akkor Te mit ajánlasz, ami ehhez a hangfalhoz megfelel? csak belső hangkártya érdekel

Galaxy S23 256GB Cream

(#26267) Zsömica válasza Simivok (#26266) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Aprón most találni Xonar DX/DGX, SoundBlaster Z-t is jó áron; de ha szerencséd van Xonar STX-et is találsz abszolút vállalható áron.., és ezek is bőven kihajtják a Genius szettedet..!

(#26268) Simivok válasza Zsömica (#26267) üzenetére


Simivok
senior tag

köszi a segítséget

Galaxy S23 256GB Cream

(#26269) Spy89


Spy89
aktív tag

Sziasztok!
Eddig egy SB XIFI Platinum fatality Champion-om volt. Gépet fejlesztettem és az új alaplapon már nincs PCI port, így nem tudom tovább használni. Az alaplapi realtek hangkeltő meg nem az igazi az említett után.
Mivel eddig a digital COAX kimenetét használtam a Logitech Z550-hoz ezért olyan kártyát keresnék ami csak belső kártya - előlapi panel nélkül - de van SPDIF COAX kimenete.
Keresem-keresem, de nemigazán tudom melyik is lehetne jó.
Tudnátok ajánlani jó minőségű kártyát?

Jön még boardosra lavina! :D

(#26270) Zsömica válasza Spy89 (#26269) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Asus Xonar STX/STX II. pl..!

(#26271) arni1


arni1
aktív tag

Sziasztok!

Hangkártyát (vagy DAC-ot :F ) szeretnék vásárolni. Két eszközt használnék vele , egy MODECOM MC-SHF80U 2.0 illetve egy steelseries arctis 7+-t. A fejhallgatót fps játékokhoz (warzone leginkább) használom. Asztali PC-t használok, egy MSI MAG B460 TORPEDO alaplap van benne.

Ahogy nézelődtem árban a határ a csillagos ég, átlag usernek lenne, nem is vagyok annyira vájtfülű, de szeretném ha egy ilyen eszköz előrelépést hozna, főleg a fülesnél.

Előre is köszi!

(#26272) tomcat78 válasza arni1 (#26271) üzenetére


tomcat78
őstag

Őőőőőő.... Az a cucc nem vezeték nélküli?

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26273) arni1 válasza tomcat78 (#26272) üzenetére


arni1
aktív tag

lehet jackel is használni, illetve usb kimenettel vezeték nélküli. Gondolkoztam már cserén is, de melóhoz jól jön a vezeték nélküliség, mármint egész nap ebben lenni.. Gondolkoztam már dedikáltan a gaminghez külön fejhallgató/mikrofonon, de az ismét zsebbe nyúlós.

(#26274) tomcat78 válasza arni1 (#26273) üzenetére


tomcat78
őstag

Vezeték nélkül szerintem semmit nem fog érni a hangkártya, hacsak nem tudod állítani, hogy mit használjon. De vannak kétségeim, hogy nem a saját "remek" belső cuccát használná. Ergo vezeték nélkül gyakorlatilag mindegy lesz a dolog. De kétlem, hogy bármilyen hangkártya sokat tudna segíteni szegénykémen. Bár játékra el tudom képzelni, hogy alkalmas. De zenét hallgatni.......................................... Nem. És ezen semmilyen hangkártya nem fog segíteni. Nem arra van kitalálva. Alapból torz a hangképe (értsd jól: egyes frekiket túltól másikak rovására. Írhatnám, hogy szar, de senkit nem akarok megbántani ;] :DDD ) . Én melóhoz inkább egy normális fejhallgatót javasolnék akkor első körben. Mert gondolom, akkor nem játék hangokat hallgatsz. Ha az megvan, lehet tovább gondolkodni, ha kell. De ha a vezetéknélküliség amolyan feltétel féle, akkor igazából ez sem biztos.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26275) Bodin


Bodin
aktív tag

Sziasztok.
Zenehallgatásra tudtok nekem ajánlani külső hangkártyát vagy DAC-ot? Melyiket érdemes venni? Max 30k körül gondolkodtam (használt is lehet). Nem kell semmi sallang, legyen egy sztereo kimenete. Egyedül a hangminőség a lényeg. A hangfalak: Microlab Solo C7.
Köszi!

(#26276) kutyek válasza Bodin (#26275) üzenetére


kutyek
senior tag

Pl. Fiio E10K-TC [link] használtan lehet olcsóbb is, amazonon most 70 EUR.

[ Szerkesztve ]

(#26277) adler741


adler741
tag

Sziasztok!
lenne egy amatör kérdésem.Otthon analog rca kinenettel rendelkező onkyo integra+jbl L36 van.
Ezen a Fiio E10K van egy line out imenet ha jol látom 6.3 -as jack, erre rákötök egy átalakítót rca-re és rákötöm az erősítőre?Vagy a fejhallgató kimenetre is rá lehet? +van ott még basszus kiemelés funkció is ha jol látom.

(#26278) kutyek válasza adler741 (#26277) üzenetére


kutyek
senior tag

igen, a 6.3-as line outra érdemes kötni az erősítőket. Fejhallgató kimenetre értelemszerűen fejhallgatót...

(#26279) adler741


adler741
tag

Értem ,köszi.
Hangminőségre tudnál valamit írni...például egy Sound Blaster Z a másik jelöltem.Most perpill egy asus b450 rog-strix alaplapi hangkimenetet használok,mondjuk ennek az alaplapnak a hangja "tán" jobb mind egy átlag.Nekem olyan kéne ,hogy tisztán szóljon de "dögösen " is legyen benne dinamika.

(#26280) kutyek válasza adler741 (#26279) üzenetére


kutyek
senior tag

Normális minőségű (azaz nem hulladék, noname, filléres) külső USB kártyák szerintem egyformán jól szólnak, ha a software (lejátszó, driver, rendszer mixer) nem nyúl bele hangba, pl. WASAPI exclusive módban azonos hangerőn, azonos lejátszóval nem hiszem, hogy vakteszten meg tudnánk őket különböztetni.

Másrészt a belső, nem stúdió célra szánt kártyák többnyire játék/térhangzás témára fókuszálnak, ezért simán belenyúlhat a driver a hangba.

Harmadrészt egy PC belseje a legkevésbé ideális hely egy DAC számára, rengeteg vezetett/sugárzott zaj terheli a kimenő analóg jelet. Emiatt ha biztosra akarsz menni, érdemes a DAC-ot "házon kívülre" tenni, hiszen ezek az analóg zajok a digitális jelutat (akár USB, akár coax / TOSLINK) nem terhelik.

Persze ettől még az alaplapi is szólhat jól, ha nincs vele zavaró probléma, használd nyugodtan. Ha jobbra vágysz, én valamilyen külső USB DAC-ra váltanék.

A "dögös" hangzás nem tudom, mit takar, de a hangszín tetszés szerinti beállítására egy jó parametric EQ (pl. EQ APO / Peace) a legalkalmasabb. Az igazi "dögösség" elsősorban az erősítő-hangsugárzó pároson múlik, no meg az otthoni akusztikai viszonyokon.

[ Szerkesztve ]

(#26281) adler741


adler741
tag

Kedves Kutyek,köszönöm a kimerítő választ, :R igazság szerint fejhallgató kimenetre nem is lenne szükségem , de majd húsvét után meglátom.

(#26282) warezxts


warezxts
senior tag

Szeretnék egy "hülye" kérdést feltenni.
Mostanában szándékozok alaplapot venni, és a negatívumokhoz az van írva hogy a hang kódek nem a legjobb. Oké hogy van egy gagyi hangrendszerem amire napi szinten ki van kötve a gép (genius home theater 5.1) az alaplap sima hangkimenetelén, de ha ki szeretném küldeni a zenét HDMI-n a házi mozi rendszerre (wharfedale crystal hangfalak), akkor is ugyanazt a hang kódeket használja?
Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#26283) kutyek válasza warezxts (#26282) üzenetére


kutyek
senior tag

A HDMI digitális csatorna, teljesen mindegy neki, hogy milyen alaplapi hangchip van a gépben, ugyanolyan bitek mennek rajta. Ilyenkor a lejátszó software - rendszer mixer (Windows hangbeállítások) szól csak bele a hangzásba. Emiatt ne aggódj, vedd nyugodtan a kiszemelt alaplapot.

(#26284) warezxts válasza kutyek (#26283) üzenetére


warezxts
senior tag

Köszönöm szépen! Valahol gondoltam, hisz a HDMI az a videokártyáról megy az erősítőbe, de nem tudtam van-e bármi reláció az alaplapi hangchip között (ALC 897). Most az Aida szerint VIA VT2020/VT2021-et használok aminek a hangjával meg vagyok elégedve a Geniuson.

(#26285) malystryx


malystryx
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Keresnék egy külső hangkártyát, az alaplapit szeretném már nyugdíjba vonultatni. A fejhallgatóm amit meghajtana: HyperX Cloud Alpha. Amit szerettem volna rendelni, egy Epos Sennheiser GSX 300. A gondom az, hogy már nem elérhető a legtöbb üzletben, sorra kapom az értesítést, nemhogy a fekete, de a fehér sem. Tudnátok ajánlani valamit helyette? Az árkategória lehet hasonló, de picit drágább is. Nincs kizárva hogy később veszek egy jobb fülest, de egyelőre maradna ez. Köszönöm szépen előre is. :R

(#26286) tomcat78 válasza malystryx (#26285) üzenetére


tomcat78
őstag

Szerintem előbb vegyél valami értelmes fejest, utána hangkártyát.... Nagy előrelépést ne várj vele semmilyen hangkártyától. Pláne nem árban magasabb szinten nézelődve. Az ágyúval verébre esete lenne. Egy jobb fejessel valószínűleg halhatóbb előrelépést tapasztalnál még az alaplapit is tartva egy darabig. Megfogadni nem kötelező, de az a fejes nagyon hamar fog szűk keresztmetszetté válni egy értelmesebb hangkártyával.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26287) pulutodurumo válasza tomcat78 (#26286) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az a fejes teljesen jó az áráért. Tud annyit majdnem mint egy ATH M-50X. Ezeket 20-30 ezer közt lehetett venni, annyiért meg nincs itthonról semmi ami jobb lenne.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26288) tomcat78 válasza pulutodurumo (#26287) üzenetére


tomcat78
őstag

Nem az árához viszonyítottam a minőségét (túl van árazva.....) . Helyén kell kezelni, és ennyi. Viszont teljesen fölösleges hozzá egy jobb hangkártya, mert azzal is torz lesz a hangképe. És az, hogy papíron mit tud meg a valóságban.... Maradjunk annyiban, hogy: Nem. Olvastam tesztet róla én is. Gyakorlatilag köze nincs a valósághoz néhány helyen. Torz, pocsék hangja van bármilyen értelmes hangkártya mellett (is). És ezt a hanghűségre értem, nem a "jól szól" részre! Teljesen más világ a kettő. Másra van kitalálva. ha valakinek kell a letépi a fejemetdekirálybasszus.... Még annak sem ezt ajánlanám, mert vannak klasszisokkal jobb basshead fejesek. Ez gamer. Annak minden............................................. Szóval kezeljük a helyén. Felesleges hozzá még egy alsó középkategóriás hangkártya is. Semmivel nem fog jobban szólni, mert amit tud, azt kb egy varrógép is megtudja adni neki.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26289) pulutodurumo válasza tomcat78 (#26288) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én meg hallottam, nem csak olvastam róla. Nem annyira rossz, mint gondolod. Nyilván nem egy kiegyenlített hangú Sennheiser HD600, de nem is annyiba kerül.
Úgy 30-40 ezerig tennék alá valamit, azt még érdemes rászánni. Valamint egy textil, vagy plüss párna (amit adtak is valamelyik verzióhoz) egészen megszelídíti.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#26290) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok!
Vásároltam egy új VGA t ...sajnos eltakarja a PCI foglalatot, amit így nem tudok használni.

Milyen lehetőség van PCI-E ről átalakító PCI-re nagyon drága ...annyit nem ér szerintem.
A régi hangkártya egy ASUS D1 , a füles HyperX Cloud II.
Játékra használom virtuál 7.1 és általános felh. Pl. youtube
Alaplap: Giga B365M-D3H ...úgy vadásztam ezt a lapot a boltban ,hogy legyen rajta PCI csatl .
Milyen h.kártyát tudtok ajánlani PCI-E ben vagy költséghatékony megoldást a PCI-E átalakítására.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#26291) tomcat78 válasza pulutodurumo (#26289) üzenetére


tomcat78
őstag

Válasszuk szét a jól szól és a jó minőséget. Az első egyéni preferencia kérdése. A másik nagyon nem. Én sem csak olvastam róla. Azért írtam, hogy amelyik oldal ezt jónak titulálja, az még nem hallott értelmezhető fejest. Emlékeim szerint volt, ahol hasonlították valamelyik Superluxhoz (Hd660 talán?). Az sem a csúcs értelem szerűen. De sikerült még azon is rontaniuk. Kevés ennyire össze-vissza kalimpáló fejest hallgattam meg. Persze, ismétlem: a jól szól ízlés kérdése. De ettől ennek még soha nem lesz jó hangja. És ezen egy cirka 300 ezres hangkártya sem segít. Pont ugyanúgy brummog, dűbörög és nyom el mindent, mint egy alaplapival. Ez lehet pozitívum megfelelő célközönségként! De ettől a szar még szar marad.
A párna dolgot mondjuk nem próbáltam, ezt el tudom fogadni. Valóban rengeteget tud számítani. De valószínűleg egy dolgot tennék alá inkább: gyújtóst és gyufát ;] :DDD Olcsóbb és garantált a végeredmény :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26292) tibaimp válasza zsoika (#26290) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pontos típust nem tudok mondani, mert nem értek annyira hozzá, de az tuti, hogy én a gép belsejébe soha többé nem teszek semmit, ami "nem kötelezően oda való", vagyis max VGA, mert a mai batár méretű VGA-k, mindent "kitolnak" a gépházból.

Szerintem külső hagkártyán/DAC-on gondolkozz el, én is azt szándékozom majd venni, de még nem mostanában.

Ezeket néztem én, itteni ajánlások alapján:
- Creative Sound Blaster X3 és/vagy X4,
- FiiO K3s DAC,
- iFi UNO,
- Asus-Xonar-U5 és/vagy U7,
- és egy olcsó 7.1-es: DeLock Sound Box7.1 USB

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26293) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Sziasztok!

Egy SB Audigy RX-nél szerintetek jobb az SB Z hangminőség terén?

Mert szoftver esetében alap hogy jobb, az RX igen fapados Control Panel-el rendelkezik.

(#26294) Zsömica válasza WongFeiHong (#26293) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Játszani vagy zenét hallgatni..? Előbbire mindegy melyiket, utóbbira egyiket sem..! ;)

(#26295) WongFeiHong válasza Zsömica (#26294) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Jelenleg RX-em van ( dübörgő metal zenéhez tűrhető egy sima 2.1 hangrendszerrel, ha állítok eq-t AIMP-ban kicsit, játékhoz füles hangkártyáját szoktam használni általában).

Akkor úgy kérdezném, hogy van értelme lecserélni az RX-et egy elég jó árban lévő Z-re? :)

Őszintén szólva nem vagyok teljesen megelégedve az Rx-el, az alaplapi megoldásnál persze jobb, de a nagyon régi X-Fi Xtreme Audio hangkarim úgy rémlik ennél jobb volt. De lehet placebo csak. :)

(#26296) Zsömica válasza WongFeiHong (#26295) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nem igazán fogsz észrevenni egy "sima" 2.1 rendszeren különbséget - technikailag fejlettebb/jobb a Z ez tény - csak egy jobb füles/x.1 rendszer kellene a kihallásához..!

(#26297) malystryx válasza tomcat78 (#26291) üzenetére


malystryx
senior tag

Köszönöm szépen a tanácsokat, és hozzászólásokat, @Pulutodurumo Neked is :) , akkor egyelőre így hagyom, úgyis össze kell szedjem magam pénzügyileg. De ha már itt tartunk, igen, én is ezért szeretném cserélni, de azt hittem a hangkártya megoldja. :DDD
Ha hangosan gondolkodnál, mit ajánlanál? Én teljesen zöldfülű vagyok a témához, de hajlandó vagyok a jobb minőségért áldozni. Persze azért 100-at nem adnék egy fejesért, amit 80%-ban gamingre használnék, de egy 70, max 80 talán még belefér, meg ha hangkártya is lenne hozzá, az egy másik hónapban.. A válaszokat nagyon köszönöm előre is. :R

(#26298) tomcat78 válasza malystryx (#26297) üzenetére


tomcat78
őstag

Én gamer cuccokban nem igazán vagyok otthon. És sok függ az egyéni ízléstől is. Ha basshead (erősebb mélyek), akkor pl valamelyik Denon jó választás lehet, még az árban alsóbb szegmensből is. Urban raver széria belépő része pl. Ha kicsitt szélesebb teret szeretnél, akkor egy egyszerűbb nyitott AKG esetleg. Ennek az a hátránya, hogy sem kifelé (értsd jól, más is hallja), sem befelé nem izolál. De nekem pl a mindenes fejesem egy Ultrasone pro 580i. Azt nem mondom, hogy ez nagyon olcsó lenne, ellenben eléggé mindenevő. Én ezt használom játszani, ha úgy van. De zenélni is. Ha össze tudod spórolni egy meghallgatást megér. Egy tanács: Fejest olyan helyen vegyél, ahol fel és ki tudod próbálni. Sok csalódástól meg tudod magad kímélni. Minden fejesnek más a karakterisztikája. És függ pl a fej- fül formától is, hogy melyik lesz a befutó. Fun fact: Nekem a Sennheiser HD 600 pl irgalmatlan kényelmetlen volt, mikor volt alkalmam kipróbálni :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26299) zsoika válasza tibaimp (#26292) üzenetére


zsoika
addikt

Köszi.
Creative Sound Blaster X3 és/vagy X4 szimpatikus ...ASUS után remélem tetszeni fog. :) Külföldről a lentebb lévő linken gondolom VÁM mentes EU.s rendelés

(#26300) tibaimp válasza zsoika (#26299) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A vámot nem tudom, még nem rendeltem soha külföldről, EU-n belülről sem. Az ÁFA-t kell megfizetni gondolom, de ezt sem tudom biztosra.

A SB X3 ás X4 között én úgy tudom az a különbség, hogy az X4 esetében már a két külön hangkimenet, külön eszközként jelenik meg a Win Hang rendszerében, és ott egy sima kattintással tudsz váltani, melyik eszköz szóljon. Az X3 esetében vagy az egyik eszköz, vagy a másik eszköz szól.
Itt:

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.